Ugrás tartalomhoz

Fotó

Hogyan tovább? #4

• Válasz írásához lépj be
921 hozzászólás érkezett eddig

Guldor

Guldor

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 553 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.04, 20:34

Így visszaolvasva talán kicsit túlságosan rinyálásnak tűnik amit írtam.

Szerintem ez nem "rinyálás". Teljesen normálisan és érthetően megfogalmaztad, hogy az utolsó kiegészítők kalandozói többnyire miért nem tetszenek neked. Ez egy korrekt kritika.

Az a helyzet, hogy Ynev irodalma nagyon szerteágazó. Van sok regény, novella ami kis léptékű történeteket, kalandokat dolgoz fel, amelyek akár egy asztali szerepjáték során is megtörténhettek. Számodra ezek jelentik inkább a magus feelinget, és nem azok a regények, amelyek ősi, legendás alakokat és mítoszokat elevenítenek meg. Vannak, akik meg inkább azokat szeretik, ahol népek sorsa dől el, és a történetet sokszor félisteni hatalmú alakok szemszögéből olvashatjuk.

Fejlesztőkként igyekszünk a kiegészítők témaválasztásánál -sok egyéb mellett- arra is figyelni, hogy ez az egyensúly meglegyen. Nem könnyű dolog, mert hogy mi "magusos" arról, ahogy írtam, nagyon megoszlanak a vélemények, mondhatjuk ízlés kérdése.

A folyamatban lévő projektekről egyelőre nem írhatok, de azt garantálhatom, hogy ez a szempont is figyelembe van véve, amikor a kártya által feldolgozható témák közül választunk.

Módosította Guldor: 2016.09.04, 20:35

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.04, 16:26

Ez nekem is tetszene. Az updatelt második kiadás nagyon szép gondolat. És még a grafika nagy része is meg van oldva (már ha kiadó birtokolja a korábbi képek újrafelhasználásának a jogát). A régi Boros-Szikszai alapkiadásos lapoknál azóta is kevés hangulatosabb született (bár  grafika terén egyáltalán nem panaszkodhatunk most sem). 

Így visszaolvasva talán kicsit túlságosan rinyálásnak tűnik amit írtam.

Kicsit újrafogalmazva: szerintem nem jó, hogy pont a leginkább "mágusos és Ynev hangulatú" lapokat (Arel-pap, Ilanori bárd, Ereni embervadász, Darton-paplovag, az "alap" ordani tűzvarázsló) nem érdemes használni szinte soha.

Erre jó megoldás lenne az ilyen, de eddig még nem kiadott karakterek felhasználása (ha jól tudom nincs pl. arel-irányzat a sólyomszíven kívül, nincs khótor pap, nincsenek még Tomatis-sámánpapok vagy Hat Város gyöngykeresők), vagy a régi lapok újragondolása.

Igazából ezért nem veszek a legújabb négy kiegészítőből egyet sem, mindegyikben legfeljebb 3 olyan kalandozót találtam, ami lépték szerint illik a gyűjteménybe és szeretnék szerezni párat. (ilyen a például a sólyomszív-papnő és a bagradzsa)

• bubmac kedvelte ezt

DiN

DiN

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 1598 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.03, 21:06

Ez nekem is tetszene. Az updatelt második kiadás nagyon szép gondolat. És még a grafika nagy része is meg van oldva (már ha kiadó birtokolja a korábbi képek újrafelhasználásának a jogát). A régi Boros-Szikszai alapkiadásos lapoknál azóta is kevés hangulatosabb született (bár  grafika terén egyáltalán nem panaszkodhatunk most sem). 

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.03, 19:37

Ami nekem, személy szerint, újrakezdőként tetszene, az az lenne, ha az új kiegészítőknek mágus hangulata lenne. Ez elég nehezen megfogható, de olyasmire gondolok, hogy a mágus nekem egyszerre jelenti a klasszikus kalandozócsapatot (pl. Arel-pap + tolvaj/bárd + harcos/lovag + varázsló), illetve mivel a mágus mindig is ilyen nagyhatalmi sakkjátszma volt hivatalosan, az egy téma köré szerveződő kalandozókat (sogroniták, szürkecsuklyások, toroni ikrek, uwel lovagjai, stb.).

Amiért nekem nem tetszenek az új kiegészítők az az, hogy tele van olyan lapokkal, ami (szerintem) nem való a játékba, mert egyszerűen nem a fentebb említett lépték szerintiek, mítikus alakok, Ynev régmúltjához/legendáihoz tartozik, például Opálhajós, crantaiak, kyrek.

Ugyanígy vannak azok a lapok, amiket nehéz igazán "mágusos"-nak felfognom, mert akárhol megjelenhettek volna. Ilyen általános megfogalmazások, hogy "fakó krysallus" (bár ez lehet valami belsős poén, nekem akkor nem esett le).

Szóval én szeretném, ha visszatérnének a "ynev jelenkor kalandozói" vagy "ynevi hatalmasok sakkbábúi" kártyákhoz, a legendás, általános kalandozókkal szemben. Azaz sokkal inkább egy Della-pap, ereni nemesi volontér, syburri könnyűlovas portyázó (azok a félig nomádok ugye?), mint kataklizmát előrejelző elf látnok, meg hetedik szintű ősaquir.

(hozzátenném, hogy pl. az új "sólyomszív-papnő" ilyen szempontból nagyon menő, de egyedi, pedig nekem ilyen lapok kellenének)

Sok olyan újra kiadható karakterkoncepció van, aminek a lapja ma már használhatatlan (pl. Arel-pap, ordani tűzvarázsló, ilanori vágtató) és simán ki lehetne adni ráncfelvarrva, plusz még ott vannak azok az államok/szervezetek, amik sosem voltak fókuszban: ilanor (!), haonwell, eren, niare, viadomo, syburr, predoc, hat város, kereskedőhercegségek, barbárok (!), északi embervadászok, kalózok...

+végtelen! :D

Bulldy

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.03, 17:54

Gyakori-átlagos pakkok valóban fillérekért beszerezhetőek
(igaz legegyszerűebben a 'használt piacról', ami egy élő játéknak nem feltétlenül
jó, de ez van).

Illetve ott van még a "bontás varázsa". Tegyük fel, hogy akarsz egy homoki elfes paklit, gyakori és átlagos lapokból, és elkezdesz venni Sivatagi vihart és Ősi vért (mert ebben vannak a kalandozók + küldetések). Aztán a végén hamarabb lesz amund paklid, mert úgy sikerül a bontás :)

Hozzátenném, hogy ha senki sem veszi meg az egyedi lapokat, akkor a játék kiegyensúlyozott marad, és nagyjából ugyanúgy működik, a paklik ugyanúgy működnek. Egy amund pakli (Themes-szentély, főpap-pap-papnő-szolga ugyanúgy amund pakli Azhanud nélkül is, mint ahogy egy elf pakli is elf pakli hatodik szintű-egyedi elfek nélkül)

küldetésre összerakva nagyon szórakoztató dekkeket lehet összehozni,
a játékmechanika érdekes és egyedi lesz, én sem hiszem hogy bárkit visszariasztana
a játék komplexitása aki nyitott az ilyesmire.

Ezzel egyetértek. Van most a környezetemben két új és két újrakezdő, de a DP gyűjtés a legnépszerűbb győzelmi mód. Talán azért, mert nem elsősorban a másik legyőzésével, hanem gyorsasággal és ügyességgel lehet nyerni.

(megmutattam egy lapdobató blokk paklit, és azt mondták, hogy ilyennel ne játsszon senki, mert bunkóság :D)

Sőt, én hiszem, hogy ma csak a játék egyediségével lehet új játékosokat
megfogni, egy x+1. fantasy-tcg játékklón jelen piacon nem igazán érdekes
(a MAGUS név ma már ehhez kevés, a mai fiataloknak nem cseng már úgy mint régen).

Ezzel is egyetértek, szinte senkinek nem mond semmit, hogy micsoda Toron vagy Gorvik. (le is tudtam annyival, hogy "olyan, mint Bizánc, csak démonhitűek" ill. "kb. mint a NRCS-ről levált Nápolyi Királyság/Szicília)

Mi pl. mostanság (nagyritkán) baráti társaságban úgy szoktunk játszogatni,
hogy gyakori-átlagos lapokat draftolunk paklinak (küldetések, és tornyok kivételével),
de akár össze is lehet állítani valami szimpatikus témát.
A küldetéseket pedig egy nagy pakkból random húzzuk be, minden fordulóban egyet
(max. 6-ig), amikhez mindenki csatolhat akadályokat. Ostrom manőverrel nem lehet
nyerni (de tornyok vannak). A játék garantáltan mindig érdekes. lesz, vetekszik
sok társasjátékkal.

Ehhez mondjuk már kell lapkészlet, ami egy kezdőnek nem lesz.

Én bizakodom, hogy a kiadó is valami hasonló vonalhoz nyúl majd
és tényleg kisül valami jó dolog az alapkiadásból. Ha az MK élni akar
nem csak a pártucat versenyre járó játékos igényeit kell kielégíteni,
hanem a játék érdekességéivel/egyediségével és nosztalgia faktorával
kell új és újrakezdő játékosokat bevonzani, illetve a régi öregeket
megtartani. Nem véletlen, hogy a speciális versenyformátumok (meghívásos,
régi hullám, tiltott tekercsek) nagyobb érdeklődésre tartanak ma számot,
mint a támogatott hiv. nagyversenyek.

Ami nekem, személy szerint, újrakezdőként tetszene, az az lenne, ha az új kiegészítőknek mágus hangulata lenne. Ez elég nehezen megfogható, de olyasmire gondolok, hogy a mágus nekem egyszerre jelenti a klasszikus kalandozócsapatot (pl. Arel-pap + tolvaj/bárd + harcos/lovag + varázsló), illetve mivel a mágus mindig is ilyen nagyhatalmi sakkjátszma volt hivatalosan, az egy téma köré szerveződő kalandozókat (sogroniták, szürkecsuklyások, toroni ikrek, uwel lovagjai, stb.).

Amiért nekem nem tetszenek az új kiegészítők az az, hogy tele van olyan lapokkal, ami (szerintem) nem való a játékba, mert egyszerűen nem a fentebb említett lépték szerintiek, mítikus alakok, Ynev régmúltjához/legendáihoz tartozik, például Opálhajós, crantaiak, kyrek.

Ugyanígy vannak azok a lapok, amiket nehéz igazán "mágusos"-nak felfognom, mert akárhol megjelenhettek volna. Ilyen általános megfogalmazások, hogy "fakó krysallus" (bár ez lehet valami belsős poén, nekem akkor nem esett le).

Szóval én szeretném, ha visszatérnének a "ynev jelenkor kalandozói" vagy "ynevi hatalmasok sakkbábúi" kártyákhoz, a legendás, általános kalandozókkal szemben. Azaz sokkal inkább egy Della-pap, ereni nemesi volontér, syburri könnyűlovas portyázó (azok a félig nomádok ugye?), mint kataklizmát előrejelző elf látnok, meg hetedik szintű ősaquir.

(hozzátenném, hogy pl. az új "sólyomszív-papnő" ilyen szempontból nagyon menő, de egyedi, pedig nekem ilyen lapok kellenének)

Sok olyan újra kiadható karakterkoncepció van, aminek a lapja ma már használhatatlan (pl. Arel-pap, ordani tűzvarázsló, ilanori vágtató) és simán ki lehetne adni ráncfelvarrva, plusz még ott vannak azok az államok/szervezetek, amik sosem voltak fókuszban: ilanor (!), haonwell, eren, niare, viadomo, syburr, predoc, hat város, kereskedőhercegségek, barbárok (!), északi embervadászok, kalózok...

Azt sem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy a piac jelentőse változott,
ma egy fiatal igényesnél igényesebb társasjátékok közül válogathat, ha bemegy
egy ilyen boltba, és nem sokkal többért, mintha beruházna néhány új paklira,
amivel mg nem nagyon van sehol sem. A MAGUS-ban rejlő potenciál (összetett
kalandozós - küldetéses - akadálylapos - képességes - képzettséges -
stb. rendszer, korszerű megoldásokkal feturbózva) pedig elegendő lehet ahhoz
hogy felvegye a kesztyűt, ha ügyesen nyúlnak hozzá.

A piac viszont olyan szempontból is változott, hogy

- régen a gyűjtögetős kártyajáték kifejezetten kocka dolog volt, amiért beszólogattak az embernek, manapság meg nem ciki. (az irodában nálunk 10 munkatársból 3 magic-es, illetve egy mágus kártyás is van)

- 20 kiegészítőt venni, aztán 6-7 délután beutazni egy klubba cserélgetni viszont egy új játékosnak nem lesz kedve. Szvsz. ha új embereket akarnak bevonzani, akkor kell csinálni tematikus csomagokat, olyasmiket, mint a prekó, csak többet.

Módosította galu22: 2016.09.03, 17:58

• Bulldy kedvelte ezt

DiN

DiN

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 1598 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.03, 15:38

Gyakori-átlagos pakkok valóban fillérekért beszerezhetőek (igaz legegyszerűebben a 'használt piacról', ami egy élő játéknak nem feltétlenül jó, de ez van). Amennyiben nem versenypaklik lekopizásával akartok szórakozni (ami egy második/sokadik lépcső lehet), akkor pl. küldetésre összerakva nagyon szórakoztató dekkeket lehet összehozni, a játékmechanika érdekes és egyedi lesz, én sem hiszem hogy bárkit visszariasztana a játék komplexitása aki nyitott az ilyesmire. Sőt, én hiszem, hogy ma csak a játék egyediségével lehet új játékosokat megfogni, egy x+1. fantasy-tcg játékklón jelen piacon nem igazán érdekes (a MAGUS név ma már ehhez kevés, a mai fiataloknak nem cseng már úgy mint régen).

Mi pl. mostanság (nagyritkán) baráti társaságban úgy szoktunk játszogatni, hogy gyakori-átlagos lapokat draftolunk paklinak (küldetések, és tornyok kivételével), de akár össze is lehet állítani valami szimpatikus témát. A küldetéseket pedig egy nagy pakkból random húzzuk be, minden fordulóban egyet (max. 6-ig), amikhez mindenki csatolhat akadályokat. Ostrom manőverrel nem lehet nyerni (de tornyok vannak). A játék garantáltan mindig érdekes. lesz, vetekszik sok társasjátékkal.

Én bizakodom, hogy a kiadó is valami hasonló vonalhoz nyúl majd és tényleg kisül valami jó dolog az alapkiadásból. Ha az MK élni akar nem csak a pártucat versenyre járó játékos igényeit kell kielégíteni, hanem a játék érdekességéivel/egyediségével és nosztalgia faktorával kell új és újrakezdő játékosokat bevonzani, illetve a régi öregeket megtartani. Nem véletlen, hogy a speciális versenyformátumok (meghívásos, régi hullám, tiltott tekercsek) nagyobb érdeklődésre tartanak ma számot, mint a támogatott hiv. nagyversenyek.

Azt sem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy a piac jelentőse változott, ma egy fiatal igényesnél igényesebb társasjátékok közül válogathat, ha bemegy egy ilyen boltba, és nem sokkal többért, mintha beruházna néhány új paklira, amivel mg nem nagyon van sehol sem. A MAGUS-ban rejlő potenciál (összetett kalandozós - küldetéses - akadálylapos - képességes - képzettséges - stb. rendszer, korszerű megoldásokkal feturbózva) pedig elegendő lehet ahhoz hogy felvegye a kesztyűt, ha ügyesen nyúlnak hozzá. 

Módosította DiN: 2016.09.03, 15:39

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4334 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.03, 07:20

Nagyjából meg tudod saccolni, hogy mikorra készül el ez az alapset? Idén várható? Pl. karácsonykor jó lenne a fa alá. :)

Illetve az még nem teljesen tiszta nekem, hogy véletlenszerű lapokat fog tartalmazni vagy fix lapokból álló témapaklik lesznek (pl. orkok, nekromanták)? Személy szerint az utóbbinak örülnék jobban, a játékba nem kívánok túlzottan beruházni, nem hiszem, hogy fogok boostereket venni és versenyre menni, de ha megvalósulnának ilyen hangulatos témapaklik, akkor azokból mindet kigyűjteném. :)

Ha ismered a Magicet, akkor meg tudnád mondani, hogy az ottani preconstructed paklikhoz képest kb. milyen összetettséget, erőszintet terveztek? Theme deck, event deck, duel deck?

Remélem nem lesz túl egyszerű (és ezáltal érdektelen, uncsi) a set, nem kell félteni a kezdőket, hogy nem értik meg, láttam már, ahogy 10 év körüli kölykök különösebb nehézség nélkül, ügyesen megértették a Magicet, pedig angolul se tudtak! :)

Egyébként előre összeállított, működőképes pakli létezik, a prekoncept.

Szerintem a dartonita és a sivatagi tolvajos is hangulatos, és jókat lehet vele játszani, bár manapság versenyre gyenge. Tanuláshoz, első paklinak azonban teljesen rendben van.

(a legendák csomagot nem tudom, elvileg az is jó lehet, de nem találtam meg a fix lapok listáját, mindenhol csak annyit írtak, hogy "gyakoriságonként 3 lap fix".)

Guldor

Guldor

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 553 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.02, 16:12

A felsorolt MTG termékek közül a duel deck, ami nyomokban emlékeztet egy kompetitív paklira. Ezeknél sokkal erősebb magus témapaklit tudsz vásárolni kb. 1000Ft-ért. A komplexitása garantáltan magasabb lesz, ami azt illeti, ha üres szövegdobozos (nincs ilyen) magus kártyákkal játszanánk az is nehezebb lenne, mint magicezni. (csak szabály szempontból, de jól játszani mindkét játékot nagyon nehéz természetesen)

4 különböző témára épülő gyakori-átlagos pakli magus kártyából reálisan beszerezhető 4000-ért. Ezek otthoni játékra tökéletesen alkalmasak, jól néznek ki, aki szereti a nehéz társasjátékokat szerintem örülni fog neki. Persze megértem, hogy egy csinos dobozban, lefóliázva sokkal jobban mutatna a karácsonyfa alatt. Esetleg a csomagolást meg lehet csinálni saját kezűleg, akár személyre szabva.

• Daneelprophet kedvelte ezt

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.02, 14:29

Ugyanitt, csak lentebb volt róla szó, hogy jelenleg a legegyszerűbb online (ketmagus.hu lapkeresője) összerakni pár paklit gyakori és átlagos lapokból, majd azokat kéz alól beszerezni. Így biztos olyan és annyira bonyolult lesz, amilyet szeretnél és nem is kerül sokba. Ha több pénzt akarsz beletolni, akkor vehetsz egyedi lapokat is (egyenlően minden dekkbe) kéz alól.

Én is ezt tettem, mikor újra elkezdtem: kinéztem egy félelfes küldetés-megoldó és egy gyíkember/óriás ostrom paklit és megvettem a lapokat. (Majd rákattantam annyira, hogy begyűjtöttem 6 kiegészítő gy-a lapjait, meg beruháztam 15 kiegbe...)

Bulldy

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.02, 10:12

Nagyjából meg tudod saccolni, hogy mikorra készül el ez az alapset? Idén várható? Pl. karácsonykor jó lenne a fa alá. :)

Illetve az még nem teljesen tiszta nekem, hogy véletlenszerű lapokat fog tartalmazni vagy fix lapokból álló témapaklik lesznek (pl. orkok, nekromanták)? Személy szerint az utóbbinak örülnék jobban, a játékba nem kívánok túlzottan beruházni, nem hiszem, hogy fogok boostereket venni és versenyre menni, de ha megvalósulnának ilyen hangulatos témapaklik, akkor azokból mindet kigyűjteném. :)

Ha ismered a Magicet, akkor meg tudnád mondani, hogy az ottani preconstructed paklikhoz képest kb. milyen összetettséget, erőszintet terveztek? Theme deck, event deck, duel deck?

Remélem nem lesz túl egyszerű (és ezáltal érdektelen, uncsi) a set, nem kell félteni a kezdőket, hogy nem értik meg, láttam már, ahogy 10 év körüli kölykök különösebb nehézség nélkül, ügyesen megértették a Magicet, pedig angolul se tudtak! :)

Korábban volt róla szó, hogy lesz új alapszett. Lehet erről tudni valamit?

Csörnök Tamással (a játék főbírójával) egy egyszerűsített, kezdőknek szóló szabálykönyvön dolgozunk. Az a célunk vele, hogy közérthetően és könnyen elsajátíthatók legyenek a játék alapjai, miközben a kezdőcsomag keretei között a lehető "legmáguskártyásabb" élményt adjuk. Tehát a játék, amit így megtanulsz, minél jobban hasonlítson egy "valódi" M*K meccsre, mégse terheljük a játékosokat "felesleges" információkkal. Sok egyéb szempont mellett magát a kezdőcsomagot is úgy szeretnénk összeállítani, hogy a lapjai is ezt tükrözzék: a lehető legkevesebb olyan interakcióval, lapszöveggel, jelöléssel kerüljön szembe a játékos, ami extra szabályok megértését követeli meg. Viszont ha megtetszik neki a játék, és úgy dönt, hogy szeretné a pakliját bővíteni, klubnapon, kezdőknek szóló versenyen, stb. elindulni, ne szembesüljön olyan élménnyel, hogy lapjai "használhatatlanok", és csak azért kerültek a kezdőcsomagba, mert egyszerűek, de valójában senki nem játszik velük, és az "igazi" MAGUS kártya egy teljesen más játék, mint amit ő megismert. Természetesen ezek a szempontok teljes ellentmondásban vannak egymással :aboci: De dolgozunk rajta, és ha nem is olyan gyorsan, mint szeretném, de azért haladunk.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.10, 11:38

Köszönöm a korrekt infót!:)

Bulldy

Tekozlo_fiu

Tekozlo_fiu

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1573 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.10, 11:23

Korábban volt róla szó, hogy lesz új alapszett. Lehet erről tudni valamit?

Csörnök Tamással (a játék főbírójával) egy egyszerűsített, kezdőknek szóló szabálykönyvön dolgozunk. Az a célunk vele, hogy közérthetően és könnyen elsajátíthatók legyenek a játék alapjai, miközben a kezdőcsomag keretei között a lehető "legmáguskártyásabb" élményt adjuk. Tehát a játék, amit így megtanulsz, minél jobban hasonlítson egy "valódi" M*K meccsre, mégse terheljük a játékosokat "felesleges" információkkal. Sok egyéb szempont mellett magát a kezdőcsomagot is úgy szeretnénk összeállítani, hogy a lapjai is ezt tükrözzék: a lehető legkevesebb olyan interakcióval, lapszöveggel, jelöléssel kerüljön szembe a játékos, ami extra szabályok megértését követeli meg. Viszont ha megtetszik neki a játék, és úgy dönt, hogy szeretné a pakliját bővíteni, klubnapon, kezdőknek szóló versenyen, stb. elindulni, ne szembesüljön olyan élménnyel, hogy lapjai "használhatatlanok", és csak azért kerültek a kezdőcsomagba, mert egyszerűek, de valójában senki nem játszik velük, és az "igazi" MAGUS kártya egy teljesen más játék, mint amit ő megismert. Természetesen ezek a szempontok teljes ellentmondásban vannak egymással :aboci: De dolgozunk rajta, és ha nem is olyan gyorsan, mint szeretném, de azért haladunk.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.10, 07:45

Korábban volt róla szó, hogy lesz új alapszett. Lehet erről tudni valamit? (Tékozló Fiú? :) )

Bulldy

enriquel77

enriquel77

Rendszeres fórumozó

• Moderátor
  • 471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.03, 17:44

Sziasztok! :)

Úgy látjuk, hogy a játék némileg fejtörést okoz, ezért eláruljuk, hogy pontosan hány szilánkot is kell levadászni:

20 szilánk szerezhető meg, minden frakciónak 5 szilánkja van!

Más: a cikkben sugalmaztam, hogy a valós cél az volt, hogy kooperáljatok egymással-egymás közt. Arra próbáltunk rávenni titeket, hogy ne egyedül görcsöljetek a megoldáson, hanem közösségben gondolkodjatok. A megszerzett szilánkokat például el is lehet cserélni egymás között! Ha valakinek van olyanja, ami neked nincs, akkor adj helyette egy másikat, ami a másik félnek nincsen. Ezt a részt kicsit hiányoltuk, optimistán vártuk, hogy mikor fedezitek fel ezt a kézenfekvő lehetőséget. Hát akkor most rajta, lerántottuk a leplet egy lehetőségről. Éljetek vele! :)

enriquel77

enriquel77

Rendszeres fórumozó

• Moderátor
  • 471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.31, 09:48

Persze, a webfelület elérhető marad, most már publikusan is kiraktam több szerepjátékos csoportban, ahol van érdeklődés a MAGUS iránt. :)

• Daneelprophet kedvelte ezt

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.31, 08:46

Ezt le lehet tolni később is, "játékon kívül"?

Bulldy

enriquel77

enriquel77

Rendszeres fórumozó

• Moderátor
  • 471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.31, 08:40

Sziasztok! :)

Ne feledjétek, hogy már csak péntekig lehet elküldeni a megfejtéseket, azaz augusztus 5-ig!

Két hibára is fény derült a rejtvényben (elnézést érte, a konvertálás közben eltűnt pár MAGUS logó az üres rubrikákból):

1; SNIL2 szilánkon a 2. Oszlop/7. Sor metszésében van egy logó, tehát oda nem kell betűt írni.
2; ORK4 szilánkon picit pontosítanék a rubrika beírásán: Ahan'...'Akhan HELYETT Ahan'...a-Khan
3; CRANTAI5 szilánkon egy pici pontosítás. Az "Ilyen nevű klán is van" megfejtése egy betűvel hosszabb lenne, az sajnos egy tévedés, elnézést érte.

enriquel77

enriquel77

Rendszeres fórumozó

• Moderátor
  • 471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.21, 10:23

Tisztelt játékosok!

Sajnos a cikk nem nagyon akar megjelenni és - mint már többször előfordult korábban - félek, hogy aktualitását veszti a dolog. Ezért inkább nem várom meg a cikk megjelenését - összesen 4 hónapot vártam erre a kampányra, hogy végre elindulhasson, de sajnos úgy tűnik, hogy a "Mindenható" nem akarja, hogy megjelenjen. Itt szeretném megragadni az alkalmat, hogy köszönetet mondjak Szabó Tamás lelkes munkájáért, nélküle nem jöhetett volna létre ez a kis kaland. Sajnálom, ha a nyeremények a gerillaakció miatt esetlegesen nem kerülnek kiosztásra, de úgy érzem, hogy nem éri meg kihagyni és nem közzétenni ezt a kis munkát pusztán a nyeremények miatt. Remélem örömötökre fog szolgálni! :)

"Mint azt már tudjátok, hamarosan jön a félévzáró verseny. Itt első ízben mérhetik össze erejüket a játékosok, az új kiegészítőben megjelent lapokat kipróbálva kiadói, hármas szorzójú versenyen. A formátum új hullám lesz, ezért nagy pörgésre lehet számítani, első- és második körös győzelmekre. De ezt már mindenki tudja, nem paklielemzés fog következni.

A színfalak mögött komoly munka zajlott, amit - nagyon remélem - sikerült jól kivitelezni, az örömötökre szolgál és értékelni fogjátok a befektetett energiákat. Próbáltuk titokban tartani mi készül, s bár sokszor majdnem elszóltam magam, a meglepetésről szerencsére nem hullt le a lepel. Bár sokkal korábban szerettem volna ha elkészül, sajnos nem sikerült megvalósítani az álmokat, így a felvezető kampánynak nem képezhette részét. Bízom benne, hogy sikerül kedvet csinálni egyfajta másodlagos kampányként az új lapokkal való játékhoz, és egyfajta kis hátteret is sikerül adnunk nektek, hogy az ynevi történelem egy kicsiny darabját (még) jobban a magatokénak érezzétek.
A történelem elmúlt korszakát a kártya már megelevenítette számotokra - szerintem igen hűen -, most ezt megpróbáltuk egy más módon is megfejelni. Nem tagadom a cél az volt, hogy egy kis interakciót, és játékosok közötti kooperációt hozzunk ki belőletek úgy, hogy egy minijáték keretében ezt izgalmasan és érdekesen tehessétek meg. Hogy mi is ez a játék valójában. Nos ezt a poént nem szeretném lelőni, azt szeretném ha Te, Tisztelt Játékos saját magad fedeznéd fel, ezért arra kérlek titeket, hogy szerdától árgus szemekkel figyeljétek a honlapot és keresgéljetek, kutassatok, hátha találtok ott valami olyat, ami eddig még nem volt. :)
A játék lényege a következő lesz: Elrejtettünk néhány "Szilánkot" számotokra, amit csak ügyes játékkal lehet megszerezni. Hogy mennyit, az majd kiderül, elárulni nem fogjuk. :) A szilánkokat ha megszereztétek, csak rajtatok áll, hogy mihez kezdtek vele, ötleteket nem adunk, jöjjetek rá, hogy mire szolgálnak, és hogy működnek!
A játék célja: A szilánkok alapján egy feladványt fogtok kapni - már akinek sikerül megszereznie az összeset -, amivel érdemes lesz némi időt eltölteni, ugyanis jutalom jár majd a helyes megfejtésekért. A megfejtéseket el kell küldeni az erre szolgáló email címre. A megfejtésre pontosan két hét fog rendelkezésre állni, ami azt jelenti, hogy augusztus 3. éjfélig lehet beküldeni őket! A beküldő játékosok sorsoláson vesznek majd részt, mégpedig két kategóriában. A helyes megfejtők között egyedi lapok lesznek kisorsolva, a helyes kitöltők között pedig mitikus lapok!

Kalandra fel tehát, mindenki küzdjön a megszerezhető kincsekért! :)

Ahová a megfejtéseket várjuk: szilankokmagus@gmail.com

Azoknak, akik a rejtvény megoldásával foglalkoznak: NEM, nem csak 4 szilánk van. Pontos számot nem árulok el, de 10-nél is több különböző szilánkot lehet találni... :)

Módosította enriquel77: 2016.07.21, 15:00

cobin

cobin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1275 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.14, 21:08

Nekem a mai napig bakancslistamon van, hogy elmenjek Egerbe játszani. Ha jól emlékszem nem is olyan rég 4-5 éve Din szervezett ott egy versenyt, amin 20 fő biztosan volt, többség règi arcok. Gondolom Miskolc is örülne, ha környéken lenne más is. Bár az ország másik végéből nem hiszem hogy sok versenyen lennék, de egy nyári zsugara, biztosan mennèk. En is csak azt tudom mondani, hogy hajrá, bele kell vágni! Lehet érdemes kezdetben Gyak/atlagos, vagy spéci formátumokkal kezdeni, ahol a kezdők, ujrakezdok nincsenek hátrányban a mitikus lapok hiánya miatt.

DiN

DiN

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 1598 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.13, 19:29

Gerd: Hivatalból egri versenyre kutya kötelességem lenne elmenni - de legalábbis nagyon akarni megpróbálni... Ha kell én is szívesen segítek. "Alvó őssejtek" mindig vannak-lesznek(legalább 6-8 embert tudok a környékről, de Camelotos Tamástól is elkérheted az egykori MK-sok elérhetőségét), a nosztalgia nagy hívószó, ha valami hangulatos formátumot dobsz be talán nem reménytelen 1-1 alkalomra felébreszteni őket.

u.i.: Egy draft engem is motiválna.

u.i.2: Sztem Agria Park skip. Nincs hervasztóbb mint plázában zsugázni, szvsz :S Camelot is jó, de tudom ajánlani a Gesztenyést is ami vasútállomástól 5 perc én az utolsó versenyeimet ott szerveztem, nem volt rá panasz. De igazából Egerben számtalan hangulatos hely van ahol be lehet próbálkozni. Nincs feelingesebb mint a történelmi belváros egy krimójában tolni.

Módosította DiN: 2016.07.13, 19:34

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]