Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

A keresztesek eroditmenyei (P. Kis Viktor)

• Válasz írásához lépj be
15 hozzászólás érkezett eddig

_Judea (NPC/NJK)

_Judea (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2010.02.19, 00:30

A Kauffman féle megvan nekem, az összes kép onnan van.

Aldor_a_harcias

Aldor_a_harcias

Birodalmi Parancsnok

• Fórumita
  • 313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.18, 21:51

Elég gyenge. Egyedül a végén található kép-linkek amiknek volt értelme.

<small>Iróni-A-Méter: 1/5</small>

Thaur

Thaur

Csúf zöld szörny

• Fórumita
  • 1815 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.18, 16:57

Gyengére sikerült kivonat. Gimnazista házidolgozat?

Akit a másik fél érdekel:

Uszáma Ibn Munqidz: Untelmek könyve. Egy szíriai emír memoárja a keresztes háborúk korából./ Arab eredetiből fordította, a jegyzeteket és az utószót írta Simon Róbert. Budapest, Corvina 2006. 334 o.

Egyébként a jó Uszáma tényleg arab volt, de akkortájt elég kevés volt arrafelé a valódi arab... a lakosság zöme leginkább talan szír meg palesztin, az urak általában itt is törökök. Szaladin (aki Sal-al Din helyett Szaláhaddín (Salah al-Din) egyébiránt!) meg kurd. A mamelukok meg ugye...

Armand

Armand

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 434 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.18, 14:24

A bibliográfiához: Runciman tényleg a legnmagyobb alapvetés, de azt az usque 1100 oldalt kevesen rágják végig, pedig megéri. (Amellett, hogy kis változtatással a professzor úr neve alkalmas arra, hogy egy új előadó azt felvéve a Dopeman kifakulásával keletkező űrt betöltse a magyar hip-hop életben.)

Szertettel ajánlom még egy - tudtommal magyarul is megjelent - könyvet, Amin Maalouf írta The Crusades through arab eyes címmel, egyáltalán nem a polkorrektség miatt, de nekem például nagyot fordított a történelemszemléletemen a kor tekintetében.

seewan

seewan

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 116 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.02.18, 14:07

Áááá, édes magyar anyanyelvünk... :aboci:

cardp

cardp

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.02.18, 13:57

Érdekes és hálás téma, pocsék nyelvezet, három bekezdést bírtam ki belőle.

Godfrid

Godfrid

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 128 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.18, 11:43

Azt azért megjegyezném én is, hogy a keresztények nem csak az arabokkal harcoltak, sőt. A szeldzsuk törökök voltak túlsúlyba északabbra, és ők is jelentették a nagyobb gondot.
Meg azt is hozzá kell tenni, hogy az első keresztes hadjárat után jó negyven évig a muzulmánok nem is foglalkoztak különösebben a keresztényekkel. Úgy voltak vele, hogy egy kis vallásos hevület, majd elmúlik és hazamennek. Aztán negyven év után elkezdtek gondolkozni lehet ki kéne tenni a szűrüket. Ki is tették.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6186 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.18, 11:40

A cikk jó, de ez olyan téma, ami több kifejtést is megérdemelt volna. Az itt leírtak többsége egészen jó.

Avaaris

Avaaris

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.18, 10:12

Hát, valahol a fele után képtelen voltam magam rávenni, hogy tovább olvassam... Az a rengeteg nyelvtani hiba, elborzasztó (már az is megfordult a fejemben, hogy csak egy idegen nyelvű szöveget copy-paste-elt be egy fordító programba, aztán had szóljon)
Ezen túl előfordultak tárgyi tévedések (pl elnevezések, vagy az iskolák kialakulása és tanítási módok)
Javasolnám az írónak, hogy ha komolyan akar egy, akár csak rövid ismertetőt írni bármiről, azt ő maga tanulmányozza át rendesen, és tartsa magát a témához!

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5170 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.18, 09:07

Érdekes cikk habár sok újdonsággal nem szolgált nekem. Kicsit jobban ki lehetett volan térni a várakra:
"mindenhol megtalálhatóak voltak templomok, de egyéb építményeket is építettek a várban belülre. " Ennél kicsit bővebben is lehetne.

Illetve a szentföldi várak ki mikor foglalta el dolog legalább legyen időrendben. pl: Akkon elesett 1291-ben utána meg egy 1191-es ostromról írsz.

Lehetett volna magukra az ostromokra kitérni katapult balliszta stb, hisz ez is a várakhoz tartozik.
Aki új témában annak érdekes a többieknek nemigen mond újdonságot.

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 979 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.18, 09:04

A Középkori Várak c. forrást csak ajánlani tudom mindenkinek (A képek is onnan vannak). Elég kimerítően foglalkozik a várakkal, erősségekkel, példaként szerepel nagyon sok vár alaprajza is, és kitér az ostrom mikéntjére is. Egy mesélőnek nagyon hasznos lehet.

Donatus

Donatus

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 78 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.18, 08:36

A kapun én is meglepődtem.
Ez egy gnóm saját szüleménye, vagy - mint a Ráseránts hegy ablakait - egy idegen fedezte fel és mutatta meg nekik?

Wieros

Wieros

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 167 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.02.18, 08:21

"A vár bejárata a kapu volt" - pedig már kezdtem azt hinni, hogy az ablak :aboci:

<small>Iróni-A-Méter: 4/5</small>

Dallasz

Dallasz

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2330 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.18, 08:15

Ez - sajnos - a nagy büdös semmi hosszan és gyengén előadva. Pedig a címe alapján ígéretesnek indult.

Fattyu

Fattyu

Iszapszemű fórumozó

• Fórumita
  • 6708 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.18, 06:12

Igen, némi (sok) lektorálás ráfért volna.

Xellos

Xellos

Great Old One

• Fórumita
  • 1136 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.18, 01:52

Akár még valami érdekes is kialakulhatott belőle a végére, de ezt már nem tudom meg. Valahol félúton abbahagytam, annyira bosszantóan rossz a nyelvtana és megfogalmazása.

-------------- automata szoveg -------------------------
A keresztesek erődítményei ( P. Kis Viktor )
http://rpg.hu/iras/mutat.php?cid=5708
--------------------------------------------------------

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]