Ugrás tartalomhoz

Fotó

Stonehenge

• Válasz írásához lépj be
602 hozzászólás érkezett eddig

Navia_la_Fonz

Navia_la_Fonz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 384 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.20, 22:57

Nem, nem hinném, hogy tisztában vagyok magammal<Rázza meg a fejét> Bár már 20-dik esztendőben járok, úgy érzem magam, mint egy 15-18 éves kislány, aki még csak kóstolgatja az életet...<Újabb apró sóhaj, aztán folytatja>s igen...akartam én változtatni, nagy lendülettel el is indultam...aztán rendszerint a sziklafalnak csapódtam. Akartam én változni, hogy jó legyek és erős...csak...nem ment<emlékek villannak be neki, mik rögtön tova is szállnak>Persze...rajtam múlik, de én gyenge vagyok<válaszol>Na nem panaszként mondom, félre ne érts Kedves, csupán ez tény...nálam az akaraterő elég gyenge, könnyen engedek mnidenféle kísértésnek...

Egyet értek veled, de ugyanakkor van, aki hol szomorú, hol mosolyog, de egyik sem valódi érzelem, csupán annak árnyéka, halovány mása, s mégis azt hiszi, hogy igen...ő valóban érez, s ez szánalmas<Apró vállvonás>azt hiszen én valahova ezek közé sorolnám magam

Szerelmes? Hát...igen. Mármint ha a szó szoros értelmében vesszük, akkor igen, szerettem egy férfit, úgy igazán. Aztán meghalt. Az én hibámból...<Nem sír, hangja nem remeg meg, úgy néz ki, mint aki elfogadta, bár ő inkább csak eltemette magában az illetőt, jó mélyre az emlékét is, rossz napjain jut eszébe, s akkor marcangolja magát egy csöppet, úgy egészséges bűntudat szintjén>Tulajdonképpen miatta jöttem ide...vagyis...inkább küldtek, hogy elfelejtsem<Apró mosoly>Azt hiszem sikerült is...s talán most megint szeretek<hangjában mintha remény érződne, s lemondás egyben>

Adarianna

Adarianna

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 803 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.20, 19:51

- Ha jól gondolom, akkor tisztában vagy magaddal, a helyzeteddel. Nem akartál még rajta válzoztatni, hogy ne csak vegetálás legyen ez a vegetálás? Hogy újra ott legyenek az érzelmek, a mosoly, a kedvesség és talán mindaz ami hiányzik? Hisz tudod jól..mindez csak magadon múlik.
- A fogékonyság miatt ne aggód...az mindenkiben ott van, igaz valaki kicsit mindenki más...valaki folyton szerelmes, valaki mosolyog, valaki szomorkás, valaki pedig hideg. De ugyan az ott van mindenkiben.
- Voltál már szerelmes?*Néz a lányra, továbbra is kíváncsian*

Navia_la_Fonz

Navia_la_Fonz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 384 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.11, 18:23

<Bólint a nő szavaira, egyetért vele, úgy érzi. Apróbb nyújtózás, aztán hoszabban hallgat. Elgondolkozik kissé a kérdéseken, aztán az azokra adandó válaszokon. Arra a megállapításra jut, hogy nehezére esik felelnie Nővérének. Végül nagy levegő...>

...ahogy vesszük. Itt élek, a Kastélyban lakom, ott eszek, ott ismerkedek, ott szórakozok, már amikor van rá lehetőség. Persze kérdéses, hogy ezt lehet-e életnek nevezni...én inkább a vegetálás szót használnám rá....bár a szivemhez nőtt ez a hely, nehezen tudnám magam arra is rászánni, hogy elhagyjam. A barátok, a mélyebb érzelmek, egyáltalán maguk az érzelmek azért kissé mintha hiányoznának. Persze talán inkább belőlem hiányzik az ezekre való fogékonyság...

<Vállvonás, apróbb sóhaj, arcán kedves, ám semmitmondó mosolyt látni, mintha csak egy maszkot tartana arca elé.>

Adarianna

Adarianna

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 803 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.10, 19:39

- Az emlékek a te részeid, így vagy teljes. általuk tanultál, tapasztaltál és lettél az ami...lehet jó vagy épp rossz.
- Elvenni az emlékeket...te elvesztheted de mások emlékezni fognak rád...és nem tudod majd, miért is utálnak vagy imádnak vagy viszonyulnak úgy az emberek ahogy...
*Apró csend*
- Érzelmek és érzések...a legerősebb dolgok közé tartoznak és a legragaszkodóbbak...némelyikük egy életen át elksér minket.

- Itt megtaláltad a helyed, a dolgod az életed? netalán az új életed?*Néz a lányra*

Navia_la_Fonz

Navia_la_Fonz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 384 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.01.03, 17:06

<Elmosolyodik, s megrázza fejét.> Már nincs miért menekülnöm. Elfogadtam, önmagam elől nem menekülhetek...valamiért mindig utólérném magam<apró ironizálás>...persze, felajánlották már néhányan, hogy elveszik tőlem ezt az emléket, de ugyan mire mennék vele?<Kissé cinikus hangzású a kérdés>

S talán kegyetlenül, vagy lelketlenül hangzik, de már-már az arcára sem emlékszem. Inkább a szép élményekre, magára az érzésre. De az arca már a feledés homályába veszett...<már - már mesélésbe kezdene, mikor észreveszi magát, így csak eg újabb mosoly a kismonológ vége>

Adarianna

Adarianna

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 803 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.22, 22:46

- Nem védem azt....Szolgálom.*Mosolyodik el*
- Ifjú lány korom óta a természet papnője vagyok és őt szolgálom már egy ideje, ő pedig elfogadott engem.
- Hogy miért? Mert így alakult az életem, és mert nekem sem volt ellene semmi kivetésem. Jólérzem így magam.
*Néz a lányra*
- Hisz te is az lettél ami...mert ezt választottad, vagy fogadtad el.
*Várja meg míg a lány leül vele szemben és mesélni kezd*
- Tipikus történet? Miért?
- Minden egyes történet egyedi...a te történeted.
- Most is menekülsz még, vagy elfogadtad önmagad és azt, hogy nem menekülhetsz mindig?
*Néz kérdőn a lányra a nő.*

Navia_la_Fonz

Navia_la_Fonz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 384 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.16, 15:59

De miért nem engedheted? Mi fűz hozzá? Persze, logikus, h végső soron senkinek sem lenne jó, ha egyvalaki irányítaná természetet. De Te miért érzed így, h kötelességed védelmezni azt?<A kérdés hangsúlya olyan, mintha szeretné ebben a nézetében megingatni Ann-t, bár nem így van, vagy legalábbis nem tudatosan teszi.> S valóban...a kastélyban néha tényleg el kellene valaki, aki rendet tenne, de oly fölösleges, hisz a teremőrség is névleges dolog csupán. És az is gaz...emberek, vagy legalábbis emberszerű lények...s mindenki hibázhat.

<Vállat von a kérdésre> Oly rég volt már, szinte alig emlékszem<Füllent szemrebbenés nélkül egy újabb vállrándítás kíséretében, s közben követi Adarianna pldáját. Leül vele szemben a földre egyenes tartásban, vagyis inkább előbb letérdel, aztán pedig a sarkaira ül le, kezeit pedig combjain pihenteti.>

Menekültem...menekültem az emlékek elől, magamtól, abból a világból. Meghalt valakim..Tipikus történet igaz?<Kérdezi egy félvigyorral arcán, ahogy felrémlenek benne az évekkel ezelőtt történtek képei.>

Adarianna

Adarianna

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 803 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.14, 16:10

- Mikor béke van és nyugalom általában nincs szükség örökre és felügyelőkre vagy nem olyan szigorúan.
- De ne hidd...most nincs szükség rám, de előfordul elvetemült mágusok vagy hataloméhes teremtmények próbálják igába hajtani a természetet...azt nem engedhetem.
- Hogy ott...*néz a kastély felé*
- Sokféle népek fordulnak meg a kastélyban és a teremben, valakinek rendet kell tartania néha. Igaz, ők is csak emberek, és tévedhetnek, rosszul ítélhetnek meg dolgokat. Inkább jobb nem látni őket.*Mosolyodik el*
- Mi hozott téged ide, erre a világra és helyre?*ül le a földre közben*

Navia_la_Fonz

Navia_la_Fonz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 384 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.11, 16:30

<Valóban...kissé beleborzong a másik tekintetébe. Nem is tudja, hogy miért, hiszen nem tudja megállapítani a tekintet különösségének okát, bár nem is törekszik rá, legalábbis mágiával nem.>

Azt hiszem egyet értünk, mindenki maga alakítja a sorsát. S ez a hely valóban szent, vagy nevezzük ahogy jól esik.

Elmélkedő Navia...<ez újabb mosolyt csal arcára, aztán a másik meghajlása kissé meglepi. A teremőrös mondatra előbb elvigyorodik, aztán elkomorul, eszébe jut néhány velük kapcsolatos esemény, néhány velük kapcsolatos személy kikért hol aggódik, hol megharagszik rájuk, mint a szeszélyes keleti szél>

Gondolom errefelé hatásosabb a teremőrködés, mint amott<fejével a Kastély felé biccent>Persze az is lehet, h itt fölösleges az őrködés, ahogy elnézem ;)

Módosította Navia la Fonz: 2007.12.11, 16:33

Adarianna

Adarianna

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 803 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.08, 07:28

*Figyeli a lányt, mást amúgy sem tehet, s mikor az szembe néz vele állja a pillantását, nem néz el. Egyszerű emberi szemek, zöldes árnyalatúak, mégis, van bennük valami apró furcsa érzést keltő, de hogy mi nem tudni. Csak egy apró érzés, ha valaki sokáig néz a szemekbe. Viszont Ada figyelmét nem kerüli el a lány keresztbe font karjai.*

- Semmi sincs megírva. Csak mi találtuk ki és alakítottuk ki a dolgokat.
- Számunkra egy templom a templom...messzi földön egy másik világon ki tudja mi jelképezi azt ami számunkra a temlom...lehet bármi....hisz mi magunk tesszük a helyet azzá amivé akarjuk.
- Számomra ez a hely egy szent hely, egy messziről jött vándor számára csak egy fura hely. Valakinek egy templom egy templom, számomra inkább egy épület és nem az istenek háza. Kinek mit jelent az adott hely a környezet.
- A logika pedig...*elgondolkodik*
- Néha a logikus is logikátlan vagy épp fordítva. Itt a természet szabályai érvényesülnek azok meg olyanok amilyenek.
- Ahogy otthon a saját szabályaink szerint élünk..legyen az logikus vagy épp nem.

*Picit meglepi a lány hírtelen bemutatkozás.*

- Örülök, hogy megismerhetlek elmélkedő Navia.*Elmosolyodik*
- A nevem Adarianna és e hely ... mondjuk úgy teremőre vagyok.*Újabb mosoly, majd mélyen meghajol a másik nő felé*

Navia_la_Fonz

Navia_la_Fonz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 384 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.02, 19:30

<Apró bólintás a válasz Adarianna szavaira. Nem megy oda a monolitokhoz, h megtapasztalja azok erejét. Nem érzi szükségét ennek, úgy gondolja, h bízhat Nővérében, s az nem hazudik neki...talán ily módon jelzi Ann felé a bizalmát, h nem kérdőjelezi meg a nő szavait. Ellenben többször is körbejárja a helyet, hol az oltárt, hol Ann-t figyelve. Tulajdonképpen csak a tekintetét járatja ide-oda, nem is gondolkozik semmin, kissé üresnek hathat a tekintete.>

Valóban különleges hely

<Szól, miután megállt és Adarianna felé fordul, a másik tekintetét keresve. Nem kihívó dolog ez, vagy ilyesmi, csupán megszokta, h ha társalog valakivel, akkor annak szemébe néz, mégha olykor ez nagy hiba is részéről. Karjait keresztbe fonja maga előtt.>

Igaz, végülis nincs megírva, h milyen legyen egy természetben lévő templom, egy szent hely, csak logikus lett volna

<Elmosolyodik saját szavain>~Micsoda ostobaságot mondtam...feh...méghogy logikus mi? Mióta történik itt bármi is ésszerűen?~<gondolja cinikusan, aztán ezt a gondolatát meg is osztja Adariannával egy kérdés formájában.>

Bár...az lehetne a következő kérdés, h mióta érvényesülnek itt a logika szabályai, nem igaz?

<Kérdezi, arcára egy ironikus mosoly ül ki.>

Hm...ha már iylen jól elbeszélgetünk, had mutatkozzam be...Navia la Fonz vagyok

<Apró fejhajtás társul a bemutatkozás mellé, mivel a másik iránti tiszteletét fejezi ki.>

Adarianna

Adarianna

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 803 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.01, 16:58

- Igen, minden megtörténhet. De nem szokott szerencsére, de sose lehet tudni. Azért mert te nem érzed még nagy erők járják be ezt a helyet. Csak nagyon, nagyon kevesek érzik meg. Ha egy monolithoz mész és megérinted, szemed lecsukva koncentrálsz, valamit biztosan érezni fogsz.*Mosolyodik el lassan, majd megcsóválja a fejét, önmagán csodálkozva.*

- Bárki, bármikor eljöhet ide, nyitva áll mindenki előtt a hely, legyen az egy jobbány vagy egy király. De számukra nem tud többet nyújtani a hely, mint akármelyik másik. Talán egy picit nyugalmasabb, természetesebb.

- Az oltár, egy oltár, mint egy templomban, szentélyben. Csak itt nincsnek falak, nincs tető és semmi hagyományos. A természet maga a templom maga.
Áldozhatsz és emlékezhetsz, imádkozhatsz az oltárnál...de a természet temploma lévén a természethez és a természet isteneihez, istennőihez. Mégha más világról érkeztél is, itt nyugodtan megteheted...lehet istenedhez nem ér el a fohászod, mert túl messze van, de egy másik isten vagy istennő biztos meghallgatja.

- Állatok pedig vannak...nézz csak az erdőbe, vagy ülj le és érzed a minket körülvevő életet.
Meg van írva, hogy egy természet templom körül állatoknak kell nyüzsögni és körbevenni? Nem hiszem.:dilis:

- De még az is megtörténhet.

*Támaszkodik neki az oltárnak, hosszú, hófehér haja szabadon terül el hátán mellkasán.*

Módosította Adarianna: 2007.12.01, 16:59

Navia_la_Fonz

Navia_la_Fonz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 384 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.29, 14:42

<Csendben hallgatja Ann szavait, végiggondolva, megértve, megjegyezve azokat, miközben Nővérét, megjelenését, kisugárzását is figyeli, puszta érdeklődésből. Végighalgatja a tudnivalókat, aztán felteszi a benne felmerült kérdéseket.>

Minden megtörténhet? Ezt hogyan érted? Értékes hely? Az már biztos, de éppen ebben rejlik az értéke, h fontosabb és kisszerű dolgok miatt is lehet látogatni nem?

<Úgy érzi ,h sokat tanulhat Ann-tól, ezért ilyenkor mnidig előbújik belőle a kíváncsi, tudásra szomjazó kislány, talán ez az oka a sok kérdésnek. Egyik lábáról a másikra áll, majd vissza. A hely valóban nyugtatja és szivesen látogat ide>

Az oltárnak mi a pontos szerepe? Úgy értem, h valami konkrét istenségnek lehet áldozatot bemutatni, vagy netán magának a természetnek? S állatokat hogyhogy nem találni errefelé? Mármint se egy őz, se egy róka, se egy madár, de mégy egy fajdot se láttam. Na nem mintha hiányolnám, de azért mégis. Az ember lánya úgy gondolná, h egy iylen hely nyüzsög a természet lényeitől.

Adarianna

Adarianna

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 803 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.28, 22:27

*Lassan bólint a huga felé, és sétálni kezd nagyon lassan megérintve az oltárt majd lassan a monolitokat*
- Ez a hely a Stonehenge. Egy ősi hely, még a világ azon időszakából, mikor fiatal volt. Druidák hozták létre és néhány természet pap, hogy legyen a világnak egy szent helye a természet és a természeti erők számára. A természet elfogadta, így szent hely lett és átjárja a természet ereje, a természet istenei és istennői. Itt egyensúly van, béke és nyugalom. És egyben nagyon erős erő is lakozik a helyben, mit csak kevesen képesek megérezni és még kevesebben megérinteni.
- Hogy nyugalmat és békét találsz ezért van...ezért is létezik ez a hely.
*Megáll és a lányra néz*
- Vigyázz hugom, mit és hogyan csinálsz a monolitok körén belül. Bármi megtörténhet, vagy épp semmi.
- De pihenni, meditálni mindig szabad jönni...csak ahhoz egy kicsit értékes hely, de lehet.
*Mondja el, mit úgy érez tudni szabad a helyről.*

Navia_la_Fonz

Navia_la_Fonz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 384 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.28, 18:34

Nem...nem tudom, h pontosan mi is ez a hely, bár nagyon sok pletykát hallottam róla, de egyik forrást sem mondanám a legmegbízhatóbbnak. Valóban..rengeteg errefelé az a hely, ami békés, de én most errefelé szoktam járni
<Feleli úgy, mintha legalábbis valami más céllal is járt volna erre, nem csak azért, h erre a helyre jöjjön. Néha az oltárra pillant>

De ha megtenné, h beszél nekem a helyről...

<Itt elhallgat, s várakozóan tekint Adariannára. A mondat inkább kérés volt, semmint felszólítás, s Navia reménykedik, h szerezhet néhány újabb információt>

Adarianna

Adarianna

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 803 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.27, 23:42

- A hely békés hangulata?*néz a nőre*
- És mi oly vonzó benne, hisz oly sok hasonló zud található a világon. Igaz, ott nincs oltár és hatalmas monolitok.
- Tudod, hol vagy most éppen, mi ez a hely?
*Teszi fel a kérdéseit, megjegyzéseit, majd csak magában elámul egy pillanatra...megváltozott...az idő lám rajta is fog...régen teljesen másképp kezdte volna ezt a beszélgetést...jó lesz odafigyelnie magára.*

Navia_la_Fonz

Navia_la_Fonz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 384 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.23, 19:35

<A hang ami megszólítja, bár nyugodt és kedves, mégis összerezzen, talán épp a halk hangerő végett. Adariannára pillant ahogy megszólítja. Megnézi magának és - bár mag sem tudja, h honnan - de ő is rájön, h egy Nővérével áll szemben. A mezítlábasság is feltűnik neki, de nem teszi szóvá, elég okosnak tartja Nővéreit és Húgait ahhoz, h rájuk hagyja, h mit csinálnak, vagy mit viselnek>

Tessék? Óh...inkább csak a hely békés hangulata vonz ide újra meg újra

<Feleli végül és még igazat is mondott, csupán nem a teljeset>

Adarianna

Adarianna

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 803 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.22, 21:00

*Egy apró érzés, mely egy látógató jelenlétét jelzi éled fen Annben, és befejezve dolgát, épp háza köröl rendezte el az éjjel lehulott friss havat, lép egy fa komor árnyékában hogy az erdő szélén lépjen elő nem messze újra a monolitoktól. Látja egy magányos alak járkál talán gondolataiba merülve, de számára ismeretlen. Végül újra az árnyékba lép, hogy immár egy monolit árnyékából lépjen elő és megérezz egy testvére jelenlétét...
Egyszerű, hosszú szoknya van rajta, egy halványkék blúz, egy vastagabb köpeny félig összezárva de semmi más...idővel talán majd feltűnik az ismeretlennek az is, hogy Ann mezitláb van.*
- Mily gondolatok és gondok hoznak valakit eme szent helyre, hogy elmerülve valahol egy másik világba sokadik körét rójja itt?
*Csendül fel egy halk, kedves, nyugodt hang*

Navia_la_Fonz

Navia_la_Fonz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 384 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.22, 16:35

<Újra ide jött, hogy érezze a hely békéjét, ami már szinte erőltetett neki. Mostanában egyre szeszélyesebb, zaklatottabb...aggódik néhány esemény miatt, melyekhez bár csak közvetetten, de mégis köze van. Belép a monolitokhoz és az oltár elé lép, fejet hajt előtte. Nem is tudja, h miért, de ez a hely nagy tiszteletet vált ki belőle. Tesz egy kört, miközben elmélyül gondolataiban. A hó nem ropog a talpa alatt, mert finom, szinte porzik a lány lépteitől. Fekete hosszú vászolnabátja kirívó a körülötte lévő vakító fehérségben, hiszen az ég most tiszta, jeges-kékesen ragyog, a Nap fénye mégis melegíti, persze lehet, h a hely különössége teszi ,h egyáltalán nme érez hideget...vagy csak jól felöltözött :D >

Adarianna

Adarianna

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 803 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.20, 19:41

*Mikor valaki belép az ősi monolitok közé, megérzi. Egy apró érzés.
Általában figyelmen kívül hagyja, hisz rövid ideig érezni, valaki csak áthalad tudatlanul a monolitok között, vagy egy falusi egy egyszerű imát rebeg el.
Ez a jelzés mégis hosszabb...és túl régen érezte azt, hogy valaki a monolitok közé merészkedik.
Elvégzi dolgát, majd egy árnyékon át a fák közt lép elő takarásban a kíváncsi szemek elől. Apró mágiával megéleítve látását és kiterjesztve érzékeit látja és érzi, egy huga az...egy huga, ki talán itt keres menedéket. Nézi egy ideig, majd ahogy jött, eltűnik. Nem zavarja meg a magányban és az elmélkedésben...hisz főképp ezért van itt ez a hely....a természet szentélye.*

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]