Ugrás tartalomhoz

Fotó

Isaac Asimov

• Válasz írásához lépj be
119 hozzászólás érkezett eddig

vigo

vigo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1540 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.09, 22:20

Sziasztok!

Végre belekezdtem az Alapítvány sorozatba, viszont a "frissen" a Gabo által kiadott sorozattal, aminek is először a harmadik kötetét olvasom (Alapítvány). Nyugtassatok meg, hogy jó sorrendben kezdtem olvasni :)

Köszi,

V.

Untergang

Untergang

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 69 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.07.01, 18:40

Sziasztok megint, át lehet valahogy az alapítvány regényekben található Galaktikus Kort számítani ami időszámításunkra?

Természetesen. A Galaktikus Kor első éve a mi időszámításunk szerint kb. 13000-ben lesz. Ezután 12067 évvel lesz az Alapítványi Kor első éve.

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.02.21, 18:05

sziasztok, nincs meg valakinek, aki el is adná, az Alapítvány előtt, Előjáték az alapítványhoz, Robotok és birodalom? (Budapest és környéke)

Valerius, tavaly a Gabo kiadó megjelentette Asimov alapitvány sorozatát, viszonylag olcsón. Szerintem érdemes a Szellemlovasban próbálkoznod, min. 15%-ot kapsz az árból.
Y

Közben megszereztem, köszönöm :) és a nagyrészét pont a Szellemlovasban :D

Yahel

Yahel

UFO seeker

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.21, 08:43

sziasztok, nincs meg valakinek, aki el is adná, az Alapítvány előtt, Előjáték az alapítványhoz, Robotok és birodalom? (Budapest és környéke)

Valerius, tavaly a Gabo kiadó megjelentette Asimov alapitvány sorozatát, viszonylag olcsón. Szerintem érdemes a Szellemlovasban próbálkoznod, min. 15%-ot kapsz az árból.
Y

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.02.20, 20:54

Sziasztok megint, át lehet valahogy az alapítvány regényekben található Galaktikus Kort számítani ami időszámításunkra?

valeriusblack

valeriusblack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 727 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.04.24, 10:31

Lord_Dzsuva

Lord_Dzsuva

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 213 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.12, 19:57

Sztem a Leszáll az éj-t nem a Robotvárossal együtt kéne emlegetni, mivel az előbbi egy klasszikus, az utóbbi meg... nem. Na meg Robert Silverberg azért a "saját jogán" sem akárki :punny:

Az lehet, hogy A leszáll az éj "klasszikus" viszont a maga nemében szintén Társírói (befejezés/kiegészítés) szintúgy mint a Kalibán Trilógia ezért is került bele a Robotváros a felsorolásba mivel az írok ezeknek a műveknek a kapcsán szintén konzultáltak Asimov-val és hát no akárhogy is nézzük a "Minimalizmus" elve mellet megvalósuló Három Törvény eléggé gondolatébresztő volt számomra (azt elismerem, hogy a Robotváros utolsó két része már gyengus eresztés volt)

Amúgy pedig Mezítelen nap RULZ (A Mester legnagyobb alkotása szerintem)

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4988 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.12, 19:03

mondjuk nekem a Kalibán Trilógia, Leszáll az Éj és a Robotváros művek is tetszettek a maguk nemében .... [/i])

Sztem a Leszáll az éj-t nem a Robotvárossal együtt kéne emlegetni, mivel az előbbi egy klasszikus, az utóbbi meg... nem. Na meg Robert Silverberg azért a "saját jogán" sem akárki :punny:

Lord_Dzsuva

Lord_Dzsuva

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 213 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.12, 18:09

Hali.

A második Alapítvány-trilógiát olvasta valaki...? Az Alapítvány félelme, Alapítvány és káosz, Az Alapítvány győzelme... Kíváncsi lennék, kinek mi a véleménye ezekről...

Ehh mindegy. Olvasta valaki ezeket...?

Üdv

Kicsit megkésve a válasz én olvastam és annak ellenére, hogy nem vegytiszta Asimovi írások hanem "jegyzetek/szellemiség" alapján társírok alkotásai jó összekötő kapcsok az Asimovi Multiverzumban három az egyben opcióként bőven megérik az árukat (Megjegyzés: mondjuk nekem a Kalibán Trilógia, Leszáll az Éj és a Robotváros művek is tetszettek a maguk nemében .... )

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.04.06, 21:21

Hali.

A második Alapítvány-trilógiát olvasta valaki...? Az Alapítvány félelme, Alapítvány és káosz, Az Alapítvány győzelme... Kíváncsi lennék, kinek mi a véleménye ezekről...

...szerintem nagyon hervasztóak, főleg az első. Utána az ember úgy-ahogy túlteszi magát mindazon, ami az elsőben sokkolta, de akkor is. Asimov eredeti történetei közül a robottörténetek és az Alapítvány történetei egyszerűen zseniálisak, tényleg rendkívüliek. Utánuk Az Alapítvány félelme egy közepes* sci-fi regény szintjét hozza, "felturbózva" némi cyberpunkkal (ami nagyon nem hiányzik a Trantorról, már szvsz), és az elviselhetőség-eladhatóság kedvéért magára aggatja Asimov életművének néhyány szeletkéjét, neveket, helyeket, karaktereket stb. Mindezt pont úgy módosítgatva, tálalva, hogy az pont ne legyen jó.

* közepes annyi mint "nem nagyon jó de nem kicsit sz*r".

Utána az Alapítvány és káosz már talán valamivel jobb, de ez az első regény fényében nem valódi teljesítmény...

Ehh mindegy. Olvasta valaki ezeket...?

;)
d.

hernaf

hernaf

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.05, 20:09

Hali. Sziasztok
az alábiakkal kapcsolatban van egy Alapítvány teljes sorzata ajánlot olvasási sorendje akit érdekel itt megtalálja.

Alapítvány kötetei (ajánlott olvasási sorrendben)
Cím Író Típus
01  Robottörténetek (I)  Isaac Asimov  Novelláskötet
02  Robottörténetek (II)  Isaac Asimov  Novelláskötet
03  Acélbarlangok  Isaac Asimov  Regény
04  A mezítelen nap  Isaac Asimov  Regény
05  A hajnal bolygó robotjai  Isaac Asimov  Regény
06  Robotok és Birodalom  Isaac Asimov  Regény
07  Kalibán  Roger MacBride Allan  Regény
08  Inferno  Roger MacBride Allan  Regény
09  Utopia  Roger MacBride Allan  Regény
10  A csillagok, akár a por  Isaac Asimov  Regény
11  Az űr áramlatai  Isaac Asimov  Regény
12  Kavics az égben  Isaac Asimov  Regény
13  Az alapítvány előtt  Isaac Asimov  Regény
14  Előjáték az Alapítványhoz  Isaac Asimov  Novelláskötet
15  Az Alapítvány félelme  Gregory Benford  Regény
16  Alapítvány és káosz  Greg Bear  Regény
17  Alapítvány  Isaac Asimov  Novelláskötet
18  Az Alapítvány győzelme David Brin  Regény
19  Az alapítvány barátai n.a.  Novelláskötet
20  Alapítvány és Birodalom  Isaac Asimov  Novelláskötet
21  Második Alapítvány  Isaac Asimov  Novelláskötet
22  Az Alapítvány pereme (I) Isaac Asimov  Regény
23  Az Alapítvány pereme (II) Isaac Asimov  Regény
24  Alapítvány és Föld  Isaac Asimov  Regény

Megjegyzés: a Kalibán, Inferno és az Utopia nem tartozik közvetlenül az Alapítványhoz, viszont érdemes elolvasni, hogy megértsünk egy-két dolgot…)

jó olvasást :amccoy:

Xever

Xever

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.22, 13:18

Nemtom, szerintem nem volt feltétlenül jó ötlet összekötni a műveket és egy egységes univerzumba tuszkolni őket. Én imádtam az alapítvány trilógiát ("Tudja mi az a hiperrelé?":D:D:D), igazság szerint ezért vettem meg az ötkötetes sorozatot is, és nagyon szerettem a robtos novellákat, regényket is (a "Hazug!" a kedvenc ;) de a nyomozós történeteket is szerettem) viszont az összekötő történetek pl ami Hari Sheldon fiatalabb koráról és a pszihohistória kialakulásáról szól nekem nagyon nem jöttek be, mint ahogy az sem mikor a legvégén a földet hajkurásszák.
Spoiler

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.05.13, 19:46

Hali.

Én azt mondom, hogy a robot-regények (Acélbarlangok / Gyilkosság az Űrvárosban; A mezítelen nap; A Hajnal bolygó robottjai; Robotok és Birodalom) csakis a robot-novellák után szólnak igazán nagyot. A novellák mutatják be a Három Törvényt szinte minden lehetséges oldalról... Illetve ezekben a robot-regényekben valóban hangsúlyos az űrlakók szerepe, amihez szintén novellákat célszerű olvasni (pl. a Föld Anyát...)

Úgyhogy én nem vetném el a kronologikus sorrendet, és az "ötkötetes" első kötetének legelső novellájával való kezdést :D ("Egy fiú legjobb barátja" :) :D :D )

Illetve kezdheted akár az Alapítvány-trilógiával, az szvsz zseniális. Itt azonban fontos, hogy a "szűk értelemben vett" Alapítvány-trilógiát olvasd el először; a két előzmény- és a két folytatás-regény tulajdonképpen a robotos történetekkel kapcsolja össze az Alapítványok korát, így azokhoz, az élvezhetőség miatt, célszerű ismerni a robotos történeteket.

Illetve kezdheted akár az Űrvadász-sorozattal is, az gyakorlatilag ifjúsági kalandregény-sorozat; és bár vannak benne robotok is, űrlakók is, mégsem része a fenti nagy sagának. (Nekem mondjuk kevésbé tetszettek ezek)

Illetve nekem nagy kedvencem A Halhatatlanság halála, illetve Az Istenek is... c. regények. Ezek (tudtommal) nem részei egy nagy sorozatnak sem...

Én legelőször a Mezítelen napot olvastam, a SF Mesterei sorozatban, ahol űrásznak fordították az űrlakót, robotásznak a robot-szakértőt... Nem volt rossz. De a saga részeként újraolvasva ütött igazán nagyot, igazán nagyon nagyot. :D

d.

Leophane

Leophane

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.21, 21:15

Megtisztelsz! ;)

Goraq

Goraq

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1259 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.21, 21:04

Amenyiben tetszeni fog a ,,Leophane nyomvonalon,, fogok haladni. ;)

Leophane

Leophane

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.21, 20:53

Érdemes az Alapítványok után, vagy párhuzamban a robotokat is elővenni. Én legalábbis Első Alapítvány Trilógia - hátraugrás, robotok - aztán haladás előre, a Föld és Űrlakók viszonya, a galaxis gyarmatosítása, ezzel kapcsolatban több regény, novella van. Aztán Második Alapítvány Trilógia, a harmadik rész az Első nyitójával, az Alapítványal összecsúszik. Ajánlom ilyenkor az Encyclopediát olvasni, az majd írja, melyik fejezetnél kell kinyitni a másik könyvet, melyik fejezetet olvassuk el (tehát nekünk újra és jön a sok "azt" és "jaj, hát persze...") végül, ha a Második Trilógia finish-e lefut, még befoltozgatni az üres lyukakat és ajánlom az Alapítvány pereme két kötetes, majd befejezésül, a Sagát záró Alapítvány és Föld regényt.

Remélem, segítettem.
Hagytam ki dolgokat. Viszont szerintem így lehet a legjobban átlátni, hogyan jutot el Asimov világa az Amerikai Robot és Gépember Rt 1985-ös megalapításától odáig, hogy az Alapítvány elkezdi kutatni az emberiség eredetét...

Goraq

Goraq

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1259 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.21, 20:38

Lesz ami lesz alapon lekaptam a könyvtárpolról az Én a robotot,de most a Nagy Gatsby van soron,majd meglátom,hogy milyen lesz a tanácsokat mindenesetre köszönöm. ;)

Leophane

Leophane

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.21, 19:44

Én is minden ismerkedőnek az Alapítványokat ajánlanám legelőször.
Szerintem nem éri meg a kronológiával kezdeni. Nem csak a stílus fog ide-oda járkálni (Asimov különböző életkorokban megírt könyvei miatt) hanem poénokat is előre lelő.

Ha még elővehetek ilyen ősrégi témákat, mint a kedvencek, nekem Dors Venabili volt a kedvenc szereplőm (ma is az egyik kedvenc regényszereplőm) és a Dors-Hari történet szerintem a legjobb szerelmes történetek egyike.

amt

fejes91

fejes91

A Káosz Ura

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.18, 15:06

Na igen, az Én, a robotban kb az alapszituáció az, ami asimovi, a hangulat baromira nem, de gondoltam hátha neked bejött. A 200 éves ember viszont egészen jó véleményem szerint, és az, ha emlékeim nem csalnak szinte egy az egyben Asimov egyik hosszabb novellája.
Nagyon szívesen az ajánlást, remélem tetszeni fog.

Goraq

Goraq

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1259 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.04.17, 16:12

én a robotott láttam
Valamiért nem engedte átszerkeszteni. :normaalis:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]