Ugrás tartalomhoz

Fotó

The Uncharted Seas

• Válasz írásához lépj be
346 hozzászólás érkezett eddig

Garvey

Garvey

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2698 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.11, 17:52

Lehet h a kötelező ram elvetése kicsit kibillentette az egyensúlyt. De egyrészt így a kis hajók felértékelődtek, amivel újabb taktikai lehetőségeket csempésztek a játékba.Másrészt a gyári szabályok szerint még a legkiválóbb tengerészek sem tudnának biztonsággal megcsáklyázni egy lomha törpe csatahajót...

... aminek a kormányosa az picivel az elött hogy a támadok átugrálnának hirtelen forditt egy nagyott a kormányon és máris ott az ütközés. Csak hogyha nekünk rossz legyen nektek is rossz.

Bocsi de szinte mindenre tudok találni egy idiota magyarázatot és ez túl magas labda volt nekem. :szent: :szent: .Illetve a kis hajok szerintem nem kicsit felértékelödnek hanem a nagy hajok lesznek szinte értelmetlenek

jabba

jabba

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 369 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.11, 17:23

Lehet h a kötelező ram elvetése kicsit kibillentette az egyensúlyt. De egyrészt így a kis hajók felértékelődtek, amivel újabb taktikai lehetőségeket csempésztek a játékba.

Másrészt a gyári szabályok szerint még a legkiválóbb tengerészek sem tudnának biztonsággal megcsáklyázni egy lomha törpe csatahajót...

Garvey

Garvey

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2698 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.11, 16:31

Zotyo pont ez a baj(legalábbis az én részemről) amit Fattyú is ir hogy ha nem kell ram vagy ütközés az átszáláshóz az szerintem nagyon elmozditja a játékban az erőegyensúlyt a kis hajók felé. Tudom egyéni szoc. prob. de pont ez veszi el teljesen a kedvemet a játéktól.

Kronos a Dystopian Wars nem bonyulutabb játék csak összetettebb az alapszabályok ugyan azok csak bekerült néhány extra fegyver és néhány defenziv fegyver is amiket a viz/föld alatti illetve a repülő célpontokkal szembe lehet bevetni illetve az új fegyvernemekkel szemben védik a jármüvet. Ami komolyabban változott az a boarding mert már 4"ről lehet boardingolni viszont mivel a rohamcsapatok mindig hátirakétások ezért elöbb a légelháritó ágyuk és az esetleges kisérő vadászok még megsorozzák a merész támadokat. Illetve a másik nagy változás hogy a hajok tüzereje lényegesen nagyobb és igy nincs az hogyha elpuszul idő elött a battleship akkor a curiserek már csak linkelt full slavoval tudják szép lassan karcolgatni a nagyhajót. Persze a hajok nem birnak többet

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.10, 20:54

Ha mélyebben belegondolunk, a kötelező RAM nem is véletlen: akkor meggondolja az ember, hogy nekiküldje e a lélekvesztőit egy csatahajónak, hogy azok leírtsák a legénységet. Házi szabállyal mellé siklasz két fregattal a nagy vasnak, is kiirtod, vagy legalábbis csökkented rajta szépen a crew-t. Rendes szabállyal: nekimész, és lehet, hogy már merülsz is... Legalább elmereng rajta az ember, hogy érdemes-e... :) De ez csak egy kiragadott példa, és én is azok között voltam, akik elvetették a kötelező ramot. Holott lehet, hogy balanszírozó szerepe van.

Kronos

Kronos

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 53 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.10, 13:12

Egyetértek Zotyo-val. Azon a pár szabályon kivül amit eddig is használtak, azonkuvül fölösleges mégtöbbet bonyolitani. Nekem pont az egszerüsége tetszik a játéknak.

Zotyo

Zotyo

-= ZOTYO =-

• Fórumita
  • 7707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.10, 12:32

Ha már tetszik a Dystopian Wars, akkor játsszunk azt. A TUS azért jó, mert nem Dystopian, nem Warhammer, hanem TUS. Csak a szükséges minimum szabálymódosítás kell, ami inkább kiegészítés, mint módosítás. Én amúgy még akkor is játszanék, ha ezektől eltekintünk, és betűre a könyv szerint játszanánk. Talán csak a boarding előtti kötelező RAM lenne kár, de az sem számít sokat.

Dystopiant én is játszanák, de csak külön, Dystopianként és nem szabályokat átemelve innen-onnan.

Emerald

Emerald

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 330 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.09, 23:36

Emerald mivel alapvetöen nem tudom hogy milyen háziszabályokat használtok a verseyen igy nem mondok semmilyen példát max ha nem tetszenek nem megyek el. Wzért is érdeklödtem hogy eggyáltalán gondolokozzak-e az induláson. A Dystopian Wars könyvet nem tudom kölcsönadni mert nálam is csak kölcsönben volt a rendszerre annyival összetettebb hogy szerintwm komoly munkába és tesztelésbe kerülne az átvétel

Konkrétan vissza kéne lapoznod pár oldalt vagy a TUS - verseny fórumtémában körülnézni, mert oda szedtük össze anno, amiket kigondoltunk.

Főleg az ütközések mikéntjét kezeltük le, illetve a zátonyokat vezettük be mint terepelem (kicsit realisztikusan kezelve a sekélyebb vagy mélyebb merülésű hajók eseteit) valamint a Prize Ship megszerzését korlátoztuk le olyan formán, hogy nem elég megszerezni, le is kell vele menni a pályáról!

Az átvételt én nem egy-az-egybe gondoltam, hanem a jobban sikerült szabályokat beépíthettük volna, de ehhez persze látni kell a rendszert, majd próbálok szerezni könyvet, hogy fellebbentsem a fátylat erről a témáról! ;)

Bye
Emi

Garvey

Garvey

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2698 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.09, 18:17

Emerald mivel alapvetöen nem tudom hogy milyen háziszabályokat használtok a verseyen igy nem mondok semmilyen példát max ha nem tetszenek nem megyek el. Wzért is érdeklödtem hogy eggyáltalán gondolokozzak-e az induláson. A Dystopian Wars könyvet nem tudom kölcsönadni mert nálam is csak kölcsönben volt a rendszerre annyival összetettebb hogy szerintwm komoly munkába és tesztelésbe kerülne az átvétel

Zotyo

Zotyo

-= ZOTYO =-

• Fórumita
  • 7707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.09, 13:38

Ha már közös megegyezés, akkor az én részemről:

1. Igen.

2. Nem.

Nekem is lenne 2 kérdésem amelyek lehet hogy kicsit kötekedönek tünhetnek:

1; Leszenek-e a játék erő egyensulyát felboritó idióta háziszabályok?

2; Ha igen akkor nem lenne e inkáb értelme áttérni a kiadó Dystopian Wars nevű játékára aminek (szerintem legalábis) jobban kidolgozott és kiegyensulyozottabak a szabályai? Tudom nem sokan játszanak vele és nem is nagyon kapható kishazánkban

Emerald

Emerald

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 330 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.08, 20:11

2; Ha igen akkor nem lenne e inkáb értelme áttérni a kiadó Dystopian Wars nevű játékára aminek (szerintem legalábis) jobban kidolgozott és kiegyensulyozottabak a szabályai? Tudom nem sokan játszanak vele és nem is nagyon kapható kishazánkban

Ebben a játékban, ami házi szabályt hoztunk, azt mindig is egyetértésben a játék jobbá tételét célózandó alkottuk meg, egyenesen egyensúly teremtő célzattal.

Tehát, ha tudsz konkrét példát mondani, ahol ez felmerült (ha jól emlékszem a múltkori versenyen csak 8 ilyen volt) és tényleg zavaró, azt újratárgyalhatjuk.

Amúgy nekem az a véleményem, hogy ha a Dystopian Wars szerinted jobb, akkor bizonyos elemei simán átemelhetőek, éppen ezért ha valakinek van ilyen szabálykönyve, az kölcsönadhatná, hogy megvizsgáljuk! Ugyanis nekem legalábbis a Fantasy-s szél alapú hajózós múka tetszik, nem a gőzgépcsodás! :P

Konstruktívan kell hozzáállni és ez a játék is lesz olyan jó, mint a Dystopian Wars! ;)

Szerintem... :buszke:

Bye
Emi

Kronos

Kronos

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 53 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.08, 16:43

Én a 750 pont körüli csatát támogatnám.
Kampány ötletem még nincsen, de álmodunk majd valamit bratyoval.

Garvey

Garvey

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2698 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.08, 16:15

jabba

jabba

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 369 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.08, 14:11

Én minden ötletre nyitott vagyok.

Emeralddal amúgy is azt beszéltük, hogy feljebb kéne emelni a ponthatárt.
Mivel a múltkor alapflotta/500 volt, így most minimum 600 lenne.
De pl. a 750 is jól hangzik.

De akkor kezdjünk is el egy közvélemény kutatást:

1. Kinek milyen ponthatár lenne szimpatikus?

2. Ki milyen küldetést látna legszívesebben a versenyen?
(némi ötletbörze céljából)

Zotyo

Zotyo

-= ZOTYO =-

• Fórumita
  • 7707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.08, 12:19

vagy ne kezdő 500 pont legyen, hanem valahol 800 és 1000 között, vagy csináljátok úgy, ahogy én a Fityfiritty versenyt, hogy egyre növekvő pontszám és fixen 4-5 alkalom egy évben. Akkor lehetne mondjuk 5-6-7 és 800, esetleg 900.

jabba

jabba

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 369 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.08, 11:14

Jelenleg én se látszok ki a könyvek közül, de a fenyő alatt majd összedobok egy vázlatot a versenyről.

Jó lenne ugyanis február végére, március elejére datálni a dolgot, amikor a sulisok épp ráérnek.
Addigra pedig a kampányról is sikerülhet letörölni a port és a zöld algát...

Emerald

Emerald

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 330 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.06, 21:54

Emi véres esküt tett,hogy 2012 első negyedévében lesz TUS verseny / találkozó ismét.

Ja...

Azóta is kapom az infúziót! :D

És mondom, a háttérben szervezkedünk Jabba-val és a versenyen dobbantva lesz majd hadjárat is! ;)

Bye
Emi

Zotyo

Zotyo

-= ZOTYO =-

• Fórumita
  • 7707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.06, 15:46

Emi véres esküt tett,hogy 2012 első negyedévében lesz TUS verseny / találkozó ismét.

Kronos

Kronos

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 53 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.06, 11:49

Jönnek az elmaradt flották!

Emerald

Emerald

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 330 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.01, 22:53

Erről Emit kéne kérdezni, mivel ő szervezi. Hónapok óta nem láttam a srácot.

Z.

Biztosan lesz hasonló kreálmány mindegyik flottánál.

Közben két újabb hajó is előkerült. :)

Nem lesz valamikor TUS verseny?

Pedig élek és követem az eseményeket! ;)

Hajókázgatni én most Trafalgar-ban szoktam, de az Uncharted Seas még mindig jobb versenyre vagy hadjáratra így jövő év első negyedévében várható verseny, aztán talán hadjárat is, ha az istenek és Jabba is úgy akarja! :P

Amúgy az anyag meg nem tűnik el csak átalakul, ezt tettem én is! :buszke:

Zotyo

Zotyo

-= ZOTYO =-

• Fórumita
  • 7707 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.11.30, 22:50

Erről Emit kéne kérdezni, mivel ő szervezi. Hónapok óta nem láttam a srácot.

Z.

Biztosan lesz hasonló kreálmány mindegyik flottánál.

Közben két újabb hajó is előkerült. :)

Nem lesz valamikor TUS verseny?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]