Ugrás tartalomhoz

Új és közelgő filmek

• Válasz írásához lépj be
4517 hozzászólás érkezett eddig

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6094 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.21, 18:55

Mi a baj ezzel az egyiptomias filmmel? Tiszta Smite: Arena of the Gods, csak tettek hozzá valami sztorit. Jó, biztos nem lesz egy nagy sztorija, de hátha jobb lesz, mint az Immortals (annál rosszabb nem lehet, mint az összefüggéstelen történet és sai-okkal verekedő Athéné).

Grafika terén nekem jobban tetszik, mint a fröccsöntött Warcraft trailer.

Bulldy

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3246 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.20, 17:46

Hat, ez az egyiptomos, az elozetese alapjan szerintem csak a szokasos retek lesz.

De ez a ruszki mozi, hmmm...  :drool:

Viking

Kar, hogy meg olyan soka' jon ki.

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.18, 21:32

Gods of Egypt:
Gerard Butlerrel és a Királyölővel - eddig jó-, de honnan a bánatból szedték elő ezt a tésztaképű taknyost?

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3246 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.10.05, 18:03

Mars mentőexpedíció: 

Egynek jó, főleg ha az ember nem látott túl sok szkafander-scifit a közelmúltban.

Ja, szerintem is. Szorakoztato mozi volt (en az osszes szkafanderes filmet kihagytam az utobbi 1-2 evben).

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10903 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.10.05, 13:34

Mars mentőexpedíció: 

Egynek jó, főleg ha az ember nem látott túl sok szkafander-scifit a közelmúltban.

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.05, 17:34

Igen, a Kapribogyó mostanában tényleg eléggé jó filmekben játszik.

Azta...!  :wow:

Gondolkodtam egy rovid ideig, de nem emlekszem, mikor lattam utoljara ilyen utos elozetest. Ugyan 5 perccel ezelott hallottam rola eloszor, de mar most nagyon varom DiKaprió uj filmjet.

The Revenant

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4154 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.28, 17:48

Man of UNCLE

Kellemes kikapcsolódás Guy Ritchie-től. Nálam a képzeletbeli rangsorban
a Blöff és a Ravasz, az agy... után, de a Sherlock és a Spíler előtt helyezkedik el.

Sztori: nem nagy szám, együtt dolgozó, ellentétes jellemű titkosügynökök egy
kiterjedt titkos szervezet ellen. A célnak mindenesetre megfelel.
Színészek: nagyon jó a casting! Az összes mellékszerepre sikerült nem agyonhasznált,
de mégis hiteles arcokat szerezni. (kivétel Hugh Grant, de ő meg meglepő)
Jelmezek, 60-as évek: szerintem nagyon jól sikerült. Autós üldözés Kelet-Berlinben,
Trabanttal (!), óriási műanyag fülklipszek és napszemüvegek a csajokon, hüvelykujjnyi
"poloska". Nagyon jól eltalálták.
Guy Ritchie: van néhány osztott képernyőn egyszerre futó jelenet, de szerencsére
sikerült levetkőzni a Sherlockban használt, engem már idegesítő lassításokat.

Összességében kellemes kikapcsolódás, valszeg a folytatást is meg fogom nézni.
Már ha Guy Ritchie rendezi... (szvsz tuti lesz folytatás)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3246 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.17, 17:05

Azta...!  :wow:

Gondolkodtam egy rovid ideig, de nem emlekszem, mikor lattam utoljara ilyen utos elozetest. Ugyan 5 perccel ezelott hallottam rola eloszor, de mar most nagyon varom DiKaprió uj filmjet.

The Revenant

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3246 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.11, 20:08

Tudtommal két felvonásos mozi lesz: az első rész augusztusra, a második szeptemberre van időzítve. A sztori kifejtéséről lövésem sincs. Fura, hogy a manga sem fejeződött be, a mangára vár az anime, hogy folytatódhasson, erre meg itt ez az egész estés dupla film.

Jah, ez az, ami nem vilagos nekem sem. De az augusztusi premier nagyon jo hir! :)

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.11, 18:56

Tudtommal két felvonásos mozi lesz: az első rész augusztusra, a második szeptemberre van időzítve. A sztori kifejtéséről lövésem sincs. Fura, hogy a manga sem fejeződött be, a mangára vár az anime, hogy folytatódhasson, erre meg itt ez az egész estés dupla film.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3246 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.11, 18:43

Attack on Titan: maga az anime pazar, az elozetes alapjan pedig a film nagyon jol koveti a latvanyvilagat. Az viszont nem vilagos, hogy beelozi a sorozatot / kepregenyt, vagy eleve folytatasos filmnek tervezik...?

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.09, 19:53

Nem emlékszem, hogy lett volna itt:

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3246 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.07, 11:53

A Terminator: Genisys mozival kapcsolatban van mar valakinek elmenye, tapasztalata? Milyen lett?

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.07, 09:05

Emlékeim szerint a legnagyobb különbség, hogy a könyvben valami félvér niggaként hivatkozott rá az író. 

Azért ne keverjük a feketét a napbarnítottal. Conan soha nem volt nigga. :) Az egy dolog, hogy egy ideig egy fekete legénységgel rendelkező kalózhajónak parancsolt.

20 év távlatából nekem annyi maradt meg, hogy fekete meg, hogy félvér. A pontosításba már beletörne a bicskám. :)

Félvér? Hah, Conan "pure cimmerian breed" ™! :D

Persze, itt most Conan megjeleneserol volt szo, meg arrol, hogy a filmen mutatott alakja mennyire koveti / nem koveti az irodalmi elokepet. Conan nem ugy barbar, mint a DnD habzo szaju, felmeztelen es 3-kezes bardot forgato humanoidjai - Conan tolvaj, martaloc, kaloz, hadvezer, stb. aki legalabb annyira hagytakozik a nyers erejere es szivossagara, mint osztoneire, gyorsasagara es az eszere (igen, Conan meglepoen sokat gondolkodik :) ). Van amugy egy jelenet az uj Conan filmben (az eleje fele), amiben Momoa zamorai (?) zsivanyokkal vedel egy kocsmaban - na, az a jelenet kb. a Conan hangulat kvintesszenciaja. (Van amugy a Dark Horse-nak egy 24 reszes Conan kepregenye (par eves), ami mind latvanyban, mind hangulatban tok jol visszaadja a howardi vilagkepet - ha a novellak nem erdekelnek. :) )

Howard iroi minosege más dolog. Azert a Dragonlance kronikakat en nem emlitenem egy lapon a Conan ciklussal, de ez mar nagyon OFF itt, meg izles kerdese. Szamomra is vannak irritalo vonasai a Howard-fele hosalakoknak (eleg sok host krealt, Conan csak a legjobban ismert).

Jah. Tudom, hogy ilyen, de pont azt írom, hogy ezzel nem megy teljesen szembe a film. Ott is használja az eszét és ravaszkodik Conan többször is. Pl csapdákat állít a túlerőben lévő ellenségnek, álruhában jut be a templomba, stb.

Ha emlékem nem csal, egyedül a kalózos szál volt nélkülözve az Arnoldos filmekből. Bár lehet, hogy a városban vedelős résznél esett róla szó. Állati régen láttam már a filmeket, szóval kicsit megkoptak már azok az emlékek.

Azt nem írtam, hogy a novellák nem érdekelnek. ;)

Én regényt olvastam a Conan ciklusból. Az tuti, hogy nem az első rész volt. Szerintem a Pusztító. A novellák általánosságban jobban bejönnek.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3246 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.07, 07:50

Emlékeim szerint a legnagyobb különbség, hogy a könyvben valami félvér niggaként hivatkozott rá az író. 

Azért ne keverjük a feketét a napbarnítottal. Conan soha nem volt nigga. :) Az egy dolog, hogy egy ideig egy fekete legénységgel rendelkező kalózhajónak parancsolt.

20 év távlatából nekem annyi maradt meg, hogy fekete meg, hogy félvér. A pontosításba már beletörne a bicskám. :)

Félvér? Hah, Conan "pure cimmerian breed" ™! :D

Persze, itt most Conan megjeleneserol volt szo, meg arrol, hogy a filmen mutatott alakja mennyire koveti / nem koveti az irodalmi elokepet. Conan nem ugy barbar, mint a DnD habzo szaju, felmeztelen es 3-kezes bardot forgato humanoidjai - Conan tolvaj, martaloc, kaloz, hadvezer, stb. aki legalabb annyira hagytakozik a nyers erejere es szivossagara, mint osztoneire, gyorsasagara es az eszere (igen, Conan meglepoen sokat gondolkodik :) ). Van amugy egy jelenet az uj Conan filmben (az eleje fele), amiben Momoa zamorai (?) zsivanyokkal vedel egy kocsmaban - na, az a jelenet kb. a Conan hangulat kvintesszenciaja. (Van amugy a Dark Horse-nak egy 24 reszes Conan kepregenye (par eves), ami mind latvanyban, mind hangulatban tok jol visszaadja a howardi vilagkepet - ha a novellak nem erdekelnek. :) )

Howard iroi minosege más dolog. Azert a Dragonlance kronikakat en nem emlitenem egy lapon a Conan ciklussal, de ez mar nagyon OFF itt, meg izles kerdese. Szamomra is vannak irritalo vonasai a Howard-fele hosalakoknak (eleg sok host krealt, Conan csak a legjobban ismert).

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.06, 23:56

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4154 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.06, 19:35

Conan:
ah, olvass el egy Conan novellat (de tenyleg...). A helyzet az, hogy Arnie megjelenesnek, es sokszor nagyon ostoba abrazatanak alig-alig van koze a Howard-fele Conan figurahoz. A Mr Olympia, meg Mr Universe izomhegy megjelenesnek szinten. Momoa szerintem (a varakozasaimmal ellentetben) nagyon jol passzolt az irodalmi Conan figurajahoz (sokkal jobban, mint Arnie) - ez az uj Conan film legnagyobb erenye szamomra. Persze ettol meg sokakban osszeforr a ket dolog, kellemes kolokkori filmelmenyeinknek koszonhetoen. Mondjuk a Conan 1-et en sokszor ujraneztem azota, nagyon szeretem. :)

Egyetértek. Nem mondanám, hogy Momoa jobb Conan, mint Arnold, de a novellákhoz
mindenképpen jobban passzol a megjelenése.

Conant, bár erős és edzett, elsősorban nem az izomkötegei jellemzik (többször
találkozik magánál erősebb ellenféllel), hanem az, hogy macskaléptű, baromi gyors,
és persze az ösztönös vadsága. Ebből Arnoldnál pont a karaktert elvileg jobban
meghatározó kecsesség-könnyűléptűség-gyilkos gyorsaság nincs jelen.

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.06, 18:34

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.06, 18:04

Conan:

ah, olvass el egy Conan novellat (de tenyleg...). A helyzet az, hogy Arnie megjelenesnek, es sokszor nagyon ostoba abrazatanak alig-alig van koze a Howard-fele Conan figurahoz. A Mr Olympia, meg Mr Universe izomhegy megjelenesnek szinten. Momoa szerintem (a varakozasaimmal ellentetben) nagyon jol passzolt az irodalmi Conan figurajahoz (sokkal jobban, mint Arnie) - ez az uj Conan film legnagyobb erenye szamomra. Persze ettol meg sokakban osszeforr a ket dolog, kellemes kolokkori filmelmenyeinknek koszonhetoen. Mondjuk a Conan 1-et en sokszor ujraneztem azota, nagyon szeretem. :)

Olvastam már. De nem hagyott bennem mély nyomott. :)
Kicsit olyasmi volt, mint a Sárkánydárda Krónikák. Abban az időben, fejletlen irodalmi érzékkel, tiniként szórakoztató volt. Aztán évekkel később, érettebb fejjel az ember észreveszi benne a hiányosságokat.

Emlékeim szerint a legnagyobb különbség, hogy a könyvben valami félvér niggaként hivatkozott rá az író. Rémlik a kalóz múlt is, de ezek hiányának az egyikétől sem érzem elrugaszkodottaknak a könyvekhez képest a filmeket. Hozzátenném, biztos közrejátszik ebben az is, hogy először láttam a filmeket, és utána olvastam a könyvet.

Nincs azzal baj, ha egy adaptáció túlnő az alapanyagon. :)
Legalábbis az esetemben, ha csak a könyvből merítkezek Conan témában, akkor biztos nem tartanám ekkora kultnak.

Módosította Aleister: 2015.05.06, 18:07

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3246 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.06, 17:06

Én eddig is bírtam Vin Dieselt, de ezután még szimpibb. :)

A film meg sajnos úgyis béna lesz. :(

Már miért lenne béna? A trailer alapján simán jóféle.

Mondjuk Te a Galaxis őrzőit is leírtad a trailer alapján. :)

Mert kb. minden fantazi film bena, nagyon hosszu ideje mar. :( Alig-alig talalni kivetelt. Igy az elozetesre mar alig adok. Ja, a "Galaxis..." jobb volt, mint amire az elotetes alapjan szamitottam, szerintem egy kellemes popcorn mozi, amit egyszer erdemes megnezni. Asszem ott is Vin Diesel volt a gyokerember hangja. :)

Amugy ez a trailer is pont olyan pofas, mint a tobbi. 

Conan:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]