Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Dungeons & Chickens (Dekszter)

• Válasz írásához lépj be
23 hozzászólás érkezett eddig

morkar

morkar

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 89 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.04, 09:49

Solaron: nekem mind a kettő megfelel (D&D4 és OD&D is), ha gondolod hogy startolsz egy játékot, akkor én benne vagyok.

solaron

solaron

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 158 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.03, 19:26

Fent van a 13. rész :)
MORKAR: Én szívesen mesélnék ilyen fajta játékot :). De akkor már legyen 4th edition, mint amit ők játszanak... Urbant még nem sikerült meggyőzni, ő OD&D-t szeretne, de in progress...

morkar

morkar

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 89 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.27, 17:29

Urban: Én benne lennék egy ilyen fajta játékban :-)

solaron

solaron

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 158 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.02.27, 16:44

Urban:
A reklámfilmek hatása miatt most a d&d 4 tetszik... meg lassan felfogom, hogy miért is ez a trend megy Amerikában, ebből tényleg lehet akár csak 2 órát is játszani a játékosok és a mesélő idejét kímélve... (a utóbbiban nem vagyok biztos, de ha igaz, akkor talán adok még egy esélyt az rpg-nek)

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.27, 13:31

MORKAR, solaron: Mikor jatszunk? :)

<small>Iróni-A-Méter: 1/5</small>

solaron

solaron

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 158 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.02.27, 12:41

Nagyon jó, ilyenkor még akkor is elgondolkozik az ember, hogy folytassa, ha már a szerepjátékos könyveinek felét eladta...

morkar

morkar

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 89 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.26, 09:53

Szerintem a dolog zseniális, én már régóta ezt a fajta játékstílust hiányolom. Arra, hogy a D&D-t bemutassa és reklámozza, tökéletes a koncepció. Különösen az tetszett, ahogy a kaland minden cécó nélkül pár perc után el is indult, nem volt a szokásos játék elei időhúzás, amit én nem szeretek (egyes játékosok imádják realisztikus játékkal elrontani a hangulatomat, mikor 3 óra játékidő alatt sem történik semmi). Jó pörgős játék, várom a következő részt.

sefferg

sefferg

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 10 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.02.25, 20:56

A DM's Commentary-t is érdemes végignézni ott is van egy pár érdekes infó. Például, hogy előző este dobta össze Chris a kalandot :sor:

KarlFranz

KarlFranz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 207 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.25, 10:42

Valami eszméletlen jók a fotelek meg az asztal, maga a "mese" meg egy egyszerű D&D propaganda videó.

Areios

Areios

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 296 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.02.24, 15:31

kint van a 10. rész

Areios

Areios

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 296 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.02.23, 17:29

nekem az asztal meg a fotelek kellenének :titok:

MurciMarci

MurciMarci

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 130 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.23, 15:44

Nagyon f***a a környezet is ahol játszanak :titok: Örülnék ha lenne annyi időm, hogy ilyen szép nagy action térképeket készítsek.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5577 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.23, 11:45

Felkerült a 9. epizód.

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.23, 10:16

Kellemes hangulatu dungeoncrawl, en is ilyesmi hangulatban meselek, csak a harc gyorsabb, vegzetesebb :titok:

Areios

Areios

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 296 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.02.23, 00:23

érdekességnek, meg mint hangulati elem megvan és talán még tanítgatni is lehet valamire a játék világáról. :rohog:
No persze ha komoly dologról van szó akkor oké. Kicsit általánosítottam.

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1115 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.23, 00:12

"azon partiknál akik inkább hentelni meg felfedezni akarnak mint nyomozni meg sokat gondolkozni."
:rohog: Ilyen csapatnak minek betenni fejtörőt egyáltalán?

"Nem fogok az aktuális játékossal(...)"
Én el szoktam, ha lehet jelentősége. Aztán a játékoson múlik, hogy mennyit/hogyan mond el a többieknek.

Areios

Areios

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 296 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.02.22, 21:32

hát védelmükre szóljon, hogy sokan közülük nem is játszott még, vagy csak ritkán.
Mondjuk a feladványon néztem én is de utána eszembe jutott, hogy ajánlották azon partiknál akik inkább hentelni meg felfedezni akarnak mint nyomozni meg sokat gondolkozni. Ugyan akkor egy kezdő csapattól elvárni, hogy történelmi részt tudjanak.:rohog: Az nekem sem tetszett, hogy a csata közepén szövegelnek sokáig.
A dobásnál nem értem mi volt a gond. Nem fogok az aktuális játékossal mindig elvonulni ha csak ő lát valamit.
Viszont cserébe a térképet középen lefedhette volna, hogy ne lássák az elejétől kezdve.

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1115 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.22, 19:56

Szerintem a mesélő nagyon jó, de egy-két dolog vacak volt - most nem a modulról beszélek, hanem a mesélői stílusról. Pl. nem dobatok mindenkivel próbát, hogy aztán csak a legnagyobbat dobónak mondjak bármit is. Ha pedig mégis ezt teszem, akkor még véletlenül sem úgy, hogy mindenki hallja. És ha még ez elő is fordul, akkor aztán pláne nem hangzana el egy njk szájából fél másodperc múlva - így értelmetlenné téve az egészet.
Ami a modulhoz kicsit jobban köthető:
Hasonlóan furán néztem a három feladványnál, az első kérdést próbadobással válaszolhatják meg... Hát izé, akkor már inkább tényleg egy nem-feladvány (második kérdés) vagy valami olyan, amit csak szerepből kieséssel lehet megválaszolni - avagy a drow tolvaj matematikai tudása. :rohog:
Végül pedig szerintem nem kéne hagyni, hogy a társaság irl 5 percig beszélgessen közösen egy olyan tervről, amit ic húsz másodpercbe kell belesűríteniük, miközben a csapat fele süket.
Tudnék még kifogásolni (vagy éppen méltatni) pár dolgot. :D

Glowface

Glowface

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2898 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.22, 19:42

Akinek tetszik, keresse meg a Penny Arcada PvP felvételeket is, teljesen ugyanez a séma. Csak asszem ott nincs videó, csak audio felvételek... meg az őrült karikaturisták rajzai. :rohog:

Brain:
Chris Perkins valóban jó, de hát illik is annak lennie. Egyébként az kőfej-hangja szerintem zseniális...
Ami meg a modul bonyolultsága... hát, igen. Feltehetően a DnD-ből kedvcsinálónak egy ilyesmi mutatható be egyszerűen és könnyen. Ha valami nyomozgatós, vagy morális dilemma fejezetet adnak elő, az nem valami egyedi DnD élmény.
Ráadásul Undermountain, ugye, nem csak hogy klisé, de a legősibb klisé. Én annak idején még az 1990-es Eye of the Beholder I játékból ismertem meg (az ugye teljes egészében ebben a Waterdeep alatti labirintusban játszódott), de a 90'es években jónéhány leírás, modul megjelent az Undermountainben, sőt, azóta volt 3.5 újrafeldolgozása is. Lehet, hogy volt korábbi említése is... az nem rémlik.
Persze, nem ANNYIRA klasszikus, mint mondjuk egy Temple of Elemental Evil, vagy Tomb of Horrors dungeon... de csaknem. És naaaaagyon nagy.

Areios

Areios

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 296 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.02.22, 19:12

hát igazi D&D klisé. :rohog:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]