Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Dudorok (Onsai )

• Válasz írásához lépj be
16 hozzászólás érkezett eddig

tapsi

tapsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.05, 11:23

Onsai: "Ha így nézzük, mind akik valaha szerepjátszottunk, sorozatgyilkosok voltunk, akik védtelen, szolgálatukat teljesítő katonákat öltünk" igen, és ha reális mesélőtök volt, és elkapott a hatóság, gondolom ki is végezték a karaktereket. Ezt a fajta viselkedést nem nagyon tolerálták sehol sem.

Lehet, hogy régen sokkal több ember kényszerült ölni, viszont ha elkapták őket, szó nélkül ki is végezték. Nem vacakoltak arányos börtönbüntetéssel és ilyenek. Ha például egy nő megölte erőszakos, iszákos férjét, az lógott. Nagyon kevés olyan helyzet volt, ahol - háborún kívül - elfogadhatónak tartották az ölést (a párbaj is elég sok helyen tiltott móka volt), és ha már valami felkeltette a hatóság figyelmét, akkor az lehetett kocsmai késelés is, általában kivégzés volt a vége.

A témában érdekes olvasmány lehet a Burke és Hare féle gyilkosságok esete http://en.wikipedia.org/wiki/Burke_and_Hare_murders ahol ugyan Hare-t futni hagyták, de nem azért, mert járt neki még egy esély, és az arcát és a nevét elég széles körben megismerték az emberek.

Onsai

Onsai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 155 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.02.03, 19:35

Tapsi, az egyén változásába vetett hit, és a közösség érdeke nem kellőképpen ellentmondás.
Gall egy olyan társadalomban nem sorozatgyilkos, ahol mindenki öl, akár egy egyszerű kocsmaadósság során, vagy részegen stb. Ha így nézzük, mind akik valaha szerepjátszottunk, sorozatgyilkosok voltunk, akik védtelen, szolgálatukat teljesítő katonákat öltünk.

Hoild, sajnos az angolra még gyúrnom kell, de magyarul azért írok még, kikapcsol.

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 227 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.03, 18:56

Onsai, remélem folytatod az írást. Egyben javaslom, fejleszd az íráskészségedet angol nyelven is -- üdvös az alkotásoktól nem zárni el az egész nagyvilágot.

<small>Iróni-A-Méter: 1/5</small>

tapsi

tapsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.03, 10:15

Demate: a gyilkosság és a társadalomra veszélyes egyed eltávolítása között nem csak erkölcsi és fogalmi különbség van, de utóbbit meg lehet oldani anélkül is, hogy agyonütnéd a delikvenst. Viszont ha egy többszörös gyilkossal van dolgod, és hagyod szabadon garázdálkodni (potenciálisan gyilkolni), akkor annyi erővel a bűntársa is lehetnél. Itt gyakorlatilag azon kívül, hogy nagyobb eséllyel lebukik, semmi nem fenyegeti Gallt, vagy legalábbis ő nem tud róla. Sőt, hosszas ámokfutásáért még jutalmat is kap, elvégre megkapja az egyetlen dolgot, amire vágyott: a fiát.

Onsai: azért szerintem amennyiben beszámítható, a "még egy esély mellett" elég komoly büntetést is érdemel, meglehetősen sok rendbeli gyilkosságért. Vagy szerinted az emberek nyugodtan gyilkoljanak, amíg egyszer le nem buknak, és aztán hivatkozzanak a "de hát jár még egy esély" kártyára, mintha mi sem történt volna? Ez tök jó elképzelés, mert akkor az első lebukás előtt végül is a bűntudat szikrája nélkül bármit nyugodtan meg lehet tenni, EGY "börtönből kijut" kártya azért jár.
Ha pedig nem beszámítható, és láthatóan veszélyt jelent a többi emberre, akkor el kell zárni a többiektől. A hatóságnak ilyen esetben védenie kell az erkölcsi és jogi szabályok szerint élőket.

Nekem a novella kicsengése kicsit az a (számomra igencsak védhetetlen) elképzelés, hogy de hát végül is szegény Josef Fritzl-t is szabadon kellett volna engedni, amennyiben megígéri, hogy több lányát már nem zárja be a pincébe és kényszeríti vérfertőzésre...

demate

demate

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.03, 09:25

Onsai: jó. Nagyon tetszett.

A happy end szerintem teljesen helyén volt, éppen azért, mert (valószínűleg) senki sem várta. Így is megmaradt a sötétség és átérezhettük Gall ürességét is, amit a végén érzett.

Tapsi: pap, lovag, jogász ítéletét emberi logika szerint megítélni nem mindig lehet :-)
Egyébként igen, az áldozatoknak is járt volna egy esély, de nem a lovag ítélkezett felettük. Ha Gall-t elítéli és kivégzi, akkor saját maga szerint hozzá válik hasonlóvá. 2 cent.

De a lényegre visszatérve: tényleg nagyon jó volt.

Onsai

Onsai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 155 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.02.03, 08:47

Köszönöm a hozzászólásokat. Örülök, hogy tetszett az írás. :freud:

Tapsi, mint író biztosíthatlak, hogy a rend szeme a pasin van (és a lovag amúgy is pár nap múlva visszafordul értük, és elviszi a rendházba, ahol kétszáz főt dudorászhat az új Nagymester kiválasztása miatt. De ezt már úgy se írom meg.)
Hm, amúgy a személyes véleményem is az, hogy mindenki - még a gyilkosok - is érdemelnek egy új esélyt.

Zirdano

Zirdano

kocavadász

• Fórumita
  • 248 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.02, 14:58

szerintem 10-es volt

tapsi

tapsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.02, 13:10

Ügyesen felépített történet, de szerintem egy láthatóan semmiféle erkölcsi kontrollal nem rendelkező sorozatgyilkost szabadlábon hagyni, az nem "mindenkinek jár még egy esély", hanem végtelen felelőtlenség. Vagy az áldozatainak (és a leendő áldozatainak) nem járt volna? Itt azért nem arról van szó, hogy felindulásból vagy balesetből ölt, és most bánja, sőt még a nemi erőszakot is csak az "átok" miatt sajnálta.

Wieros

Wieros

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 167 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.02.02, 10:23

Ütős volt, de a vége "megrázóan" hepiend

ujper

ujper

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 18 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.01, 19:04

Ja, hogy nem értékeltem az előbb? :)

ujper

ujper

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 18 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.01, 19:03

Ez nekem nagyon bejött. Kösszép!

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.01, 16:21

Tetszett ügyese van összerakva. grat.

creep

creep

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 161 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.01, 11:57

http://hu.wikipedia.org/wiki/Franz_Gall
nem árthat:D

Avaaris

Avaaris

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.01, 11:35

Ez szép volt, én arra számítottam, hogy Gallt kivégzi a lovag... (mert lehet, hogy amikor korábban erre járt már megadta azt az egy esélyt, csak Gall tudtán kívül, és azért mesélte neki, hogy mindenkinek jár egy...)

Tomasso

Tomasso

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.01, 10:21

Jó, nagyon jó. A sötét hangulatot enyhíti a "happy end", ami azért kicsit meglepő is. (Én speciel nem vettem a lapot a kisrácról, mert Zenkát kapásból leírtam, ahogy többet megtudtam a főhősről.)

T10

T10

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 562 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.01, 09:03

Ez megfogott. Ma is jól indul a napom. Köszönöm!

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1254 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.01, 09:03

Beteg, de jó. Igaz, a gyerek leírásakor már tudni lehetett a titkot, de ettől függetlenül tetszett. 9.

-------------- automata szoveg -------------------------
Dudorok ( Onsai )
http://rpg.hu/iras/mutat.php?cid=5694
--------------------------------------------------------

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]