Ugrás tartalomhoz

Fotó

Isaac Asimov

• Válasz írásához lépj be
119 hozzászólás érkezett eddig

_twillight (NPC/NJK)

_twillight (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.05.18, 08:39

Ellenben nincs túlnépesedés, erőforrások kimerülése, felesleges öldöklés, mértéktelen környezetszennyezés, minimálisnál több bűnözés...

Gaia is elismeri, hogy nem mindenható, sőt hogy szüksége van független egyénekre olyan esetekre, mint amiért az alapítványista tanácsnokot is kiválasztották a döntésre.

_Xiiau (NPC/NJK)

_Xiiau (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.05.18, 07:52

Nekem is ez volt az egyik kedvencem.

de néhány bolygó amit békén hagy, és részleges elkülönölés....
:nono: Álandoság és az egyén hiánya. borzalom

_twillight (NPC/NJK)

_twillight (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.05.17, 11:46

Az Alapítvány és Földben elemzik Gaiának azt a problémáját, hogy könnyen stagnáláshoz vezethet. Az alapítványista folyamatosan arról győzködi Gaiát, hogy a változás szép, és kívánatos. Találni olyan utalásokat, ahol Gaia pl. felkínálja, hogy direkt szélsőségesen hagy egyes bolygókat azoknak, akiknek a hajlama arrafelé tendál, illetve más módokon is "engedélyezi" a különbözőséget pl. olyan részleges elkülönültséggel, mint amilyennel a gaiai nő rendelkezik.

Az én kedvencem épp ezért a fenti könyv - feltéve, ha előtte olvashattam a többit.
A nem-alapítvány történetekből (pl. robot-ciklus, különálló regények) az Űr áramlatait találtam a legeredetibbnek.

Tindalos

Tindalos

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.16, 21:53

Hmmm...a rövid nyomozós sztorijai...

fejes91

fejes91

A Káosz Ura

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.16, 20:46

Nektek melyik a kedvenc Asimov-történetetek?
Csak kíváncsiságból.

algernon_b

algernon_b

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 35 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.05, 15:17

Nekem tetszik a Gaia-alternatíva. Azért áll meg ott már minden, mert elérte a tökéletesség szintjét. Onnan pedig hova lehet továbbjutni?
Tipikus emberi tulajdonság: még a tökéletesnél is jobbat keresünk ;)

_Xiiau (NPC/NJK)

_Xiiau (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.30, 15:30

Hát ez az itt minden megáll.

_Driver to Hell (NPC/NJK)

• Látogató

Kelt 2006.04.30, 13:49

Ennél hogy tudsz jobbra törekedni? A világban élők elégedettek, mert tudják, hogyan válhatnak értékes részeivé az egésznek. Elégedetlenség az aberráltaktól eltekintve minimum. Nehezen tudok egy emberi közösségnek jobbbat elképzelni, de ha esetleg van ötleted, ne hagyj minket tudatlanásgban.

_Xiiau (NPC/NJK)

_Xiiau (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.27, 13:03

nem egy embernek. hanem mindnek. egy világ ami állandó és nincs benne semmi változás (törekvés a jobbra) az olyan mint ha nem is lenne/élne. már pedig Gaia egy ilyen világot kinál.

de lehet hogy a változatosság kedvélyért megint tévedek :D

• Látogató

Kelt 2006.04.10, 18:56

Szvsz a "nagybetűs" Emberiségnek tényleg jót tenne, de ezt a könyvben is fejtetgetik. Az egy más kérdés, hogy egy embernek mit jelentene. :(

_Xiiau (NPC/NJK)

_Xiiau (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.07, 12:02

Én ebben azért nem vagyok anyira biztos... mármint hogy jót tenne a az emberiségnek

_Sygmarr (NPC/NJK)

_Sygmarr (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.03.25, 18:07

Hali!

a Alapítvány és Föld jövőképéhez: a II. Birodalom emberi birodalom lenne, emberi törvényekkel kormányozva (előkelő helyen az ún. "farkastörvénnyel", ugyebár :D), míg a Galaxia tényleg a Három Törvény szerint élne, és talán csökkentené ez a megosztott, háborúskodó, emberi birodalom problémáit. Ami - földönkívüli fejlett életet is leszámítva - tényleg jót tenne az emberiségnek.

Módosította Sygmarr: 2006.03.25, 18:08

_Xiiau (NPC/NJK)

_Xiiau (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.03.21, 15:13

Szerintem evvel sokan vannak így.... :leborul:

Denisa

Denisa

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 188 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.20, 11:55

Mindenkinek köszönöm a választ! :( Alighanem a Szukitssal kezdek, azt láttam a könyvtárban - lóvéval sajna nem vagyok túlzottan eleresztve... :D

_Xiiau (NPC/NJK)

_Xiiau (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.03.20, 11:02

:( igazad van.

• Látogató

Kelt 2006.03.17, 16:41

Annyit fűznék hozzá, hogy a solariai "gnóm" gyerek (én nem a gnómságát emelném ki, hanem mondjuk, hogy férfi és nő egyszerre meg hogy transzduktorai vannak) irtóra mesterséges mutáció eredménye.
Az ellenségesség a gyerekben nincs is igazán benne, csak az apja-anyjában. Te is ideg lennél ha összevissza hurcolásznának oszt nem engednek haza.
:vitatkozik:

_Xiiau (NPC/NJK)

_Xiiau (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.03.17, 11:00

:)
Egyébként Trevize ok fejtése nem volt olyan "falls". Az emberiség benépesítette az univerzumot. minden bolygó egy lehetőség a mutációk kialakulására, akkár olyan szinten mint a gnóm gyerek a solariaról.
-az ellenség köztünk van-
;)

(bár lehez hogy h*jeséget beszélek...)

• Látogató

Kelt 2006.03.10, 14:11

Nekem tetszet. És írói baravúr volt szerintem : egy ideális világ amely nyugtalanságot kelt vagy teljes elutasítást

Egy szép új világ. Na jó, azért ne azonosítsuk a kettőt.

• Látogató

Kelt 2006.03.10, 14:08

Vagy inkább az egész Baley-trilógiát. (Acélbarlangok, A meztelen nap, A Hajnal bolygó robotjai). Ha a középsőt sikerül megszerezned, szólj, mert azt még én se olvastam.
Esetleg -nagyon esetleg- az Én, a robottal. De ne tévesszen meg a film! Átkozottul nem ugyanaz. Szvsz elvont egy kicsit, de azért jól leírja a kezdeteket. Illetve a Robottörténeteket. És ne lepődj meg, ha hasonlóságokat veszel észre, az egész Én, a robot benne van a Robottörténetekben.

_Xiiau (NPC/NJK)

_Xiiau (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.03.10, 12:26

( ha szereted a krimi jelleget) Akkor a Acélbarlangokat. Az az egyik legjobb műve. szerintem
;)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]