Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Uj, ingyenes szerepjatek: Alien 2179 (Szalay Gergely)

• Válasz írásához lépj be
184 hozzászólás érkezett eddig

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4664 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.07.25, 02:56

Keresre feltoltottem a kivanotos PDF-et a cikkhez, mert az eredeti oldalon mar nem elerheto.

Igor_Voron

Igor_Voron

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 25 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.11, 17:32

Üdv mindenki!

Elkezdtük készíteni a próbajátékot, de mivel korrektre szánjuk, és egyszerűen levezetett szabály magyarázatokkal, novellaszerű hangulatfestéssel ötvözve, jövő hét vége felé érkezik majd, és az egyszerűség kedvéért ide is kiteszem majd a linket:)
Addig is várjuk a visszajelzéseket!
Béke mindenkibe!

<small>Iróni-A-Méter: 1/5</small>

ukognos

ukognos

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.08, 16:50

Szevasztok ...
Nem akarok lényegében hozzászólni a témához , a játék tetszik , nem részletezem miért .
Vannak benne dolgok , amik kevésbé jönnek be nekem , de nem lehet minden tökéletes .
Egy kérésem lenne : legyetek szívesek a veboldal desing-ját megváltoztatni , nem tudom ki hogy van vele , de nállam szint OLVASHATATLAN a szinek miatt (szürke háttér , zöld szöveggel ?)
Köszike

Igor_Voron

Igor_Voron

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 25 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.08, 08:07

Kadmon,

tapasztalataim alapján, akkor inkább készülnek el előre az előnyök hátrányok, majd ezekre támaszkodva töltjük ki (nem annyira részletesen mint egy életútnál) gondolatban a háttérsztorit.
De a személyiségjegyek minden esetben megtalálhatóak(most amúgy a jó játékosokról beszélek).

Kadmon

Kadmon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.08, 00:16

Mmm, épp a darálós sztoriknál kellene a minél érdekesebb karaktereket megcsinálni, nem? Ha csak 2-3 játékalkalom ideje van kibontakozni, akkor úgy lesz emlékezetes a játék, ha érdekes karakterekből áll a csapat...

Igor_Voron

Igor_Voron

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 25 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.07, 22:54

Pett-moondevil,

Mesélőfüggő, és mese függő. Van amikor tisztázzuk, hogy daráló lesz, akkor laza karaktert hozol össze, mert tudod hogy 2-3 összeülést fog MAX megérni(persze így is élvezhető kari létrehozása a cél).
Ha pedig életút történet lesz, akkor persze megéri jobban beleásni magad a kariba, igazi személyiséget gyártani neki, ilyenkor a KM is úgy alakítja a dolgokat, hogy legyen esély túlélésre(ettől nem lesz lagymatagabb a történet, megjegyzem).

Pett-moondevil

Pett-moondevil

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.07, 22:18

Igor_Voron:
Kérdés, hogy nem sínyli-e meg a karakteralkotás azt, ha elkezdek mindennek tudatában karaktert alkotni. Nyilván ha tudom, hogy az érdekes rész 3 óra lesz vele, akkor nem akarok a papíron ugyanennyit dolgozni.

Zsoc

Zsoc

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 53 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.07, 19:45

:felvon:

Igor_Voron

Igor_Voron

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 25 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.07, 18:18

Hm, jó ötlet ez a példajáték megbeszélem Narratorékkal, és kiötlünk valamit, ha már így álltok a dologhoz (végre, és megtisztelő egyébként). :felvon:

"Sajna" az Aliens nem igazán az a játék, ahogy szétklónozzák a jk-kat, és visszahozod a karit, sőt nekem flashback játékban sem volt még részem, de szerintem ez is megadja az ízét a játéknak, sokkal reálisabb a félelem adott szituációban, ha tudod, hogy ott és akkor vége lehet.

Kadmon,

A rendszer nem igényel akkora beleásást, elég hamar beleszokik az ember, de majd a próbajáték ezt prezentálja.

Pett-moondevil

Pett-moondevil

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.07, 16:37

Kadmon ötlete, miszerint a világot külön is publikálhatnátok, nagyon szimpatikus. Én biztos, hogy nagyon örülnék neki.

"Semmi sem akadályozza meg a mesélőt, hogy újra behozza ugyanazt a karaktert, akár egy retconnal, akár valamilyen csavaros megoldással. Ha a játékos szereti a karakterét, nem kell eldobnia, csak azért, mert történetesen meghalt egyszer..."
Ez sem teljesen elvetendő gondolat, de ugyanoda vezet. Ha nem egyértelmű, hogy (lényegében) feltámadhatok és ha igen, hogyan, az lehet ugyanolyan szar, vagy éppen hullagyalázás. Szerintem.

Kadmon

Kadmon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.07, 15:50

Pett-moondevil:
"ahogyan az is, hogy nem számítottam rájuk, mégis megjelennek és pontot tesznek a kedvenc karakterem életének (és -- hogy fokozzam a drámát -- talán a színészi hajlamaim) végére."
Semmi sem akadályozza meg a mesélőt, hogy újra behozza ugyanazt a karaktert, akár egy retconnal, akár valamilyen csavaros megoldással. Ha a játékos szereti a karakterét, nem kell eldobnia, csak azért, mert történetesen meghalt egyszer...

Kadmon

Kadmon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.07, 15:44

slaGerzson: az elvileg a WotC által kiadott, ingyenesen felhasználható Envoy rendszerre épült, kisebb átalakításokkal (amik valóban dobtak egy kicsit a játékon). Így nem nagy meló alienizálni. Valamelyik Rúnában volt is egy cikk az alienekről, amiben tippeket adtak, hogy lehet átkonvertálni a különböző rendszerekre.
Mondjuk én nem voltam elhalva az Armageddon harcrendszerétől, szal, szerintem bármelyik militárisabb játék megteszi, amit a játékosok szeretnek.

Igor_Voron: Én pl. jobban örülnék annak, ha egy általánosan felhasználható világleírást kapnék az aliensrpg-n, tippekkel arra, hogyan lehetne felhasználni a csapat által tervezett világot. A rendszert biztosan szereti a jelenlegi játékos tábor, de ennek a kedvéért nem lenne nagy kedvem egy újabb rendszerbe beleásni magam.
Ha a világ jó, önmagában is megállja a helyét.
Ha a rendszer jó, az majd úgyis megteremti az érdeklődést a játékosok között - többek között ezért javasoltam a példajátékot.
Az sem ártana, ha lenne néhány novella, vagy hasonló, ami bemutatja a világot is, hogy mégis mitől érdekes, egyedi.
Aliens alapú játékokat kb. '94 óta játszottunk, különféle rendszerekben, a hagyományos szerepjátéktól, a taktikai szerepjátékon át egészen a táblás társasjátékokig, és sosem a rendszer volt a döntő.

Pett-moondevil

Pett-moondevil

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.07, 15:37

Igorhoz hasonlóan azt tapasztaltam -- bár ő nem így fogalmazott --, hogy Conan általában nem improvizációs színházhoz készül. Nekem is ez a tapasztalatom.
Azt is alátámasztom, hogy vannak ennél az Aliennél bonyolultabb rendszerek. (A 4-es SR nem tartozik közéjük.)
A legfőbb ereje megint elhangzott a rendszernek: "egy kialakult játékos tábor, akik ezzel a rendszerrel szeretik". Jut eszembe, pozitív, hogy Igor_Voron személyében legalább egy "védője" a játéknak nem ragadt benne teljesen a színvonalban. Akár még az is lehet, hogy a játék beharangozója alatti hozzászólások nem mocskolódással érnek véget. Ez jobb reklám, nem?

Algi felvetésére: ha ugyanazzal a valóságszimulációs modellel akar valaki cégeseket is és idegeneket is ölni, az könnyen megrángathatja a szabályrendszer összes többi részét. Egy suta példa: benne van a pakliban, hogy szar kedvem lesz, mert nem voltak mégse idegenek és túlél a nemszeretem karakterem, ahogyan az is, hogy nem számítottam rájuk, mégis megjelennek és pontot tesznek a kedvenc karakterem életének (és -- hogy fokozzam a drámát -- talán a színészi hajlamaim) végére. A nagyobb szabadság nagyobb bizalmat követel meg a játékosok között. Gondolom most. (Ha a mesélő úgy látja, hogy sok energia van a karakterekbe ölve, és nem csak egy nagy megijedésre lettek összehozva, akkor nem purgál az első alkalommal.)

Igor_Voron

Igor_Voron

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 25 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.07, 13:53

slaGerzson,

Tökéletes felvetés lenne, ha Narratorék nem öltek volna bele 5 évnyi munkát, nem lenne egy kialakult játékos tábor, akik ezzel a rendszerrel szeretik.

<small>Iróni-A-Méter: 2/5</small>

slaGerzson

slaGerzson

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 299 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.07, 13:44

Nemtom, hol jár most a "nagy megvitatás", de a rendszerkedés kérdésére visszatérve, én azt hiszem, ha realisztikus rendszert szeretnék felhasználni egy játékomhoz, én azt hiszem (az egyszerűbbség kedvéért) Szigeti Sándor mestert keresném meg valami módon és tőle kérnék engedélyt az "Armageddon 2092 - Mars" szabályainak felhasználására. Ne értsen félre senki, nem leszólni akarom ezeket a szabályokat, csak szerintem az nagyon tuti és már ki is van próbálva (legfeljebb átalakítanám, ha egy-két apróságot másként gondolnék).

Igor_Voron

Igor_Voron

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 25 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.07, 11:26

kabal,

;)

<small>Iróni-A-Méter: 2/5</small>

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.07, 06:22

Faltörő kosnak érzem magam, aki Mordor kapuját akarja áttörni. Úgyhogy inkább abba is hagyom, mielőtt kiröhögnek az odafent bámészkodó trollok...

Igor_Voron

Igor_Voron

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 25 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.07, 00:41

Orastes,

oké, én általában "akinek nem inge..." taktikát választom, ezért ez a reakció ;)
Mondjuk pont nem Neked szólt ez.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6490 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.07, 00:06

"Konklúzió: mivel ennyire felvettétek ezt a megjegyzést, reménykedem benne, hogy Ti nem vagytok ezek a játékosok közé valók, mert akkor nincs sok értelme tovább vitáznunk
"

:sirvarohog:

Igor_Voron

Igor_Voron

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 25 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.06, 23:39

Kadmon,

Valóban, ahogy írtad, a világ nem KIZÁRÓLAG erre való. Ahogy Narrator írta kb 100 post-al ezelőtt, ha hosszú éveken át behatolós mészárlós bughuntot játszol, ráunsz, így generáltak egy világot az alap koncepció mögé, hogy lehessen más frakciókkal is, ne csak Alien vadászatot játszani. De ha ezt szeretné a csapat, ofkórsz ilyen játék lesz(mai napig a játékok 60% ilyenekből áll, vagy ez a vége)
S valóban igazad van, nem volt épp illendő a belépő, mint ahogy a fogadtatás sem (sajnálatomra). Ezért maradtam még, annak ellenére hogy a többiek már rég elvonultak, mert nem tartom veszettnek az ügyet, reménykedem, hogy vannak itt kulturált emberek, akikkel meg lehet vitatni egy arra érdemes szerepjátékot.

Bár elméleti matematika alapján ez az arány(úgy értem hogy nem vesszük bele a kockák öntési hibáit, az asztal súrlódási ellenállását, a becsapódási szöget, stb stb) van hogy egy játék alatt születik 1 db 1/6 és van amikor ki sem látunk mögülük. Ahogy írjátok, ilyenkor hatalmas röhögések vannak pl. amikor a felcser egy egyszerű fejsebet akar ellátni, és túladagolja az érzéstelenítőt, amivel megöl egy nyomorult npc-t. Szóval, nem ANNYIRA jellemző a rendszeres 1/6 dobás. Amúgy a cool részben ennek kivédésére, részben a rosszul sikerült dobások turbózására van rendszeresítve, illetve a legutóbbi frissítés óta a stílusos halálok végrehajtására.

kabal,

Próbálok nem személyeskedni, de ezt most meg kell kérdeznem: most ezt értetlenségből kérdezted, vagy csupán mindenáron flémelést akarsz?
Ha csupán az előbbi, akkor kifejtem bővebben az idézett, alant írt mondatomat: "akkor eddigi tapasztalataim szerint nem sok igényes szerepjáték várható"
Ez alatt azt értettem, hogy ritkábban jön ki belőle igényes játék, hiszen gondoljunk bele: egy olyan karakter, aki "minden pontját HMre költötte, ezért mosolyogni se tud" nem igazán mutat jellemi mélységeket. Míg aki osztott egy két pontot olyan szociális tulajdonságokra, amik mondjuk nem szükségesek a kegyetlen kaszaboláshoz, de a kari személyiségének részei, az már gyanúsabb hogy nem csak a mészáros titulusra gyúr. És ahogy írtam, nekem ezek a tapasztalataim, szerencsésnek mondhatod magad, ha Neked nem ilyenek jutottak.
Ezután azt hiszem csak a számba adott szavakat sorolsz fel, cáfolom is őket.

Szorosan nincs köze, csupán lerí róla, hogy mit akar azzal a karival a játékos(nem örök érvényű, mindig vannak kivételek).

Orestes,

Ha Conan alatt a filmes karakterre gondoltok,(nem tudom hogy a táper vagy buta ellenpéldájának)az azért nem egy jk volt, hanem egy "gondosan" megírt szerep, s az átlag játékos max kinézetre képzeli el így a barbárt, jellemre, gondolkodásra korántsem.

Konklúzió: mivel ennyire felvettétek ezt a megjegyzést, reménykedem benne, hogy Ti nem vagytok ezek a játékosok közé valók, mert akkor nincs sok értelme tovább vitáznunk

És talán "célravezetőbb" lenne, ha nem offolnánk tovább ;)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]