Ugrás tartalomhoz

Fotó

Dragon Dice

• Válasz írásához lépj be
275 hozzászólás érkezett eddig

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.01, 16:17

csütörtökön (28.-án) már játszottam három menetet a F.Petivel a versenyre készülve, de mivel sok részlet még tisztázásra vár, ezért inkább csak tippeltünk, hogy milyen seregek is jöhetnek majd. 

Holnap kiírásra kerülnek a verseny részletei és feltételei.  :rendezo:

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.01, 16:14

Helló Ketti-brí!

A kérdéseidre a válaszok:

- A Földpáncél levédi-e a villámot, ha cantrip-et dobtam a varázslóval?

Igen, amennyiben azt varázsolsz :)

- Sárkánylehelet ellen, ha lehet mentőt dobni, a Földpáncél automatikusan véd-e?

Kizárólag csak a Blue és Green sárknádók lehellete ellen van lehetőség mentődobásra,

így működik az Earthen Armor.

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.01, 14:36

Kedvenc promó,...kedvenc promó... Volt amelyiket könyvben adtak ki...

A Dragonslayer számomra is a legkülönlegesebb promók egyike, a Cast of Fate c. könyvhöz mellékelték, pontosabban fogalmazva: a könyvben jelent meg: egy 300 oldalas műről van szó, aminek a jobb alsó szélébe egy kör alakú lyukat vágtak és itt helyezték el a kockát - hatalmas ötlet!  :leborul:  :bravo:  

wegergely

wegergely

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.30, 21:22

Hát, igen!

Elkezdődött a felkészülés a versenyre, ráadásul, -mint azt alább is láthatjátok- új játékost üdvözölhetünk a pályán! :w00t: :w00t: :w00t: Szia Hugi! :gerjedek:

Igazság szerint csütörtökön (28.-án) már játszottam három menetet a F.Petivel a versenyre készülve, de mivel sok részlet még tisztázásra vár, ezért inkább csak tippeltünk, hogy milyen seregek is jöhetnek majd. Most 36 pont, benne egy 4 pontos szörnyike, kis területek, kis sárkányok volt a menüben. :kavar: Semmi varázs tárgy, eldarim csempe, brutál medallion.

Mindenesetre a törpék ma szépen elbántak a fagyszárnyaimmal, hiába nyertem meg az elején a területet. :lecsap: Egy gyors 8-as foglalás és rengeteg földpáncél/burning hands kiosztása mellett már csak futhattam (illetve repülhettem :medital: ) az eredmény után... :mufurc: A hibrid sárkányok sem szerepeltek túl jól, bár egyszer sikerült lángot! dobni és hibridekkel ez most először történt meg velem játékban. Nem rossz, mert választhattam a két láng! hatás közül, amelyik jobban jött akkor. Kár, hogy többször nem jött ki... Asszem ott toltam el, hogy nem a 8-ban ülő kis sárkányokkal felturbózott mágusokra kellett volna idézgetni őket, hanem a szépen menetelő másik seregre, ami nélkülözte ugye a vár nyújtotta védelmet. Ráadásul ott sem hagyhattam a saját váramat, hogy egy végső elkeseredett rohamot intézzek v.melyik sereg ellen, mert ugye a törpék tudnak egy ösvény nevezetű varázslatot, amit most kivételesen nem felejtettem el... :normaalis:

De a lényeg, hogy végre hosszú szünet után újra dobálhattuk a kockákat! :hedbeng2:

Catti-brie

Catti-brie

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 5 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.05.30, 19:25

Helló Mindenkinek!

Megkezdtem edzésemet a nyári versenyre, rögtön két kérdés is felmerült:

- A Földpáncél levédi-e a villámot, ha cantrip-et dobtam a varázslóval?

- Sárkánylehelet ellen, ha lehet mentőt dobni, a Földpáncél automatikusan véd-e?

Előre is köszi a felvilágosítást:

Catti-brie, a Törpék barátja (alias wegergely húga) :w00t:

wegergely

wegergely

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.14, 23:53

Kedvenc promó,...kedvenc promó... :hogymi: Az tuti, hogy a régiek közül kerül ki, mert nagyon ötletes és hangulatos módon adták ki azokat. Volt amelyiket könyvben adtak ki, volt amelyiket versenyen osztogatták, meg két olyan is amelyiket versenyen egy automatából lehetett megvenni és nem tudtad melyik jön ki.

Így most eszerint a Dragon Slayer nyert nálam, mert szerintem hatalmas ötlet volt, hogy egy könyvben rejtették el, úgy, hogy egy kerek lyukat vágtak a lapokba. Egyébként meg egy brutálisan erős Eldarim bajnok. :tex: Jut eszembe Gregorius ezt rakta ki felhasználó képnek. :ok:

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.14, 16:29

Körkérdés:

kinek melyik a kedvenc promó kockája és miért?  :freud:

Bármilyen szempont szóba jöhet, nem csak a használhatósági...  ;)

pattison

pattison

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 642 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.04, 08:59

Hát igen-igen, bár azóta Ancsa is fölfedezte magának őket, és nagyon összebarátkoztak.  :picipar:

Csakúgy, mint a Dragonlorddal, aki mindig azt az oldalát mutatja neki, ami épp szükséges...

A sárkányszelidítés alap művelet, a Sneak Attack pedig rendszeres vendég.  :aboci:

Amióta velük játszik, kb. 2 győzelem ide, 6 oda a mérleg.  :agot:

Lényeg a lényeg, hogy úgy látom nem lesz ebből nála hosszútávon Treefolk, el lett csaklizva a seregem!  :lol:  :lol:

wegergely

wegergely

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.01, 23:10

Köszi a válaszokat, akkor végül is jól gondoltam mindent, csak nem voltam biztos benne. :koszonom:

Viszont az újabb 4-es parti után elmondhatjuk, hogy Pattison Gobbói elég jól belejöttek a küzdelembe, ugyanis mindkét játékból győztesen kerültek ki! Gratuci! :bravo: Bunyós Pityu nagyszerűen muzsikált az alaplabdaütő hangszerén! :nagyereide: :gitar: Bár ehhez kellett az is, hogy Nagykocka benézze az ösvény varázslatot, de ez mit sem von le a Zsuzsi mentes győzelem értékéből! :nod:

Módosította wegergely: 2015.05.01, 23:12

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.19, 20:26

Weg, a válaszok:

1.

sereg kék lángot szenvedve:

a) amennyiben nincs jelen ellenséges sereg, lehet fordítani a területet, mert az nem roll.

b) amennyiben van jelen ellenséges sereg, de nem akar ellenmanőverezni, akkor is lehet fordítani a területet.

2.

Weg - old habits die hard, igaz?  :ora:   :gerjedek:

Az 1997.-es szabályokban volt a "max. 3 sereg egy helyen" szabály, amit azóta az SFR-es FőArcGuruk eltöröltek, mert szerintük ennek nem volt értelme és a multigémeket tekintve, tényleg így van.

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.19, 19:42

Ez olyan lehet, mint az, hogy 15 évig úgy játszottuk, hogy ha bemegyünk egy területre ahol nincs senki, újra kell dobni. Közbe nem is... :duh:

Meglepő, hogy semmivel sem volt rosszabb úgy a játék  :gerjedek:

wegergely

wegergely

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.18, 20:19

Újra volt egy jó kis 4-es multijáték csütörtökön :hedbeng2: :w00t: és megint (vagy újra?) felmerült egy-két kérdés. :blahblah:

Az első, ami igazán fontos, hogy a kék sárkány lehelet megakadályozza-e az elszenvedő sereg terület kocka forgatását, ha nincs ott másik sereg? Ugye azt írja, hogy a sereg nem dobhat semmire, csak védelemre a köv. kör elejéig. De ha nincs másik sereg, akkor nem kell dobni a manőverre se, ugye...

A másik pedig, hogy egy területen lehet-e háromnál több sereg? Én úgy tudtam, hogy nem, de erre vonatkozólag nem találtam semmit a szabálykönyvben. A régiben sem... Ez olyan lehet, mint az, hogy 15 évig úgy játszottuk, hogy ha bemegyünk egy területre ahol nincs senki, újra kell dobni. Közbe nem is... :duh:

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.15, 12:13

Igen, létezik, én is ismerek egyet, a húgomat. :nod: Jól neveltük a bátyámmal, így vele is annyit lehetne játszani, amennyit csak akarsz. :hedbeng: Csak őt ciki lenne feleségül venni, meg már amúgy is férjnél van... :nono: :wow:

Igeeen?

Akkor miért nem vetted feleségül TE???  :kirohog:   :nemertem:

pattison

pattison

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 642 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.15, 10:34

redneck-randal-meme-generator-sara-yeah-

wegergely

wegergely

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 50 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.14, 22:32

Igen, létezik, én is ismerek egyet, a húgomat. :nod: Jól neveltük a bátyámmal, így vele is annyit lehetne játszani, amennyit csak akarsz. :hedbeng: Csak őt ciki lenne feleségül venni, meg már amúgy is férjnél van... :nono: :wow:

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.14, 18:45

Ami pedig egyszerűen fantasztikus:

"Amúgy Ancsával az egész hétvégét végigkockáztuk. Az elején a Treefolkkal nem annyira vitézkedett (ekkor derült fény arra is, hogy 3 Fireshadow mennyire mocskos kemény   :ize:), de aztán kipróbálta a Goblinokat is, és nem hagyott esélyt - csúnyán leabált velük!   :zokog:"

Mázlista vagy, ugye tudod??!! Szívből gratulálok!!  :nod:  :w00t:  :leborul:

Nagykocka:

Az ÁLOMNŐ akkor létezik??  :sug:

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.14, 18:41

Az mondjuk való igaz, hogy bizonyos fajoknak nincs save generáló varázslata.

Pl. Tűzjárókkal játszva újra meg újra végigolvastam a spell listát, hogy "tényleg nem tudok magamnak save-et adni sehogy?". 

Firewalkers-eknek  - egy kis túlzással - olyan szörnyek mellett nincs is szükségük save-ekre, mint a Fireshadow és a Phoenix, amit  a Flasfire -el igen hatásosan ki lehet használni.   :nuke:

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.14, 18:39

Nekem is az a véleményem, hogy ez így még mindig túl táp, vagy drasztikusan drágítani kéne (mondjuk 8hp), vagy minimum sereg pontszámhoz kötni a használatát, amire lentebb már tettem javaslatot. Csak azt nem értem, hogy erre odaát még miért nem jöttek rá? Gregorius, megkérdeztük ezt valaha a Csákkéktól?  Hátha tudnak mondani egy elfogadható magyarázatot. :blahblah:

Bármit meg lehet kérdezni az SFR-es főfőokosoktól, de meggyőzni őket - bármilyen általunk ésszerűnek is tartott változtatásról - nem igazán lehet és úgy vélem, hogy igazuk is van, hiszen összességében egy igazán logikusan és jól működő módon lett át-, és kidolgozva a gém. 

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 593 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.14, 18:37

Sokat dob a defenzív játékon a dragonkin, és tényleg nagyon dörzsöltnek kell lenni ahhoz, hogy valaki ezt megoldja.  meglátás.

Kicsit szerintem hiányzik egy olyan varázslat, amivel kimondottan a dragonkineket lehet kezelni - nem föltétlen megölésre gondolok, de mondjuk egy fajta színűt inaktiválni vele egy körre, vagy ilyesmi. 

Mi a véleményetek?

A Dragonkinek szvsz is a defenzív játékot erősítik és legkevésbé sem proaktív.

Ne felejtsd el a Coral Elf Degenerate Dragonkin spell-t  :kungfu:  :leborul:  :hedbeng:

nagykocka

nagykocka

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 13 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.04.14, 15:00

Pattison, azt hiszem mindannyiunk nevében mondhatom, hogy nagyon örülünk, hogy rákattantál!!  :nod: Üdvözlégy a Kattantak között!!  :hedbeng: És kívánom, hogy nagyon sokáig legyél te is Kattant!! :panikol2:  :medital:  :gerjedek:

Ami pedig egyszerűen fantasztikus:

"Amúgy Ancsával az egész hétvégét végigkockáztuk. Az elején a Treefolkkal nem annyira vitézkedett (ekkor derült fény arra is, hogy 3 Fireshadow mennyire mocskos kemény   :ize:), de aztán kipróbálta a Goblinokat is, és nem hagyott esélyt - csúnyán leabált velük!   :zokog:"

Mázlista vagy, ugye tudod??!! Szívből gratulálok!!  :nod:  :w00t:  :leborul:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]