Ugrás tartalomhoz

Fotó
* * * * * 1 Szavazat

Savage Worlds: The Day after Ragnarok (Noro )

• Válasz írásához lépj be
40 hozzászólás érkezett eddig

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 458 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.28, 11:59

MORKAR: most hogy mondod, tényleg irreálisnak tűnik ez az óriás kígyós történet. Még az is felmerült bennem, hogy csak kitalálták az egészet, ez így tényleg nem működhet a valóságban.

morkar

morkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 110 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.04.28, 09:41

Frankó lehet, amikor egy ekkora méretű halott kígyó nekiáll rohadni, jó büdös lehet tőle egy pár évszázadra a Földön, mindenki hullafertőzésben halna meg. Szerintem ostoba ötlet az egész, egyszerűen nem működik (de mielőtt ezzel valakit felhergelek, ez csak az én véleményem).

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1769 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.02, 11:06

A mocsok amcsik kinyírtak egy hátán fekve alvó kígyót. :)

bad_angel

bad_angel

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 891 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.01, 14:28

Matzi: mivan ha a kígyó a hátán feküdve kúszott előre? Így a szeme a földhőz közel volt.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.28, 14:25

Jedi-Ranger: nem rossz ötlet, mert Kalifornia megmaradt... de ha a szituációban rejlő humort akarod kiaknázni, akkor inkább a Damnation Decade világát nézd meg. Elvis a gonosz űrlények ellen és hasonló ötletek egy alternatív 1974-ben :)

Jedi-Ranger

Jedi-Ranger

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 28 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.28, 13:19

Hollywood túlélte? Marlene Dietrich? Betty Page? Marylin Monroe? Jayne Mansfield? Nekik mi az NJK státuszuk? Bemesélhetőek? Hány kocek a színrelépési faktoruk, posztapokaliptilus Mata Hariként? :)

Örülök, hogy ennyi új ismertető van az oldalon.

WCB

WCB

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 458 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.28, 12:38

Hát igen. Az a része a könyvnek, hogy olyan magasra sikerült egy repülővel feljutni már tényleg hihetetlen.

Sentinel

Sentinel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 133 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.28, 10:15

Matzi: Szerepjáték egy nem létező, alternatív valóságban. Tudod, fantázia?!

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1769 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.27, 23:15

Bulldy:
A haláluk nem volt kérdés, de a gép fizikailag nem volt képes elérni azt a magasságot. :) Tudod, légkör. :D

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6578 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.27, 22:56

Kígyószembe repülés:

A Pearl Harbour után szabadon: "Titkos küldetés. A titkos küldetés az, amiért a családod kapja a kitüntetést."

Vagyis felhúzták azt a nyamvadt bombázót a kellő magasságba, úgy hogy hős amerikai barátaink már alig éltek (és beégették az összes "benny"-üket :)) és egy hősis "A Hazáért!" kiáltással belerepültek a dögbe.

Ez ilyen hollywoodi klisé, de nem belefér?

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1078 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.26, 21:23

Noro: Az jól hangzik, alig várom őket :)

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.26, 20:08

Két napig nem érek rá, erre pont most kérdeztek ennyit? :)

Fywillan: a Ragnarok valóban csak eddig jutott, a többi monszta vagy alszik, vagy sose létezett. Volt egy könyv még a Valhallától: Az első jel - Baldur vére. Szvsz baromi rossz regény, de tele van további ötletekkel egy modern Ragnarokhoz.

Krynn: a hidegháborúban a britek/ausztrálok a jófiúk, bocs ha ez nem jött át. Bár asszem írtam, hogy ők képviselik a "nyugati demokráciát"

Matzi: mondjuk azon én is gondolkodtam, hogy a kígyót nyilván laposkúszás közben kapták el, de egy világvége hevében sok minden megeshet :D Az pedig nem egyedi, ha az atombombának különleges erőt tulajdonít egy fantasy világ (GURPS Techomancer, Shadowrun?).
Egyébként még milyen alternatív Földek vannak, amik posztapokaliptikusak is? Mert engem érdekelnének. :D

Ynas Midgard: most készül egy ménkű hosszú Aeon Trinity cikk, aztán talán rámegyek az Omnisystemre és annak a világaira.

StB

StB

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.26, 19:23

Jó, hát épp a hátán/oldalán feküdt, vagy meg akart szemlélni egy szokásosnál hevesebben tüzelő nősténypitont, így a szeme szinte a földhöz ért. Tessék. :)

<small>Iróni-A-Méter: 2/5</small>

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1769 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.26, 15:51

Ravenheart:
Nem a lény létét kifogásoltam, hanem a vele történteket. Ha valaki 60 km magas, akkor nem lehet a földről fejbe lőni, ez azt hiszem független a genetikától.

De nem rombolom tovább itt a morált. :)

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.26, 15:20

Matzi, kérlek mondj olyan mitológiai lényt, ami létezhetne a jelenlegi biológia, fizika és genetika szerint.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.26, 15:02

Matzi:

Szerintem azt már mindenki érti, hogy ezt a játékot nem neked találták ki.

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1769 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.26, 14:40

Bár ugyan kérdezni nem kérdeztem, szerintem ezek fontosak.
Miért is baj, ha valaki megkérdőjelezi a setting logikáját? Le van írva, hogy olyan nagy a dög, hogy még át sem lehet repülni fölötte, akkor pontosan hogyan is tudtak a szemébe repülni? Biztos nagyon lelapult, hogy az orra még a légkörben maradjon, és ne fulladjon meg. :) Nyilván ezért nem is ágaskodott fel soha, és azért mozgott lassan, mert érdekelte mi repül a szeme felé.
Kitaláltak egy világot, ahol a világ egyik legfontosabb teremtménye egy fél bolygónyi nagyságú döglött kígyó, akkor legalább számoljanak utána úgy nagyjából. Például hogy az átlagosan 4 km (maximálisan 8 km!) mély atlanti óceánban nem fog eltűnni egy szakasza, max vizes lesz a hasa. Ja tudom, a középső szakasza is belelóg egy másik dimenzióba, de végül is kijön onnan...
Ez utóbbiból mondjuk látszik, hogy próbáltak vele számolni, csak elég szelektívre sikeredett a dolog.
Ennyi erővel egy busz is elüthette volna szerencsétlent.

miklas

miklas

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 75 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.26, 14:09

Mit kell ezen fennakadni? Kicsit megkuszálták a dolgokat. Vagy nem jutott eszükbe, hogy ezen a világon hamarabb is nekikezhettek a csillagháborús dolgoknak:D

tapsi

tapsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.26, 13:18

Matzi: végre valaki, aki felteszi a lényeges kérdéseket! És nincs is 60 km széles kígyó, és ha volna, sem tudnánk leatomozni! Főleg nem matematikailag!

Matzi

Matzi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1769 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.02.26, 00:52

Azért érdekes, hogy egy cirka 60 km átmérőjű kígyónak mennyire kellett a földre lapulnia, hogy egy bombázó egyáltalán bele tudjon repülni a szemébe. Amikor szegény B29esnek 10km a maximális repülési magassága. Ráadásul egy akkori atombomba kb annyira lehetne elég, hogy kicsit felidegesítse, esetleg fél szemére megvakítsa. Kicsit olyan, mintha a készítők nem sokat törődtek volna a matematikával. :sor:
Én mondjuk nem szeretem a posztapokaliptikus földön játszódó alternatív múltú játékokat.

<small>Iróni-A-Méter: 1/5</small>

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]