Ugrás tartalomhoz

Fotó

Hogyan tovább? #4

• Válasz írásához lépj be
908 hozzászólás érkezett eddig

DiN

DiN

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 1596 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.22, 21:49

Mivel látom itt is hasonló a téma, áthozom a kiadói fórumról (ott úgy is le lettem támadva, hogy off)

"

A fő problémám az egyedik nagy részével az, hogy -akárcsak a 18-18-36-18-as leosztás óta mindig- a lapok egy részéről messziről üvölt, hogy átlagosnak készültek, de a keretszám miatt már nem fértek be. Illetve ha eleve egyedinek terveződtek, akkor mélyen alulkalibráltak. Elsősorban akciólapoknál, kis neves kalandozóknál lehet ezt észlelni (melyek egy része szinte 1-1-ben jelent meg korábban gyakori-átlagos lapként kicsit más körítésben). AZ üzleti modellt persze értem, de továbbra is nagyon kevés az a 18 gyakori-átlagos. Ha marad az évenkénti 90 lap (már pedig így fest), akkor erősen indokolt lenne a lapszámot gy-á szinten is minimum 36-36-ra tolni. Nem tudom mennyi plusz bukás, de ha elvileg a DV kockáztat és áldoz ennyit az MK-ért, akkor ezt erősen megfontolnám a következő kiegre.
Előnyök: Tulajdonképpen nyilvánvaló és egyetlen érvként is megállja a helyét - A+36 lap/év. Tök8 milyen ritkaság, ha a lap jól tesztelt és használható, akkor növeli a játékkörnyzet diverzitását, színesíti a palettát. Egy játékban ami évi egyetlen kieggel tartja életben magát és a pár kiéhezett játékost, és amiről tudjuk, hogy a kiadója nem ebből a projektből akarja gennyesre keresni magát, ez talán elvárható. Talán ennyit megérdemelnek a még kitartó játékosok.
- Esetleges kezdők (ha léteznek még) több potenciális új lappal gazdagodnak (egyedi-mítikus emég nem az ő asztaluk)
- Változatosabb draft környezet (igaz kevésbé konzistensz paklik, de a változatosság akkor is gyönyörködtet, még ha nagyobb tesztelői kihívás is)
- nem kell fogcsikorgatva beerőltetni gy-á erejű lapokat egyedi sorba. Akkor már inkább kirostált mitikeket léptessetek "lefelé" egyedi sorba.
- Lehelletnyit nő az átlagos lapok értéke (tudom ez talán tényleg csak lehelletnyi, hiszern jelenleg is kb =0)
- Egy gesztus, abba az irányba hogy a cég tényleg óhajt felmutatni bizonyos fejlődési tendenciát, és remél valamit az MK brandtől. Pl új játékosok.

Tisztában vagyok vele, hogy a világ legegyszerűbb dolga leírni, hogy adjatok ki +36 lapot jófejségből. De legalább megpróbálom. Hátha más is úgy gondolja megéri ennyit kockáztatni."

Szóval ez 36-36-36-18 -as modell. Fogalmam sincs mennyire drágítani meg a kiegészítőt.  Szerintem 1500-1800 ft  ia elfogadható lenne, ha pl. visszakapnánk a régi 2 egyedis modellt.

enriquel77

enriquel77

Rendszeres fórumozó

• Moderátor
  • 469 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.22, 18:02

Bocsánat Árpi (Gerd), de mint aktív játékos én k...ra nem örülnék neki ha 2 évente jönne kieg!

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.22, 12:03

Tékozló_fiú:

Nyilván más szemmel nézed te, más szemmel a hardcore versenyző, más szemmel az otthoni játékos és más szemmel a gyűjtő.

Én otthoni játékos vagyok, nekem kevés a 18-18 GY-A. Most vettem 15 kieget (ami persze semmi egy versenyzőnek), ebből meg is lett minden GY-A, a gyakoriak duplán (van amiből talán 10 is lett). Egyediből, mitikusból csak olyan, ami egyik tervezett pakliba sem passzol.

Lehetne több GY-A lap, vagy egy kiegben 1db mitikus vagy 2db egyedi.

De el tudom fogadni, hogy az M*K ebben a struktúrában tud életben maradni, a másik alternatíva, hogy nincs M*K...

Bulldy

Tekozlo_fiu

Tekozlo_fiu

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1573 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.22, 08:45

Azt tudnám támogatni, hogy inkább 2 évente egy nagyobb kieg jönne ki, de sokkal több gy-á-val. 18/18 gyá helyett akár 45/45 is lehetne. Valahol visszahozná a bontogatás örömét és nem lenne annyi fölös lap.

Remélem a bontogatás örömét nem árnyékolná be a minimum 1500 forintos kiegár. 

Módosította Tekozlo_fiu: 2016.06.22, 08:46

Gerd

Gerd

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 196 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.22, 07:25

Szerintem is jó a bontás, egyedül a laparány lehetne 36/36/18/9, vagy valami hasonló. Még akkor is, ha több GY-A lap egyértelmű "filler".

Bulldy

Azt tudnám támogatni, hogy inkább 2 évente egy nagyobb kieg jönne ki, de sokkal több gy-á-val. 18/18 gyá helyett akár 45/45 is lehetne. Valahol visszahozná a bontogatás örömét és nem lenne annyi fölös lap. 

aquir

aquir

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.21, 14:31

nem nagyon látom, hogy ez kinek lenne jó, főleg, hogy a tesztelői sorok sem mind mennek el 75ért.

Mondok egy nagyon durva dolgot, de lehet megfontolando lehetne. Full sort lehetne venni a kiadotol/boltokban pl: egy ilyen kiegnel 100000,- =< hufert. Fix lapkeszlet, nincs nyug, cserebe draga es legalabb egy sor mar teljes

Elmennek annyiert, ertem en hogy le akarod verni az arakat...

Noran

Noran

Baltás pajtás

• Fórumita
  • 2409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.19, 10:43

Az előre csomagolt teljes sor ötlete minden kiegnél felmerül, és minden kiegnél ugyanakkora sületlenség. Aki ilyet akar, az LCG-t játszik.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6043 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.18, 20:27

Szerintem is jó a bontás, egyedül a laparány lehetne 36/36/18/9, vagy valami hasonló. Még akkor is, ha több GY-A lap egyértelmű "filler".

Bulldy

IceMan

IceMan

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 209 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.18, 20:07

Abszolút ellenzem ezt a teljes sort a kiadótól ötletet..

Ez egy inkorrekt lépés lenne ezt bevezetni, teljesen abszurd ötlet.

Ez kb LCG vé tenné az MK t na persze csak azoknak akiknek van pénzük egyben ennyire..

GYÜJTÖGETŐS kártyajáték,,, nevében is benne van.. Gyüjtögessünk..

Guldor

Guldor

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 553 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.18, 15:38

praer: te szeretnél venni 100 ezerért cranta teljes sort díszdobozban 6db dobókockával a kiadótól? Esetleg ismersz valakit aki szeretne, de nem tud? Vagy ez megint csak a szokásos helyzet, hogy kizárólag az az érdekes, ami nincs, ami nem kapható, ami nem létezik?

Hetekig árulták a tesztelők a soraikat, mindenféle akciókkal, kedvezményekkel. Senki nem matekolt, hogy mennyivel jobban megéri, akár 80 ezerért is sort venni, mint csomagot. Amint elkelnek a sorok, azonnal jön az ötlet, hogy miért nem kapható 100 ezerért a kiadótól ugyanez.

praedarmon

praedarmon

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 613 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.18, 15:00

Csak kell hozza egy akkora doboz amibe belefer a teljes kieg. Akar kockakkal, egyebekkel egy szep diszdobozban. Akar limitalt peldanyszamban... en siman kiprobalnam vagy 50 kieggel...

Daneelprophet

Daneelprophet

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.18, 12:02

Sztem ennek lehet realitása, mert a sorok minden évben elkeltek eddig.

De nem értek hozzá, lehet nem kivitelezhető.

praedarmon

praedarmon

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 613 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.17, 20:28

Ha van ra lehetoseg megvenni egyben lutri nelkul..az egy lehetoseg. Ha veszik dragan akkor a kiadonak is jo, gyujtoknek szinten. Az hogy nem mindenki celkozonseg az meg nem baj.

Bwian

Bwian

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 256 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.17, 12:43

nem nagyon látom, hogy ez kinek lenne jó, főleg, hogy a tesztelői sorok sem mind mennek el 75ért.

Mondok egy nagyon durva dolgot, de lehet megfontolando lehetne. Full sort lehetne venni a kiadotol/boltokban pl: egy ilyen kiegnel 100000,- =< hufert. Fix lapkeszlet, nincs nyug, cserebe draga es legalabb egy sor mar teljes

• aquir kedvelte ezt

glad

glad

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.17, 12:27

gy/a hegyek miatt irtozom a bontasoktol....

de a teljes soros otlet tetszik. :)

Gerd

Gerd

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 196 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.17, 11:39

A bontásban tényleg az a baj, hogy a lutri. Egyébként én mindig szerettem bontogatni, Ősök ébredésével pl. jól jártam, mert a legdrágább mítikusokból kivétel nélkül 4-et bontottam. De pl. tavaly pont az ellenkezője sikerült, ráadásul pont a múlt év volt az, amikor versenyekre sem tudtam már nagyon járni. Azaz persze be lehet mákolni jó bontásokat igen, de ugyanennyi esélye annak is megvan, hogy eladhatatlan és számodra használhatatlan kártyákat bontasz. 

És igen, ha aktívan kártyázol nyilván ezeken a "fölöslegeken" túl tudsz adni, de ha történetesen gyűjtő vagy és nem jársz versenyekre, vagy csak egyszerűen nem tudsz elég időt fordítani a kártyára, akkor rajtad maradnak. Nomeg 4 teljes sor vétele esetén a gy-á hegyek nem fogják foglalni a helyet a garázsodban.

praedarmon

praedarmon

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 613 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.17, 10:34

Vagy nem bontod ki a mitikust - mind a 18-at - es gorcsolsz vele hetekig/honapokig. Vagy lesz 10 fele egyedibol sok-sok. Ez meg fix. En tennek vele egy probat.

Tekozlo_fiu

Tekozlo_fiu

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1573 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.17, 10:24

Vagy ugyanebből az összegből veszel kieget, kibontod belőle a 17-18 mitikust, plusz minden egyediből 3-4-et, ami pár darab még esetleg hiányzik, azt összeszeded :aboci:

praedarmon

praedarmon

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 613 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.17, 09:30

Guldor

Guldor

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 553 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.06.16, 12:11

Ha valaki hiánytalan gyűjteményt akar az új lapokból a legkisebb idő és pénzt ráfordítással, akkor a tesztelői soroknál nincs ideálisabb megoldás. Viszont ez a lehetőség rendkívül korlátos, néhány embernek jutnak legfeljebb hiánytalan sorok a megjelenéskor, a többiek vásárlással és cserélgetéssel juthatnak lapokhoz.

Aki bontogatni szeret, illetve apránként tökéletesíteni a gyűjteményt, annak eleve jobb megoldás, ha vesz sok csomagot. Nyilván az aktív versenyzés és kártyás közösségi élet sokat segít abban, hogy az extra példányokat elpasszolhasd. A gyűjtés ezen formája valakinek nyűg, másnak öröm, mindenki eldönti számára hogy az ideálisabb.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]