Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

N0rwegian Style (Rorimack )

• Válasz írásához lépj be
25 hozzászólás érkezett eddig

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3348 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.18, 23:10

Gratz, jo kis ismerteto lett.

Xellos

Xellos

Great Old One

• Fórumita
  • 1138 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.17, 14:50

Eee... izé. Az előző Lepusnak ment.

Xellos

Xellos

Great Old One

• Fórumita
  • 1138 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.17, 14:49

QuippeR: A nagy esküt hirtelenjében nem tenném le, de azt hiszem ilyen tréningforma pont létezik :ugri: Dereng, hogy olvastam róla. Ha hazaértem megpróbálok utánajárni.

fejes91

fejes91

A Káosz Ura

• Fórumita
  • 337 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.17, 12:39

QuippeR: Nem a bújócskát, a fogócskát! Figyelj jobban oda az okosak szavaira!

QuippeR

QuippeR

Story Gamer

• Fórumita
  • 967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
  2                      

Kelt 2009.12.17, 12:28

Most az egyébként komoly, hogy a bújocskát próbáljátok GNS szempontrendszerek alapján kategóriába sorolni, vagy ez valami insider poén?

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.17, 12:03

Ennyi erővel viszont minden szimuláció.

Még a teljesen elvont pókerre is ráfoghatjuk, hogy az életben való nehéz döntéseket, kockázatvállalást, illetve az üzleti tárgyalások bizonytalanságát és blöffölési technikáját szimulálja.

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.17, 10:53

"addig a szimuláció egy valós rendszer minél pontosabb leképezése. "

Egy fogócskázó gyerek lehetőségeivel ez a fogócska.

Lehet belőle Legyek urát is csinálni, csak annak nem örül apu-anyu, hogyha hazajön (nem jön haza) a gyerek a játszótérről :ugri:

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.17, 10:13

Rorimack: Ezzel vitába szállnék... A szimulációhoz szerintem szorosan hozzátartozik egy részletes mögöttes logika, ami szoros korrelációban van a szimulált valósággal.
Az, hogy a fogócska a vadászat illetve menekülés készségeit fejleszti, illetve ezt "modellezi", még nem teszi szimulációvá.
A gamism és a simulationism közti szakadékot én abban látom, hogy míg a "game" egy önálló, absztrakt rendszer, ahol a fő cél a játszhatóság és a versengés facilitálása, addig a szimuláció egy valós rendszer minél pontosabb leképezése.
Mórickapélda: Microsoft Flight Simulator (szimuláció) vs. Sopwith* (game).

* http://en.wikipedia.org/wiki/Sopwith_(computer_game)

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.17, 00:35

"Mégis elég egyértelműen és színtisztán gamist játék... Mert mi más lenne? Simulationism vagy narrativism egy fikarcnyi sincs benne."

A fogócska színtiszta simulationism - a vadonban történő túléléshez szükséges alapismereteket szimulálja - menekülés és (csoportos) vadászat. Nem véletlen, hogy nem lehet megnyerni, a szerepek folyamatosan változnak - a célja nem a történetszövés, nem a fejlődés, hanem a folymatos gyakorlás, szimuláció.

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.16, 19:08

Érdekesnek érdekes, de számomra NAGYON távol esnek mind a szórakoztató mind a játék fogalmától.

Armand

Armand

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 434 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.16, 18:03

Én ezt a csípőből sznobozást sosem értettem, de ne ragadjunk itt le. Örvendezek a kedves templomgyújtogató srácok kreativitása felett, és határozottan építőnek érzem a leírás alapján a témafelvetéseket és nézőpontokat, és egyáltalán nem érzem se öncélúnak, se magamutogatónak. Azon viszont nem vagyok meglepve, hogy a dungeonhack vagy az űrorkvadászat szemszögéből bizony annak tűnhet.
Szerintem be fogom szerezni, érdekességképpen.

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.16, 17:28

LOL. :ugri:

Amúgy ez a "game" kérdés elég érdekes... Pl. a lentebb említett fogócska elég kötetlen, nincs benne se mesélő, se kockadobás, meg lehet hosszasan vitatkozni azon, hogy a komposztkupac az "bázisnak" minősül-e, avagy sem... Mégis elég egyértelműen és színtisztán gamist játék... Mert mi más lenne? Simulationism vagy narrativism egy fikarcnyi sincs benne.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.16, 16:46

Drasworth: a legformabontóbb játék a kollekcióban a Nørvegian Style, amelyben elszállt játékfejlesztőket és értetlenkedő közönséget játszhatunk. Ismereteim szerint egyre többen játsszák.

QuippeR

QuippeR

Story Gamer

• Fórumita
  • 967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
  2                      

Kelt 2009.12.16, 15:21

Ezeknek jórésze jeepform játék, inkább a LARP irányából érdemes őket megközelíteni szerintem, tehát kevéssé "game jellegűek". (Persze kivételek mindig vannak.)

Drasworth

Drasworth

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 405 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.16, 13:57

Hát így ebből a leírásból nekem olyan mindez, mint a kortárs festészet. Rohadt formabontó, van is akinek tetszik, de hát szóval...

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.16, 13:45

Guildenstern, Rorimack: Szerintem meg valahol itt húzódik az a pont, ahol a GNS elhasal, és halkan nyüszítve végleg kiszenved. :broaf:

Különben szerintem a "Game" elem nem feltétlenül jelent egyet a szabályozottsággal. Inkább a kihívásra, a versenyszellemre utalhat - a "l'art pour l'art" játszadozással szemben. Ezen a téren meg elég színesnek tűnik a front.

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.16, 13:31

Lehet, hogy félreértem: nagyon nem gamist játékok.

Talán a Gun Smoke még ilyen, de ott óriási szerepe van a szerencsének, illetve a The Trouble with Demons.

(Érdemes ezekre (meg a többire) rákeresni a belinkelt blogon, hátha kidobja a kereső az egész rendszert :broaf:)

Alfdam: pedig van benne egy hasonló játék. :P

Guildenstern

Guildenstern

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 322 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.16, 13:19

Mennyire van meg a "game" elem ezekben a játékokban, vagyis mennyire szabályozott játékokról van szó?

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.16, 12:51

Anno volt egy beszámoló itt az rpg.hun egy beszámoló egy norvég live-os találkozóról.

Abból nekem az jött le, hogy a norvég stílus egy komolykodó, felnőtteskedő beborulás, pszichodráma pszichológiai szaktudás és moderáció nélkül, szóval hasonló a mérgeskígyóval ugrókötelezéshez (sokkal kevésbé szórakoztató mint amennyire veszélyes). Mindezt egy igen sznob és komolykodó, felnőtteskedő beszámolóban olvasva le is írtam a norvég stílust magamban.

Ez az ismertető némiképp árnyalta a képet. Egész érdekesnek hangzik némelyik... A kártya használatával pedig én is kacérkodtam már egy ideje.

Azt hiszem beszerzem a könyvet, kíváncsi vagyok. Vagy ha nem, a webes forrásokon utánaolvasok norvég játékoknak. :broaf:

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.12.16, 12:48

Kiváló, intelligens ismertető olyan játékokról, amelyek tőlem alapvetően távol állnak. :broaf:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]