Ugrás tartalomhoz

Fotó

Hogyan tovább? #4

• Válasz írásához lépj be
908 hozzászólás érkezett eddig

enriquel77

enriquel77

Rendszeres fórumozó

• Moderátor
  • 469 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.03, 17:44

Sziasztok! :)

Úgy látjuk, hogy a játék némileg fejtörést okoz, ezért eláruljuk, hogy pontosan hány szilánkot is kell levadászni:

20 szilánk szerezhető meg, minden frakciónak 5 szilánkja van!

Más: a cikkben sugalmaztam, hogy a valós cél az volt, hogy kooperáljatok egymással-egymás közt. Arra próbáltunk rávenni titeket, hogy ne egyedül görcsöljetek a megoldáson, hanem közösségben gondolkodjatok. A megszerzett szilánkokat például el is lehet cserélni egymás között! Ha valakinek van olyanja, ami neked nincs, akkor adj helyette egy másikat, ami a másik félnek nincsen. Ezt a részt kicsit hiányoltuk, optimistán vártuk, hogy mikor fedezitek fel ezt a kézenfekvő lehetőséget. Hát akkor most rajta, lerántottuk a leplet egy lehetőségről. Éljetek vele! :)

enriquel77

enriquel77

Rendszeres fórumozó

• Moderátor
  • 469 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.31, 09:48

Persze, a webfelület elérhető marad, most már publikusan is kiraktam több szerepjátékos csoportban, ahol van érdeklődés a MAGUS iránt. :)

• Daneelprophet kedvelte ezt

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.31, 08:46

Ezt le lehet tolni később is, "játékon kívül"?

Bulldy

enriquel77

enriquel77

Rendszeres fórumozó

• Moderátor
  • 469 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.31, 08:40

Sziasztok! :)

Ne feledjétek, hogy már csak péntekig lehet elküldeni a megfejtéseket, azaz augusztus 5-ig!

Két hibára is fény derült a rejtvényben (elnézést érte, a konvertálás közben eltűnt pár MAGUS logó az üres rubrikákból):

1; SNIL2 szilánkon a 2. Oszlop/7. Sor metszésében van egy logó, tehát oda nem kell betűt írni.
2; ORK4 szilánkon picit pontosítanék a rubrika beírásán: Ahan'...'Akhan HELYETT Ahan'...a-Khan
3; CRANTAI5 szilánkon egy pici pontosítás. Az "Ilyen nevű klán is van" megfejtése egy betűvel hosszabb lenne, az sajnos egy tévedés, elnézést érte.

enriquel77

enriquel77

Rendszeres fórumozó

• Moderátor
  • 469 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.21, 10:23

Tisztelt játékosok!

Sajnos a cikk nem nagyon akar megjelenni és - mint már többször előfordult korábban - félek, hogy aktualitását veszti a dolog. Ezért inkább nem várom meg a cikk megjelenését - összesen 4 hónapot vártam erre a kampányra, hogy végre elindulhasson, de sajnos úgy tűnik, hogy a "Mindenható" nem akarja, hogy megjelenjen. Itt szeretném megragadni az alkalmat, hogy köszönetet mondjak Szabó Tamás lelkes munkájáért, nélküle nem jöhetett volna létre ez a kis kaland. Sajnálom, ha a nyeremények a gerillaakció miatt esetlegesen nem kerülnek kiosztásra, de úgy érzem, hogy nem éri meg kihagyni és nem közzétenni ezt a kis munkát pusztán a nyeremények miatt. Remélem örömötökre fog szolgálni! :)

"Mint azt már tudjátok, hamarosan jön a félévzáró verseny. Itt első ízben mérhetik össze erejüket a játékosok, az új kiegészítőben megjelent lapokat kipróbálva kiadói, hármas szorzójú versenyen. A formátum új hullám lesz, ezért nagy pörgésre lehet számítani, első- és második körös győzelmekre. De ezt már mindenki tudja, nem paklielemzés fog következni.

A színfalak mögött komoly munka zajlott, amit - nagyon remélem - sikerült jól kivitelezni, az örömötökre szolgál és értékelni fogjátok a befektetett energiákat. Próbáltuk titokban tartani mi készül, s bár sokszor majdnem elszóltam magam, a meglepetésről szerencsére nem hullt le a lepel. Bár sokkal korábban szerettem volna ha elkészül, sajnos nem sikerült megvalósítani az álmokat, így a felvezető kampánynak nem képezhette részét. Bízom benne, hogy sikerül kedvet csinálni egyfajta másodlagos kampányként az új lapokkal való játékhoz, és egyfajta kis hátteret is sikerül adnunk nektek, hogy az ynevi történelem egy kicsiny darabját (még) jobban a magatokénak érezzétek.
A történelem elmúlt korszakát a kártya már megelevenítette számotokra - szerintem igen hűen -, most ezt megpróbáltuk egy más módon is megfejelni. Nem tagadom a cél az volt, hogy egy kis interakciót, és játékosok közötti kooperációt hozzunk ki belőletek úgy, hogy egy minijáték keretében ezt izgalmasan és érdekesen tehessétek meg. Hogy mi is ez a játék valójában. Nos ezt a poént nem szeretném lelőni, azt szeretném ha Te, Tisztelt Játékos saját magad fedeznéd fel, ezért arra kérlek titeket, hogy szerdától árgus szemekkel figyeljétek a honlapot és keresgéljetek, kutassatok, hátha találtok ott valami olyat, ami eddig még nem volt. :)
A játék lényege a következő lesz: Elrejtettünk néhány "Szilánkot" számotokra, amit csak ügyes játékkal lehet megszerezni. Hogy mennyit, az majd kiderül, elárulni nem fogjuk. :) A szilánkokat ha megszereztétek, csak rajtatok áll, hogy mihez kezdtek vele, ötleteket nem adunk, jöjjetek rá, hogy mire szolgálnak, és hogy működnek!
A játék célja: A szilánkok alapján egy feladványt fogtok kapni - már akinek sikerül megszereznie az összeset -, amivel érdemes lesz némi időt eltölteni, ugyanis jutalom jár majd a helyes megfejtésekért. A megfejtéseket el kell küldeni az erre szolgáló email címre. A megfejtésre pontosan két hét fog rendelkezésre állni, ami azt jelenti, hogy augusztus 3. éjfélig lehet beküldeni őket! A beküldő játékosok sorsoláson vesznek majd részt, mégpedig két kategóriában. A helyes megfejtők között egyedi lapok lesznek kisorsolva, a helyes kitöltők között pedig mitikus lapok!

Kalandra fel tehát, mindenki küzdjön a megszerezhető kincsekért! :)

Ahová a megfejtéseket várjuk: szilankokmagus@gmail.com

Azoknak, akik a rejtvény megoldásával foglalkoznak: NEM, nem csak 4 szilánk van. Pontos számot nem árulok el, de 10-nél is több különböző szilánkot lehet találni... :)

Módosította enriquel77: 2016.07.21, 15:00

cobin

cobin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1272 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.14, 21:08

Nekem a mai napig bakancslistamon van, hogy elmenjek Egerbe játszani. Ha jól emlékszem nem is olyan rég 4-5 éve Din szervezett ott egy versenyt, amin 20 fő biztosan volt, többség règi arcok. Gondolom Miskolc is örülne, ha környéken lenne más is. Bár az ország másik végéből nem hiszem hogy sok versenyen lennék, de egy nyári zsugara, biztosan mennèk. En is csak azt tudom mondani, hogy hajrá, bele kell vágni! Lehet érdemes kezdetben Gyak/atlagos, vagy spéci formátumokkal kezdeni, ahol a kezdők, ujrakezdok nincsenek hátrányban a mitikus lapok hiánya miatt.

DiN

DiN

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 1596 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.13, 19:29

Gerd: Hivatalból egri versenyre kutya kötelességem lenne elmenni - de legalábbis nagyon akarni megpróbálni... Ha kell én is szívesen segítek. "Alvó őssejtek" mindig vannak-lesznek(legalább 6-8 embert tudok a környékről, de Camelotos Tamástól is elkérheted az egykori MK-sok elérhetőségét), a nosztalgia nagy hívószó, ha valami hangulatos formátumot dobsz be talán nem reménytelen 1-1 alkalomra felébreszteni őket.

u.i.: Egy draft engem is motiválna.

u.i.2: Sztem Agria Park skip. Nincs hervasztóbb mint plázában zsugázni, szvsz :S Camelot is jó, de tudom ajánlani a Gesztenyést is ami vasútállomástól 5 perc én az utolsó versenyeimet ott szerveztem, nem volt rá panasz. De igazából Egerben számtalan hangulatos hely van ahol be lehet próbálkozni. Nincs feelingesebb mint a történelmi belváros egy krimójában tolni.

Módosította DiN: 2016.07.13, 19:34

Gerd

Gerd

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 196 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.12, 12:17

Nem mondom, hogy mindig mennék, de Maklárról talán megoldható, hogy bemenjek. :)

Engem főleg a bontott és a draft érdekel, lévén nincs minden mitikből 4 darabom (sőt, egy sem). Illetve a különféle sztori-versenyek, ahol van valami érdekes feladat. Embert vinni talán tudok 1-2-t.

Az Agria Parkban van kapcsolatom, rákérdezhetek.

Bulldy

Ja, az Agria park sem rossz, bár engem kicsit zavarna az a sok mellettem mászkáló ember. :) Hacsak nem azon a részen lenne a verseny, ahol a könyvtár van, meg ilyen kiállítások szoktak, mert az ideális lenne, egyébként nem tudom hol lehetne megoldani.

Vagy akár a balatoni verseny mintájára egy Szépasszony völgyi több napos dolgot is lehetne összehozni, de az azért már egy komplettebb szervezést igényelne. 

Módosította Gerd: 2016.07.12, 12:20

enriquel77

enriquel77

Rendszeres fórumozó

• Moderátor
  • 469 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.12, 11:13

Hangoljátok össze srácok. Mivel egyelőre kevesen vagytok, én azt gondolnám, hogy ezen keveseknek kell kedvezni a szervezéssel. Ergo inkább hangulatos formátumokat kell hirdetni amihez mindenkinek van lapkészlete, vagy ha nincs akkor is low cost megoldható legyen. Kiindulási alapnak ilyesmit javaslok. Aztán ha belemelegedtek a játékosok, akkor úgyis előbb-utóbb felmerül majd a versenyzés igénye. :)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.12, 10:26

Nem mondom, hogy mindig mennék, de Maklárról talán megoldható, hogy bemenjek.:)

Engem főleg a bontott és a draft érdekel, lévén nincs minden mitikből 4 darabom (sőt, egy sem). Illetve a különféle sztori-versenyek, ahol van valami érdekes feladat. Embert vinni talán tudok 1-2-t.

Az Agria Parkban van kapcsolatom, rákérdezhetek.

Bulldy

Módosította Bulldy: 2016.07.12, 10:27

Gerd

Gerd

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 196 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.12, 10:09

Köszi Norbi! Köszi Ricsi!

Hát ha összejönne 4-8 ember, az nem lenne rossz, de kb. itt Egerben 1-2 emberről tudok, aki kártyázik, és ők sem aktívan. Nem feltétlenül azt gondoltam, hogy én csinálnám, de mondjuk jelenlegi élethelyzetemben akár ezt is meg tudnám oldani.

Több helyet is le tudnék szervezni, de tényleg akkor ha vagyunk elegen, ha van rá igény. Camelot kártyavár jó, a tulajjal jó barátságban vagyok, de az nagyon kint van a *-ban, ebből kifolyólag viszonylag nehéz odatalálni. Viszont a vasútállomástól, buszmegállótól 15 percen belüli gyalog távolságra elég sok olyan szórakozó hely van, ahol ismerős vagyok és el is férnénk. Olyat pl. lehetne csinálni, hogy megkérdem vagy 5-6 helyen a feltételeket, aztán a kártyás közösség szavaz, hogy melyik a szimpatikusabb.

Gondolkoztam rajta, hogy hosszabb kihagyás után újra el kéne kezdeni az aktív kártyázást, de szerintem család miatt csak a környéken tudnám megoldani. Viszont ha egy egri helyszín beindulna, akkor egyel több környékbeli verseny lenne, amire lehetne menni... 

Módosította Gerd: 2016.07.12, 10:09

alans

alans

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.12, 09:51

Èn biztosan eljárnèk Egerbe. Ha segítségre van szükséged, szólj nyugodtan.

enriquel77

enriquel77

Rendszeres fórumozó

• Moderátor
  • 469 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.12, 09:09

Árpi! :)

Ez egy olyan kérdés, amire a válasz csak annyi lehet: "Hogy a fenébe ne lenne értelme???" :)

Kicsit bővebben: Kellene oda egy olyan ember, aki felkarolja a társaságot és alkalmas/vállalkozó kedvű szervezői téren. Így lenne leginkább értelme.Az sem baj, ha csak 4-en lennétek eleinte, a lényeg, hogy legyen valamilyen szintű zsuga, kapcsolat a kártyával. Úgy lehet alapozni. Én maximálisan támogatom a dolgot, és akár segítek is ha van kérdés szerevezéssel, szabállyal, lapokkal kapcsolatban!

Gerd

Gerd

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 196 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.12, 08:59

Szerintetek lenne értelme Egerben bármiféle versenyzést újra beindítani? Mert helyet azt akár tudnék szervezni, többfélét is akár. 

enriquel77

enriquel77

Rendszeres fórumozó

• Moderátor
  • 469 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.01, 07:03

Először is: Vagy szándékosan vagy félreértésből eredően de totálisan kiforgatod azt, amit írtam. Nem értem miért jó ez. A "nem érdekel" rész a személyeskedésre és egymás bajszának huzogatására irányult. Azt ne itt. Vélemény jöhet továbbra is minden mennyiségben.

Másodszor: a ranglistát évek óta figyeljük (te is), és abból egyértelműen látszik, hogy a csökkenés nem az elmúlt 2 évben indult. Vagy te ezt állítanád? Ez egy régóta zajló, hosszú folyamat, amit indokolatlan lenne kizárólag a DV nyakába varrni.

Harmadszor: A kiegészítő lapjainak gyakoriság eloszlása kaki. Ezt már én is kifejtettem korábban, így ebben egyetértünk.

Negyedszer: A CÖ kieg szerintem remekül sikerült. Ebben valószínűleg nem értünk egyet. Bármennyire is remélem, úgy tűnik csak ábránd marad, hogy pozitív dolgot mondj a kártyáról - amit te is szeretsz gondolom, hiszen már régen nem kísérnéd figyelemmel ha nem így lenne -, annak ellenére, hogy vannak jó dolgok is. Ezek sosem vagy csak ritkán kerülnek említésre. Kár érte.

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 278 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.24, 12:43

A személyeskedő rész törölve, a továbbiakban kérném mellőzni! (moderátor)

Végül is kit érdekel, hogy ahonnan átvették a mitikus lapok ötletét ott egy kiegben arányaiban kevesebb mitikus jelenik meg és nagyságrendekkel több gyakori, átlagos és egyedi lap. Vajon melyik megoldás korrektebb a vásárlókkal szemben?
Gondolom az se érdekel senkit, hogy a jelenlegi rendszerben egyetlen teljes mitikus sor legyűjtésének mellékterméke majd 4 egyedi sor.
Meg az se érdekel senkit, hogy a 18/18/36/18-as kiegészítő kizárólag arra épít, hogy a (játékot  fenntartó) gyűjtők úgy is 1-4 db-ot akarnak a mitikusokból. Mivel egy csomó kieget muszáj nekik emiatt megvenni, akkor a kiadó még spórol is rajtuk egy csomó pénzt azzal hogy az indokoltnál kevesebb gyakorit, átlagost, egyedit rak a mitikusok mellé. Mondván így is úgy is meg veszik.
Ja és persze az se érdekel senkit, hogy a mindenkori kiadó az új játékosok felhajtása helyett kreatív ügyeskedésekkel próbál az emiatt is egyre fogyó vásárló bázisából egyre többet kifacsarni.

Az meg pláne nem érdekel gondolom senkit, hogy a kiadónak erről mi is az álláspontja. "Mert a nekünk így éri meg" az nem éppen az a válasz amit hallani akarok. Ilyet le se mernék írnia helyükben, főleg úgy hogy mindent elkövettek, hogy csak ők vigyék a magus brand-et.

Ja hogy senkit nem érdekel. Majd nézegesd az éves ranglistákat aztán majd rájössz  ........

Módosította enriquel77: 2016.06.25, 09:29

Gerd

Gerd

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 196 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.23, 10:22

Azt tudnám támogatni, hogy inkább 2 évente egy nagyobb kieg jönne ki, de sokkal több gy-á-val. 18/18 gyá helyett akár 45/45 is lehetne. Valahol visszahozná a bontogatás örömét és nem lenne annyi fölös lap.

Remélem a bontogatás örömét nem árnyékolná be a minimum 1500 forintos kiegár. 

Lehet drágább lenne, de mégiscsak 2 egyedis variáció, azaz valahol ugyanott jönnél ki. Vagy volt már példa arra is, hogy egy kiegnek kijön az egy és két egyedis variációja is.

Bocsánat Árpi (Gerd), de mint aktív játékos én k...ra nem örülnék neki ha 2 évente jönne kieg!

Felőlem 1 évente is jöhetne, de ennyi + lapot megtervezni (ráadásul igényesen, jó képekkel) nem két perc. Viszont jobban megéri bontani és tényleg kevesebb fölös lapod lesz. Mondjuk egy ilyen kieg kiadása meg pont a tesztelőknek lenne rossz, mert jelentősen lecsökkentené az eladható 4-4 sorok értékét. 

glad

glad

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.23, 10:16

En csak egy vasarlo vagyok s annyit nezek h. mit kapok. Hiaba koltenék 50-100 ezret kiegekre, tobb tucat folosleges, kidobasra szant gy/a t kapok. Igy ez most kimarad.

Majd remelhetoleg a jovoben gondol a kiado erre is.

Szoval itt egy jo tema, jonak tuno kieg s csak abban bizom h. masoktol szerezhetek-e paklikat.

Anno a legjobb bontaselmeny (gy/a lapok, ujrakiadasok nelkuli, temaban eros) Kran idejeben volt reszemrol.

(de ez a mitik dolog tetszik azert, ezt nem zarom ki)

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 278 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.23, 09:04

Én személy szerint nem látom értelmét hogy a 18/18/36/18 helyett 36/36/36/18 legyen. Gyakorlatilag teljesen mindegy. A vásárló szempontjából nincs nagy különbség a két lehetőség között.

De tennék egy javaslatot. Ha már úgy is a magicet majmolják sokszor, akkor vegyék át annak a leggyakoribb gyakoriság elosztását.  Legyen mondjuk 100 gyakori, 60-70 átlagos, 50-55 egyedi, 15 mitikus. Rögtön megérné kieget bontogatni a vásárlóknak, akár két éven keresztül is. 

A mostani felállás szerint 18 kibontott mitikusra jut 126 kibontott egyedi. Ez komoly? Az  3,5 egyedi/mitikus. Ja hogy ezért nincs értéke az egyedi lapoknak? Az már a vásárlók problémája ugye? 

Módosította enriquel77: 2016.06.25, 09:32

Tekozlo_fiu

Tekozlo_fiu

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1573 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.22, 22:27

A fő problémám az egyedik nagy részével az, hogy -akárcsak a 18-18-36-18-as leosztás óta mindig- a lapok egy részéről messziről üvölt, hogy átlagosnak készültek, de a keretszám miatt már nem fértek be. Illetve ha eleve egyedinek terveződtek, akkor mélyen alulkalibráltak. Elsősorban akciólapoknál, kis neves kalandozóknál lehet ezt észlelni (melyek egy része szinte 1-1-ben jelent meg korábban gyakori-átlagos lapként kicsit más körítésben). 

Az egyetlen átlagos lap, ami egyedibe ment, a Sziklahajító kolosszus volt. Véleményem szerint mind az egyedi neves kalandozók, mind az akciólapok rendben vannak, teljesen korrekt egyedi lapok.

Módosította Tekozlo_fiu: 2016.06.22, 22:28

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]