Ugrás tartalomhoz

Fotó

Fórum - offline

• Válasz írásához lépj be
282 hozzászólás érkezett eddig

Nesta_Torrine

Nesta_Torrine

Rowon Kapitánya

• Fórumita
  • 1309 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.15, 07:40

Jah igaz is, lehet szólnom kéne. Már vagyok és tevékenykedem, bár főleg csak karakterelbírálásokat. Munkahelyemről tiltott oldal az rpg.hu továbbra is.

lfg.hu ;)

Madfox

Madfox

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.06, 21:29

Jah igaz is, lehet szólnom kéne. Már vagyok és tevékenykedem, bár főleg csak karakterelbírálásokat. Munkahelyemről tiltott oldal az rpg.hu továbbra is.

Janika

Janika

Terália Vajákosa

• Fórumita
  • 1995 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.24, 07:54

Az én voltam/vagyok, s míg nem leszel addig aktívkodom. :)

Madfox

Madfox

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.24, 07:22

Elég hülyén jön ki hogy nem sokkal miután vállaltam történik ez, de egy időre a moderátorkodást fel kell fügesszem. ( Eddig is egy kivétellel csak a bejövő karikat bíráltam el. ) A helyzet a következő, egész eddig Svájcban voltam, most indulok haza, ellenben a Budapesti albérletben pillanatnyilag nincs internetem, a munkahelyemen meg le van tilta az rpg.hu Előreláthatólag két hétig nem tudok majd fellépni de az idő kitolódhat.

Ha nem tévedek van egy másik moderátorunk, bár csak másodkézből értesültem róla. Mert valaki rajtam kívül is bírált el karaktereket.

kartondoboz

kartondoboz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.08.08, 18:53

Ha tényleg sor kerülne a játékra, és jó időpontban lenne, bitin (de csak bitin, fórumra nincs időm-energiám) szívesen bedobom bármilyen oldalra egy-két karakterem, akár döglésig, úgysem nagyon játszom már velük.

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.01, 18:39

Üdv!

Szimplán azért nem jelentkezem, mert akár csak Carun barátomnak, nagyon kevés a bitire fordítható szabadidőm. És ha mondjuk Diabolis hajlandó lenne bevonni a játékba, akkor elég csücskös, hogy mondjuk a lényegi részhez érve elérhetetlenül távol maradok a játéktól.

Amúgy Diabolis nem tudom kire mit értett, azt tudom, hogy abban igaza van, hogy aki keveri az OOC/IC dolgokat, azokkal nem lehet hosszú távon játszani. Azokkal sem lehet, akik nem engedik megöletni a karakterüket, és csinálhat olyankor a másik fél amit akar, ez igenis hangulatromboló.

Megjegyszem, Roach az EGYETLEN karakterem, és még ez sem akadályozna meg abban, hogy hagyjam meghalni ha olyan a szitu. Másnak meg van - exhas - 10 karaktere, és egyikhez sem lehet hozzá se nyúlni.

Szóval legyen előzetes szűrés, emiatt nem kell szerintem panaszkodni, inkább örülni kellene. Mivel ha megválogatja a KM a játékosait, akkor lehet, hogy csak 5-10 karakter lesz, de azokkal lehet normálisan együtt játszani.

Szerintem.

Jómagam úgy vagyok mármint IRL, hogy függetlenül attól, hogy milyen minőségű vitám volt valakivel vagy valakikkel, csak emiatt nem mondok ellent minden javaslatára, ha úgy látom jó amit ír vagy mond, akkor azt készséggel elismerem.

Ennyi.

Tisztelettel:
Morak

Diabolis

Diabolis

Tanácsnok

• Fórumita
  • 1086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.01, 15:04

Nimuka:
Faliújságra: Igenis megvállogatom, hogy kikkel vagyok hajlandó játszani. Akiket pl. nem tartok elég kulturáltnak, azzal nem játszok, kerülve a későbbi flame-t, ami itt divat volt egy időben. A JÁTÉK lényege, hogy minden résztvevő jól érezze magát.
Félreértés ne essék: Nem olyan emberekre fogok nemet mondani, akik nem velem lennének. Persze, kell ELLENFÉL /nem ELLENSÉG/ is. De bizonyos stílusú emberektől Darton ments. Ebbe a játékba a karik belehallhatnak. VÉGLEGES törléssel. Én nem fogom azt hallgatni, hogy azért nyírtam ki a kariját mert IRL nem vagyunk jóban.
Egyébként tervezek egy mesélőt is bevonni, de hogy az ki lesz, azt fedje jótékony homály. De igyekszek többek által pártatlannak tartott embert beszervezni.
Az elkötelezettségről viszont igazad van. De... Igen, megint de :D : Ha jelentkezik pl. 5 user, és mind az öt engem támogatna, hol a játék? :D
Ezért dobtam fel, hogy lehet u2u-ban is jelentkezni, persze, nem mindenki akarja rögtön híresztelni, hoyg melyik oldalra állt.
Arról nem is beszélve, hogy az ember/ork, törpe,elf, sötételf, tigris, etc./ gyarló. És menet közben is átállhat.

Nimue

Nimue

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 165 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.01, 12:37

Így jár az, aki előbb ír, mint olvas ^^' Bocs a faliújság-offért, innentől ide írok :P

De amúgy muszáj ennyire kötöttnek lennie? Mármint, hogy így lebeszéljük előre, ki melyik oldalon, hogyan, stb...

Nekem pl fogalmam sincs, melyik karimmal szállnék be, ha beszállnék. Lehet,hogy Cassidyt is belekeverném, lehet, hogy nem, stb., ez leginkább attól függ hogy éppen milyen játék megy a játéktéren. Úgyhogy én legfeljebb egyelőre ilyen kis ingázóként teszem csak fel a kezemet, mert nagyvonalú kötött kalandra nem adnám teljes bizonyossággal a szavamat egyelőre (idő, kedv, szülők...)

Carun

Carun

The Living Armor

• Fórumita
  • 906 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.31, 18:28

Én is szívesen játszom valami normális kalandot, de ahogy már az Edda is megénekelte "Időm kevés...". Van, hogy naponta tudok lenni pár órát, van hogy hetekig nem... erre nem tudok építeni :(

Többségében a párommal játszom (Veyron - Thula páros :hedbeng2: ), a bitikamaty nem jellemző ránk (remélem :D ), így szerintem ő is szívesen csatlakozna, ha van ideje ;)

Üdv,
Carun

Diabolis

Diabolis

Tanácsnok

• Fórumita
  • 1086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.31, 17:45

Felírva :D Azért egy üziben küldd el melyik oldalon :D

Vica_

Vica_

A Sötétség hírnöke

• Fórumita
  • 298 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.31, 16:42

Üdv!

Ha úgy alakul, szívesen benne vagyok, a játék milyenségétől függne leginkább, hogy melyik karimmal... Bár egyik sem egy hős típus épp, de... Már, ha van rám igény egyáltalán, persze.

Vica

Diabolis

Diabolis

Tanácsnok

• Fórumita
  • 1086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.31, 16:19

Inkább az utóbbi, mármint hogy a biti érdekel keveseket. (az a kevés pedig legfeljebb az aktuális párjával kamatyolni jön fel )

Amúgy mondanám hogy írj fel engem, de a játék jellege sem tisztázott, hogy mi fog történni, arról nem is beszélve a megmaradt karatereim nagy többsége nem az a hőstipus, ha meglátna egy sereget jönni az úton a kastély felé, hát talán egy kivételével mindegyik inkább elsunnyogna szép csöndben.

Bitilove :D Nagy bitis szappanopera reloaded :D És még lehetne fokozni...

Amúgy mondanám, hogy felírlak, de még én sem tudom, hogy fog alakulni a játék. Mint írtam, ez a jelentkező karakterektől függ. Kémkedés, követés, orvgyilkosság, seregek csatája, bármi lehet benne.
De mint látom ezen nem kell agyalni, nem tobzódnak a jelentkezők.

Madfox

Madfox

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.31, 14:25

Mad, az észrevételeid jók. De ahogy írtad, ez egyenlőre csak egy játékötlet.
De szerinted ez az oka, hogy két jelentkezőm volt eddig? Vagy paranoiás vagyok, és a kutya nem akar velem játszani, vagy a kutyát nem érdekli már a biti...
Egyébként a karakterek számától és milyenségétől fogom a játékot függővé tenni. Nem fogok két egyszeri karit nekiengedni 800 Dragonyosnak.
Most pedig még semmit nem intéznek, egyenlőre a kutya nem tudja hol vannak. Diab lefokozása után a Dragonyosok elmentek, csak páran maradtak mint Diab személyi testőrei. De ők sem voltak eddig kijátszva.
Egyébként azt hittem, hogy szép számú IRL rühellőim lecsapnak egy ilyen lehetőségre. Tudtommal van itt sok "ember" akik keverik az IRL/URL dolgokat...

Inkább az utóbbi, mármint hogy a biti érdekel keveseket. (az a kevés pedig legfeljebb az aktuális párjával kamatyolni jön fel )

Amúgy mondanám hogy írj fel engem, de a játék jellege sem tisztázott, hogy mi fog történni, arról nem is beszélve a megmaradt karatereim nagy többsége nem az a hőstipus, ha meglátna egy sereget jönni az úton a kastély felé, hát talán egy kivételével mindegyik inkább elsunnyogna szép csöndben.

Diabolis

Diabolis

Tanácsnok

• Fórumita
  • 1086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.31, 12:53

Mad, az észrevételeid jók. De ahogy írtad, ez egyenlőre csak egy játékötlet.
De szerinted ez az oka, hogy két jelentkezőm volt eddig? Vagy paranoiás vagyok, és a kutya nem akar velem játszani, vagy a kutyát nem érdekli már a biti...
Egyébként a karakterek számától és milyenségétől fogom a játékot függővé tenni. Nem fogok két egyszeri karit nekiengedni 800 Dragonyosnak.
Most pedig még semmit nem intéznek, egyenlőre a kutya nem tudja hol vannak. Diab lefokozása után a Dragonyosok elmentek, csak páran maradtak mint Diab személyi testőrei. De ők sem voltak eddig kijátszva.
Egyébként azt hittem, hogy szép számú IRL rühellőim lecsapnak egy ilyen lehetőségre. Tudtommal van itt sok "ember" akik keverik az IRL/URL dolgokat...

Módosította Diabolis: 2011.07.31, 12:54

Madfox

Madfox

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.31, 12:29

Diab játékötletére itt válaszolnék mert nem akarom a faliujságot telioffolni.

Diab. Kicsit több információ a játékról amit tervezel nem ártana, most akkor erre jelentkezni kell, megadott időpontban lesz, vagy mindenki csatlakozhat amikor épp valamit művel a fél npc sereged, vagy hogy van ez? Bocsi csak picit nem ártana részletesebben elmondani miről van szó, mert perpill halvány lila gőzöm nincs mire gondolsz. :gyagya:

Az új biti miatt meg nem aggódnék, lassan egy éve is van már hogy feljött, azóta annyit szóltak hogy nincs határidő mégse, szerintem a biti jelen állapotában marad még egy jó ideig, nem kell hirtelenjében öngyilkosságot elkövetni minden karival. ( Ahogy én tettem annó két legaktívabb karimmal a bejelentéskor, amit azóta bánok, mert velük még lehet tudnék játszani, a megmaradtakkal egyre kevésbé. )

Janika

Janika

Terália Vajákosa

• Fórumita
  • 1995 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.06, 11:02

Halihó!

van igazság abban amit modnasz nem is kevés, de: három dolgot emelnék ki!

1. Elég rég óta itt voltál/vagy te is. Egyetlen olyan alkalmat említs meg mikor nem volt Gab következetes, vagy igazságos. Nem kiáll a moderátor a moderátorért hanem mérlegel és legjobb belátása szerint dönt. ( nem mondhatsz részrehajlónak mert én magam voltam ki egy másik moderátort bannolt és bírált a játékbeli viselkedése miatt. )

2. Aria nem rég óta mód, s úgy hiszem maximálisan nézi a játékosok érdekeit. Bölcs belátással képes helyzeteket kezelni. Ezért is esett rá a választás. S nem nincs igaza midnig a moderátornak, van hogy hibázik, de el kell végezze a munkáját. Nem tudok olyan esetről, hogy önkényes lett volna vagy visszaélt volna a "hatalmával".

3. Egy fontos javítandó dolog. A moderátor nem a játékosért van hanem a játékért. S igen a játékot a játékosok alkotják. Épp ezért a mod megszűri, figyelmezteti, kijavítja azon játékosokat kik nem épp alkalmasak valami okból a játékra.

- Cs.

ui.: Azért nem u2u-ba ment mert ez nem személyeskedés hanem mindenkinek szánom ezeket a sorokat.

Morak

Morak

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1011 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.05, 22:09

Üdv!

A moderátornak nincs mindig igaza. Pont. Ha tetszik, ha nem ez így van. Pont.
Attól, hogy valaki moderátor, még nem lesz automatikusan igaza. Pont. Aki ezzel nem ért egyet, az ne legyen moderátor, mert az nem moderál, hanem önkényuralkodik. Pont.

Egyébként nagyon szép dolog, hogy mindenki aki moderált, vagy moderál, egyből kiáll a társáért, ez tényleg egy nagyon lenyűgöző dolog, és értékelendő. De nem fer, és nem is jogos, hogy akkor is kiáll egymásért a mélyen tisztelt moderátor team, amikor egyik bajtársuknak vaj van a füle(i) mögött. Ilyenkor a játékosokért kell kiállni, mert a moderátorok végül is nem egymásért, hanem a játékosokért vannak.

Persze, mivel a moderátorok felelősségéhez társul az a bizonyos hatalom ezért úgyis felesleges lenne folytatni egy meddő vitát. Nem értünk most egyet, de véleményem szerint ez nem kell, hogy komolyan negatív irányba fordítsa a dolgokat. Nézzük reálisan. Sosem volt olyan, hogy mindenki egyetértett mindennel és mindenkivel. Nem is lesz ilyen talán sosem. De ezt le lehet rendezni értelmes emberekhez méltóan is, meg úgy is ahogy Janika áll a dologhoz ezzel a "moderátor vagyok és mindig igazam van, ha nem akkor is" féle megoldással. Szerintem ne tegyük.

Moderátor én is voltam meg vagyok is, nagyon jól tudom milyen fárasztó az emberek rendszeres sületlenségeivel foglalkozni, pláne ingyen. A munkám során is iszonyatos mennyiségű degenerációval találkozom, és háromszor ennyi fizetés esetén is azt mondanám, hogy nem tudják ezt megfizetni. De!
Ez nem jelenti azt, hogy pusztán türelmetlenségből, gőgből, vagy rosszindulatból - pláne rosszindulatból! - a hatalmunkkal visszaéljünk. Elnyomni lehet azokat akiknek nincs módja ezt kivédeni, de ettől még senkinek nem lesz igaza. Maximum hatalma. De hibás önértékelés azt hinni, hogy akinél a hatalom annál az igazság [az életben így van sajnos, de a fórumon nem].

Tisztelettel:
Morak

U.i.: Részemről lezárnám a fórumos gittrágást, a profilomban ott az msn címem, ha valaki szeretne elküldeni "személyesen" a bús fenébe, vegyen fel msn-re és tegye ott. Illetőleg ha mindenképpen a fórumon akar flémelni, hát rendben...de szerintem felesleges egymás torkának esni.

Diabolis

Diabolis

Tanácsnok

• Fórumita
  • 1086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.05, 09:42

Mint a régi szép időkben... Aki moderál az moderál, aki hülye az hülye, aki elereszti a száját az elereszti. Tök mindegy nektek megint, csak vitázni lehessen.
Egyébként rühellem, de Naviának valahol igaza van. HeJesnemírás... Meg a piros vonalak a böngészőben.

Janika

Janika

Terália Vajákosa

• Fórumita
  • 1995 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.03, 13:09

Csatlakoznék:

Amit a fórumon Gab helyesnek tart az a Rend és pont.
Az elmúlt évek a korrektsége felől úgy gondolom nem hagy kivetni valót. Lehet szájt tépni, hömbölögni, nem fog változtatni a tényen. Pont.
Koncentráljatok a játékra mind a szerepejátékot illetően, mind pedig annak világi kivetülése kapcsán(helyesírás). Pont.
Akinek nem inge nem veszi magára.További véleményezést a témában nem igénylünk. A vitaindító postnak nincs köze a játékhoz azaz akinek szólt az magára veheti, figyelhet erre a továbbiakban. Másnak hozzászólása felesleges.
További jó játékot!

- Cs.

Navia_la_Fonz

Navia_la_Fonz

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 384 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.07.03, 13:04

Nyahm... üdve, én nem nézelődtem eddig, azért nem válaszoltam(és ezzel most válaszoltam Morak ama mondatára, hogy "kihívást" kaptam volna és miért nem én reagáltam rá, bár hadd tegyem hozzá, én itt semmilyen kihívást nem látok).

Részemről: Ugroczy! Ha ezt valaki megalázásnak veszi, akkor kérem, hogy kicsit gondolkodjon el: Ha a tanítónéni megmondja az iskolában, hogy "Pisti fiam, csúnyán írsz, rosszul számoltad ki, ez a rajz girbe-gurba", az megalázó? Nem hinném, pedig a tanár sem fogja félrehívni a gyereket, hogy menjen oda hozzá és majd a fülébe sutyorogja. Továbbá a célom nem a megalázás volt, és lusta voltam még kettőt kattintani a privát üzenethez, egyébiránt pedig ha ennyitől sértve érzi magát valaki, vagy megalázva, akkor annak úgy is kell. No meg... hozzá vagyok szokva ahhoz, hogy régen minden ilyen nyilvánosan ment, akár dicséret, akár megrovás, akár fórumos viták, etc... Rólam is volt Tébolydában olyan, hogy kiugrott a karim az ablakon és túlélte (bár nekem az akkor tök logikusnak tűnt, mert én máshogy képzeltem a kastélyt, meg a termet =) ), mégse nyígtam, hogy engem hogy megaláztak. Nem szítani szeretném az indulatokat, de aki ide eljut(mármint ehhez a játékfelülethez), az már általában van egy olyan 13-14 éves. Ebben a korban pedig (kb. 8-osként) tudni KELL viszonylagosan helyesen írni. Ne vigyük lentebb a színvonalat, semmi szükség rá.

És egy vallomásféle: Aki ismer, az tudja jól, hogy a stílusom, még IRL is folyton kétértelmű, gyakran akkor is, ha semmi indok nincs rá, én ezt szoktam meg. Nem érzek bűntudatot azért ,mert "megaláztam" valakit, aki nem igazán tud helyesen írni, igazából ha olyanom lett volna és egy walltexten keresztül osztottam volna sem éreznék komolyabb bűntudatot, anyanyelvünk ápolása kötelességünk, egészen kicsi korunktól fogva, DE nem tettem ilyet. Elnézést sem kérek, a szándék nem alázás, hanem "rászólás" jellegű volt, nem az én reszortom az, hogy "Jajj, édes drága egyetlenkém, ugyan tanuljál már meg helyesen írni, mert hát olyan jó volna, és élvezhetőbb volna a játék és amúgy is, naaa, lécciiiiiiiiii..." Távolról sem vagyok ilyen, ezt akár egy HSZ-emből is le lehet szűrni.
Amúgy már csak Mardor véleményére volnék kíváncsi, hogy ő mennyire érzi magát megalázottnak, bántottnak és mennyire lettem csúf-gonosz banya szemében XD

Navia; Ildi...

Ui.: Nyilvánossághoz: én jobban szeretem, ha én hibázok és nyilvánosan vetik a szememre, ha más hibázik és nyilvánosan vetik a szemére... tekintve, hogy ebből tanulhatnak az esetben részt nem vevők is.

Szerkesztés:
Spoiler

Módosította Navia_la_Fonz: 2011.07.03, 13:08

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]