Ugrás tartalomhoz

Fotó

Holló Live

• Válasz írásához lépj be
37 hozzászólás érkezett eddig

tiel

tiel

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.18, 09:36

Üdv Még nem tudom, hogy megyek- e a helyszín a Pest környéki göd igaz?

Alumíniumból készült láncing és lánccsukja megfelel kb 7-10 kg-ot nyom meg még lehet hogy lemez vállvértet meg lemez sisakot is vennék hozzá az még kiderül. Meg barna bőrnadrág.

Magyarokhoz megyek ha megyek még írok ha megyek még megbeszélem a többiekkel is.

Dodo

Dodo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 12 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.17, 20:47

Tibi

A pogány oldalon küzdőknek szinte bármilyen nomád viselet elfogadható, de akár a félmeztelen harcos is. A vért kategóriába minden ami igényesen kidolgozott páncél. A disznó bőr az nem tartozik ide, de igen jól néz ki.

Palladin

Palladin

Az adószedő

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.17, 16:56

Sziasztok!

Rendben, megértem, hogy nem akartok idén módosítani, akkor csak anynit kérek, hogy erősen figyeljétek meg, mi számít majd vértnek.

Daverns

Daverns

illúzionista

• Fórumita
  • 533 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.17, 12:07

Hejj....hát Konrád oldalán jómagam is küzdenék úgy egyszerűen....póriasan....szerintem arám is követni fog a harcba :D

tibi

tibi

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 12 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.17, 11:43

Arról érdeklődnék hogy a pogány oldalon lévőknek milyen jellegű ruházatot kell megalkotni illetve, ha én vaddisznő bőrt szőrösen csinálom meg és vértként magamra húzom az beletartozi8k a vértek kategóriába?
Előre is köszi a választ.

Dodo

Dodo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 12 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.17, 10:17

Palladin a felvetésed jogos, de igyekeztünk minél egyszerűbb szabályokat meglakotni. Az idei évben nem áll szándékunkban a sebzésrendszerbe a vérteket belekombinálni.

Palladin

Palladin

Az adószedő

• Fórumita
  • 307 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.17, 02:00

Sziasztok!

Úgy néz ki ha a diplomamunka engedi Konrádékkal tartok, természetesen lovagnak. (ugye nem gond, ha teljesévrtre nem veszek tunikát?)

Egyetlen megjegyzésem lenne: a bőr és a fém vértet nem reális egy kalap alá venni. A bőr vérten könnyebb átszúrni, átvágni, így szerintem a teljes védelem helyett, 1-el csökkentse csak a sebzést. (tehát 2 test találat kell az illetőnek).
Vagy, ha kitartatok a teljes védelem mellett, akkor a fémvértnek legyen a bőr ellen anyni előnye, hogy az egykezes kardok/tőrőkön kívüli fegyverek is 1-el kevesebbet sebeznek.

Sok szabályrendszerrel foglalkoztam már, és elég nehézkes kitalálni azt ami nem bonyolult, de a ti rendszeretek egyszerű, és így ezeket az alternatívákat látom. (Persze még hozzátenném, mert találkoztam olyannal is aki nem így értette a páncél csak ott véd ahol van!)

A példának okáért: Teljes bőrvért: max 5 kg, könnyen mozogsz benne, akár rugalmas is lehet, nem korlátoz anynira, kevésbé fáradsz.
Teljes Lemezvért: 20 kg (csak egy mellvért: 3-6 kg, 1 mm-es anyagból): rendkívűl fárasztó, rugalmatlan, nagyon korlátozza a mozgásszabadságot, napon felforrósodik, egy "élmény" egész nap viselni.
Aki találkozott velem Legendán, esetleg ott volt a párbajokon: körülbelül 30 percig küzdöttem folyamatosan (15 db nyertes párbaj zsinórban :D ) Majd utána majdnem ájultan estem össze a kimerültségtől mikor visszatértünk a táborba. (ja természetesen ezt 20 kg-os páncélzatban)

Kérlek vegyétek fontolóra a javaslatomat.
Hosszú lett az egyetlen megjegyzés mi? :)

Konrad_Messer

Konrad_Messer

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 89 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 20:37

Ja, ezen én is gondolkodtam, de larp-os tapasztalatokból kiindulva úgy számítottam, hogy legkésőbb délben vagy délután háromkor vége lesz. Részemről egy vasárnap deles indulás van betervezve. Este hétig csak hazaérek.

Módosította Konrad_Messer: 2010.03.16, 20:38

Dodo

Dodo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 12 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.15, 20:16

A játék habár vasárnapig van kiírva, de akkor már inkább csak össznépi harcok és csomagolás lesz. Tényleges játék nem. Szóval szombat este el lehet menni, aki szavazásra oda akar érni. Habár mi vasárnap indulunk csak vissza, de szavazásra mi is haza akarunk majd érni.

mdr88

mdr88

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.15, 19:59

Helo, azt szeretném kérdezni, hogy lehet e szó arról hogy ellegyen csúsztatva egy héttel a rendezvény, mivel 11. én lesz a szavazás, és gondolom azért lennének kik elszeretnének menni szavazni, a csapatunkból pedig többen a választási bizotságban vannak, így nem tudnának jönni. Vagy esetleg azt megkérdezném, hogy mi a program 11. én, mert ha csak közös harcok lesznek, és egyebek, akkor eltudnánk jönni 10. én este.
A választ előre is köszönöm, elnézést az akadékoskodásért.

Konrad_Messer

Konrad_Messer

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 89 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.12, 23:32

Köszönöm!

Egyelőre várható 4 erdélyi szász a játékra. (Később lehetünk többen is).

Dodo

Dodo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 12 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.12, 13:36

Jogos az észrevétel. A szabályrendszerben tévesen van közölve. 500 Ft-ért 5 aranytallér váltható. A korszakban gyakori volt a besenyő és más nomád népek keleti betörése, úgyhogy a besenyők, tatárok alatt bármilyen keleti nomád népet lehet érteni.
Az erdélyi szászok azok a magyar tábort erősítik.

Konrad_Messer

Konrad_Messer

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 89 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.11, 22:13

Üdv!

Alapvetően érdekel a játék. Összeszedem rá a csapatot, ha lehetséges... még nem körvonalazódott ki teljesen, hogy ráérünk-e. Reméljük a legoptimálisabbat.
A szabályrendszer tetszik, mivel érthető és nincs túlbonyolítva, viszont azt el kéne döntenetek, hogy 5 vagy 10 bizánci aranytallér jár játékkezdéskor 500ft-ért, illetve hogy tatár vagy besenyő jön betörni keletről, mert szerintem ez NEM mindegy! Igaz, az Aranyhordában sokféle nép keveredett, ám nem hinném, hogy Dzsingisz-, Kubláj-, vagy Batu kán sokban hasonlított volna Koppány vezérre (aki besenyő származású volt) úgy külsőre. :para: No, mindegy.

Feltételezem, hogy egy erdélyi szász a magyarokra és teutonokra jellemző kategóriába tartozik a játék során. ( ? )
Egyébként mindenki nagyon várja a játékot.
Végre egy larp 2010-ben, amin talán lesz lehetőségem részt venni.

A szervezőknek egy kalappal! :P

Sztrotovgrad

Sztrotovgrad

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.09, 15:37

A kőfal attól lesz kőfal, hogy az építmény megfelel az építész elvárásainak és kifizetik az "építési díját". Egyébként ugyanúgy fából vagy akármiből készülhet, de a feltételek miatt jobb a sima falnál.

A sámán tényleg erős lehet, de egyrészt ő valószínűleg egyedül lesz /max egy tanítvány/, míg pap nem csak egy lesz. Igaz, tudna gyártani folyamatosan berzerkeket, tudna kihozni hullákat, de nem fog. :) El tud fáradni, vagyis korlátozva lesz.

A leütésnél a támadónak észrevétlennek kell lennie. Hamarosan javítjuk.

/Ez már három észrevétel volt :leborul:/

magi44

magi44

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.09, 09:13

Ajve !

szerintem is jo kis szabálykonyv......
2 rovid eszrevétel rogvest az elejen......

01/Kőfal épitese?......1m magasságig?......ughhhhhh.....bef*sok annyit kell cipekedni és lesz Kő a helyszinen?
02/Pap-saman varázslatok erőssége kissséééé kiegyensulyozatlan....a sámán gyárthat korlatlanul berseker-t,kihozhat hullákat.....ésha dobol -1HP..???? kissé táposss 50-100 méteres körzetig hallatszodik egy dobhang......
03/ ez a leütés,"tockos" dolog is kissé necces szamomra.....

Remelem nem "kötekedésnek" vélitek az eszrevételeimet hanem segitő szandekkal teszem mindezt......
viszont kiemelném oriasi otletnek vélem hogy mindenki Tőrrel,1szál karddal kezd és a fegyvereit a kovacsnal veheti fel.Ugyancsak az épületek,bányák mozgatását szerintem hatásosnak vélem és halálkor a rangok,egybek elvesztése is jo jatekélmeny lesz.

Aloha...Mgx

Dodo

Dodo

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 12 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.08, 12:14

Azoknak kell elősztorit írni aki vmi posztot, vagy rangot szeretne már az elején. A többieknek elég egy egyszerű jelentkezés (név, születési dátum, nép ahova akar csatlakozni)

Dodo

tibi

tibi

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 12 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.08, 10:41

Üdvözlet a Hollószárny Lovagrend tagjainak!
Nagyon tetszik a szabályrendszer!
A besnyő oldalt már hat fővel erősíti a Dabasi csapat.
Kérdés: Az elősztorinkat hova illetve mi alapján írjuk?
Van valami sablon vagy adatlap?
Vagy csak egyszerűen írjunk valamit? :rohog:

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 2037 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.04, 22:52

Sziasztok!

A szegedi Hollószárny Lovagrend számos alkalommal képviseltette magát liveon és hadijátékon, most mindenkit várunk az általunk rendezett 2010-es Holló Livera. A live magyar történelmi játék lesz, melyen nem a szabályok hanem inkább a kaland, a szerepjáték és a harc dominál. Igyekeztünk mindent nagyon leegyszerűsíteni, hogy valóban a történésekre lehessen figyelni.
A játékot a történelem ihlette de azt nem feltétlen követi, attól elrugaszkodva alternatív történelmet írhatnak a játékosok. A játék a XIII. századi Erdélyben játszódik, ahol a betelepített német lovagrend igyekszik megvédeni Erdélyt a be-betörtő besenyőktől.

A játék helyszíne: Alsó gödi erdő

Játék időpontja: 2010. április 9-11

Jelentkezni e-mailben lehet az erdzoltan@gmail.com vagy a peiper12@gmail.com-on címeken.
A felmerülő kérdéseket is ezeken a címeken tegyétek fel! Amennyiben közérdekűek a kérdések, akkor vagy a Hollószárny Lovagrend fórumát, vagy ezt a topicot használjátok!

A játék ingyenes, de 500 Ft hozzájárulásért 5 aranypénz váltható mely a játékban felhasználható.

Szabályrendszer:
http://data.hu/get/2294449/Hollo_Live_Szab...ndszer.pdf.html

Előtörténet:
http://data.hu/get/2294497/Live_elutortenet.pdf.html

Gyümi

Módosította SirThomas: 2010.03.04, 22:52

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]