Ugrás tartalomhoz

Fotó

OBBLM

• Válasz írásához lépj be
80 hozzászólás érkezett eddig

Kopi_

Kopi_

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 893 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.01, 07:55

Sziasztok!

A már megszokott módon az új liga új képességeket is jelent az OBBLM felületén. :)

1. Kompenzáció bevezetése: ezzel lehet beállítani, hogy a valódi csapatérték mennyit csökkenjen (értelemszerűen a negatív érték esetén növekedjen). Ez megjelenik a pdf-ben való nyomtatáskor is, továbbá a csapatlistánál a TV érték melletti zárójelben látszik a csapat _valódi_ értéke (without compensation).
  2. Beleforgattam a fpdf-be a magyar ékezetes fontokat (na meg lecseréltem az utf_decode függvényt iconv-re), szóval mostantól minden betűhelyesen jelenik meg a pdf nyomtatásban.

Továbbra is kérem, ha valahol hibát találtok szóljatok.

Most pénteken (2018.10. 05) valamikor 16 és 22 között az OBBLM 1-2 óráig nem lesz elérhető switch csere miatt! Kérem vegyétek ezt figyelembe a meccsek rögzítésekor.

Üdv:

Attila

UI: FaVI: Kitennéd ezt a közleményt a facebook-ra is? Köszönöm!

Kopi_

Kopi_

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 893 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.22, 07:12

Szia Mortel!

Javaslat: Treasury deduction => Elköltött pénz.

Köszönöm, igaz nem írtam, de jobb angol elnevezésre gondoltam. :)

A lényeg, hogy az oldal nyelve angol és nem szívesen keverném a magyarral, azaz pl. az általam írt osztály (class) hibaüzenetei is angolul jelennek meg. Máskülönben a nyelvi fájlját le lehet fordítani magyarra, de ezt még senki nem kérte.

Üdv:

Attila

Mortel

Mortel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 153 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.22, 02:39

Köszönjük, Kopi!

Javaslat: Treasury deduction => Elköltött pénz.

Üdv

Lev

Kopi_

Kopi_

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 893 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.09.21, 21:40

Sziasztok!

Ismételten megjelent egy új szabálykiegészítés amire sikeresen felkészítettem az OBBLM felületét, sőt azon felül is kapott új "képességeket" a program.

Nézzük ezeket szép sorjában:

1. Mindjárt az elején a csapatlétrehozás változott egy hatalmasat. Ezentúl nem egyesével kell felvenni a játékosokat hanem kijelölni miből mennyit szeretnénk (egyetlenegy bánatom van, hogy így nem lehet a játékosoknak egyből nevet adni), sőt az inducement pipára kattintva asztárjátékosok is megjelennek és igen, azokból is lehet válogatni (amúgy ezeknek a sztároknak csillag az ikonjuk)
  2. A csapatnál a szokásos menüpont mellett megjelent egy "hire star" opció is. Ki nem találnátok mire jó ez. És igen, sztárok közül lehet válogatni, de csak azok jelennek meg akiket a csapat amúgy is felfogadhatna, akikre amúgy van elég arany a kasszába és akik nem szerződtek le más csapathoz. A 0  aranyba kerülő ikrek viszont nem jelennek meg, azokat a "bátyóval" lehet felfogadni. Annyi szépséghiba van ebben, hogy a következő slotnak üresnek kell lennie, mert ide jön a kistesó. Amúgy ha  nem üres nem ír felül senkit, de szól, hogy nem sikerült egy játékost felvenni. Ilyenkor "un-hire" (nem fire) és lehet próbálkozni megint.
  3. A meccs összesítésnél több változás történt. Ebből az egyik, hogy most már be lehet rögzíteni az esetleges támogatásokat (Bloodweiser Babes, Bride, stb). Itt is csak azok jelennek meg amelyeket a csapat használhat. Az itt rögzítésre került elemek nem nyúlnak a kasszához és a használatuk sem kötelező, de elég sokat bajlódtam velük, remélem nem hiába (java hívásos történet, akinek mond ez valamit). :-)
  4. A következő elem a "Upkeep Charger". A DZ2-ben a sztárok bérlésére van kitalálva, és itt is ezt a funkciót tölti be. Mivel ez hozzányúl a kasszához és az esetleges sztárok megtartása máshogy nem történhet ezért kötelező kezelni (amúgy csak akkor engedi rögzíteni, ha a bevétel + kincseskamra => mint a sztár fenntartási költsége. Ez igazából nem a legjobb így, talán egyszer "pipálóssá" teszem (azaz e-helyett a sztár neve lesz és az összeg amiért marad, és ha nem lesz bepipálva akkor elmegy, azaz törlődik a csapatlistáról). Ebből következik, hogy aki ezt nem rögzíti attól a csapattól hamarosan elmegy a sztár (erre még kitalálok valami automatizmust).
  5. Az utolsó elem "Treasury deduction" (már most kiírok egy szavazást egy jobb elnevezésért) ami kifejezetten az esetleges kincstárból való támogatásokra való átcsoportosításra van kitalálva. Azaz az itt megadott összeg levonódik a kincstárból, de csak akkor ha van annyi benne (igen, nem adja hozzá a bevételt).

Első körben ennyi. Kérdés esetén bátran keressetek meg. Elég sokat teszteltem, de elég szűk időm volt az egész projektre ezért a végső tesztelők a használók azaz Ti lesztek. Gondolom mondanom se kell, hogy hiba, vagy rossz működés esetén szóljatok. Sőt akkor is, ha láttok valami olyan angol mondatot ami szúrja a szemeteket és javításra szorul (sajna ebből nem vagyok túl jó).

És a végére egy felhívás (aki nem olvassa el az egészet annak is érdemes erről tudnia:

Fontos, hogy holnap 17 órától karbantartás miatt szombat reggelig az obblm nem lesz elérhető!

Üdv:

Attila

Kopi_

Kopi_

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 893 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.12.13, 18:14

Sziasztok!

Belefejlesztettem az OBBLM-be az új képességeket és oda is adtam akinek kell. Az ember csapat fogójának árát csökkentettem 10.000 A-al.

Beleraktam az új Nugle sztárt is, de a kiírással ellentétben 210.000 A-ért, mert az eredeti 110k-ás ára javítva lett (ami szerintem is nagyon alacsony lenne). Forrás: http://www.thenaf.net/2016/11/from-crp-to-bb2016/

A csapatátnevezéseknek nem látom értelmét, de ha sokakat zavar akkor átnevezhetem azokat is. 

Viszont sehogy sem sikerült megoldanom, hogy a már meglévő játékosok ne kapják meg ezeket az új képességeket (pl Gutter Runnerek)... :sir:

Ettől függetlenül kérlek szóljatok ha találtok valami elírást, vagy ha valamit kifelejtettem volna. Köszönöm!

Üdv:
Attila

Módosította Kopi_: 2016.12.13, 18:18

mikkromakka

mikkromakka

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 54 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.29, 09:55

Biztos hozott pár álruhás gólyát a közönségbe ;)

Semmi gond, köszi! Azonban csak este tudom megtenni, mert otthon maradt a jegyzőkönyv! :-(

A másik topicban lévő felvetésre, lehet, hogy beszámolót is rityentek, de nem bizti, hogy szép lesz! Hozzáteszem, nem az ellenfelem volt a hunyó, hogy nem úgy sikerült ahogy elképzeltem! Megint hoztam a szokásos gyenge szerencséjű formámat. Remélem azért tudott okulni belőle FC.

FaVi

FaVi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1770 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.29, 09:53

Semmi gond, köszi! Azonban csak este tudom megtenni, mert otthon maradt a jegyzőkönyv! :-(

A másik topicban lévő felvetésre, lehet, hogy beszámolót is rityentek, de nem bizti, hogy szép lesz! Hozzáteszem, nem az ellenfelem volt a hunyó, hogy nem úgy sikerült ahogy elképzeltem! Megint hoztam a szokásos gyenge szerencséjű formámat. Remélem azért tudott okulni belőle FC.

dantes

dantes

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1102 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.29, 09:36

Köszönjük, működik! :ok:

Sziasztok!

Sajnos az OBBLM-el még mindig bajok vannak, most éppen nem rögzíti az spp-ket...

Sikerült megoldanom a problémát, tehát ismételten lehet meccseket rögzíteni az oldalon a megszokott módon. Azonban a már rögzítésre került meccsek (2 ilyen van) játékos statisztikáit ismételten ki kell tölteni.

Elnézést a kellemetlenségért!

Üdv:
Attila

Kopi_

Kopi_

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 893 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.29, 09:25

Sziasztok!

Sajnos az OBBLM-el még mindig bajok vannak, most éppen nem rögzíti az spp-ket...

Sikerült megoldanom a problémát, tehát ismételten lehet meccseket rögzíteni az oldalon a megszokott módon. Azonban a már rögzítésre került meccsek (2 ilyen van) játékos statisztikáit ismételten ki kell tölteni.

Elnézést a kellemetlenségért!

Üdv:
Attila

Módosította Kopi_: 2016.01.29, 09:28

Kopi_

Kopi_

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 893 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.28, 22:49

Sziasztok!

Attila

roante

roante

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.19, 19:51

Hero vagy Kopi!!!

Kopi_

Kopi_

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 893 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.01.19, 15:09

Sziasztok!

Most, hogy ismételten van pár regisztráció észlelte, hogy nem tud levelet küldeni a rendszer... Fogalmam sincs, miért nem és mikor "romlott" le ez a funkció.

A javításáig egy kis türelmet kérek.

Akik regisztráltak azoknak külön küldök egy levelet, mert azokat azért látom.

Üdv:

Attila

Kopi_

Kopi_

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 893 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.18, 18:18

Ez ugyanaz a csapat, csak át lettek árazva. Ha megnézed az OBBLM-ben, akkor pl a thrower = orangutan, line ape = bonobo, stb.

Anno a fumbliban is apes of wrath-ként harangozták be őket.

Mindegy, átállítottam a fumbbl szerintire és a nevét is átírtam. Amúgy volt egy skill különbség is. :)

Ha esetleg találtok még valami hibát kérlek jelezzétek és javítom.

Attila

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 868 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.18, 15:48

Ez ugyanaz a csapat, csak át lettek árazva. Ha megnézed az OBBLM-ben, akkor pl a thrower = orangutan, line ape = bonobo, stb.

Anno a fumbliban is apes of wrath-ként harangozták be őket.

Kopi_

Kopi_

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 893 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.18, 15:26

@Kopi: majd lsz. állítsd be a majmok értékeit a fumblin (és a kiírásban) szereplőkre. Köszi!

Ez nem is ugyanaz a csapat... Akkor átnevezem az egészet Simyin-re...

Üdv:

Attila

Swifty

Swifty

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 868 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.18, 10:22

@Kopi: majd lsz. állítsd be a majmok értékeit a fumblin (és a kiírásban) szereplőkre. Köszi!

Viharmadar

Viharmadar

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.18, 10:08

Köszi Attila! Nagy vagy... :sor:

Kopi_

Kopi_

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 893 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.17, 20:01

Sziasztok!

Lehetővé tettem az OBBLM-ben a következő csapatok választását is:

• Brettonia
  • Daemons of Khorne
  • Apes of Wrath (Fumbbl-en Simyin)

Üdv:

Attila

Kopi_

Kopi_

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 893 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.20, 10:36

Sziasztok!

Közkívánságra a csapat lezárásának ellenőrzésébe beépítettem egy Journeyman "számlálót", ami ellenőrzi, hogy nincs-e indokolatlanul ilyen fajta játékos a csapatlistában (ha van akkor a 'JM No.' alatti számot pirossal írja ki).

Üdv:

Attila

Viharmadar

Viharmadar

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.16, 12:21

Köszi Attila az infót!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]