Ugrás tartalomhoz

Fotó

Baldurs Gate I

• Válasz írásához lépj be
2056 hozzászólás érkezett eddig

_nothus (NPC/NJK)

_nothus (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.08.05, 00:24

Halihó!

Ahogy elnézem, ti mindannyian elég tapasztaltak vagytok ahhoz, hogy feltehessek nektek néhány kérdést.

1. Hogy lehet a karakter képét saját képre változtatni?
2. Az Oberon's estate bejárata lelóg a térképről. Ez normális?
3. Érdemes megölni Dizzt? Miért?

A válszokat előre is köszönöm.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3346 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.18, 12:49

Pofámat befogtam, a team is megvan végre...

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3346 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.18, 12:23

A teamBG vb6 package-t nem találtam meg...de amúgy az minek kell? Ha azt nem rakom fel ,attól még a többi működhet?

Mongrel

Mongrel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 105 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.18, 10:44

Ha emlékezetem nem csal, kívül van, vhol jobbra miután beléptél a területre, egy fenyőfa tövében vmi zsákszerű dologban ( talán éppen zsák is az, nem csak szerű - ezt jól megmondtam :D ). Keresni kell egy picit, aztán meglesz. Elég apró.

_szid1 (NPC/NJK)

_szid1 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.18, 10:26

Sziasztok!
Lenne 1. kérdésem:
Tobb térképen (helyen) vannak elrejtett tárgyak. van hozzá kordinátám is. Majdmindet megtaláltam már, De Friendly Arms Inn-ben sehogysem tudom megtalálni a Ring of Wizardot :D ( x 2552, y 3760 )
Megtalálta már valaki, ha igen SEGÍTSEN!!! PLíZZZZZ!!!
Szid

Neozalan

Neozalan

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 402 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.18, 09:33

UDV'!

Igen, a 3. CD a TotSC.

_Decency (NPC/NJK)

_Decency (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.17, 18:18

Benne van a TotSC is? Mert anélkül mindegy neki, hogy mi a területi beállítás.

Neozalan

Neozalan

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 402 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.06.17, 16:30

UDV'!

Jelenleg XP alatt futtatom, területi beállítás: Magyarország, semmi gond nincs vele. Meg is lepett... valószínűleg az új kiadás (3 CD-s) miatt kompatibilis az xp-vel.

_Decency (NPC/NJK)

_Decency (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.17, 07:35

Nekem is vizsgaidőszak van, de napi pár óra játék még belefér :)
A Godlike a legfontosabb mod: megszünteti az xp korlátot, ami a legnagyobb genyóság volt a designerek részéről. A BG-ben volt ez valami 80000 xp, a TotSC-ban 161000. Na, én ezek után értem el 1,7 milliót. A BG2-t meg majd úgy kezdem, hogy átírom a kezdő xp-t ennyire, ne menjen kárba a sok hentelés. A Harder patch nehezíti a játékot a gonoszok hp növelésével, nem a Godlike, de megéri az extra xp miatt. A Greater Doppelganger csicska arc, -10 AC alatt nemigen tud megütni, csak criticalból. A Dark Side viszont tele van brutális állatokkal: pl. szintszívó élőhulla, láthatatlankodó banshee, drow mágus stb. A végére Sarevok is épphogy középszerű ellenfél lesz. A Dark Side-ban kicsit föltápolták a barátait, Angelo meg a mágus egész nehézfiúk lettek, Tazok legalább nem varázsol. Még abban is jó a DS, hogy a BG-ben elhanyagolt osztályoknak (bárd, druida, lovag stb.) is rengeteg cuccot lehet találni. A két mágusomnak pl. -10 volt az AC-je, a harcosnak -19, azt hiszem.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3346 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.16, 19:43

Ez szivacs :)
Azt tudtam, hogz a területi beállításokat kell piszkálni, és működött is, de mivel nekem nem XP van fönt, hanem 98, ezzel a problémával nem is találkoztam ;)
Amúgy pontosan mit csinál a Godlike mod? Emiatt van az ellenek HP és Xp növekedése? Gondolom a HP-s meg a varázslat-bemásolós dolog az Ease pack része...Bocs, hogy ilyen hülyeségeket kérdezek, de egy darabig még nem tudom otthon megnézni a cuccot, mert még tombol a vizsgaidőszak ;) Érdekelni viszont addig is érdekel...
Amúgy nemtom, mit szólnék egy Greater Doppelgangerhez 3x hp-n, hogy Sarevokról már ne is beszéljek...
És igazad van: régen én is folyton töltögettem, jut eszembe--legalábbis az első pár szinten mindig :felvon:

_Decency (NPC/NJK)

_Decency (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.16, 17:34

Tudod, hogy lehet WinXP alól futtatni a BG-t? Én nem. Írtam az Interplaynek, de ők se. Win98 és ME esetén át kell állítani a területi beállításokat angolra, de XP-nél ez nem jön be.

_Decency (NPC/NJK)

_Decency (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.16, 17:09

A harder patch miatt igen szivatós lesz így is, pláne az elején, amikor egy farkas kiirtja a csapatot :)
A max HP hiányát fel lehet fogni a BG fogyatékosságának, mert az Icewind Dale-ben meg a BG2-ben ezt alapból be lehet kapcsolni. Amúgy nagyon régen mindig visszatöltöttem, ha nem kaptam max HP-t, később hexaeditáltam (egymagam frankón rájöttem minden hexaszerkesztési trükkre :felvon: ), így pedig a legkényelmesebb. Ez nem csalás, csak a visszatöltögetés megspórolása. A gonosz karikat is régen átszerkesztettem goodra, így nem pattantak le heroic hírnévnél. Újabban csak saját arcok vannak a csapatban, egyszemélyes multiplayerben, azoknak úgyis mindegy. Az Ease-of-Use Pack (meg a Godlike) azokat korrigálja, amiket utáltam a BG-ben, innentől tökéletes a játék.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3346 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.16, 08:34

Ez így már mindjárt világosabb... :)
De nem alázza le ez az egész a játékot vérgőzös henteléssé? Gondolok én itt a maxHP/szintre,meg "karakterek nem ugatnak, ha nem jó nekik a reputation"-->ez utóbbi azért kissé gyanúsan hangzik :felvon:

_Decency (NPC/NJK)

_Decency (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.15, 17:09

Az élvezetek halmozásához ilyen sorrendben kell telepíteni, hátha valahol félreérthető voltam:
1. Baldur's Gate
2. Tales of the Sword Coast
3. TotSC patch v5512 (www.bioware.com)
4. DirectX8 patch v5521 (www.bioware.com)
5. TeamBG VB6 package (sorcerers.net)
6. Dark Side of the Sword Coast (www.fileplanet.com)
7. Black Tidings (még nincs kész, http://mordans-keep.teambg.net)
8. BG harder patch (www.dsotsc.com)
9. Ease of Use Pack (sorcerers.net; ezeket érdemes telepíteni belőle:
- max HP szintlépéskor
- a karakterek nem ugatnak, ha nem jó nekik a reputation
- 14-es Int fölött mindig sikerül a varázslat bemásolása)
10. Godlike (sorcerers.net)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3346 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.15, 16:23

Kösz szépen a linkeket! A nyáron majd lehet neki is fekszem a dolognak, úgy is újra át akartam magam rágni a dolgokon...Akkor ezeket a dolgokat a BG1-re kell telepíteni, ha jól értem?
Amúgy azért írtam, hogy az első részben találhatsz olyan tekercset,mert azt hittem, a Swordcoast-ban vagy, az pedig az első kiegíszítője...de nagyon megkopott már az emlékezetem ezen a téren ,szóval nem is okoskodom inkább, hátha tud valaki olyan segíteni Neked,aki még jobban emlékszik rá. :) ;)
Üdv!

_Decency (NPC/NJK)

_Decency (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.15, 13:53

Mégis megvan a harder patch:
http://www.dsotsc.com/?page=download&color...or=BDBD18&sel=0
Ne felejtsd a Godlike-ot se telepíteni: megszűnteti az xp korlátot, a sorcerers.net-en van.

_Decency (NPC/NJK)

_Decency (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.15, 13:41

Ez az első rész, így nincs honnan áthoznom. A TotSC kézikönyvében láttam, hogy van egy ilyen 5-ös szintű mágusi varázslat, de sehol se található.
Shandalart nem is kell legyakni, csak kíváncsi voltam, hogy tényleg olyan xp özön jár-e érte. 100% magic resistance, csak critical hitből lehet megbökni 1 vagy 2 hp-re, brutálisakat varázsol, ha kifogyott, elteleportál.
A Dark Side egy 20 megás kis mod a BG1-hez, a letöltéshez regisztrálni kell hozzá:
http://www.fileplanet.com/download.aspx?f=54294
Ha nem akarsz regisztrálni, elküldhetem részletekben.
Ja, kell hozzá a TeamBG VB6 package innen:
http://sorcerers.net/Games/BG/index_teambg.htm
Meg próbáld ki a nehezítő patchet is: minden monszta hp-je 3-szoros lesz, az értük járó xp 2-szeres.
Fura, most nem találom sehol letöltésre, de elküldhetem.
Hamarosan újrakezdem a BG1-et, csak arra várok, hogy elkészüljön a Mordan's Keep mod.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3346 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.06.15, 11:12

Üdv Dec.!
Bocs, de évekkel ezelőtt nyomtam a játékot, és a hibás korong miatt akkor is csak kb a 3/4-éig, szóval nem emlékszem ilyen részletekre...De olyan scroll-t biztos tudsz áthozni az első részből, gondolom ,ott lehet szerezni több helyen is.
Amúgy Shandalart miért nem tudtad kicsontozni?
A Dark Side-t nem ismerem ,ez is egy letölthető mod? Mert ha igen, hálás lennék egy linkért... :)

_Decency (NPC/NJK)

_Decency (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2003.06.14, 20:55

3 éve nyomom a BG-t, így már kicsit otthon vagyok benne. Amire nem jöttem rá:
1. Hol lehet Animate Dead scrollt szerezni?
2. Hogy lehet kinyírni Shandalart (Ulgoth's Beard)? Valahol olvastam, hogy 28000 xp-t ér a csávó.
Próbáltátok már a Dark Side of the Sword Coast modot? Jó cucc, a játék végére a főkarimnak lett 1,7 millió xp-je, a másik három saját tagnak fele ennyi.

GrofDilisnya

GrofDilisnya

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4958 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.05.29, 12:32

Szerintem jó kiegészítő a Tales. Nincs vele semmi gond. ahogy írtad, vabbak benne új dolgok, meg új területek, minden, ami kell. Én élveztem a játékot vele, és számomra ez a lényeg, nem az, amitvalami kritikus ír róla.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]