Ugrás tartalomhoz

Fotó

Dragon Dice

• Válasz írásához lépj be
275 hozzászólás érkezett eddig

wegergely

wegergely

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.15, 18:49

Helló mindenki!

Újra itt, újra együtt! :)

Nagyon úgy néz ki, hogy új játékosok tűnnek fel a színen, ezért gondoltam, hogy fel lehetne éleszteni a rendszeresebb játék hagyományt. Egyik érdeklődő a Gépház bolt-klub tulajdonosa, István (majd találunk neki v.mi találó D.D.-s nevet, persze, ha kiérdemli! ;) ) úgyhogy az lenne a javaslatom, hogy a ha nem otthon játszunk, tegyük át a kocka dobálást ebbe a klubba és ne felejtsünk el vinni egy-két plusz sereget, hogy Ő is tudjon játszani.

A másik régi barátom, Gobbo, aki beruházott nem kevés Goblinba és a barátja, aki szintén csatlakozott Törpékkel a D.D. tulajdonosok egyre népesebb magyarországi táborához! Tapsot nekik! :bravo: :bravo: :bravo:

Ezért, meg azért mert ez egy jó játék, hajrá!!! :hedbeng2:

Legközelebbi időpont Ápr. 18 szerda, én du.-tól estig ott leszek a gépházban, gyertek és toljuk! :nod:

amperyuu

amperyuu

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.07.13, 20:30

Sziasztok!

Nincs már időm játszani velük, és ha volna is, mással játszom, úgyhogy van egy komoly Firewalker seregem eladó.
12 Monster, mind a négy fajta megvan benne.

17 Missile (4/1/12)

22 Magic (3/7/12)

18 Cavalry (0/6/12)

21 Heavy (3/6/12)

20 Light (3/6/11)

Összesen 110 kocka.

Plusz magyar nyelvű leírás, és angol nyelvű statisztikák a sereghez.

Szintén van egy kisebb Lava elf sereg:

1 Monster

15 Missile (3/4/8)

13 Magic (2/3/8)

15 Cavalry (3/4/8)

12 Heavy (2/4/6)

11 Light (3/0/8)

Összesen 67 kocka.

Van még 5 síkság, 1 tengerpart és 2  hegyvidék terrain.

1 vörös, 1 fekete és egy kék sárkány.

1 kis piros, 1 kis kék, és egy közepes piros dragonkin.

1 nagy fehér hatoldalú TSR logós kocka, nem emlékszem már a nevére, valamilyen dragonslayer szerű.

Sereglapok.
És 4 common Coral elf.

Igyekszem alá menni az ebay áraknak, így az irányárak:

A Firewalker sereg 25.000 forint

A Lava elf sereg 13.000 forint
A két sereg együtt: 30.000 forint
Külön az egyebek (sárkányok, terrainek, stb.) nem eladóak, amíg van sereg, de sereghez vihetőek +5.000 forintért.

Vagy megegyezés szerint. Bármilyen ajánlatot meghallgatok, maximum nem fogadom el. :)

Ha itt nem megy el, kénytelen leszek az ebay-en megpróbálni, de ennek maceráját megspórolnám belföldi eladással. :)

Érdeklődni a +36 30 400 2379-es számon lehet.

wegergely

wegergely

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.20, 22:27

Most, hogy megvan mind az öt új szörnyike, :hedbeng2: (köszönet érte mindenkinek, aki "tehet" róla! :ok: ) elgondolkodtam vajon melyik a leghatékonyabb, illetve melyik új ikon a legütősebb.

A Leviathan és a Cannibal érdekes módon elég hasonló, mert mind a kettőn van Swallow SAI és az új ikonjuk (Hypnotic Gaze, Net) is nagyjából ugyan azt tudja. Vagyis blokkol négy egészségnyi egységet egy körig. Egyértelmű viszont, hogy a Leviathan inkább mozgó/védekező, míg a Cannibal meg közelharcos egység, mert ütéskor :lecsap: (a fej ikonon kívül) hat oldalát használhatja.

A Lava Elfek Lurker In The Deep-je főleg varázsol, :kavar: amellett, hogy nagyon jól védekezik, ráadásul az otthoni területén hozzáadhatja a mozgását is védelemnek. Bár még enélkül is elég meggyőző, mert min. 50%-os arányban dobja a védelmet máshol.

Az Amazon Nightmare mozgó/közelharcos szörny, védelem nem sok van rajta, viszont bepótolja mozgásból, mert 70%-os (!) arányban hajigálja a manővereket.

És akkor jöjjön a győztes Bunyós Pityu :nagyereide: (szerintem) szörnyike, a törpe Behemoth! :bravo:

Összesen 6 oldala hasznos közelharcban, de ott van még a Bash nevezetű SAI is, ami elég erős tud lenni. (Vagyis védekezéskor az ellenfél bármelyik normál közelharci eredményt dobó egységére visszaveri a saját támadását, ami ellen védelmet kell dobjon. Ráadásul ezen támadások elvesztek, ezt már nem kell levédeni a megtámadott seregnek.)

De nem is ezért lett a győztes, hanem a Charge SAI miatt, ami tulajdonképpen visszahozta a játékba a régi TSR-os szabály változat "Roham" lehetőségét. Ez nekem nagyon tetszett, kicsit szomorú voltam amiatt, hogy az újabb szabályokból kivették, mert színesítette a játékot. Az is igaz, hogy irgalmatlanul brutális tudott lenni, mert a lényege, hogy a két összecsapó sereg egyet-egyet dob és a rohamozó a mozgás dobásait is hozzáadja a közelharci eredményéhez, a védekező viszont egyszerre támad és védekezik. Ez ellen a támadás ellen a rohamozónak nincsen védelme, kivéve, ha mágikus mentőt nem adott magának előtte, mert csak az számít. Sajnos csak egy oldalán van meg a kockán ez a SAI, így viszonylag ritkán láthatjuk, mindenesetre, még ha kevés rá az esély, akkor is jó dolog, hogy valahogyan visszacsempészték a játékba ezt a régi, de annál hatékonyabb támadási formát. Emellett van még rajta a Stomp SAI, ami ugyanúgy temethet, mint a fent említett Swallow, úgyhogy ebben sem szenved hátrányt a Leviathan és a Cannibal-al szemben.

Persze most a közelharcra fókuszáltam, mert szerintem a játék legizgalmasabb része a közelharc, amikor kiderül ki az igazi legény a gáton! :felvon:

Az ikonok "csatájában" a Cloak lett a nyerő nálam a Lurkeren, mert tulajdonképpen egy Cantrip, de ha védelemkor jön ki, akkor négy mágikus (!) mentőt ad a köv. kör elejéig, (jut eszembe, ennek is meg kell csinálni a varázslat kártyáját!) viszont, hogyha megcélozza valamilyen hatás a szörnyet, akkor megduplázza a fejét, mert ha kijön annak használhatod, ami éppen kell!

Nem rossz! :hedbeng2:

wegergely

wegergely

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.04, 22:14

Nagy csákkk mindenkinek!

A mai napon hatalmas küzdelmek zajlottak Esfah ősi földjén a területek birtoklásáért a nemes Coral Elfek, az Élőholtak félelmetes hordái és a dermesztő Fagyszárnyak között! A sárkányok is kivették a részüket az osztásból rendesen, ennyi lángot jókor, jó helyen még nem nagyon láttunk! :lecsap:

A csaták során az Élőholtak bizonyultak sikeresebbnek kiváló taktikai húzásaikkal és a kíméletlen mágiájukkal. :bravo:  (Dú szam ívöl medzsik! Most bejött!) :kavar:  Egy csatát azért a Fagyszárnyak is elkönyvelhettek maguknak, :hedbeng2: viszont a Coral Elfek meglepő módon a borzalmas háború utáni "békés" zombi kockák hajigálásában lettek sikeresek! BRRRRRAAAAAAIIIIIIIIIINNNZZZZZZZZZZZ!!!!!!!

Szóval kockázásra kockázás volt a válasz, ez a nap sem telt hiába! :nod:

Felmerült egy kérdés is: Verseny mikor lesz megint? :gerjedek:

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.26, 18:48

Szia,

létezik egy kb. 15 évvel ezelőtti magyar szabálykönyv, de az abban foglaltak már nagyrészt megváltoztak, így nem ajánlanám.

Szívesen tartok egy demót ha gondolod, így sokkal egyszerűbben és élvezetesebben meg tudod ismerni a játékot, mintha a 80 oldalas szabálykönyvet olvasgatnád  :)

Sziasztok azt szeretném kérdezni, hogy van e valakinek magyar szabálykönyve, leirása, segédlete a játékhoz? Ha igen azt eltudná e küldeni nekem vagy egy linkel utba igazitani.

Köszönöm

Fecó

sotetmessias

sotetmessias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 673 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.26, 08:56

Sziasztok azt szeretném kérdezni, hogy van e valakinek magyar szabálykönyve, leirása, segédlete a játékhoz? Ha igen azt eltudná e küldeni nekem vagy egy linkel utba igazitani.

Köszönöm

Fecó

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.07, 17:49

éppen elkezdtem újra rajzolgatni a terepet a bőrre...! :nod: :gyagya: :w00t:

Weg!

Csak szorgalmasan  :)

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.07, 17:46

Verseny infó:

a hétvégi verseny egy későbbi időpontban kerül majd megrendezésre.

wegergely

wegergely

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.06, 17:04

Pattison, ne idegesíts ilyen linkekkel (http://www.sfr-inc.com/cart/product_info.php?products_id=190), mert éppen elkezdtem újra rajzolgatni a terepet a bőrre...! :nod: :gyagya: :w00t:

Nekem a Frostwing TSR-os kiadás tetszik a legjobban, mert a fekete-kék alapon a világoskék tinta nagyon ütős! Az SFR-es kiadás sajna nem sikerült ilyen jól, mert túl sötét a kék alap, ráadásul a fehér tinta is nagyon világít, takarja az alapszíneket. Viszont a javukra kell írni, hogy tanultak a hibából, mert a későbbi kiadásokban (még mindig az SFR) már világosabb az alap szín kék, sőt, az így készült promó kockáik az okker sárga tintával már pont olyan jól néznek ki, mint a régi TSR-os kiadás. :ok:

pattison

pattison

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 642 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.04, 07:09

http://www.sfr-inc.com/cart/product_info.php?products_id=190

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.02, 17:27

A Nyári Hadjárat újabb VERSENYE!        

:gerjedek:    :hedbeng2:    :nod:    :hedbeng:    :flower:    :party:     :gitar:

Időpont: Július 11, 10:00h

Helyszín: Metagame, Bp. 1132 Kádár u. 10

További részletek a jövő hét elején.

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.02, 14:20

A Szvempiknek igazán szép, élő színeik vannak. Az új kiadás csillogóra lakkozott kockái pedig már szinte féldrágakövekként csillognak.  Dráááágaszááág...

nagykocka

nagykocka

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 13 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.07.02, 09:42

Egész Mogyorós Csákki! A 12 fajból - Eldarimok tacet - kinek melyik tetszik a legjobban a faji színek tekintetében? Elég sokat sz..akodtam mostanában velük, és nálam az abszolút győztes a Gobbó "Sun"! Nagyon rájul néz ki szerintem! Azokból is az tetszik a legjobban, amelyeknél jól elkülönül az árán meg a fekete, és az áránból van több a koczkán. Zsiiiiirááf!!! Zzzzzssssaaaaa!!!! :-DD Nightmare, NK

Catti-brie

Catti-brie

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 5 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.06.21, 18:24

Az kimaradt, hogy ki milyen fajjal játszott:

Gregorius - Tűzjárók

Sötételf N'd'Raash - Lávaelfek

Ancsa - Goblin

Nagykocka - Erdei népek

pattison - Tűzjárók

Catti-brie - Törpe

Halihó Mindenkinek!

Én is köszönöm a versenyt, nagyon klassz élmény volt. Részemről örvendetes, hogy legalább 0,5 pontot sikerült összekaparnom, várható volt, hogy a földbe leszek döngölve.

Ettől függetlenül tényleg izgalmas volt a game, és sokat tanultam én is. Gregorius az első menetben röpke 18 perc alatt forgatott 2 területet 8-ba, aztán az Erdei népekkel küzdöttem a másik két körben. Ami vicces volt, hogy Gregorius és Nagykocka ellen is kijött a döntetlen a kezdő dobáskor, illetve akkor néztem nagyot, amikor az Erdei népek rátámadtak a törpe varázslóimra, és a varázslók nemhogy kivédték a rohamot, de aztán MIND visszaütöttek (egyik sem varázsolt), és nagyot sebeztek az ellenfelen. :hedbeng2:

Ja igen, és Nagykocka annak sem örült, amikor rápakoltam két sárkányt meg -18 mozgást, és szegény csak akkor dobta meg a dispellt ellenem, amikor valami apróságot próbáltam ráidézni... :fejsimi:

Amúgy meg köszönöm a támogató és segítő részvételt, nagyon rendesek voltatok a kis kezdő Catti-brie-vel. :bravo:

Várjuk a folytatást!

Üdv, C-b.

_sotetelf (NPC/NJK)

_sotetelf (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2015.06.21, 17:15

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek az élményt, a türelmet, és a sok segítséget, a játék és a társaság is kiváló volt! :)

Az én oldalamon egyértelműen a kezdők szerencséje állt, de még azon a szinten is, hogy az első meccsemet elvesztve nem kerültem a 3x-os fullkill-győztes Darth Lord Gregorius Nagymester karmai közé ;)

Ennél az eredménynél többet nem is remélhettem.. Kellett még hozzá a 2. kör sorsolása ahol potya 2 pont hullott az ölembe játék nélkül (by), és a végén a kék sárkányok szeszélyes, már-már áruló viselkedése, ahogy idézőjük ellen fordultak.

nagykocka

nagykocka

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 13 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.06.21, 11:06

Az a szerencsétek, hogy a Fagyszárnyaim éppen nem értek rá!  :ejj:  Na, de majd legközelebb...! :felvon:  :tex: :muhaha:

Lehet, hogy ez inkább neked szerencse?  :lecsap:  :rotfl:  :nyenye: Ahogy a hybrideket eddig megismertem...inkább ön-, mint közveszélyesek!  :hedbeng2:  :rip:

Az első gémem érdekes része valóban a 3 db 1-re kigurított és nem túlságosan mozgatott területek voltak. Mondjuk valószínűleg az egész másképpen alakult volna, ha kezdettől tisztában vagyok a nyerési szabályokkal - akkor pl. nem apríttatom le magam Pattisonnal, hanem kimegyek tartalékba regenerálódni. De így abban a tudatban harcoltam - a gém utolsó 5 percét leszámítva -, hogy aki csak egy hajszállal is jobban áll a játék végén, az viszi az összes pontot. Amúgy a szabályokkal szerintem alapból semmi baj sincsen, mert a totális győzelemre ösztökélnek - 2 8-ba forgatás, vagy full kill. Legközelebb már tudni fogom ezt is.

Meg azt is, hogy több szörny vihető, minden szörny TÍPUSBÓL max. 1 - mindenki úgy értette, hogy csak összesen max. 1 szörny hozható, kivéve Greget. Lehet, hogy más lett volna a koncepcióm...

Mondjuk ami meg az én faji speckóm - nagykocka faj -, hogy mindegyik fajból vittem a maxot: 5 moster, 10 rare, 15 u.c., 20 common, az összes sárkány, összes terület... Éééés ugye elég lett volna 36 pontnyi sereg, 2 terület, 2 sárknádóóóóó... :duh:  :hedbeng:  :w00t: Nem is beszélve arról, hogy akkor "kicsit" jobban átgondolom az összeállítást, és a stratégiát... :nos:  :hogymi:  :duh:

Ami biztos - ahogyan Greg is mondta - rengeteg tp-t gyűjtöttem!! Remélem használni is tudom majd az elkövetkező versenyeken! Mert összességében én élveztem az egészet, a gémeket, és a verseny hangulatot is.

Respect Greg! Jöhet a következő!! :nod:

wegergely

wegergely

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.21, 09:20

Az a szerencsétek, hogy a Fagyszárnyaim éppen nem értek rá!  :ejj:  Na, de majd legközelebb...! :felvon:  :tex: :muhaha:

Módosította wegergely: 2015.06.21, 09:21

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.21, 07:46

Az kimaradt, hogy ki milyen fajjal játszott:

Gregorius - Tűzjárók

Sötételf N'd'Raash - Lávaelfek

Ancsa - Goblin

Nagykocka - Erdei népek

pattison - Tűzjárók

Catti-brie - Törpe

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.20, 18:15

A mai versenyen nyert fődíjamat felajánlom a következő verseny nyereményalapjába.

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.20, 17:58

Még egy érdekes pillanat a versenyről:

Sötételf az utolsó fordulóban a döntetlenre álló meccs vége előtt 30 másodperccel dobott két komoly sárkánytámadást, így biztosítva magának az ezüstérmet az újrajátszás helyett...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]