Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

The Road (rovid filmajanlo) (Garouz)

• Válasz írásához lépj be
35 hozzászólás érkezett eddig

Morsat

Morsat

Kapitány

• Fórumita
  • 1017 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.26, 18:38

nekem tetszett és úgy lőttem le
de mint mondtam sry

és örök igazság: nézd meg, aztán gyere hozzászólni. Ha kíváncsi vagyok egy meccsre felvételről, nem megyek fel még csak véletlenül sem az nso-ra hisz az esélyét sem akarom megadni, hogy lelőjjem az eredményt. És amíg ezt nem lehet szankcionálni, addig az emberek jóindulatára vagyunk utalva, vagy BePe éberségére. :D
(Ez kb olyan mint kispályás focin minikapunál, amikor mögötte már kint van és az ember direkt berakja mögé. Ha én csinálom, és megszólnak, csak megkérem szidja azt aki kitalálta ezt az idióta szabályt)

Abdul

Abdul

Jetipásztor

• Fórumita
  • 401 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.25, 22:17

pepe: nálad a pont, legközelebb odafigyelek. :titok:

pepe

pepe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.25, 21:06

Bocs! Az előző hozzászólásban Abdul-tól idéztem, nem Kabal-tól.

pepe

pepe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.25, 21:03

kabal:"imho nem hangzottak - még - el akkora spoilerek, amik élvezhetetlenné teszik a filmet. wink.gif"

Ja tényleg nem, csak a végét lőtték le a filmnek sorban kb. hárman, mert nekik nem tetszett.:titok:

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.25, 18:47

Megnéztem én is. Ha rövidebb és csendesebb lett volna, nekem is jobban tetszett volna, néhol túl vontatott és hatásvadász/nyálas. Plusz személy szerint engem állatira irritált helyenként a kissrác viselkedése...
De a képi világ és a koncepció is baromi hangulatos, szóval összességében inkább kellemes, semmint közepes film volt.

Pett-moondevil

Pett-moondevil

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.25, 18:32

Kaballal értek egyet. Kár, hogy egy ilyen (ha nem is teljesen jogosan, de) érdeklődést felkeltő kritika után egyből levadásszátok a poénokat.

Abdul

Abdul

Jetipásztor

• Fórumita
  • 401 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.25, 16:17

tetsujiro: vigyázz, az ismertető jobb, mint a film. ;) Én speciel a

"Megrázó jelenetek, ahogy az apa küzd az életért, noha reggel már vért köp betegsége miatt, ahogy egyetlen pisztolyával és két töltényével áll a halott világgal szemben, ahogy esténként a biztos öngyilkos lövésre tanítja gyermekét, nehogy élve egyék meg, ha elkapják, és ahogy tartja benne a lelket végig."

mondat miatt néztem meg a filmet, szal Garouznak :titok: a f***a hangulatkeltésért. :)

kabal: imho nem hangzottak - még - el akkora spoilerek, amik élvezhetetlenné teszik a filmet. ;)

tetsujiro

tetsujiro

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 47 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.25, 15:15

Jaj, de az ismertető nagyon jó volt, akkor is, ha nem annak szántad. Meg is néztem a filmet. :titok: Köszönöm Garouz!

<small>Iróni-A-Méter: 1/5</small>

Ateh

Ateh

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.01.25, 15:06

1,Technikai kérdés:nem cselló szól hegedű helyett?
2,Én is csatlakoznék az előttem szólóhoz,maga a film elég vontatott és ez szerintem hátrányára válik,sokkal mélyebb gondolatokat/érzéseket is bele lehett volna rakni ebbe a 111 percbe,vagy lehett volna tömörebb is.Előfordulhat,hogy a kiüresedés téma jól kijön a könyvben,de én itt,a filmnél egyáltalán nem éreztem semmilyen hűdenagy letaglózottságot,vagy megrázottságot.
Bár a képi világ és a zene valóban hatásosra sikerült.

Morsat

Morsat

Kapitány

• Fórumita
  • 1017 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.25, 14:59

kabal: sry, én próbáltam elkerülni de ha már mások bírtak ezt azt...
amúgy meg szívesen :titok:

tetsujiro

tetsujiro

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 47 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.25, 14:49

Csatlakozom azokhoz, akiket nem nyűgözött le a film. A társadalom szétszakadása egyénekre, családokra és vadászbandákra életszerűtlen. A természeti környezet pedig abszurd. Nem tudtam magam beleélni.

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5193 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.25, 09:27

A cikk hatására megnézem de nem voltam tőle lenyűgözve. Velem lehetett a baj de elég unalmas volt (1-2 jelenet leszámítva)sok helyütt értelmetlen. Nem tudtam meg túl sok háttérinfót és eléggé hazavágott befejezése volt. 5/2 sztem a film maga.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1255 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.24, 23:29

Köszi a spoilerezést, fiúk! Megspóroltatok nekünk egy mozijegyet...

Morsat

Morsat

Kapitány

• Fórumita
  • 1017 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.24, 19:41

Spoiler

Archnihil

Archnihil

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 61 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.01.24, 19:03

Spoiler

Garouz

Garouz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 714 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.24, 18:35

A kutyát korábban is hallották a bunkerben és mi lett az eredménye... Ha akkor találkoznak talán az apa karakterének sorsa is megváltozik.

Amit hibaként róttak fel neki máshol, az a hajós jelenet kurtán furcsán történő megoldása volt, mivel állítólag a könyvben nagyon is lényeges és fontos momentum. Ezt sajnos majd akkor tudom meg, ha sikerül beszereznem a könyvet. A "Nem vénnek való vidék" írójáról van szó, úgyhogy teszek vele majd egy próbát.

A reménysugarat a végén talán én is kihagytam volna, bár ha jobban belegondolunk milyen reménysugárról is beszélünk? Semmi sem változott valójában.

Abdul

Abdul

Jetipásztor

• Fórumita
  • 401 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.24, 18:13

Morsat: persze, kinek mi tetszik, ezzel nincs gond. A zenével való bajomat talán egy neten olvasott vélemény (már nem tudom, hol találtam) fejezi ki: szeretném én eldönteni hogy mikor érzek szomorúságot, vagy nyomasztó hangulatot ne a zene döntse el helyettem. SZVSZ zene nélkül a film kilátástalansága és minimalizmusa még erőteljesebb lett volna, tehát a kevesebb több lett volna; de lehet, hogy csak az a probléma, hogy a beharangozó alapján én valami _sokkal_ sötétebb és kilátástalanabb filmet vártam. Részemről amúgy kihagytam volna a reménysugarat is.

De persze nem én készítettem a filmet. :sor:

Morsat

Morsat

Kapitány

• Fórumita
  • 1017 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.24, 17:13

Abdul: kinek mi tetszik, nekem bejött a zene. Az a semmiből érkező jóbácsi, nem a semmiből érkezik, (végig követték őket). Tetszett benne nagyon akilátástalanság, bár a végre egy halvány kis reményt felcsillantottak.

MailMan

MailMan

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 38 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.24, 14:10

Köszi az ajánlót! Megnéztem, számomra erős és megrázó élmény volt a film. Az alakítások, a táj és a hangulat mind magával ragadott.

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2049 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.24, 08:43

Abdul: Szerintem a csendet már Will Smith-ék "eljátszották" a Legendában, ezért nem lehetett volna szerencsés. na de mindegy, ez tényleg részletkérdés :D

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]