Ugrás tartalomhoz

Fotó

Játékszabály kérdések

• Válasz írásához lépj be
1662 hozzászólás érkezett eddig

obi

obi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 116 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.05.11, 13:01

Sziasztok!

A San Juan játékkal kapcsolatban érdekelne a véleményetek. Pár játék után úgy vélem, hogy a Céhház kártya túl erős, jó ütemű érkezése eldöntheti a játékot, ezért szabálymódosításra gondoltam: a termelőépületek ne kettő, hanem csak egy vagy másfél pontot érjenek a Céhház kártya mellett. Vagy: a kék épületek ne számítsanak bele. 

Továbbá: szerintem nagy hátrány, ha valaki az elején nem kap termelőépületet, ezért megfontolandó, hogy ő kérhessen új lapokat.

Szerintetek?

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 585 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.05.10, 13:22

Köszi, mi is valahogy így gondoltuk.

Smash up kérdés:

szerintetek ki lehet játszani egy saját akcióra kétszer ugyanezt a special lapot?

Mako cápa:

Special:

After you destroy a minion on any base, you may play this minion there as an extra minion.

Szerintem igen. LCG-s tapasztalatokból kiindulva simán reagálhatsz két különböző lappal ugyanarra a triggering conditionre.

A Smash Up igaz egy külön világ a maga imba kombóival, de szerintem itt is lehet. Semmi se írja, hogy ne lehetne. Megtörténik a special létrejöttéhez szükséges effekt így azt aktiválhatod.

jamie

jamie

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 259 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.05.09, 08:40

Smash up kérdés:

szerintetek ki lehet játszani egy saját akcióra kétszer ugyanezt a special lapot?

Mako cápa:

Special:

After you destroy a minion on any base, you may play this minion there as an extra minion.

Szerintem igen. LCG-s tapasztalatokból kiindulva simán reagálhatsz két különböző lappal ugyanarra a triggering conditionre.

A Smash Up igaz egy külön világ a maga imba kombóival, de szerintem itt is lehet. Semmi se írja, hogy ne lehetne. Megtörténik a special létrejöttéhez szükséges effekt így azt aktiválhatod.

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 585 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.05.05, 17:27

Smash up kérdés:

Mako cápa:

Special:

Vakvarju

Vakvarju

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 63 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.15, 19:17

Sziasztok.

Egy kérdés volna ESCAPE ZOMBI CITY játékkal kapcsolatban.
A szabálykönyv szerint, ha valaki csak pánikot dob, akkor más is segíthet rajta. Hogyan?

merozs

merozs

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.03.28, 23:45

Üdv!
Trefl kiadású Star Wars: Rule the Galaxy játékban a "tűz jelölő" szerepét tudja valaki? A szabály csak azt írja, hogy hova rakd fel az elején, de azt már nem, hogy mit csinálj vele játék közben...

Ez a kérdés engem is érdekelne. Tudna esetleg valaki ebben segíteni? :-)

gubirobi

gubirobi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 150 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.03.25, 14:55

Egyik legfontosabb szabály, hogy a kártyák pontos számát kell bejelentened. Érdemes a kezedben maradt kártyákat magad elé helyezned laponként külön képpel lefelé, így más is időben figyelmeztethet az oda nem figyelésre.

A "csalás" büntetése nem tisztázott a szabályban.

Háziszabályként ajánlom, hogy az extra lapot, lapokat dobjátok ki, majd a tévedő fizet a tévedt kártyák számának megfelelő érmét a banknak.

Szándékosságot nem is feltételeznék (remélem nem direkt "trollkodik", ha igen, legközelebb vele nem játszanék).

Sziasztok!

Sheriff of Notthingham kérdésem lenne.

A bejelentés fázisban van a köv. pont:

" - A Kereskedő zsákodban lévő kártyák pontos számát kell bejelentened."

Mi történik, ha nem a pontos szám került bejelentésre (tévedésből vagy szándékosan)

Köszi

• luckyl kedvelte ezt

luckyl

luckyl

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 35 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.03.25, 14:35

Sziasztok!

Sheriff of Notthingham kérdésem lenne.

A bejelentés fázisban van a köv. pont:

" - A Kereskedő zsákodban lévő kártyák pontos számát kell bejelentened."

Mi történik, ha nem a pontos szám került bejelentésre (tévedésből vagy szándékosan)

Köszi

Thaur

Thaur

Csúf zöld szörny

• Fórumita
  • 1812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.25, 18:16

Sziasztok!

Village -Nemzedékek játékával kapcsolatban lenne kérdésem.

Vásár akciót választva -a befolyáskockát elvéve, - kötelező-e eladom vagy azonnal passzolhatok is?

Nem kötelező eladnod.

Az igaz, hogy míg a többi akciónál mondhatod azt, hogy elveszed a kockát, de nem hajtod végre az akciót, az akció itt kötelező: de ez az akció a vásár, mint olyan megtartása.

Te, mint a vásár elindítója, adhatsz el először. Ez már a te esetedben csupán lehetőség, nem kötelesség.

(A német (darf), az angol (allowed) - és a magyar szabályok :D szerint is.)

cramnai

cramnai

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 847 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.25, 16:49

Szia!

Én ezt találtam a szabálykönyvben:

"Azoknak a játékosoknak, akik nem akarnak vagy nem tudnak eladni semmit, passzolniuk kell és később sem szállhatnak már be az adott piacnapba."

Sziasztok!

Vásár akciót választva -a befolyáskockát elvéve, - kötelező-e eladom vagy azonnal passzolhatok is?

nimfas

nimfas

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 43 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.01.25, 11:09

Köszönöm,akkor eddig rosszul játszottunk ezt a részt. 

Sziasztok!

Szerintem passzolhatsz is. A szabály csak annyit ír, hogy a piacnapot meg kell tartani, vagyis  mindenkinek lehetőséget kell adni az eladásra.

guszty

guszty

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 340 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.25, 10:18

Sziasztok!

Szerintem passzolhatsz is. A szabály csak annyit ír, hogy a piacnapot meg kell tartani, vagyis  mindenkinek lehetőséget kell adni az eladásra.

nimfas

nimfas

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 43 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.01.24, 18:19

Sziasztok!

jamie

jamie

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 259 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.01.21, 15:44

Kemet kérdés:

A Támadó Stratégia és a Védelmi Stratégia hatalomlapkák pontosan hogy működnek?

"Vedd vissza az eldobott csata kártyákat! Cseréld ki az egyiket a +3 Haderő / 3 Sebzés kártyára!"

Ezt csak akkor tehetem meg, amikor elfogynak a csatakártyáim és visszaveszem őket? Ha nem csak akkor, akkor egy fordulóban hányszor? Valahányszor akciójelzőt teszek le?

Köszi!

Gróf

Amikor megveszed a Power Tile-t akkor visszaveszed az addig eldobott csatakártyáidat. Egyet kiválasztasz amit kiveszel a játékból és helyette tied a 3/3-as védekező vagy támadó kártya attól függően amelyik tile-t vetted. Ezt egyszer teheted meg, csak akkor amikor megvetted a power tile-t és mindegy hogy mennyi harci kártyád van eldobva. Vedd vissza és ezután 6 (kieggel 8) lesz a kezedben amiből az egyik a Power Tile-hoz járó lap, egyet pedig kidobtál a játék végéig.

Count_Zero_Interrupt

Count_Zero_Interrupt

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 294 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.21, 15:24

Kemet kérdés:

A Támadó Stratégia és a Védelmi Stratégia hatalomlapkák pontosan hogy működnek?

"Vedd vissza az eldobott csata kártyákat! Cseréld ki az egyiket a +3 Haderő / 3 Sebzés kártyára!"

Ezt csak akkor tehetem meg, amikor elfogynak a csatakártyáim és visszaveszem őket? Ha nem csak akkor, akkor egy fordulóban hányszor? Valahányszor akciójelzőt teszek le?

Köszi!

Gróf

Kether

Kether

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 124 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.01.06, 09:55

Sziasztok valaki megtudná mondani pontosan a war of the ring 1 st edition kártyák méreteit ? Szélesség magasság?
előre is köszönöm . Üzenetben is küldhetitek. Üdv.

https://boardgamegeek.com/geeklist/164572/item/2916096#item2916096

davzero

davzero

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 12 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.01.05, 12:12

Sziasztok valaki megtudná mondani pontosan a war of the ring 1 st edition kártyák méreteit ? Szélesség magasság?

előre is köszönöm . Üzenetben is küldhetitek. Üdv.

Módosította davzero: 2016.01.05, 12:12

bahon

bahon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 83 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.12.31, 16:44

Köszönöm, ez remek ötlet! Mi is így teszünk legközelebb.

EVOLÚCIÓ társasjátékkal kapcsolatban kérnék segítséget; ki, hogyan oldotta/oldaná meg az alábbi helyzetet:

Az élelmiszerraktárból amikor kifogy a nyersanyag és kellene még az itatóba tenni, akkor gondolom nem teszünk, egyszerűen csak kevesebb jut a növényevőknek. Viszont ilyenkor még a ragadozó sikeresen támadhat. A kérdés, miből fedezzük a hús tokeneket? Megoldásként mi fel nem használt fakockákat teszünk ilyenkor a ragadozóhoz (dögevőhöz, együttműködőhöz.)

Egyéb ötlet?

Szerintem az élelmiszerraktárból soha nem fogyhat ki sem növényi kaja, sem hús.

Én ezt úgy kezeltem, hogy egyszerűen mindenki visszatett a raktárba esetenként 5 vagy 10 kaját, hogy legyen mit kiosztani megint.

Aquiss

Aquiss

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 495 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.29, 01:48

EVOLÚCIÓ társasjátékkal kapcsolatban kérnék segítséget; ki, hogyan oldotta/oldaná meg az alábbi helyzetet:

Az élelmiszerraktárból amikor kifogy a nyersanyag és kellene még az itatóba tenni, akkor gondolom nem teszünk, egyszerűen csak kevesebb jut a növényevőknek. Viszont ilyenkor még a ragadozó sikeresen támadhat. A kérdés, miből fedezzük a hús tokeneket? Megoldásként mi fel nem használt fakockákat teszünk ilyenkor a ragadozóhoz (dögevőhöz, együttműködőhöz.)

Egyéb ötlet?

Szerintem az élelmiszerraktárból soha nem fogyhat ki sem növényi kaja, sem hús.

Én ezt úgy kezeltem, hogy egyszerűen mindenki visszatett a raktárba esetenként 5 vagy 10 kaját, hogy legyen mit kiosztani megint.

csfeher

csfeher

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 19 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.12.28, 17:50

Üdv!
Trefl kiadású Star Wars: Rule the Galaxy játékban a "tűz jelölő" szerepét tudja valaki? A szabály csak azt írja, hogy hova rakd fel az elején, de azt már nem, hogy mit csinálj vele játék közben...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]