Ugrás tartalomhoz

Fotó

Baldurs Gate I

• Válasz írásához lépj be
2056 hozzászólás érkezett eddig

Kieron

Kieron

Homályszövő

• Fórumita
  • 970 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.25, 17:33

Galu, ezekben mind igazad van technikailag, csak én nem látom értelmét olyan csapattagnak, aki mindenhez ért... de csak egy kicsit. Karizmára palát viszek (Ajantis pl.), a varázslók meg nekem parittyával is jól beváltak (sőt, eleinte kb. darálnak) - bár lehet, hogy csak szerencsésen dobnak sokszor. :)

A BG1-ben tényleg nem számít annyira a különbség, én igazából a BG2-re értettem, amit mondtam, Vorador "gondok a későbbiekben" felvetésére.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.25, 08:12

Különben a blade-nek lesznek thac0 gondjai a későbbiekben? Most még nincs igazán lemaradva a harcosoktól, ha be van kapcsolva az offensive spin, de ahogy nézem, magasabb szinten elég sok lesz a különbség.

Nekem volt Blade és Bard karakterem is, a kedvenc karakterosztályom BG-ben.

Thac0: a Bard fejlődése megáll 10 thac0-nál a harcos 0-jával szemben. (erő és fegyver módosítók nélkül). Magas szinten teljesen jól kompenzálható:
- tenser's transormation (harcos thac0-t és 200% HP-t ad)
- erőt adó övek és fegyverek

Ennél sokkal inkább probléma, hogy 1 támadás marad körönként,mivel nem tud specializálódni fegyverekre. Ezt részben lehet kompenzálni bónusz támadást adó fegyverekkel.
(a harcosok közepes szinten kétszer, magas szinten háromszor támadnak majd. Részben a karakterosztály, részben a fegyverspecializáció miatt)

BG2-ben rosszak az íjak és a dobótőrök, a számszeríj viszont érdekes:
http://baldursgate.wikia.com/wiki/Firetooth

Én egyszer próbáltam egy blade-et BG2-ben... hát mit mondjak, nem dobtam el tőle az agyam. Rögtön az elején 1 db vacak mephitet alig tudott lecsapni spinekkel együtt. Szóval nem jósóltam neki nagy jövőt, nem is vittem tovább.

1. varázslói varázslatok
minden kaszt erős ami hozzáfér a mágiához, valamint - és ez nagyon fontos - használhat varázspálcákat. BG1 simán megcsinálható úgy, hogy egy bárd a fő varázsló a csapatban. (wand of sleep/fire/fear/ice/lightning/summon, memorizálva pedig védekező varázslatok)

2. a szint alapú varázslatokat (dispel magic, remove magic, melf's minute meteors, skull trap) hatékonyabban hozza létre, mint a varázsló

3. nem kell senkivel identify-t memorizálni

4. egy bárdnak általában több HP-ja van, mint a varázslónak, miközben majdnem mindenre képes amire a varázsló

5. mindig tud valamit csinálni. A varázsló "gagyi" csatákban mit szokott csinálni? Parittyával lövöldöz a hobgoblinokra (pontosabban a hobgoblinok MELLÉ). Ilyenkor a bárd szépen előveszi a számszeríjat/íjat, és valós segítséget tud nyújtani a harcosnak, főképp ha kap egy "bracers of archery"-t.

6. a karizma általában felesleges, de a minimum 15. Ha erre varázsolsz egy "friends" spellt (vagy viselsz +2 karizma köpenyt), akkor sokkal olcsóbban tudsz vásárolni a boltokban. (persze néhány potion of master thievery segítségével ingyen megszerezhető majdnem az összes varázstekercs, ingyen feltölthető az összes varázspálca, stb.)

Kieron

Kieron

Homályszövő

• Fórumita
  • 970 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.24, 23:58

Elsősorban a 2-t tervezem, az a kedvencem. :) Az első részen most csak felületesen átmegyek, hogy megismerjem a karaktert (blade), tanuljon néhány varázslatot, összeszedjem a tulajdonságnövelő könyveket, a Helm of Baldurant és a golden pantaloonst. Más ugye nem importálódik a 2. részbe?

Különben a blade-nek lesznek thac0 gondjai a későbbiekben? Most még nincs igazán lemaradva a harcosoktól, ha be van kapcsolva az offensive spin, de ahogy nézem, magasabb szinten elég sok lesz a különbség.

Ez a 2 cucc sem importálódik (bár lehet, hogy az EEd-ben már igen, azt nem ismerem) - legalábbis nem közvetlenül az inventory-ba, de hamar rájuk lehet találni. Van még 1-2 dolog , amit Irenicus dungeon-jében megtalálhatsz és ismerős lesz az 1-ből, és akad még pár, ami később bukkan fel.

Én egyszer próbáltam egy blade-et BG2-ben... hát mit mondjak, nem dobtam el tőle az agyam. Rögtön az elején 1 db vacak mephitet alig tudott lecsapni spinekkel együtt. Szóval nem jósóltam neki nagy jövőt, nem is vittem tovább.

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.24, 20:28

Elsősorban a 2-t tervezem, az a kedvencem. :) Az első részen most csak felületesen átmegyek, hogy megismerjem a karaktert (blade), tanuljon néhány varázslatot, összeszedjem a tulajdonságnövelő könyveket, a Helm of Baldurant és a golden pantaloonst. Más ugye nem importálódik a 2. részbe?

Vorador:

Sajna az 1-ben ez csak így megy, de ha esetleg a 2-t is tervezed még egyszer, ott már jóval szélesebb lesz a lehetőségeid skálája.

Pl. lehet mondani az általad említett, "ok, de csak ha fizetsz" dolgot, olykor lehet fenyegetőzni (persze ennek néha megvan a maga következménye...) és van pár olyan szál, amit kifejezetten csak gonosz karakterrel lehet megcsinálni. És vannak helyzetek, ahol "csak" a szerepjáték kedvéért kínál egy gonosz lehetőséget is a játék.

Kieron

Kieron

Homályszövő

• Fórumita
  • 970 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.24, 19:53

Vorador:

Sajna az 1-ben ez csak így megy, de ha esetleg a 2-t is tervezed még egyszer, ott már jóval szélesebb lesz a lehetőségeid skálája.

Pl. lehet mondani az általad említett, "ok, de csak ha fizetsz" dolgot, olykor lehet fenyegetőzni (persze ennek néha megvan a maga következménye...) és van pár olyan szál, amit kifejezetten csak gonosz karakterrel lehet megcsinálni. És vannak helyzetek, ahol "csak" a szerepjáték kedvéért kínál egy gonosz lehetőséget is a játék.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.24, 14:00

Nekikezdtem a BG második végigjátszásának. Ezúttal gonosz vagyok, melynek kapcsán feltűnt valami: a játék nincs jobban kidolgozva, ha jó karakterrel játszol? Sokszor szembesültem azzal, hogy találkozok egy NPC-vel, aki küldetést adna, de nincs gonosz párbeszéd opció. Pl. valaki megkér, hogy szerezzem neki vissza egy elvesztett cuccát. A válaszlehetőségek ilyesmik: 1) Természetesen segítek, visszahozom a gyűrűdet. vagy 2) Hagyjál békén, paraszt, nincs rád időm!
Valahogy hiányzik nekem legalább egy olyan opció, hogy "Segítek, de csak akkor, ha cserébe adsz valami jutalmat." Mert jelenlegi lehetőségeim szerint vagy nagyon önzetlennek, segítőkésznek kell lennem vagy ha ezt nem akarom, akkor meg sem kapok egy csomó küldetést.
Nektek feltűnt ez?

Ez így igaz.
Nálam mondjuk ez nem volt probléma, általában semlegesként (true neutral vagy chaotic neutral) szoktam játszani, így felvehetek egyszerre jó és gonosz csapattagokat is.

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.24, 13:33

Nekikezdtem a BG második végigjátszásának. Ezúttal gonosz vagyok, melynek kapcsán feltűnt valami: a játék nincs jobban kidolgozva, ha jó karakterrel játszol? Sokszor szembesültem azzal, hogy találkozok egy NPC-vel, aki küldetést adna, de nincs gonosz párbeszéd opció. Pl. valaki megkér, hogy szerezzem neki vissza egy elvesztett cuccát. A válaszlehetőségek ilyesmik: 1) Természetesen segítek, visszahozom a gyűrűdet. vagy 2) Hagyjál békén, paraszt, nincs rád időm!

Valahogy hiányzik nekem legalább egy olyan opció, hogy "Segítek, de csak akkor, ha cserébe adsz valami jutalmat." Mert jelenlegi lehetőségeim szerint vagy nagyon önzetlennek, segítőkésznek kell lennem vagy ha ezt nem akarom, akkor meg sem kapok egy csomó küldetést.

Nektek feltűnt ez?

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.01, 12:01

BG2 -t régebben Fighter/Mage többkasztú karakterrel volt szokás szólózni, vagy valami Fighter kit -ből "duálkasztosított" Mage -el.

Bulldy

A dual nem nekem való, kész kínszenvedés amíg visszakapom az igazi kasztomat. Fighter/mage helyett bard, cleric/mage helyett avenger, általában meg lehet oldani egy kasztúként.
Az egyetlen dual/multi kombináció amivel szeretek játszani, az a thief/mage.

A BG2 szerintem nagyon nem való hardcore végigjátszáshoz: eddig három questet csináltam meg (cirkusz sátor, illetve a coppers coronet beli két küldetés), és olyan kemény csapdák vannak, hogy azt már nevetségesnek találom.
Pl. lezárt láda egy fogadóban: petrification csapda, Yoshimo kővé vált.

Ehhez képest a BG1 nem nehéz. (bár a játék legeleje, amíg fel nem szedek két szintet azért múlik a szerencsén is)

gothmog

gothmog

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.28, 22:04

Sikerült végigvinnem a BG1-et főszereplő halál nélkül :)
(kisebb mentés szerkesztés: adtam magamnak egy scroll case-t és egy poition bag-et)

Gratulálok!

Én bő két hete értem végig az első részen. A korábban említett Bassiluszos dolgon (bugon) kívül nálam sem volt behalás.

(Illetve még a legelején a FAI lépcsőjénél lévő varázsló beszívatott, szintén némi bug-gyanús módon, de az első szinten bekövetkező karakterhalálokat nem szoktam számolni, mert itt nem a taktikai érzéken, hanem a szerencsén múlik sokszor a dolog.)

BG2-be importáltam már a Cavalieremet, most kicsit pihenő van még, de a közeljövőben valamikor folytatom majd. Viszont nagyon régen vittem végig utoljára a BG2-őt, így nem tudom "csuklóból letolni", és ott azért van már egy-két neccesebb rész, ahol egy sikertelen mentődobás vagy bármi egyéb gikszer simán instant killt jelent, így a magam részéről a második részben már eleve nem ragaszkodom a HC játékmódhoz. Esetleg, ha azt is annyiszor és olyan gyakran vinném végig, mint az első részt, akkor igen. De így nem idegelem magam ilyesmivel...:)

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6529 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.28, 21:43

BG2 -t régebben Fighter/Mage többkasztú karakterrel volt szokás szólózni, vagy valami Fighter kit -ből "duálkasztosított" Mage -el.

Bulldy

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.28, 13:19

Az szép!
Akkor most cél a BG2 ugyanígy? :)

Nem hiszem, hogy menni fog, de megpróbálom. BG2-ben azért rengeteg csapda és instant kill szörny van az első részhez képest.
(nem is tudom, hogy például a beholdereket hogy lehet lenyomni karakterhalál nélkül, ha nem veszem meg a pajzsot.)

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1460 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.28, 08:53

Az szép!

Akkor most cél a BG2 ugyanígy? :)

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.27, 09:51

(kisebb mentés szerkesztés: adtam magamnak egy scroll case-t és egy poition bag-et)

Meleg helyzetek:
- Larze az ogre bérgyilkos (mindig talál, 30 körüli sebzés egy ütésből), egy invisibility potion mentett meg)
- Ramazith tornyában a 6 ghast-os emelet: a karakter három ghast ölelésében tűnt fel mikor felmentem a lépcsőn (protection from undead scroll mentett meg)
- Firewine ruins-nál az ogre mágus (Minsc mentett meg, mert berserk-ben nem hatott rá a confusion, és kinyírta az ogrét)

A karakter kit nélküli bárd, a játék végére, az összes könyvet felhasználva: 15/19/16/18/12/16. Főképp a +2 hosszúkardot használtam (+ single weapon style), valamint számszeríjat.
A pickpocket és a lore nagyon hasznosnak bizonyult, bárd dalt szerintem egyszer sem használtam.

gothmog

gothmog

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.26, 20:50

De a legdúrvább Tutu-ban a természetes villám volt (van néha, mikor esik az eső): először megölt egy xvart-ot, aztán belecsapott Khalid-ba, aki belehalt :)

Ismerem, bár behalás ebből fakadóan nálam még nem fordult elő.

Ja, előző hsz-emben természetesen Cyric pap akart lenni, csak későn vettem észre az elírást.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.26, 20:19

Az a fura, hogy a harmadik ironman végigjátszásom bukik el Cloakwood-ban.

Máskülönben faceroll a játék, 3. szint fölött - ha nem szólózik az ember - kevés meglepetés szokott történni. (Bár ez a tegnapi egy ilyen volt...)

Cloakwood-i druida megdobta a doom+silence mentődobást, és a call lightning megölt (boots of grounding ellenére). Van ilyen :)

Az előző karakterem közvetlen közelről elsütött villámba halt bele (a fal mellett ált, így kétszer ment át rajta)

De a legdúrvább Tutu-ban a természetes villám volt (van néha, mikor esik az eső): először megölt egy xvart-ot, aztán belecsapott Khalid-ba, aki belehalt :)

gothmog

gothmog

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.26, 19:22

Én most szerencsére nem szigorúan vett ironman módban tolom, mert akkor pont tegnap törölhettem volna elvileg az 5. szintű Cavalieremet. Drága jó Bassilus barátunk telibe kapta egy hold person varázslattal, a körben álló csontik meg tűpárnát csináltak belőle.

A dolog egyetlen szépséghibája, hogy az őrült Cynic pap kb. három darab nyílvesszőt kapott a képébe, míg varázsolt, de mégis gond nélkül befejezte. Így kissé bunda-szagú volt azért a dolog.bravo.gif.pagespeed.ce.KytWN1EBe5.gif  Folyamatosan kapta a lövedékeket, az első varázslata semmivé is foszlott, de a másodiknál úgy gondolta a program, hogy kicsit megtámogatja szegény, szerencsétlen gonosztevőt a tápos partival szemben.

(Csak egyszer érném meg, hogy valamelyik saját karakterem be tud fejezni varázslatot úgy, hogy sebesülés éri, de valamiért ilyesmire még sohasem volt példa a több száz óra eddig BG ténykedésem alatt...)

Máskülönben faceroll a játék, 3. szint fölött - ha nem szólózik az ember - kevés meglepetés szokott történni. (Bár ez a tegnapi egy ilyen volt...)

Módosította gothmog: 2014.01.26, 19:23

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.26, 13:51

Mindig úgy gondoltam, hogy ha a harmadik szintet megélem, és megszerzem a szükséges tárgyakat (boots of grounding, ring of fire res., helmet of defense, ring of free action, girdle of bluntness/piercing), akkor már viszonylag jó eséllyel végig tudom vinni.

Viszont Cloakwood már harmadszor volt STOP tábla... Talán azért, mert már elég erősnek érzem magam, passz.

Érdekesség: solo priest of lathander elég jó túlélési mutatókkal rendelkezik, (sanctuary, prot. from electricity/fire, free action, resist fear, animate dead) ezt nem gondoltam volna előre.

A sima bárd talán a kedvenc karakterem lett. Mindig hasznos ha van

- ingyen identify (varázslónak segít)

- ingyen remove fear (bard song)

- varázslatok

- a pickpocket annyira nem nagy szám, de van haszna és ingyen van (ring of free action, algernon's cloak, drizzt szablyája)

- használhat pálcákat (így a varázsló varázsolhat)

- olcsó varázslatok (min. 15 karizma + friends, szerecsés dobás esetén friends sem kell)

A varázslóhoz képest azért szerettem meg jobban, mert a gagyibb harcokban (gibberling, xvart, stb.) is tud hasznos lenni, mint íjász. Én azt vettem észre, hogy a varázsló a legtöbb harcban, legalábbis BG1-ben, úgyis csak parittyázik, mert "minek lőjem el a varázslatokat ezekre".

Így a sima bárd feljött a cleric/mage multi (nyugodtan varázsolhat, sosem fogy ki a spellekből) és a thief/mage multi (a legkevésbé point and click, mind harcban, mint harcon kívül tud valamit csinálni) mellé, mint kedvenc osztály.

Módosította galu22: 2014.01.26, 13:52

gothmog

gothmog

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.09, 09:39

Üdv!
Nem gond, benéztem az időt és rohannom kellett, a szakértelem lemaradt...

És akkor bless meg chant, hogy még legyen egy kis plusszunk....

Igen, időlegesen azok is dobnak még rajta.
Viszont, hogy a saját breírásomon is variáljak még, +2-es nyílvessző helyett lehet Arrow of Piercing (+4-es TACHO-t ad, vagyis további 2-vel javul). Csak hogy ha már lúd, legyen kövér... :)
És ha kieggel megvan a 9. szint, akkor további plusz 1 TACHO az Archer speckó miatt, amit szintén elmulasztottam beleszámítani korábban.

Az így már testvérek között is mínusz 6-os TACHO alapból és konstans jelleggel (míg ki nem fogy az adott típusú nyílveszőből), amin az általad említett bless, chant javíthat, plusz van még olyan varázsital (talán a potion of heroism, de fejből nem vágom pontosan), ami tovább tudja tápolni még kicsivel.

Módosította gothmog: 2014.01.09, 09:41

G46

G46

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2690 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.09, 00:27

Üdv!
Nem gond, benéztem az időt és rohannom kellett, a szakértelem lemaradt...

És akkor bless meg chant, hogy még legyen egy kis plusszunk....

gothmog

gothmog

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.01.08, 18:46

Üdv!
Első és egyetlen Bg1-es karim, akivel végig vittem a játékot, elf archer leányzó volt. Gyakorlatilag tökéletes volt! 7. Szint: 14-es THACO alapból, 19-es dex: 11-es, elf: 10-es, mert archer: 8-as (szerintem 3, 6 stb. szinten kap thaco-t) +2 es íj: 6-os, +2-es nyíl: 4-es, bracers of archery: 2-es THACO...
ToB-ban is használható, 24. szinten +8 sebzés alapból... de ott már elgondolkodott sokszor az ember, hogy inkább valami 2 db egykezes brutál fegyvert ad neki oszt hadd szóljon.

Majdnem stimmel, kis apróbb javításokat tűznék bele, ha nem gond:

1. Kifelejtetted a szakértelemből származó bónuszt, ami további 2 ponttal javítja a TACHO-t
2. 8. szint simán elérhető rangerrel az alapjátékban, a kiegben talán a 9. is, ami további 1 vagy 2 pontnyi TACHO javulást jelent.
3. Mintha lenne olyan íj, ami 3-at ad a támadásra. Ha így van és jól emlékszem, akkor az további 1 pont.

Így olyan -3-ra lehet leszaladni (9. szint, max dexes elf íjász ideális felszerelésben), mindezt körönként három támadással, ami BG1-ben kb. god mod... :)

Az Archer szintenként járó támadás és sebzésbónuszában könnyen meglehet, hogy igazad van, és 3/6/9 lesz a minta, nem az általam írt 1/4/7.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]