Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Tronok Harca sorozat & Pioneer One (Dekszter)

• Válasz írásához lépj be
12 hozzászólás érkezett eddig

Armand

Armand

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 434 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.28, 20:31

Azert talalom szerfolott erdekesnek a vita, mert bar en csak az elso kotetet olvastam (tetszett, neem vegig az volt a meggyozodesem, hogy Martin filmvaszonra szerkesztette. Bizonoyos konyveken latszik a forgatokonyviroi hatteren tul a megfilmesites utani liheges dramaturgiaja, es keves jobb peldat tudnek mondani a Game of Thrones-nal.

Mindennek okan nem vagyok meglepodve egyaltalan, es bizonyara meg fogom kiserelni megnezni a sorozatot.

filionell

filionell

Érdeklődő fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 90 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.26, 17:50

Azért azt is vegyétek figyelembe, hogy a filmesített adaptációk legnagyobb hiányosságait mindig az adja, hogy többszáz oldalt akarnak ált. 2 órába belesűrítni, ami lássuk be a történet rovására megy, de most nem egy filmről, hanem sorozatról beszélünk, már ha csak 10 rész is lesz évadonként, az máris 10*45 perc átlagosan, ami egész jó idő a megvalósításra :gyagya:

Most olvastam végig az első regényt...

Eorat

Eorat

Érdeklődő fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 60 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.07.25, 14:48

KarlFranz!

Én is mindig úgy ülök le megnézni egy könyvből készített filmet(amit már olvastam), hogy többször emlékeztetem magam, hogy más a médium és mások az eszközök!
Gondolom azért egy esélyt majd Te is adsz a filmnek:)

KarlFranz

KarlFranz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 207 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.25, 12:27

Eorat:

Jó persze, persze George R. R. Martin nem ma kezdte de nekem valahogy akkor is a könyv marad az etalon, szerintem akármilyen jól is lesz megszerkesztve a sorozat engem nem nagyon fog lázba hozni [mondom ezt így látatlanban] de kívánom, hogy szeressék majd sokan meg legyen sok rajongója!

Nesta_Torrine

Nesta_Torrine

Rowon Kapitánya

• Fórumita
  • 1312 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.25, 10:44

Remélem nagyszerű lesz és meg is él jó sok részt a Trónok Harca... Nagyon kellene Steve Buscemi "Bánatos" Edd szerepére, ő a kedvenc mellékszereplőm :gyagya:

Eorat

Eorat

Érdeklődő fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 60 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.07.25, 09:35

KarlFranz!

Azért azt ne felejtsd el, hogy Martin bácsi a Trónok Harca előtt évekig forgatókönyv írásból élt!
Abban igazad van, hogy a kimondottan a könyvekhez tartozó elemeket(szereplők gondolatai, tájleírások stb.) nem lehet visszaadni, de a filmnek ugyanúgy vannak olyan eszközei, amit egy könyv nem képes visszaadni!
A kérdés már csak az, hogy az adaptáció mennyire akar a könyvhöz ragaszkodni és mennyire hajlandó feladni bizonyos dolgokat azért, hogy filmként(illetve sorozatként) is olyan fenomenális alkotás legyen, mint eredeti médiumában!
De azért vedd figyelembe, hogy egy tapasztalt forgatókönyv író a saját művét viszi filmre, szal az eredmény rossz valószínűleg nem lesz(esetleg kicsit más)!

Pett-moondevil

Pett-moondevil

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.24, 18:36

Hajrá SIF!

<small>Iróni-A-Méter: 1/5</small>

filionell

filionell

Érdeklődő fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 90 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.24, 05:18

Ó je végre találnak egy normális történet szálat (Trónok Harca) ami kitöltheti a lovagkormániások számára tátongó űrt, erre elkészülte elött fikázzák, gratulálok a hozzáálláshoz... Az, hogy egyből nem egy könyvet akarnak egy 2 órás filmbe sűríteni , hanem egy egész évadot kap az smafu? Én várom az elkészültét, főleg, hogy a Fantasy terén mostanság elég gyér a fölhozatal...

<small>Iróni-A-Méter: 1/5</small>

KarlFranz

KarlFranz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 207 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.23, 09:31

Hi,

Game of Thrones tipikusan az a fajta fantasy amit kár átültetni bármire is, mivel maga a könyv, az iró stílusa, a karakterek gondolatai fenomenálisak, ezt nem lehet visszaadni semmilyen filmben sem.

Karl

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 986 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.22, 21:15

Még ha sorozatot is akarnak csinálni a pioneerből, ez az első rész egy harminc perces semmi.
Csoda lesz ha összejön a pénz a folytatásra.

Kadmon

Kadmon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.22, 19:45

A Primert 7.000 dollárból csinálták, igaz, azt 2004-ben.
http://en.wikipedia.org/wiki/Primer_(film)
A folyamatosan rezgő kamerától nekem csak tengeribetegségem lett, úgyhogy lehet, hogy ez is egy különbség kettőnk elvárásai között.

oil_ali

oil_ali

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.22, 16:09

Nem értek egyet az előttem szólóval. Bár amatőr színészek játszanak benne, ami néha egészen kiüt, a film "rezgőkamerás" atmoszférája és a sztori nekem bejött, kicsit X-akták epizódra emlékeztetett.
A 6000 USD-ből ez a maximum amit ki lehet hozni...Várom a folytatást. A film oldalán lehet adományt adni (már 25000 USD összegyűlt). Az első évadot 7 részesre tervezik.

Kadmon

Kadmon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.22, 12:06

Huh, megnéztem ezz a Pioneer One-t. A Magus film jutott róla az eszembe. A forgatókönyv se volt a csúcs, de a megvalósítás az igen gyenge. A stáb jobban járna, ha a következő epizódokra összegyűjtott pénzből inkább újraforgatná az egészet...

-------------- automata szoveg -------------------------
Trónok Harca sorozat & Pioneer One ( Dekszter )
http://rpg.hu/iras/mutat.php?cid=5841
--------------------------------------------------------

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]