Ugrás tartalomhoz

Fotó

SR verseny 2010

• Zárt téma Téma lezárva
214 hozzászólás érkezett eddig

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.16, 18:41

Apropó. Hol a 2011-es fórum? :D
M.

Erre a választ az előző oldalon találod. Sajnos. :(

mordan

mordan

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.16, 15:36

Üdv!

Kérdés:

Figyelő honnan tudta...

Biztos volt egy beépített embere aki köpött...

Apropó. Hol a 2011-es fórum? :D
M.

Creo

Creo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.07, 13:08

Üdv!

Kérdés:

Figyelő honnan tudta, hogy a 38-asok főhadiszállásába a csatornán keresztül szépen lazán fel lehet jutni oda, ahol a cucc van. Pláne, hogy a cucc a 4.-en van?
Oké, hogy frankón kijött, hogy a karakterek orra elől elmarja, meg minden, de elég kevés ideje volt felmérni a terepet, vagy infót szerezni róla.
Már, amennyiben volt infó a csatorna felőli, épületben húzódó aknáról!

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8107 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.06, 09:48

Szerintem nem kell vele sietni, mert lehetnek emberkék, akik még nem olvasták a modult, de hozzászólnának, ha végeznek vele. Mi már Jaqs kollégával kibratyiztuk magunkat, úgyhogy amiatt nem kell félni, hogy tovább offolunk. :)

Varshi

Varshi

Árnyfalkatag

• Moderátor
  • 1592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.06, 09:45

Zárhatom a bazárt?

(senki többet harmadszor? tudjátok, "...vagy pedig hallgasson örökre!" :) )

Varshi

Varshi

Árnyfalkatag

• Moderátor
  • 1592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.27, 11:44

A "Karakterötletek, kezdő karakterek" topikot átneveztem "Karakterötletek, kidolgozott karakterek" címűre.

Ugye nem igényel magyarázatot?

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.27, 08:35

Tényleg: miért nem publikálod itt az ikrekből a tiédet? Az (egyik) legjobban kidolgozott karaktered.

Anno lett publikálva, itt a fórumon is kapott pár kritikát. Viszont a fő probléma vele, hogy a kapcsolatok, stb. szépen ki vannak dolgozva, de a teljes hátteret soha nem bogarásztam össze hozzá az e-mailekből és megbeszélésekből, anélkül pedig csak afféle glorifikált sokoldalas karakterlap.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8107 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.26, 14:21

(Bár nem közelíti meg terjedelemben Dylaxo utolsó, százmegás exceles karaktereit. :D )

100 megás? :ize: Mi van abban az Excelben? Videó a karakterről? :)

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2011.07.26, 12:36

Táposabb mint LG troll ijásza? :felvon:
Nekem a nála játszott kínai késdobálós adeptusod maradt meg még a kilencvenes évekből...
Tényleg: miért nem publikálod itt az ikrekből a tiédet? Az (egyik) legjobban kidolgozott karaktered.
(Bár nem közelíti meg terjedelemben Dylaxo utolsó, százmegás exceles karaktereit. :D )

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.26, 10:46

Nem minden elem van onnan, ahonnan gondolod. De azon gondolkodtam, hogy galambfóbiát adok neki, hogy örüljél! :)
A másik elkészült kari egyébként egy kiberíjász volt.

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2011.07.26, 09:46

Thirlen:

Nosztalgikus érzés fogott el a "patchwork" kari olvastán - egy évtized ötletei egybegyúrva. Természetesen nem az összes, de a nálunk előforduló törpe/lowlife karaktervonal főbb elemei (minimalizmus, állatpara, koszosság, exkatona-kibersámán, zárnyitós shoti, stb.)felvonulnak itt.

Varshi

Varshi

Árnyfalkatag

• Moderátor
  • 1592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.25, 16:33

ha nem lesz sok reakció, akkor asszem megkérem Varshit (talán erre még kapható :D ), hogy zárja a fórumot

Neked bármit és bárkit bezárok. :D

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.25, 13:13

(OFF)Jaqs, nem hiszem, hogy a védelmemre szorulnál! :D (/OFF)

Strato: Mint írtam, az eredeti verzió utcai szamuráj volt 90K-ból, aztán lett rigó, majd sámán. Használd egészséggel, ha túl soknak érzed, egyszerűen húzd le ami nem tetszik és oszd el az így felszabaduló pár pontot.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8107 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.25, 11:40

Én már elmondtam, amit akartam - a szövegértés és az etikai kérdések értelmezése már egyéni feladat - szerintem is hagyjuk.

Detto. Itt a nyugvópont. ;)

Thirlen!
Ez a Tata karakter kéri, hogy játsszanak vele. :) Mondjuk egy átlagos runner csapatba nehezen lehet integrálni a szaga és a hülyeségei miatt, de egy kiégett, csöves runner bandában oszlopos tag lehetne. Én lehámoznám róla a sámán vonalat, és abból gyúrnék egy új csapattagot. Simán el tudok képzelni melléjük egy hasonszőrű dekást is. :)
NPC-nek kiváló.

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2011.07.25, 11:18

Strato:

Kedves ügyvédkollega! Igen, később írtam oda. De attól még rögtönzök általában. (Amit Thirlen is tanúsíthatna az elmúlt 10+ éves RPGs múltunk alapján, ha lenne hozzá...khm...kedve.) De én nem 70-80 oldalas modulokról beszéltem ekkor, ezzel Stoneskinner emelt rá a "tétre".
Amúgy a WO = write only.
Én már elmondtam, amit akartam - a szövegértés és az etikai kérdések értelmezése már egyéni feladat - szerintem is hagyjuk.

Kalderon:

:rohog:

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8107 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.25, 10:28

Részemről indulatokról szó sincs, viszont ez a karakter érdekel. Mindjárt meghesszelem. ;)

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.25, 10:15

Mielőtt az indulatok még jobban elragadnának mindenkit, evezzünk más vizekre.

Anno az "újrafelhasznált" karakterek kapcsán elgondolkodtam azon, hogy következő versenyre csinálok segítségképpen pár karaktert a szervezőknek, hátha tudják használni. Ha meg nem, legalább jót szórakoztam. Nem annyira a tápra mentem rá, inkább az érdekességre. Így született meg például Tata, a sörétes puskás törpe hajléktalan. Eredetileg egy gondolatkísérletnek indult, hogy lehet-e utcai szamurájt csinálni 90K-ból, utána alakult át drasztikusan a jelenlegi mindenhez értő, de semmire sem képes alakká.
Itt lehet letölteni, ha érdekel valakit.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8107 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.24, 11:28

Írtam, ugyan hogy 5-6 óra az előállítás (már meglévő ötletből) de hozzá is tettem, hogy általában rögtönzök. Ergo nem most húztam elő a cilinderből.(Ez az ülések szórása miatt lett így egyébként, de ez mellékes.)

Pedig de. A rögtönzéses infót csak később biggyesztetted hozzá. :) Különben Stoneskinner sem írta volna, hogy

Mondjuk azt megnézném, hogy egy 70-80 oldalas modult megírsz 5-6 óra alatt :-)

2. Egy lefutott de lezáratlan projekt is projekt. Ezzel a mentalitással nemhogy a verseny, de más szférákban sem lehet sokra vinni. (szvsz)

Még szerencse, hogy a szerepjáték versenyek szférájában nincs verseny. Szerintem azzal a móddal ahogy csinálták a sárcok, beleértve minden pozitívumot és negatívumot, elég jó sikereket könyvelhettek el.
Én (is) kicsit élveztem csipkelődni a modulok kiadásának késése miatt, de sosem másztam volna senki arcába, ha bármelyikre is azt mondják, hogy "bocs, de csak fél év múlva/soha nem adjuk ki". Ez egy plusz, amit senki nem kért, de jó, hogy kaptunk. Tulajdonképpen a késés szót idézőjelbe is tehetném...

3. Általában elvek miatt osztok ki embereket. Szintén írtam már: engem ez a dolog közvetlenül nem érint, én már nem játszom, de régebben sem használtam fel egyik versenyes anyagotokat sem, tehát nem vagyok a "fogyasztótok".(Bár a magam stílusában igyekeztem rámutatni az esetleges verseny előtti hibajavításokkor, tehát ha ez számított, én is segítettem talán valamit.)

Pont ezért nem értem, hogy miért kötsz beléjük. Az elveikkel, azaz a modul összrekási gyakorlatukkal évek óta tisztában vagy, téged meg abszolút nem érint az egész, akkor meg minek csinálod? Ha önmagad szórakoztatására az unalmas, esős nyári délutánokon, akkor az valahol egy kicsit izléstelen, szerintem.
Te is, én is, és szerintem ők is tisztában vannak vele, hogy egy ilyen kiadványt hogyan lehet(ne) flottul összerakni vállalt határidőre, és ha komolyabb érdekük fűződne hozzá, valószínűleg meg is szerveznék, és meg is csinálnák. Úgy, hogy ez egy hobbitevékenység, nem csak nekik, de a verseny résztvevőinek is, nem látom be, hogy miért kéne a versenyszféra szabályait alkalmazniuk, és hajtaniuk magukat. Kapnak pár csípős megjegyzést, ha nem készülnek el gyorsan, igen, de szerintem ők is tudják, hogy senki nem gondolja komolyan, és valójában ők tesznek szívességet a játékosoknak ezzel az egésszel.

Én nem vagyok a csapat tagja, csak épp ráértem az esős délutánokon, és eljátszom az ördög ügyvédjét. :P

Összességében: WO off Strato! ;)

Ezt nem tudom értelmezni. Without? :)
Értelmes embernek tartalak, és azt is tudom, hogy van egyfajta stílusod meg szókimondásod, ami sokszor számomra néha fura determináltsággal párosulva kelt egy-egy hozzászólási lokális maximumot itt a fórumon.
Nem a személyedet akarom bántani, csak arra akartam rámutatni, hogy most olyan témában és olyan emberekkel kekeckedsz, akik szerintem nem érdemlik meg. És főleg most, hogy már építő kritikának sem lehet venni, érzem úgy, hogy értelmetlen az egész, és csak önmagad szórakoztatása, vagy az elveid/elképzeléseid perverz igazol(tat)ása a cél, ami így a "vége" bejelentésük után különösen visszatetsző nekem. Szerencsére Stonskinner sem szívbajos, és nem veszi túlzottan föl. :)

Stoneskinner

Stoneskinner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.22, 13:36

(OFF)

de régebben sem használtam fel egyik versenyes anyagotokat sem, tehát nem vagyok a "fogyasztótok".

Ööö, Strato nem része a csapatnak, még csak a versenyekre se jött el (fene a pofáját :) )

Ugyanakkor csak tovább szőve a gondolatokat, versenyen nem igazán bejövős a rögtönzős mesélés, asszem nem kell kifejtenem miért.

Voltam már olyan versenyen (MAGUS), ahol a modulíró mesélt nekünk, és annyira "rögtönzött", hogy a mese szétesett teljesen.
Éppen ezért igyekszünk kompromisszumokat kötni sok mindenben, ami szintén támadási felület és otthon én se úgy mesélném le a saját csapatomnak.

(/OFF)

Kalderon

Kalderon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 111 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.07.22, 11:58

Üdvözletem Mindenkinek!

Rég jártam erre, de ahogy látom egyesek nagy arca továbbra is megmaradt!

"1000 fős konferencia szervezés" Aha persze és mindezt szabadidődben, egyedül, ingyen!
Ahelyett, hogy örülnél, hogy valaki ezt felválalta és csinálta osztod az ész a kispadról!
Hát engem meg ez háborít fel!
Na meg az elveid! Jól vagy sehogy! Ja persze!

Kalderon

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]