Ugrás tartalomhoz

Fotó

Hogyan tovább? #4

• Válasz írásához lépj be
908 hozzászólás érkezett eddig

Atesz77

Atesz77

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1337 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.23, 14:57

Én a következőket gondolom erről az egészről:

Az, hogy a kártya besüllyedt régen arról kizárólag a Valhalla és csapata tehetett. Ha normálisan tudták volna vinni a vállalkozást, akkor nem kéne azon agonizálni, hogy mit cseszett el a KM és mit nem.
Onnantól kezdve, hogy a KM vette át az egészet tényleg minden más. De hogy is lehetett volna ugyanaz???

Viszont ahhoz, hogy átvegye szüksége volt sikeres vállalkozó múltra, kapcsolati és nem utolsósorban pénzügyi értelemben vett tőkére. Nyilván lehetne emlegetni egy csomó mindent, de talán ezek alapok. Szerintem sokaknak beletört volna a bicskájuk, ha nekik kellett volna intézni az egészet. Mivel összehasonlítási alap nincs, így erről kár beszélni.

Az is igaz, hogy vannak sikeres és sikertelen vállalkozások. Ez a játék önmagában biztos, hogy nem tud eltartani normálisan egy egész csapatot, tehát max másodállásban végezhető. Kár boncolgatni, hogy miből mi és mennyi, ez tényleg nem tartozik ránk. Ugyanakkor szerintem Zargas érvelése közelebb van az igazsághoz.

Zargas, az ötleteid nem feltétlen rosszak, de ahogy Jenő írta nem nagyon megvalósíthatóak. Egyszerűen az látszik, hogy a bolthálózatoknak nem éri meg Magussal foglalkozni. Hogy miért? A nemzteközi játékok más árrést tudnak biztosítani és valószínűleg a volumen is nagyobb. Nem utolsósorban pedig a boltosok is jobban meg tudnak gazdagodni a külföldi játékok lapeladásán.
Sajnos a Magust mi árazzuk, nincsenek nemzetközi oldalak, amik képesek arra, hogy felverjék az értékesebb lapokat. Itt mindenki jórészt ingyen akar mindent és folyamatosan ugyanazokkal a "hangulatos" paklikkal akar versenyt nyerni. Persze jól be van csomagolva az ideológia, hogy ezért a Km a felelős.

Valaki említette: tényleg ott a póker, ha valaki fix lapokkal óhajt játszani és még nyeremény élmény is lehet + van benne izagalom. A gyűjtögetős játékok lényege a folyamatos megújulás és annak biztosítása, hogy a környezet is időről időre megújuljon.
A magicben nekem is ezzel szaladt tele a hököm, de a fenntarthatóságot biztosítani kell. Szerintem itt nem lesz annyira szembetűnő. Mostanában túl sok volt a változtatás és ezt nehezen veszi be a játékosok szervezete.

Amúgy tök érdekes, hogy eddig a Deltavision panaszkodott, hogy 2 egyediset nem árulhatnak a paklikból és ezért nem veszi senki tőlük őket. Most itt van a lehetőség, hogy hirdessék az igét. Szerintem ez nem a KM része, hogy egy kereskedő cég miképp protezsálja a termékeit.
Ehhez nem kell szabálykönyv meg semmi extra. Ehhez kizárólag jó értékesítő kollégák kellenek a boltba, akik komolyan veszik az egészet. Szerintem ilyenből írtó kevés van. Ez az igazság.

Szóval kicsit én túlreagáltnak érzem az egészet, ami kialakult. Nem mindenről tehet kizárólag a kiadó.

Viszont tiszteletben kell tartani nyilván mindenki döntését, aki a kiszállás mellett döntött. Ami nem jó, azt nem kell erőltetni...

Zargas

Zargas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1374 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.23, 10:55

Figyelj Praer... ez már nem úgy működik mint régen. A játékosok többsége nem gyűjti a kártyát. A drága lapoknál pedig csak pár 10 játékosnak adatik meg hogy 3-4 példány legyen.

A kérdésedre a válasz max. 500. Ha ennél lényegesen több lenne akkor nem ilyen minőségben kapnánk a kártyát, mert olcsóbb lenne az előállítása még a jobb minőségűnek is. Nézz utánna a nyomdáknak.

Olyan pedig nincs, hogy betépik... Szerintem nincs fölösleg. Rengeteg viszont a seljet. Amíg beállítanak egy nyomdagépet van hogy 50-100 ív is lemegy... bizony a mai világban ezt is a megrendelőnek kell kifizetni.

1000 darab... Számolj már egy kicsit utánna... nem lehet ennyi csomag árát kitermelni... 36000... Szerintem már a gyártási költésg is többe volna, mint amennyit a KM keres egy kiegen...

praedarmon

praedarmon

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 613 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.23, 10:34

Mivel erre sohasem fogun választ kapni.. csak neked teszem fel a kérdést:

szerinted egy egyediből mennyi lehet nyomva??

300? 400? 1000?

mivel 18-as kliséken készül az ív.. nem hiszem hogy a nagy részét betépnék...

ha csak 300 db készül 1 egyediből... és a játékosállomány: jelen számításaitok szerint: 400 versenyen regisztrált fő!! akkor a számításaid szerint sehova nem kerülhet 1 egyedinél több 1 főhőz és kb: 100 embernek nem is lesz soha! ezt a kiadó nem engedheti meg! és akkor nem is vettem a kulcslapokat amiből azért jó ha van 4 egy játékosnál: kiválasztott akarata, wirg ..etc

ha csak azt veszem hogy legalább 2 van ÁTLAGBAN mindenkinél (ami ugye azt jelenti hogy van akinél ott a 4 és van akinél 1 sincs!!) és mindez a névtelen tömegek nélkül ugye akik elméletileg huzzák a szekeret akkor is ez a szám közelít az 1 egyediből kb: 1000 db-hoz!

Praer

Zargas

Zargas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1374 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.23, 10:13

csak egy kis apró számítás:

ha a legdurvább esetet nézem akkor:

- ha 1000 egyforma egyedi lap!!! (teszem azt enyészet) jelenik meg ami ha minden játékos 4-et össze akar szedni akkor 250!!!! játékosnak lesz meg a 4 db belőle!!!! elenéysző szám a mai játékos számra kívetítve.. mi lenne ha több játékos lenne??? és a gondolatmenetemet folytatva 36 - al megszorzom.. mert ugye most egy pl: 108 lapos kiegről beszélgetünk akkor:

1000 * 36 -> 36.000 egyedi lap!!!! ami 36.000 egy egyedis pakli!!!

az átlagos és a gyakori lapok aránya jóval nagyobb.... de nem ez az érdekes...

szóval ha van 36.000!!! paklink ha csak 1.000,- hufos bevételi árat számolok: 36.000.000!!!!! millió forint!!!

vajon mennyi az előállítási költség??? (108 lap festménye, nyomdaköltség, klisék költsége, honlap fenntartása??, telefonszámla, egyebek?)

a többi az a haszon...

a vicc az egészben az hogy lehet nem is ez a legdurvább eset, mert ugye lehet hogy nagyobb egyedi lapszámmal (nem 1000 hanem pl: 1200, <) kerülnek forgalomba, hogy azoknak a névtelen tömegeknek is jusson....

Praer

UI: lehet, hogy tévedek...

Ez az a pont viszont ahol a kiadó védelmére állok... Ilyen horribilis összegekről kár írni. Nem felelnek meg a valóságnak.
1. Ez a játékosállomány nem engedi meg, hogy 36000 paklit legyen készítve... a legtágabb számításaim is 8-12000-es számot mutatank.
2. 36 milla. Ha lenne ennyi pakli gyártva akkor azt mind kisekerkén kellene egyedül eladnia a KM-nek, amelyhez külön országos bolthálózat kellene.
3. Ezekhez a számokhoz amit leírtál a bizonyos mennyiség paklivásárlás és az ebből fakadó keresletcsökkenés alapján minimum 6-8-szor ennyi játékos kellene és még akkor is 10-15000 csomag maradna a KM-nek raktáron.

Szóval ekkor álomány mellett szerintem kiegenként 10-12000 csomag készül. Egyedi laponként egy 300-400 lap lehet... Ebből még lejönnek a selejtek. Ez onnan tudom biztosan, hogy meg kell kérdeznek egy nyomdát... 300 ív alatt szóba sem állnak veled, viszont 800-1000 ívvel már minőségíbb erre szakosodott nyomdát is lehet találni (és olcsóbban). Tehát ebből az következik, hogy a KM azért van a kis nyomdánál mert kevesebb a minimum ív limit...
Tehát 250-350 ív * 36 egyedi=9000-12600 csomag, ami 108-151 000 lap... ennek gyártási költsége (képek, szerkesztés, nyomda) számításaim szerint 700 000-1000 000 forint körül van ez laponként 6,5-7 Ft plusz ehhez jönnek még a tasakok amik még 200-300 000 pénzt visznek el csomagonként átlag 20-24 Ft-ot. Ez kb. egy kiegészítő esetében 1-1,3 milló forint durván 12 000 csomagnál. Ha ezt mind el tudná adni a gyártó magától kiskereskedelmi forgalmazásban akkor 10 millát kereshet kiegenként. (Hozzá kell tenni, hogy még az ÖV-n kivül ez nem sikerült, de abból szerintem fele ennyi csomag sem készült.) Akkor a nagykerek viszonteladók az eladási ár 40-50%-ért veszik csak meg a kártyát (ez a könyveknél is így van).
Egy kiegészítő megjelenése utáni pár hónapban a max. csomagok számának 40%-át tudja csak értékesíteni a kiadó... Ebből szerintem 50-50% százalékban nagy és kiskereskedelmi szinten. Ami kb. 2-2,5 millió Ft és akkor még jönnek az egyéb költségek (versdenyszervezés, telefon, posta, benzin, szállíítás)... ha két kieg van egy évben akkor ezt megszorzod 2-vel... így max. 4-5 milla jön a kártyából és ebből még adózol... Ez nem túl rózsás. Ha azt nézed, hogy egy jobb diplomás fizetés is ennyi.

Erre minden esetre nem kapunk sohasem választ még azt sem, hogy hideg/meleg... Én úgy gondolom, hogy a számításaim reálisak. Szóval üzleti szempontból épphogy csak megéri csinálni... Ha ennél jobban tejelne már rég lenne alapcsomag.

Csak egy viszonyszám... a Manif idején az első 1,5-2 hónapban ment el 15 000 csomag... beszarás.

Módosította Zargas: 2010.01.23, 10:17

praedarmon

praedarmon

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 613 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.23, 09:23

csak egy kis apró számítás:

ha a legdurvább esetet nézem akkor:

- ha 1000 egyforma egyedi lap!!! (teszem azt enyészet) jelenik meg ami ha minden játékos 4-et össze akar szedni akkor 250!!!! játékosnak lesz meg a 4 db belőle!!!! elenéysző szám a mai játékos számra kívetítve.. mi lenne ha több játékos lenne??? és a gondolatmenetemet folytatva 36 - al megszorzom.. mert ugye most egy pl: 108 lapos kiegről beszélgetünk akkor:

1000 * 36 -> 36.000 egyedi lap!!!! ami 36.000 egy egyedis pakli!!!

az átlagos és a gyakori lapok aránya jóval nagyobb.... de nem ez az érdekes...

szóval ha van 36.000!!! paklink ha csak 1.000,- hufos bevételi árat számolok: 36.000.000!!!!! millió forint!!!

vajon mennyi az előállítási költség??? (108 lap festménye, nyomdaköltség, klisék költsége, honlap fenntartása??, telefonszámla, egyebek?)

a többi az a haszon...

a vicc az egészben az hogy lehet nem is ez a legdurvább eset, mert ugye lehet hogy nagyobb egyedi lapszámmal (nem 1000 hanem pl: 1200, <) kerülnek forgalomba, hogy azoknak a névtelen tömegeknek is jusson....

Praer

UI: lehet, hogy tévedek...

Zargas

Zargas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1374 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.23, 08:57

A legutóbbi ötleteimet felírtam a KM fórumára is... Amire választ is kaptam a KM-től... Szóval beszúrom ide is...
Előzmény:

Bár a döntésemet és véleményemet nem változtatom meg, úgy gondoltam mégis hozzászólók a témához. Sok hozzászólás érkezett az utóbbi pár napban. Hirtelen sok volt végigolvasi a termést. Amit most készülök írni, abszolút nem a "fröcsögés" körébe tartozik. Szeretnék megosztani pár ötletet, amit szívesen felírtam volna a KM fórumára is, de a ledobott a rendszer és nem engedett bejelentkezni a jelszavammal... majd kértem újat, ami több nap után azóta sem érkezett. Remélem nem lett törölve az accom.

Szóval itt mindenki ismeri a véleményem... tudjátok mi az ami nem teszik. Ami infót kaptam a fórumtaliról, úgy értelmeztem nem is változik számomra semmi. Viszont ha már abbahagyom, szeretnék lehetőséget teremteni pár ötlettel, hogy legyen a helyemre más játékos. Lehet, hogy sokan úgy gondolták hozzászólásaimból, hogy a KM bukását szeretném, de ez nem így van, csak szeretném hosszú idő után végre élvezni a játékot... erre én nem látok esélyt, de ez már az én problémám.

Szóval kezdem...
Praer ötlete a HOB-ról szerintem nem rossz, viszont abszolút nincs itt még az ideje. Ehhez azért jóval több játékos kellene... Elöször az OVV helyszineket, és azok létszámát kellene feltölteni. Ehhez viszont komoly játékosbeli számnővekedést kelle elérni. Úgy gondolom, hogy erre a játékosok nem képesek... hisz lehet látni a klubélet hiányát és a boltok hozzáállását a témával kapcsolatban. Ezek olyan tényezők melyek megléte miatt senki nem ajánlja jó szívvel az M*K barátainak és ismerőseinek.
Szerintem az MK zárt kapuihoz, a kulcs mindenkép a boltoknál van. Ahhoz hogy meg lehessen nyerni a boltokat óriási munkára volna szükség.
Az első lépés a áldozat... a KM-nek nem szabadna interneten keresztül kiskereskedelmi tevékenységet folytatnia. A boltokat viszont ösztönözni kell. Demopaklikat kell küldeni, ultralapokat és szabálykönyveket a játék betanításához. Ehhez persze elengedhetetlen egy letisztultabb egyszerűbb szabályrendszer. A boltosokat ösztönözni kell a játék betanítására. Pl. ha betanít bizonyos mennyiségű játékost akkor a következő rendelésekből kedvezményt kap 5-10-15%-ot. Ha betanítják a játékost ajándékba odaadhatnák a demopaklit + egy kupont melyért cserébe az első vásárlása alkalmával kapna ajándékba egy Ultra lapot (melyet korábban említettem), persze ehhez az ultráknak is kellene bizonyos értéket képviselnielnie. Ezután jöhetne az ösztönzés... pl. minden évben díjazin a legeredményesebb 3 kezdőjátékost csomagokkal... e mellett lehetne díjazini a letöbb versenyrejárót. A klubélet növelése érdekében lehetne a Magic-től ötletet venni. Emlékeim szerint bolton belül játszhatott bárki bárkivel akárhányszor. A győztes kapott 2 a vesztes 1 pontot. A boltos felírta az eredményeket egy füzetbe. Majd minden hónapba elküldte a központnak. Ahonnan a gyözelmek és a részvétel arányában lapokat postáztak a játékosoknak. Ez lehetne a M*K Liga. Ez nem csak a klubélet növelésére szolgálna de egyfajta nyilvántartásként működne, hogy hány játékos tolja a játékot éppen. Ezáltal simán el lehetne felejteni a névtelen tömegek 90%-át. Lenne egy pontos kép régiókra és városokra lebontva.
Aztán ki lehetne találni egy paklit, amit 18 féle lapból fel lehetne építeni (nem gyengére és nem is verhetetlenre)... majd a lapokat megtervezni, de úgy frankón kifogástalanul (minden kép tökéletes, a lapok ritka hangulatosak és ynevhűek)..., még a sablonok kinézetés is fellehetne dobni, arany és márványfelületekkel úgy, hogy maga a lap kinézete nem változzon. Szóval kiataláni egy 1 ívre nyomtatható igencsak ütös dolgot (persze a lapokat teljes titok övezné). Majd kinevezni egy megbizható jó játékost M*K bajnoknak, aki hajlando akár utazgatni is. Ezt a bajnokot meg lehetne hívni a bizonyos városok klubjaiba, ahol meg lehetne küzdeni vele. A küzdelem mondjuk 500-1000 Ft-ba kerülne. Aki megveri a bajnokot a titkos nem ismert lapokból álló paklijából kihúzhatna 3 lapot amit megtarthatna. A vesztes csak 1-et. Egy nap egy játékos csak egyszer játszhatna a bajnokkal. Viszont mindig amikor új lapot nyernek el tőle az felekrülne a netre... s amikor mind a 18 féle lapból egy bizonyos számút elnyerne tőle (mondjuk 50-et)... akkor a KM egy exlusive akció keretében bizonyos csomagok megvásárlása mellé osztaná ezeket, olyan arányban, hogy a lapok értéke nem csökkenjen többet mint 20-25%-ot. Viszont az exlusivitás keretében a kiadás kitermelje a lapok gyártási költéségét. (Mondjuk erre is vannak konkrét ötleteim.) Aztán ha lecseng, akkor jöhet a következő ilyen.

Lenne még jópár ilyen ötletem ami iszonytosan tudná népszerűsíteni a kártyát. A boltok is elégedettek lennének hisz hemzsegnének a potenciális vásárlók... A KM a kiskereskedelmi bevételt tudná pótolni az ezáltal növekedett játékoslétszámmal, míg a lehetősége még mindig meglenne arra, hogy saját versenyein kedvezményesebben áruljon csomagokat mint a boltok... ezáltal növelve hihetetlen méretűre saját versenyeit, melyek szintén a pénz hozzák...

Szóval ötletem lenne egy csokornyi..., csak azt nem tudom ki kiváncsi rá...

Válasz:

Szia Zargas!

András egyértelműen felírta itt ezen a fórumon 19-én, hogy mik azok, amik a játékosok „hatáskörébe” tartoznak, és mik azok, amik nem. Ebből következően amit hozzászólásodban fejtegetsz nem fórum, hanem U2U téma.
Ennek ellenére röviden válaszolok a felvetéseidre, bár mivel nem rendelkezel semmilyen belső információval, így felvetéseid többsége sem állhat a realitások talaján.

1./ Javaslatod az általunk történő kiskereskedelmi értékesítés beszüntetésére egyszerűen ellentmond minden üzleti megfontolásnak.
példa: A Delta Vision által kiadott kiadványok megtalálhatók az Alexandra és más kiadók és forgalmazók polcain annak ellenére, hogy a DV 15% kedvezménnyel árusítja azokat az Interneten.

2./ Mindegyik, a kártyajátékunkat forgalmazó bolt kapott tőlünk Demo paklikat, rövid demo leírást, színes nyomtatott ismertetőt a játékról, plakátokat, nem is egyszer.

3./ Minden olyan bolt, amely versenyt rendez, kap tőlünk ultra lapokat. Ez kezdetek óta gyakorlatunk, így nem is értem, hogy ez miért lenne újdonság.

4./ Mivel nem ismered az értékesítési hálózat működését, ezért nem tudhatod azt:
- hogy külön-külön a boltokat nem áll módunkban premizálni.
- hogy a boltokhoz nem mi küldjük ki az árut, így a szabálykönyveket sem, de szabálykönyvből több százat biztosítottunk a bolthálózat részére
- hogy nincs semmilyen ráhatásunk arra, hogy a bolt milyen versenyt, milyen formában, milyen premizálás mellett rendez
- hogy abba sincs beleszólásunk, hogy rendez-e MK ligabajnokságot

5./ Nem értem mit értesz az általad elfelejteni kívánt 90% névtelen tömegen. Ha a fórumokon nem író játékosokat érted alatta, akkor a szám hibás. Sokkal többen vannak! Hidd el, van nyilvántartásunk róluk. Róluk Te lemondanál?

6./ Hosszan kifejtettél egy ötletet. Sajnos kivitelezhetetlennek tűnik számomra. Ki az a szuper játékos, akinek lenne ideje végigjárni az országot és játszani az érdeklődőkkel? Sajnos én ilyent nem ismerek. Ezt legfeljebb főállásban lehetne megtenni.

Bár nem írtál erről, de ide tartozik:
A kártyajátékok népszerűsége az elektronikus játékok térnyerésével fokozatosan csökken. Ez világ-, így magyar tendencia is. A hazai piacon az utóbbi pár évben megjelent hazai és külföldi kártyajátékok egyike sem tudott jelentős játékoslétszámot meghódítani. Mindegyik konkurenciát jelentett számunkra, nem is egy pedig –finoman fogalmazva- kimondottan megcélozta a mi játékos-közönségünket. Ennek ellenére működésünk stabil, amit jelentős eredménynek tartunk, és az általad névtelen tömegnek degradált játékosoknak is köszönhetünk.

Reakció:

1./ Javaslatod az általunk történő kiskereskedelmi értékesítés beszüntetésére egyszerűen ellentmond minden üzleti megfontolásnak.
példa: A Delta Vision által kiadott kiadványok megtalálhatók az Alexandra és más kiadók és forgalmazók polcain annak ellenére, hogy a DV 15% kedvezménnyel árusítja azokat az Interneten.

Azért a kettőt nem nagyon kellene összehasonlítani... hisz a könyvek stabil közel 5000-es állandó olvasótáborral rendelkeznek. Így természetes a több csatornán keresztüli forgalmazás. Ekkora tábor mellett egy webshop csekély forgalmat bonyolít a boltok mellett. Viszont a kártya közel sem rendelkezik ekkor stabil létszámmal... s amire a boltokba kerül egyes termék (új kieg), addigra a felhasználók nagy része már bevásárolt magának a szükséges mennyiségből. Ezek után még szép, hogy a boltok egy kicsit be vannak sértődve, mert nem tudják eladni a megfelelő mennyiséget. A DV-nél még hozzá kell tenni, hogy a megjelenéskor még nem lehet rendelni az adott könyvből azonnal, míg a boltokban már meg lehet venni.

2./ Mindegyik, a kártyajátékunkat forgalmazó bolt kapott tőlünk Demo paklikat, rövid demo leírást, színes nyomtatott ismertetőt a játékról, plakátokat, nem is egyszer.

Viszont e mellett a szabályok annyira bonyolultak a többi játékhoz képest, hogy a boltok nem szívesen tanítanak be új játékost. Emellett pedig itt van az 1. pont témája..., hogy miért is tenné, hisz nem várhat akkora termékeladásra mint más játékok esetében.

3./ Minden olyan bolt, amely versenyt rendez, kap tőlünk ultra lapokat. Ez kezdetek óta gyakorlatunk, így nem is értem, hogy ez miért lenne újdonság.

Az általam felvetett plusz ulralapokat, boltban betanított játékos vásárlása esetére osztanák.
Az M*K életében az utóbbi időkben nem nagyon hallottam olyat, hogy a bolt rendezett volna versenyt... régen volt. Most miért nincs? Ezen el kellene gondolkozni... Nekem már ez a bírói vizsga is sok. Régen ez sem volt. Az rendezett versenyt aki akart... és kapott támogatást a kiadótól.

4./ Mivel nem ismered az értékesítési hálózat működését, ezért nem tudhatod azt:
- hogy külön-külön a boltokat nem áll módunkban premizálni.
- hogy a boltokhoz nem mi küldjük ki az árut, így a szabálykönyveket sem, de szabálykönyvből több százat biztosítottunk a bolthálózat részére
- hogy nincs semmilyen ráhatásunk arra, hogy a bolt milyen versenyt, milyen formában, milyen premizálás mellett rendez
- hogy abba sincs beleszólásunk, hogy rendez-e MK ligabajnokságot

Hát az, hogy nem Ti szórjátok szét a terméket... nem biztos hogy szerencsés. Hisz mégiscsak a plusz egy szereplő beépítése a boltokat szorítja háttérbe. Mint az 1. pontra is írtam ez nem lenne baj, ha az M*K is 5000-es táborral rendelkeznek.
Az a baj a dologgal, hogy a nagykereső aki a 2. szinten terít lehet, hogy a kiadónak megéri hisz új kiegészítőnél stabilan megvesz 2-3000 csomagot... ha egy idő után majd nem vesznek tőle a boltok akkor Ő is kevesebbe fog venni. (Remélem ez nem így lesz... nem szeretnék vészmadár lenni!) A többibe így természetesen igazatok van, hisz ha nem Ti terítetek, akkor kevesebb kapcsolatápolás jut a boltokra.

5./ Nem értem mit értesz az általad elfelejteni kívánt 90% névtelen tömegen. Ha a fórumokon nem író játékosokat érted alatta, akkor a szám hibás. Sokkal többen vannak! Hidd el, van nyilvántartásunk róluk. Róluk Te lemondanál?

Hát ezt tényleg félreértetted... Én nem mondanék le róluk. Az elfelejtés arra vonatkozott, hogy az M*K liga jóvoltábol mindenki ismert lenne... így nem lenne névtelen tömeg. Lenne (közel) pontos létszám helyette, ami azért nem egy hátrány.

6./ Hosszan kifejtettél egy ötletet. Sajnos kivitelezhetetlennek tűnik számomra. Ki az a szuper játékos, akinek lenne ideje végigjárni az országot és játszani az érdeklődőkkel? Sajnos én ilyent nem ismerek. Ezt legfeljebb főállásban lehetne megtenni.

Hidd el lenne ilyen. Főállásban meg biztos... arról nem is beszélve, hogy kitermelné a fizetését. Továbbá lenne a kártyának egy "követe", aki egyben reklám is. Ehhez természetesen kellenek klubbok, mert nem gondolom, hogy versenyen megjelenve sokan játszanának vele.

A kártyajátékok népszerűsége az elektronikus játékok térnyerésével fokozatosan csökken. Ez világ-, így magyar tendencia is. A hazai piacon az utóbbi pár évben megjelent hazai és külföldi kártyajátékok egyike sem tudott jelentős játékoslétszámot meghódítani. Mindegyik konkurenciát jelentett számunkra, nem is egy pedig –finoman fogalmazva- kimondottan megcélozta a mi játékos-közönségünket. Ennek ellenére működésünk stabil, amit jelentős eredménynek tartunk, és az általad névtelen tömegnek degradált játékosoknak is köszönhetünk.

Ezzel teljesen egyetértek... ezért gondolom úgy ha az ember sikereket akar elérni egy asztali játéknál, minden lehetőséget meg kell fontolni.

... és még valami.

András egyértelműen felírta itt ezen a fórumon 19-én, hogy mik azok, amik a játékosok „hatáskörébe” tartoznak, és mik azok, amik nem. Ebből következően amit hozzászólásodban fejtegetsz nem fórum, hanem U2U téma.

Hát így várhatjátok, hogy látogatottab lesz a fórum...

Üdv!

Amit még hozzáfűznék a dologhoz csak itt (mivel a másik fórumon simán moderálják vagy törlik), az hogy úgy vettem észre, hogy a KM abszolút nem az építőszándékot látta a hozzászólásomaba. Úgy gondolom, hogy bizonyos határokat át nem lépve probált az utóbbi hetekben közzétett hozászólásaimért burkolt revansot venni. Emellett elsiklott egy olyan aproság felett mint szövegértelmezés... így jópár helyen félreértettek.

általad névtelen tömegnek degradált játékosok

Ezt pedig egyszerűen el kell utasítanom, hisz a "névtelen tömegek" fogalmat nem mi játékosok kreáltuk, hanem KM kreálta, miközben nem egyszer ezekre az emberekre hivatkozott.
A KM hozzászólásából az is kitűnik, hogy szerintük minden rendben van... és ha gazdaságilag nézzük teljesen igazuk is van. Ha egy másik nagykeren keresztül forgalmazzák a kártyát valószínüleg már ez az 1 üzlet is visszahozza a kiegek árát. Utánna meg csak profit... csak az a baj, hogy szerintem ez hosszútávon nem jó. Mert ez megint a leszarom kategória a KM részéről... több játékos kell? Oldjátok meg Ti? Nekünk így is megvan a pénzünk. Nekem ezt sugallta az üzenet tartama. Továbbá azt, hogy ami pénzbe kerül az nem kell.
Szóval úgy érzem, hogy a hozzáállás teljesen "kispályás". A lehető legkevesebb befektetéssel minimális profit. Ahelyett, hogy nagyobb befektetés mellett a Maximális profitot céloznák meg. Az én nézetembe az nem siker ha eladnak 4000 csomag kártyát, ha abból 2000-3000 nem a játékosoknál landol hanem raktárakba. Ez anyagi szempontból jó..., azán amikor nem lesznek játékosok, akkor nem lesz az...
Nem értem... Biztos hülye vagyok... :D

xinaf

xinaf

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 995 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.22, 20:14

Ynevhűség
A lapok többségével nincs is gond, csak az ilyen lapokkal mint a szomjazó(csatabárd és csak a tulajdonos uwel paplovag kezében érvényesülhet a képessége), omron(kyr sogron pap), déli kapu(térkapu a fekete entrópia síkjára) stb..

G'kar

Szia!
Eredetileg a chit-chatbe akartam, de rájöttem, hogy a mondandóm a kártya jövőjével kapcsolatos, ezért végül ide írom:
A KM-et van miért szídni. Én is szoktam, és alapvetően sokan szokták. Ezzel semmi baj nincs.
DE! Csak olyan dolgokat olvassunk a fejükre, amit megérdemelnek! A Szomjazó képéről már többször beismerték, hogy ez bizony hiba. Meg nem történté tenni nem tudják, ne is várjuk el tőlük!
Másrészt, azt felejtsük el, hogy csak Uwelita kezében érvényesüljön. Nekem szívügyem a Ynev hűség, de van egy határ, amit kártyában nem lehet megvalósítani!
Ha a Szomjazót csak Uwelita használhatná, akkor pallossal ne lehessen fejsze csapni, a gra-tinoli csatát csak orkok nyerhessék meg, Weila, Kyel, Orwella, stb. szentélyt csak olyan pakliban lehessen használni, ami az adott vallásra épül, stb.
Nem vagyok a KM védnöke, mindenki ismerei a véleményemet a kiadóról, de úgy korrekt, ha mi is figyelünk, mit kérünk számon.
(OFF)A Szomjazót én is sokat emlegettem, azóta nem teszem, amióta a ketmagus honlapon egy cikkben láttam leírva, hogy beismerték a hibát. Ez teljesen korrekt volt tőlük.(/OFF)

Gkar

Gkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.22, 18:40

Hello

Valaki tudja, hogy mi a km üzletpolitikája, amit mindig emlegetnek? Én nem tudok róla semmit, de lehet hogy valaki többet tud róla, az leírná nekem mert érdekelne. Esetleg hogy egyes kiegészítőkből mennyi fogyott, mennyit gyártottak az is jöhet.

Mp spirál
Szerintem mp-spirál nem csak akkor alakulhat ki ha csökkentjük az mp-t, akkor is kialakulhat ha ugyanakkora mp mennyiségnél a képességet vagy a hatást erősítjük. Vajon van ilyenre példa a kalandozók, az akciólapok, a küldetéslapok között?

Új új hullám
Számomra ez az érvelés, hogy ezzel fogják megmenteni a kártya jövőjét nem nagyon tetszik. Akkor ezentúl a kiszorult lapok egy részét az új kiegekben kiadják újra vagy kiadnak valami hasonló működésűt. Mert nem tudnak mást csinálni, ha gyengébbet nem adnak ki (mert nem használható), erősebbet nem adnak ki (mert a többi elértéktelenedik), akkor kiadnak ugyanolyat és hogy megvegyék a régebbi lapokat kitiltják. Most ez komoly? Ez nem más mint egy jó nagy lehúzás.

Szabályrendszer
A szabályrendszer ami most van nem ér semmit egy kezdő nem tud belőle megtanulni játszani. Kell egy rendes szabálykönyv mint ami a valhallás időkben volt, és egy olyan kiadvány mint a rúna mk-s különszáma amiben azt mutatták be, hogy kell ezt a játékot játszani.
Egy kezdő vajon meg tudja mondani a mostani szabályrendszer alapján, hogy kezében lévő kalandozó milyen kasztú is? Szerintem nem.

Ynevhűség
Mivel a játék neve magus kártya (M*K) ezért elvárható hogy a nem kis köze legyen a magus világhoz. Akik szerint a magus szó csak ez dísz az nagyot téved. Ez az 5 betű tartja életben KM-et a mai napig. A magus világgal kapcsolatos termékekre mindig is az volt a jellemző, hogy legyenek akármilyen szarok, a cégek lehettek akármilyen hazug gyökerek a magusos termékeket el lehetett adni. Mert mindig volt egy fanatikus réteg akik megvették és emiatt el lehetett vegetálni egy bizonyos szinten. Ezt is vegyék figyelembe akik szerint a magus hűség nem fontos.
Ez persze nem azt jelenti, hogy a legapróbb részletnek is stimmelni kell, mert nem lehet belesűríteni a kártyába mindazt ami szerepel a regényekben, és a szerepjátékban. A lapok többségével nincs is gond, csak az ilyen lapokkal mint a szomjazó(csatabárd és csak a tulajdonos uwel paplovag kezében érvényesülhet a képessége), omron(kyr sogron pap), déli kapu(térkapu a fekete entrópia síkjára) stb..

G'kar

DiN

DiN

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 1596 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.21, 17:41

folyt. köv.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]