Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

WH40K Dark Heresy - Ascension (Petrus )

• Válasz írásához lépj be
18 hozzászólás érkezett eddig

Ogryn

Ogryn

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 14 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.05.11, 23:58

Ravenheart: Köszi az infót! Sajna soha nem rendeltem elektronikusan semmit külföldről a neten (kissé régimódi vagyok, ez a kommentelősdi is új nekem), de gondolom ehhez dombornyomásos kártya kell. Ammegmég nincs! :nyenye:

Creep: Régi, szétszakadt, vagy elért kötésű (s folyton használatban lévő) könyveknél érdemes 200 grammos papírra színesben kinyomtatni újra a szépen beszkennelt elő és hátlapokat, ezeket laminálni, és ezekután fémspirálozni a könyvet. Nekem bejött.

creep

creep

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 161 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.11, 20:27

Szoktak lenni jóféle akcióik is, hátha kifogsz valamit!

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.11, 14:09

Ogryn: FFG folyamatosan teszi a könyveit digitálisan is elérhetővé, általában pár hónap csúszással. A OneBookShelf két rpg-s honlapja, az rpgnow.com és drivethrurpg.com azok a helyek, ahol megtalálod őket.

Ogryn

Ogryn

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 14 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.05.11, 13:53

Kiváló, precíz ismertető!! Elmehetne hangulatkeltőnek is! :)

Tudtok arról, hogy esetleg a kiadott könyvekhez hozzá lehet jutni legálisan, pénzért nyomdakész PDF-ben is?

StB

StB

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.11, 07:33

Azanyját, ez kimeríti a kimerítő ismertető fogalmát. Köszönet érte.

"ondolom, minden játékos már nyúzná is a mesélőt, hogy kell neki is egy ilyen, de sajnos génkódolt, egyedi darabokról van szó :)"
Ismerős... :)

Petya

Petya

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 79 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.06, 04:14

A könyv baromi jó, engem kicsit a D&D-s Epic Level Handbookra emlékeztet annak ordító hibái nélkül. :)

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.05.05, 16:41

sok a szmájli... de tetszetős a kötet.

<small>Iróni-A-Méter: 2/5</small>

creep

creep

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 161 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.04, 16:35

Mutáns a zsilett, de hol találsz olyanokat? Tippek? Blaha aluljáró? Kelenföld pályaudvar? 8th District, Joseph Underhive?

<small>Iróni-A-Méter: 4/5</small>

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.04, 15:37

Disznó? Minimum a mutánsbőr. :)

MurciMarci

MurciMarci

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 130 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.04, 15:34

Valaki multkor írt egy cikket ide, hogy kell belőle igazi birodalmi kódexet csinálni :) Át kell köttetni jó erős disznóbőrbe.

creep

creep

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 161 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.04, 15:27

Szépek, de kopnak ezek a fajta borítások, sőt, a merev gerincűek meg hajlamosak is szétesni... mint valami koronázási ékszerek:D

Nagash

Nagash

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 534 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.04, 14:06

Egy kis félreértésre felhívnám a figyelmet: A Deathwatch nem a Dark Heresy magasabb szintű kiegészítője lesz, hanem önálló külön szerepjáték mint a Rogue Trader.

Egyébként nagyon jó a cikk, szép részletes és énis, tényleg ajánlom az Ascensiont a WH 40k fanoknak :)

MurciMarci

MurciMarci

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 130 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.04, 13:26

Ami nekem van az mind. Rogue Tradert azota ki se mere nyitni, csak a PDF-et :) Nehogy elkopjon. Most berendeltem a WFRP-t, a boxot, megirtam nekik, hogy remelem az jobb lesz, mert kulonben mast nem veszek. :)

Colton

Colton

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 317 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.04, 13:06

Nekem ugyan nincsenek meg a DH könyvek, de olvasgatom itt a hozzászólásokat, és azért meglep hogy ennyien kifogásolják a nyomdai kivitelezés minőségét.
Azért ez már több mint bosszantó.
Tekintve hogy nem kevés pénzt fizetnek az emberek értük, elvárható lenne hogy -mint nyomdatermék tartósságát tekintve- ne hulladékot adjanak már ki a kezük közül. Végül is ez nem a szépemlékü Armageddon 2092 rpg, aminek az 1000 Ft-os áráért még elnézted hogy nem volt benne ragasztó, de itt azért jóval nagyobb tételről van szó.
Mindegyik DH könyv ilyen ratyi? (Hangsúlyozom nem a játékrendszerről hanem a könyv strapabíróságáról beszélek.)

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1073 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.04, 09:37

A DH könyvek nekem is a polcon állnak (néha kicsit belelapozok és gyönyörködök bennük).

A cikk kiváló - mikor a fórumon említetted, nem gondoltam, hogy ennyire részletes lesz :) Értékelés a cikknek és a kiadványnak együtt.

creep

creep

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 161 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.04, 09:27

Jah, a könyvek a polcra valók. Játékhoz pdf verzió használata javallott. Nekünk bejött:D

MurciMarci

MurciMarci

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 130 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.04, 09:12

Köszi az ismertetőt, nagyon király! Milyen a könyv minősége? Kopik ez is, mint a többi? A DH alapkönyvem már darabokra esett szét, pedig kéthetente játszunk legsűrűbben. A creatures anathema is kezd, pedig jóformán kétszer használtam. A szép fekete szín pedig már szürke, foltos...

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4150 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.04, 08:42

creep:
Jogos, "Végzet"-nek is szoktam fordítani, valamiért a Hit maradt bennem, amikor írtam és utólag sem tűnt fel. A geld - gelt csak elgépelés volt. :)

szerkesztők:
A bekezdésben benne maradt egy [link:...], amit linkelni kellene a korábbi cikkre, nem így hagyni. :)

creep

creep

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 161 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.04, 08:31

Nagyjából egyet kell értenem Petrussal, szép és tartalmas könyv, egyelőre kevéssé használható, de NJK-szinten már közepes Xp-mennyiségnél (5-9k) felhasználhatóak egyes elemei.

Amiről már viszont jó lenne leszokni: a Fate nemegyenlő a Faith szóval, ennélfogva nem Hit, hanem Sors. Nem függ össze a PC-k Istencsászárba vetett hitének erősségével, mert ez egy dramaturgiai eszköz, a játékosok felhasználására bízva. Ez már több esetben vezetett félreértésekhez, nem szeretném, ha ez az elképzelés nagyon berögzülne!

A cikk 9/10-es nálam (egy-két elírás, pl a "Throne Geld" az "Throne Gelt", stb), gratulálok!

-------------- automata szoveg -------------------------
WH40K Dark Heresy - Ascension ( Petrus )
http://rpg.hu/iras/mutat.php?cid=5761
--------------------------------------------------------

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]