Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Modoros Szerepjatekos (Judea )

• Válasz írásához lépj be
74 hozzászólás érkezett eddig

Athor

Athor

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 15 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.12.31, 07:06

Kicsit ellentmondásos...
Végül is nem arról szól, ami a címben szerepel.
A helyesírást meg... most inkább nem rovom fel.
;)

saco12

saco12

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 5 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.05.11, 13:53

XDXDXDXDXDXD
én sztem vérpistike vagyok
:-P

Xsandra

Xsandra

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.03, 23:02

Alapvetően egy könnyű, kávé mellé ajánlott szösszenetnek tartanám...
... ha nem lenne tele olyan nyelvi hibákkal, amiktől feláll a hátamon a szőr. Vesszőhibák, szóismétlés, mondatrész-ismétlés, nem beszélve arról, hogy sokkal választékosabb is lehettél volna! Ha egy ilyen lélegzetű írást dob fel valaki (vagyis veszi a fáradságot), komolyan, ha tudja magáról, hogy nem erőssége a nyelvhelyesség, valakit kérjen meg, hogy fussa át...!
Sejtem, hogy a kritikát nem elsősorban erre a területre várod/vártad, de engem simán kiakasztott, mire a végére értem. :freud:

<small>Iróni-A-Méter: 1/5</small>

Tebolyult_Tuzmagus

Tebolyult_Tuzmagus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.03, 10:40

Hehe én a "szabálymángorló" vagyok XD
Nem rossz, de hiányoznak az átfedések és hiányos is, van még bőve érdekes stílusú játékos, aki bekerülhetett volna.
Szerintem egész jópofa írás, felismertem pár ismerősömet a sorok közt. :freud:
Az "kollégát" tényleg nem kellett volna leszólni, aki rpg-bőlírt diplomamunkát, szerintem jó ötlet, biztosan senki más nem választja ugyanazt a témát. XD

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6223 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.02, 00:22

elég béna lett, és számomra is erőltetettnek és gyengusnak látszik. Még akkor is, ha pár ponton igaznak tűnik... gyakorolj még, nézzél sok Sas-kabarét, hátha fejlődik a humorod.

Petya

Petya

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 79 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.01, 09:27

"Szerintem annak van igazán joga a kritikához aki benne él az adott közegben."

Szerintem annak van igazán joga a kritikához aki jobbat tud írni. :)

<small>Iróni-A-Méter: 4/5</small>

jeneimre

jeneimre

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.01.31, 19:49

Elolvastam, nekem tetszett.
Biztos azért mert sekélyes intellektusú vagyok. :)

emperor666

emperor666

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 575 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.31, 15:18

Hát én sem vagyok tőle elájulva, pedig önkritikának és rosszindulatnak sem vagyok híján.

Egyetlen helyen nevettem: a saját beidézett posztomon, csak az a baj, hogy azt már akkor is iróniának szántam, itt pedig újrahasznosította az író, hasonló célzattal, de kicsavart háttérjelentéssel.
(Azt meg tényleg nem értem, hogy miért gáz 2 ingyenkreditet szerepjátékkal megszerezni a felsőoktatásban, ha egyszer úgyis az a hobbija az embernek... Aki szeret rajzolni, és teszem azt művészeti suliba jár, az most gáz?)

A legnagyobb problémája tényleg az egyediségi illetve aktualitási mércéje, ami a 0-hoz közelít
De ilyen pruttyák meg modorosok egó-keselyűinek is sz@r lenne, mivel nem értenék miről van szó, ugyanis tele van az írás által ócsárolt geek-ek szlengjével.
Szerintem ez az írás egy olyan hatalmas öngól, hogy már csak ezért is vicces.

<small>Iróni-A-Méter: 2/5</small>

Shadowmasters

Shadowmasters

Yeti lovag

• Fórumita
  • 1087 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.31, 14:54

Üdv!
A szöveg szerkesztése csapnivaló (szóismétlések, erőltetett megfogalmazás és rossz tagolás), a stílus pedig nyögvenyelős.
A tartalom: néha elmosolyodtam, de ez alapján még nem mondanám hogy humoros.

Görbe tükörnek, önirónikus írásnak lenne jó, de... úgy érzem, hogy egy kicsit összecsapott. Ha már modoros, akkor legyen precíz és ne csak a megszokott sablonokból álljon, miszerint a "az ős-dnd jó, a magus rossz, a vámpír meg elborult". Azért ezeknél jóval több van ebben a témában. Ne akarj minden áron humoros lenni, lehet hogy egy szimpla leírás önmagában elég. Szóval kicsit átdolgozva-átgondolva lesz ez még jobb.

Terde

Terde

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 28 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.31, 14:24

Alább már említették, de én is ajánlanám inkább a Vampire Mesélők könyvében lévő problémás játékos sztereotípiákat felvonultató fejezetet. Na, az igazán vicces! (De lehet csak azért mert bőrkabátos ősrokker vagyok ;))

JeanClaude

JeanClaude

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.31, 11:53

Üdvözlet!
Véleményem szerint jó. Én legalábbis egyszer-kétszer felnevettem, és bizony egy ilyen írástól nem is várok el többet.

Asberoth

Asberoth

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 1 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.31, 11:41

Sziasztok!
Nekem teljes mértékben tetszett!!! Nagyon sokat nevettem néhány elemen, mint például a széklet-gerálón, és újfent én is magamra ismertem! ;)
Tény, hogy kívülállóként tekintve nyilván rossz véleményt alkothatnak a szerepjátékosokról, rólunk a nézelődők, de végül is ez az írás humornak számít nem?! Itt megint csak nagyon komolyan vesznek egyesek dolgokat!
Én sem ismerek sajnos sok szerepjátékost, akik igazán azok is lennének, de némelyikükre ráillik pár karikatúra! :D

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2438 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.31, 11:05

Szóval ha bárki nem esik hasra az ótvar humortól, az szégyellje magát meg tartson önvizsgálatot? Mi történt???

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3347 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.31, 10:39

Bocs, meg annyit: vannak egyebkent jol eltalalt skatulyak (pl. a kiegett) az irasban, de lehetne az egesz sokkal aktualisabb. Hogy kicsit epito probaljak lenni:
Pl.
- a crpg-n (vagy meg inkabb WoW-on, Diablo-n) nevelkedett tag, aki itt is potikat, pancel szetteket es hack n' slash-t keres;
- vagy az a fajta, aki a melohelyen sokadrangu beosztott es csicska leven az rpg-ben probalja kielni frusztracioit: minden NPC-nek parancsolgatni probal, majerkedik, feszt azt bizonygatva, milyen fontos is o; de a JK-JK konfliktusokban (akar csak az eletben) altalaban alulmarad. Igazi celpontjai az NPC-k.
- illetve azok az identitaszavaros emberek, akikben talan a manapsag oly sok nyilvanossagot kapo "massag" hozza elo, hogy folyton a valodi nemukkel ellentetes karaktert inditanak, es itt eljek ki lelkuletuk masik oldalat;
- na meg azok, akik irl keptelenek az ismerkedesre, ne adj isten elso ranezesre nem is eppen a Homo sapiens sap. kategoriaba sorolnank oket, rpg-ben azonban igazi szepfiuk: minden NPC-t gerincre akarnak vagni, de a ("mit iszol?") frazis utan mar azonnal a (kimaxolt) Karizmara akarnak dobni, hogy a tobbit ne bizzak veletlenre.

Hirtelen ezek ugrottak be.
udv

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3347 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.31, 10:26

Hella!
Szerintem egyaltalan nem az a gond, hogy valaki karikaturat keszit a szerepjatekosokrol - vegulis ki tegye, ha nem eppen egy szerepjatekos? Nem kivulallokent fikaz, ezekbe a halmazokba sajat magat es szerepjatekos haverjait is belevonja. Ami engem illet, nem vettem szerepjatekosok elleni offenzivanak, fikazasnak, sot, az sem jutott eszembe, hogy az iroja itt elszenvedett serelmekert akarna revanst venni. Persze, hogy tulzo, hiszen altalanosit - de ez mindig igy van a kategorizalasokkal. Ez mar mindeninek vilagos lehet az elso par mondat utan.
A cink szerintem az, hogy egyszeruen gyenge a kivitelezes, hogy semmi ujat nem mond, mondhatni total elcsepelt.
Az rpg-s ismeroseim kb 1/3-at tudnam csak ezekbe a kategoriakba besorolni. Ami engem illet, pocakos, farmerkabatos, Ossian-os/Iron Maiden-es szerepjatekost pedig annyit lattam, hogy Dunat lehetne rekeszteni veluk. (Farkas)falkaban lehet oket megfigyelni, kocsmak kozeleben. ;)

Tika

Tika

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 148 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.31, 10:22

(a fosgenerátoron) jót röhögtem és magamra ismertem ;).
Az mondjuk meglepett, hogy ez nem valami neten évtized óta keringő fordítás, hanem új írás (akkor tényleg nem túl erős).
Nem szerepjátékosok számára szerintem nem lesz érthető és szórakoztató, de próbáld meg, ha akarod.
A modorosblogról sajnos nem tudom, hogy micsoda, de ezek után nem is akarom megtudni :D.

Tomasso

Tomasso

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.31, 02:12

Nem értem, hogy nem láttak még a hozzászólók (ős)rockert játszani. A mi partynk legalább 10 évig képezte a két halmaz metszetét. És ma is kemény zenékre pl. Rammsteinre nyomjuk! Amúgy az írás jó közepes. (Neten egy ideje már nem nézem a helyesírást.)

SlyZero

SlyZero

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.01.31, 00:26

Szatírának remek, de a humor részén még lenne mit csiszolni, és a helyesírást/fogalmazást is át lehetne nézni. („számára az első magyar kiadású, komoly, piacra dobott szerepjáték a M.A.G.U.S. számára”)

Hobbyte

Hobbyte

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 71 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.01.30, 21:04

Hát ez az írás mellbe vágott, az tény.Viszont a lehető legkevésbé pozitívan.Stílus nem igazán van, rémesen sztereotíp.Általánosít.
Nem, tudom, hogy most ironikus viccelődés akar lenni(nekem abból se ez a stílusom), vagy amblokk támadó hangvételű, de aki nem tudja mi az a szerepjáték az ebből csak annyit ért, hogy fúú mekora fikázás ezek az rpg-sek tuti kökögök,vagy azt, hogy ez az ember hülye.
Annak ellenére , hogy régen csinálom nem ismerek sok más szerepjátékost,de az itt leírt sztereotípiákba egyiket se tudnám beilleszteni.Tipikus geek egy sincs.Ős rockert csak messziről, láttam szerepjátékozni soha.Száz szónak max. egy az alja: sallangos fikázás, pocsék megfogalmazásban építő/felvilágosító jellegnek teljes hiányában . Ezt így nem tettem volna fel ide a helyedben.

_Judea (NPC/NJK)

_Judea (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2010.01.30, 19:54

Szerintem annak van igazán joga a kritikához aki benne él az adott közegben. Írhattam volna a modoros komposztálókról, de az nem lett volna hiteles. Azért örülök, hogy kicsaptam a biztosítékot néhány embernél. A helyesírásért elnézést, azt nem kenhetem másra.
Az írásban nem volt semmilyen olyan szándék amely másokat lenézett volna. ebben én is benne vagyok.
Modoros cikkeknél kötelező ez a stílus. Az idézetek valódiak erről a fórumról vettem. Nem volt sérelem, viszont értetlenség annál több. Néhány mondatot a fórumról napokig lehetne elemezni akkor sem térsz napirendre felette.
Szerintem néhány személynek kellene mélyen elgondolkoznia és önvizsgálatot tartani. Tudom nem fog megtörténni, hiába írogatok ide.
Amolyan figyelemfelkeltő akart lenni, látom némileg sikerült.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]