Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Sundered Skies (Guildenstern)

• Válasz írásához lépj be
13 hozzászólás érkezett eddig

morkar

morkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 109 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.13, 11:29

Az ismertető klassz, a világ fel is keltette érdeklődésem. Tetszik a sokféleség, amit belegyúrtak, ebben könnyű a szokásostól eltérőt mesélni, érdekes kalandokat írni.

Magocrat

Magocrat

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 19 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.12.09, 17:02

A kataklizma dolog túl divatos lett, ha valakinek beugrik, hogy már a Wizards of the Coast is szétkapta szegény Torilt csak hogy meglegyen a posztapokaliptikus környezet a D&D 4th Edition-höz...
Amit én hiányolok, az tényleg egy klasszikus, heroikus high fantasy, ahol a hősök még hősök, és nem a túlélésért küzdő egymás nyakára hágó szerencsevadászok... hogy a kaland után legyen mire elkölteni a vagyont... persze lehet, hogy csak én vagyok ilyen szentimentális?

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.08, 17:44

Mondjuk egyszerűbb lenne azokat a világokat felsorolni, amiről egyetlen világfelfordító kataklizma sem jut eszünkbe :) De ettől még a végítélet utáni világok elég sokfélék

(A sivatag egyébként hogy jön ide?)

MurciMarci

MurciMarci

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 130 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.08, 16:37

Kataklizmarol beugrik Krynn is.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1265 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.08, 12:20

Solyomvari: nem, éppen öt hozzászólással előbb említettem... :-)

Solyomvari

Solyomvari

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 182 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.08, 11:19

Fantasy, sivatag, félsárkányok és kőfegyverek. A hagyományos fajok megvannak, csak kicsit furák. Múltbéli kataklizma. Hm... Annyira öreg lennék, hogy ezekről csak nekem ugrik be a Dark Sun?

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.08, 07:47

A Deathgate első világa is ilyen, csak az regény, ez meg játék. A Spelljammert pedig ma már egy kicsit túl nagynak/túl soknak érzem. Egy véges méretű, átlátható setting valahogy szimpatikusabb. Plusz nálam mindig előny, ha egy fantasyben vannak muskétások :rohog:

Flaser

Flaser

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 26 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.08, 02:12

Mi ebben a világban annyira baromira újszerű?
Már láttunk ilyen világot a Deatgate ciklusban.

A játékot magát addig nem méltatom míg el nem olvastam a szabálykönyvet.

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 806 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.07, 17:23

Ha pedig már egy csapás utáni világ, és égi hajók, akkor ne feledkezzünk meg a jó öreg Földhajnalról sem (Earthdawn azok kedvéért, akik az angol nevét szeretik használni).

Amikor elolvastam a leírást, az a világ ugrott be mindjárt, amelyen vagy 18-20 éve olyan jókat játszottunk házi világként. Csak mi a Felhőbirodalom nevet adtuk neki. :rohog: De a többi hasonló :rohog: Lebegő szigetek, égi hajók :sor:

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1265 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.07, 09:27

Spelljammer, Dark Sunnal és Castle Falkensteinnel... :rohog:
Nekem személy szerint baromira tetszenek a Savage Worlds világai- pont az ilyen mindenre fanyalgó, "már mindent láttam" játékosoknak valók, mint én. Viszont két gondom is van velük:
1. A szokásos: hol talál az ember csapatot hozzá?
2. A settingből adódó, a leírásban is említett kohéziós erő hiánya, ami a logikusabb gondolkodású, a mi világunktól elvonatkoztatni nem tudó játékosokat állandó kekeckedésre sarkallhatja. Lásd:
http://www.penny-arcade.com/comic/2009/11/2/

StB

StB

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.07, 09:22

Nekem ez mindig olyannak tűnt - és valószínűleg ezért is tetszik -, mintha a Warhammer Öregvilágának egy szelete bedarálódott volna egy inkább fura, mintsem ellenséges káoszdimenzióba. Fantasy Firefly-kalandokhoz például ideális. :rohog:

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.07, 09:16

Spelljammer, anyone? :rohog:

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1077 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.07, 09:08

Egész kellemes kis világ. A többi Savage Worlds settingről is szívesen olvasnék még.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.07, 08:41

Ezt az égi hajózós témát mindig is szerettem. De Savage Worlds rendszer alatt jópár érdekes (más nézőpont szerint bizarr) világ jelent még meg. Például:
RunePunk - steampunk/urban fantasy egy világméretű, pusztuló városban (Nagatéhoz hasonló)
Slipstream - űropera múlt század közepi technológiával (elektroncsöves rakétahajók, stb) egy "zsebdimenzióban", ahol mindenféle idegen faj hajótöröttei élnek
Day after Ragnarok - a 2.vh végén a nácik megidézték a Midgard kígyót, amit ugyan sikerült megölni az atombombával, de előbb rombadöntötte a fél világot.
Rippers - gótikus szörnyvadászok kitalálták, hogyan tudják a megölt szörnyek testrészeit a saját testükbe ültetni.
Létezik továbbá Barsoom és Solomon Kane feldolgozás is.

-------------- automata szoveg -------------------------
Sundered Skies ( Guildenstern )
http://rpg.hu/iras/mutat.php?cid=5663
--------------------------------------------------------

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]