Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Lesser Shades of Evil (StB)

• Válasz írásához lépj be
22 hozzászólás érkezett eddig

StB

StB

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.11, 07:27

Noro: Én általában csak átfutom a legtöbb játék rendszerét, ezzel is vért izzadtam, mire a klaviatúra megszülte a fentieket. :sor: Kritikus meg nem vagyok.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.11, 05:50

Utánanéztem kicsit az rpg.neten, és úgy tűnik, a rendszer alapjai nem is bonyolultak annyira. A lényeg, hogy a tulajdonság-összegeddel egyenlő számú d6-ot, vagy öttel kevesebb d10-et, vagy tízzel kevesebb d20-at dobsz. Az egésznek azért van értelme, mert a dobásból csak a legnagyobb értékű kockát vesszük figyelembe. A fura az, hogy hat kritikusból csak kettő tudta ezt átláthatóan leírni :sor:

Mr_Nemo

Mr_Nemo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 924 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.10, 23:18

StB: a szabályrendszer másodlagos - bár én egy wod 2.0-át képzeltem el, Armory-s szabályokkal elég gyilkos - inkább azzal van a gond, hogy túl sötét a világ és minden játékosom kihátrál mondvacsinált kifogásokkal :-)

StB

StB

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.10, 12:41

Kösz a hozzászólásokat!
Nekem nem jött le belőle semmi mangás/animés, talán a visszafogottabb, egyszersmind borús hangvétel miatt. A különböző tech-szintek keveredése sem olyan jellemző a játékvilágra, hiszen a lakosság zömének fogalma sincs semmiről és középkori szinten él.
kabal: Szvsz ez nem "minden-legyen-benne" setting, hanem "konkrétan-ez-és-ez-de-bármi-lehet-benne". Gyakorlatilag poszt-apokaliptikum, csak a világégés egy már szinte transzhumanista sci-fi környezetben következett be, innen a fennmaradt technológiák.
Mr_Nemo: Nagyon hasonló cipőben járunk. A Savage SLA Ind. mindenesetre sokkal kezelhetőbbnek tűnik rendszerileg, mint az eredeti, csak ugye kell hozzá Savage Worlds alapkönyv (ami 10 dollár...):
http://www.voidstate.com/rpg/

Mr_Nemo

Mr_Nemo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 924 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.10, 11:08

Anno a SLA Industries-ra "izgultam" rá, mint állat. 2001-be be is szereztem az alapkönyvet... azóta sikertelenül próbáltam rávenni a csapatom, hogy játszunk...

Kappadokiai_Epeiros

Kappadokiai_Epeiros

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 23 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.09, 21:52

Ez egy ISTEN világ, nekem a rendszer is bejött. Hangulatban egy Kult-Rifts kombinációt tartanék életképesnek.
Ezzel még a nyáron játszani fogok...

Wieros

Wieros

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 167 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.08, 09:32

Az Angelionok-nál én rögtön a Neon Genesis: Evangelion-ra asszociáltam :felvon:
Egyébként kellően elborult, de eredeti a világkép :lol:

<small>Iróni-A-Méter: 1/5</small>

bencurrr

bencurrr

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 55 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.07, 15:55

Fűűű beindult a nyáltermelésem rendesen erre az irományra de T10 szavaival élve: majd nyuggerkoromban

Hoild

Hoild

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 228 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.07, 15:42

Az ismertető alapján kellemes elegye az Amber-féle időtlen időkön át tartó családi belharcnak és egy Cherubion jellegű eklektikus világnak. Nem csoda, hogy előbbi szerepel is a forrásmegjelölésben. Persze a csoda az volna, ha az utóbbi is szerepelne (édes s mégis keserű ez a nyelvi gettó).

A játékrendszer viszont a leírás alapján rémesen kuszának tűnik: a túl sok mechanizmus ugyanakkor túl nagy kreativitás-igény csapdája. Az ilyesmi túl magasra teszi a lécet mind a játékmester mind a játékosok számára, és extra munkával terheli őket, amíg kellően kiganajozzák, háziasítják, és játszhatóvá teszik.

Marcus

Marcus

Enrawellita

• Fórumita
  • 601 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.07, 13:30

Egyébként a 45 dolláros ár (valójában 30-35 dollárért egyébként beszerezhető) nem tudom miért rétegjáték, szerintem eléggé átlagos ár a mai alapkönyveknél.

T10

T10

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 570 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.07, 12:51

Szívesen kipróbálnám, ha lenne egy jó csapat és két hét szabadidőm...
Majd a nyugdíjasotthonban:)

Alfdam

Alfdam

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 908 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.07, 10:36

Gyújtsátok fel a Shadowrunt, megjöttek a gonosz szellemei! Ez egy nagyon jó ismertető volt egy elég kőkemény játékról. Bár olvasás közben nehezen tudtam szabadulni a fejembe toluló anime figurák képeitől de szerintem csak azért, mert ott szoktak lenni hasonlóan jól kidolgozott, elborult világok. Valószínűleg az Angelion név se segített, meg a kataklizma.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.07, 10:36

Megkockáztatva, hogy mellényúlok, én a hangulathoz talán Moorcock jövőbeli könyveit ajánlanám (pl. Hawkmoon sorozat), a "hi-tech halandók istenekként uralkodnak" témához pedig Zelazny: A fény ura vagy Zuddas: Az utolsó istenek. Tény, hogy a bemutatott techno-tobzódás egyikben sem jelenik meg ilyen szinten

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1265 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.07, 09:58

A leírás olvasása közben kísértetiesen "The World of Synnibarr" érzetem volt, de a LSoE azért nyilván komoly munka. Az csak személyes nyavalya, hogy idegesítenek a "minden legyen benne" settingek. A Shadowrun oké, a gőzpunkot tudom kötni a viktoriánus időkhöz és a cyberpunkhoz, de az ehhez hasonló esetekben egyszerűen nem tudom mihez kötni a világképet. Nincs irodalmi-történelmi alapja, hiányzik a mindent átfogó koncepció.

Drasworth

Drasworth

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 405 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.07, 09:46

Huhh, nagyon klassz... Szívesen kipróbálnám.

Marcus

Marcus

Enrawellita

• Fórumita
  • 601 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.07, 09:32

Brutálisan jól hangzik. Mintha a Rifts-et meghintették volna jó adag elvontsággal és plusz fantáziával.

Asidotus

Asidotus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.07, 09:28

Ehhez legalább egy Gyűrűk Ura méretű, és hasonlóan jó regény kéne, hogy egyáltalán az ember, legalábbis én, átlássam, hogy miről szól.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.07, 09:12

Jó kis világnak látszik, de ahogy elnézem, a rendszer az "öncélú újítások" szindrómától szenved.

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1077 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.07, 08:55

Ez nagyon betegnek hangzik - köszönet az ismertetőért!

Spivak

Spivak

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 47 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.07, 08:37

"Írtózatos Férgek"?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]