Ugrás tartalomhoz

Fotó

Képregények filmen

• Válasz írásához lépj be
1026 hozzászólás érkezett eddig

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5474 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.20, 10:23

Én inkább azt mondanám, hogy felesleges. Ebben az esetben jó dolog az a homály :D . A Batman & Robin nem az az "annyira rossz, hogy már jó" film, hanem ténylegesen egy katasztrófa. Én elég nagy Batman rajongónak tartom magam mozgókép ügyben, megvannak a Burton - Nolan filmek és majdnem minden ami szembe jött velem dvd-n és rá volt írva, hogy Batman, de a Schumacher féle filmeknél soha fel sem merült a vásárlás lehetősége.

kukac

kukac

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 634 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
   3                              

Kelt 2018.06.20, 10:08

Akkor talán ideje lenne megnéznem újra. :) Nagy vonalakban emlékszek, mik történtek, de minden elég homályos.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5474 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.06.19, 22:30

kukac: ejj :D . Én továbbra is kötöm a denevért a cseppköhőz, hogy ilyen nem sem történt...

Ennyire rossz volt a film? Egyébként az elmúlt 1 órában azon gondolkodtam, hogy honnan tudom ezt, amikor talán én se láttam sose ezt a filmet, aztán eszembe jutott: amikor óvodás koromban először mentem moziba, akkor pont ezt néztem meg. :)

Annyira ultra rossz volt, hogy a DC filmek gyakorlatilag zátonyra is futottak hosszú évekig utána.Ha eltekintünk, hogy mennyit változott a karakter, akkor a Constantine volt 2005-ben az első "normális" DC film, de ugyanabban az évben indult Nolan trilógiája is, ami nekem abszolút etalonnak számít képregényes film téren.
Schumacher számtalan alkalommal elmondta, hogy (akárcsak a Batman Forever) a Batman & Robin is Warneres nyomásra lett olyan amilyen, mert nem szerettek volna zokogó vagy rémálmokkal küszködő gyerekeket, mint Tim Burton (szerintem zseniális) Batman filmjei után :D .
Michael Gough volt az egyetlen, akinek a karakterét nem erőszakolták meg az írók és a színész is hozta a figurát. Rajta kívül semmi sem volt a helyén.
A Batman Forever egy műremek volt hozzá képest, pedig az is ernyő nélkül zuhant a film elejétől :aboci: .

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 964 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.11.03, 09:20

Deadpool mozi 2016-ban? :wow:

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 964 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.08.04, 20:04

Ma sikerült megnéznem a Winter Soldiert. A trailer alapján egy pörgős, kicsit darkos, szarkeverős szuperhős filmet vártam, és teljesen elégedett vagyok.

Ami jó:

- Az első CA filmben sokakat kiakasztott az a bárgyú patriotizmus ami Amerika Kapitány karakterével jár. A Winter Soldier fő vonalát viszont az adja, hogy azt a fajta megtörhetetlen idalizmust és naivitást bedobják a 21. század terroristái és kémei közé Nekem ez nagyon bejött.

- Jók az akciójelenetek. A harcok koreográfiái baromi jók, a legjobbak amiket az utóbbi időben láttam. Külön pirospont ahogy a lőfegyvereket ügyesen beépítik a pusztakezes harcokba, és ahogy váltogatnak a melee és ranged lehetőségek között.

- Az ellenségnek jó a terve.

- A Winter Soldier baromi kúl. Az origin sztorija ugyan gáz,

Spoiler

Ami rossz:

- Falcon tök felesleges. Egy kezemen meg tudom számolni hány jelenetben szerepel, és azok se lényegesek. Fogalmam nincs ezt a karaktert minek kellett behozni, ennyi erővel Hawkeye is szerepelhetett volna, őt legalább ismerik a nézők, több értelme is lett volna, stb.

- A főgonosz kiléte nem nagy csattanó.

Spoiler
A film rejtélyeskedő hangulatát ez eléggé hazavágja.

Összeségében én csak ajánlani tudom, szerintem a film előnyei mellett a hiányosságai eltörpülnek. Nekem benne van a top 3 marvel filmjeim között.

Módosította Baka: 2014.08.04, 20:05

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 964 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.22, 12:41

Vorador:

Spoiler

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.22, 12:07

Mondjuk a stáblista utáni jelenetet A jövendő múlt napjainál se vártam meg. :) Volt benne valami érdekes?

A youtubon fenn van, ha tényleg ez volt és nem valami blöff:

http://www.youtube.com/watch?v=INj3PeHqcnA

Némi magyarázat angolul:

http://screenrant.com/x-men-days-of-future-past-spoilers-end-post-credits-scene-apocalypse/

+ a kedvedért, az X-men 3 vége:

http://www.youtube.com/watch?v=ZSkn3KYwmtc

S rövid magyarázat magyarul:

http://cinestar.hu/cikk/x-professzor-visszaterese-magyarazatot-kap-az-eljovendo-mult-napjaiban

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.22, 10:48

Azt még nem láttam, ilyeneket nem nézek moziban, kiveszem dvd tékából (kertv megvágja, letöltésre is sajnálom az energiát, nem messze meg van téka).

Módosította scaurus: 2014.06.22, 10:50

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.22, 10:14

Mondjuk a stáblista utáni jelenetet A jövendő múlt napjainál se vártam meg. :) Volt benne valami érdekes?

Xavierhoz: az X-men 3 végén volt stáblista utáni jelenet.

Ez a stáblista utáni jelenet elég idegesítő dolog, a nézők nem várják meg, nemegyszer egyedül maradunk a nézőtéren, a jegyszedő leplezetlen utálattal bámul ránk, olyan is volt, hogy a moziban lekapcsolták a vetítést az extra jelenet előtt.
A kereskedelmi tévék jellemzően le se adják a stáblistát...

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.22, 09:07

Xavierhoz: az X-men 3 végén volt stáblista utáni jelenet.

Ez a stáblista utáni jelenet elég idegesítő dolog, a nézők nem várják meg, nemegyszer egyedül maradunk a nézőtéren, a jegyszedő leplezetlen utálattal bámul ránk, olyan is volt, hogy a moziban lekapcsolták a vetítést az extra jelenet előtt.
A kereskedelmi tévék jellemzően le se adják a stáblistát...

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.21, 21:32

Megnéztem az X-Men: A jövendő múlt napjait.

Ha önmagában nézem, akkor egy egészen élvezetes film, bár azért láttam jobb alkotást szuperhősös témában (pl. ha csak az X-Mennél maradok, a First Class szerintem erősebb volt). Quicksilver jelenetei igazán viccesek. Örültem, hogy szerepelt Blink, akinek a személyiségéből ugyan nem jött át semmi (beszélt egyáltalán valamit?), de a képességét jól megvalósították. Egy picikét több volt a picsogás, mint amennyit ízlésesnek találok, de azért még nem nagyon vészes. Elég sok érdekes apróság is volt, pl. Rozsomák átmegy a fémérzékelőn; Magneto kezéből kiütik a pisztolyt, de persze ettől még simán elsüti, Magneto magához vonszolja Mystiquet a lábába lőtt golyóval, stb. Nem valószínű, hogy újra megnézem, de egyszer teljesen jó volt.

(Egyébként: régen láttam az X-Men 3-at, de abban nem halt meg Xavier? Akkor most a jövőbeli jelenetekben hogy fordulhatott elő?)

Ha az egyező című képregényhez viszonyítom, akkor viszont elég gyenge adaptációról beszélünk. Most nem az olyan dolgokra gondolok, hogy ott Kitty Pryde utazik vissza az időben, itt meg Rozsomák, mert ez végülis mindegy. De se a képregény hangulata, se a mondanivalója nem jött át. A hangulat nincs a helyén, mert a jelenbeli részek túl viccesek, a jövőbeliek pedig túl erőtlenek. Hiába hullottak az X-Men-ek, valahogyan nem éreztem a súlyát, a képregényben viszont dermesztő volt minden egyes halál. Amikor pedig a végén az hangzik el, hogy megváltoztatható a jövő, na az pont az ellentéte a képregénynek. Általánosságban pedig az eredeti sztori sokkal fókuszáltabb és letisztultabb és átütőbb erejű.

Szóval szerintem az a legjobb, ha nem hasonlítjuk a képregényhez, és akkor egy élvezhető, határozottan nem rossz film. (A címen és az időutazós alapötleten túl amúgy sincs túl sok hasonlóság a kettő között.)

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 964 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.13, 18:17

Dekszter:

A Wolverine II-t meg kell mondjam nem láttam, az első rész túl tré volt hogy esélyt adjak neki. Meg a ninja vs mutáns sztorik a képregényben sem tartoztak a kedvenceim közé.

A zárójelenetet megnéztem de nem értem a zavart.

Xavier és Magneto akkor toborozza be Wolverinet a jövőbeli háborúba.  Sztornó, abból a szempontból ahogy az eredeti trilógia is sztornó.

Ez a reset kellett, mert az eredeti trilógiát úgy lezárták, hogy az le lett zárva de nagyon.... Úgy, hogy a fél cast halott, így nem lehet bekötni a többi marvel filmhez. Arról nem is beszélve hogy gáz és erőltetett is volt.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.12, 17:06

Még mindig Son of Batman:

A filmben vagy egy csomó nem átgondolt, a képregény-univerzumon belül is hihetetlen dolog:

Ras'al Gul -nak van egy kirúgott tanítványa, akit azért tett ki, mert az orvgyilkoscéh vezetésére talált alkalmasabbat. Ezek után nem számít arra, hogy az illető morcos rá és bosszút fog állni? 500 év ninjamesterség ellenére meglepik és megölik. Erős WTF?

Talia négy szem ninnyával akar behatolni Deathstroke bázisára.

Talia nincs képben a saját épületük biztonsági rendszerével, illetve ha azt Deathstroke szerelte fel, akkor van annyira béna, hogy nem vesz észre egy pajzsba épített, ujjnyi, pirosan világító érzékelőt.

Deathstroke úgy nyomja le Talia -t, mintha az csak egy cheerleader lenne.

Damien, akinek pont egy ilyen kúlnak hitt, de rohadt elcsépelt nevet adtak. Maga a tápos nyolcéves karakter koncepciója egy junior mangába elmegy, de egy Batman -ba?

Batman azon aggódik, hogy a fia gyilkos lesz. Ám amikor az Deathstroke után indul, akkor inkább ölelgeti Talia -t, akibe elvileg nem is szerelmes, meg simogatja a Lázár-verem szélén, ahelyett, hogy megnézné mi van a kölkével. Főleg fura, mert Talia -t simán gyógyítja a verem, Batmannak semmi oka ott maradni. (Na jó, van: Talia csöcsei. :))

Batman vs Deathstroke: Batmannak kb laza újgyakorlat Deathstroke, aki korábban méltó ellenfele Ras -nak, Damien -nek, Talia -t meg lenyomta, mint a bélyeget. Ahogy Batman elbánt vele, az alapján Batman kb reggelire eszi meg a LoA -t.

Talia a szétvert LoA és Batman intése ellenére újra akarja szervezni az orvgyilkoscéhet. Lebeszélni nem hagyja magát, de a fiát ott hagyja Batmannak, hogy tanuljon tőle, mert Batman bölcs. Ő meg majd egyszer visszajön a fiáért. Namost ha a fia tanul Batmantól, akkor nem fogja érdekelni már a LoA. Ismét WTF?

És még tudnám sorolni... :(

Értem, hogy csak egy ~80 perces mese, de ha már stúdiófüggetlen és nem kell a nézőszámért koldulni, mint a 200 millás hollywoodi filmeknek, akkor csinálhatnának valami igényes cuccot. Így egy kapap kaki volt.

Bulldy

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5474 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.12, 13:25

Az xmen kapcsan a fooldalon is ment az agyalas. Most akkor mikor jatszodik a trilogia? A legutobbi Wolverine kuka? Ha kuka akkor miert van ott a vegen Xavier...? Ugy tett semmisse dolgokat, nem figyelt semmire es igy szembe talalkoznak olyan dolgok amik meg sem tortentek. Most lett katyvasz sztem :D.

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 964 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.12, 13:01

Vorador:

Az előző FF film olyasmi amire nem lehet építeni. Szar színészek, szar effektek, szar sztori... Ha valaki filmet akar csinálni ebből az anyaagból szvsz jobb is hogy teljesen legyalulja azt amit eddig szerencsétlenkedtek vele.

Abban hogy a reboot mennyit ronthat a minőségen osztom a véleményed, és a rendezőnek nagyon észnél kell majd lennie. Ha a helyében lennék úgy próbálnám megfogni a dolgot, hogy inkább valami jó karakteres főgonoszra fókuszáljon a film. Egy frankónk megalkotott Dr. Doom egy jó színésszel simán elviheti a hátán a filmet.

Ha már reboot:

Múlt héten sikerült megnéznem az új X-men filmet. Csak én gondolom úgy, vagy ezzel az időutazós/ "megváltoztatom a jövőt" befejezéssel tényleg nagyon ötletesen és f***án helyretették azt amit az eredeti trilógia elcseszett a végén?

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5474 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.12, 12:42

Szerintem valaszoltal a sajat kerdesedre. Hogy azert mert pont nem olyat szeretnenek...hiszen abba a hibaba mar egyszer beleestek. Szerintem a mostani elso reszek mind nagyon jok es bar nem szerettem az F4-et soha, egy jobb film kijar nekik is. Aztan johet, hogy NY vagy ok is koltoznek a folyamatban levo filmek miatt :).

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1455 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.12, 12:30

Jé, most veszem észre, hogy van ilyen téma is - ha ezt tudom, akkor nem a DnD-ben szólok hozzá az új F4 filmhez. :)

Mit gondoltok arról, hogy reboot lesz? Mi szükség van erre? Valahogy nem lelkesedek azért, hogy a film fele azzal teljen el, hogy megszerzik a képességeiket, majd tapasztalatlanságuk folytán néhány vicces helyzetben bénáznak új erejükkel, de aztán az utolsó 15 percre összekapják magukat és leverik az ellenséget. Simán lehetett volna egy 3. rész (akár az új színészekkel), amiben már egy tapasztalt csapatot alkotnak...

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5474 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.12, 09:02

Rettenetesen rovid volt a temahoz kepest - foleg ugy, hogy tippem szerint tobbet nem nagyon fog felbukkanni a karaktere. A kepregenyekben kesobb joval tobb szerepet kap pl. Wayne 'halalakor' Damien is palyazik Batman kopenyere.
En probaltam ugy tekinteni ra ahogy az ismertetoben irtam, de azert nekem is viszketett a tenyerem tole, es orultem amikor Dick elkapta a grabancat.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.11, 22:34

Megnéztem a Son of Batman -t is. Igazából pont olyan volt, amitől tartottam: gonosz túltápolt nyolcéves mindenkit legyak, majd a film végén minden ok nélkül megtér a jó oldalra.

Komolyan ennyit lehetett kihozni abból, hogy Batman -nak van egy gyereke? :(

Bulldy

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.06.10, 23:13

Én abszolút nem vágom a DC dolgokat, ami a 90 -es években megjelent itthon, azzal nagyjából képben vagyok és ennyi. :)

Bulldy

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]