Ugrás tartalomhoz

Új és közelgő filmek

• Válasz írásához lépj be
4514 hozzászólás érkezett eddig

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3241 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.10.05, 18:03

Mars mentőexpedíció: 

Egynek jó, főleg ha az ember nem látott túl sok szkafander-scifit a közelmúltban.

Ja, szerintem is. Szorakoztato mozi volt (en az osszes szkafanderes filmet kihagytam az utobbi 1-2 evben).

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 10672 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.10.05, 13:34

Mars mentőexpedíció: 

Egynek jó, főleg ha az ember nem látott túl sok szkafander-scifit a közelmúltban.

Gregorius

Gregorius

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.05, 17:34

Igen, a Kapribogyó mostanában tényleg eléggé jó filmekben játszik.

Azta...!  :wow:

Gondolkodtam egy rovid ideig, de nem emlekszem, mikor lattam utoljara ilyen utos elozetest. Ugyan 5 perccel ezelott hallottam rola eloszor, de mar most nagyon varom DiKaprió uj filmjet.

The Revenant

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.08.28, 17:48

Man of UNCLE

Kellemes kikapcsolódás Guy Ritchie-től. Nálam a képzeletbeli rangsorban
a Blöff és a Ravasz, az agy... után, de a Sherlock és a Spíler előtt helyezkedik el.

Sztori: nem nagy szám, együtt dolgozó, ellentétes jellemű titkosügynökök egy
kiterjedt titkos szervezet ellen. A célnak mindenesetre megfelel.
Színészek: nagyon jó a casting! Az összes mellékszerepre sikerült nem agyonhasznált,
de mégis hiteles arcokat szerezni. (kivétel Hugh Grant, de ő meg meglepő)
Jelmezek, 60-as évek: szerintem nagyon jól sikerült. Autós üldözés Kelet-Berlinben,
Trabanttal (!), óriási műanyag fülklipszek és napszemüvegek a csajokon, hüvelykujjnyi
"poloska". Nagyon jól eltalálták.
Guy Ritchie: van néhány osztott képernyőn egyszerre futó jelenet, de szerencsére
sikerült levetkőzni a Sherlockban használt, engem már idegesítő lassításokat.

Összességében kellemes kikapcsolódás, valszeg a folytatást is meg fogom nézni.
Már ha Guy Ritchie rendezi... (szvsz tuti lesz folytatás)

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3241 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.17, 17:05

Azta...!  :wow:

Gondolkodtam egy rovid ideig, de nem emlekszem, mikor lattam utoljara ilyen utos elozetest. Ugyan 5 perccel ezelott hallottam rola eloszor, de mar most nagyon varom DiKaprió uj filmjet.

The Revenant

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3241 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.11, 20:08

Tudtommal két felvonásos mozi lesz: az első rész augusztusra, a második szeptemberre van időzítve. A sztori kifejtéséről lövésem sincs. Fura, hogy a manga sem fejeződött be, a mangára vár az anime, hogy folytatódhasson, erre meg itt ez az egész estés dupla film.

Jah, ez az, ami nem vilagos nekem sem. De az augusztusi premier nagyon jo hir! :)

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1327 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.11, 18:56

Tudtommal két felvonásos mozi lesz: az első rész augusztusra, a második szeptemberre van időzítve. A sztori kifejtéséről lövésem sincs. Fura, hogy a manga sem fejeződött be, a mangára vár az anime, hogy folytatódhasson, erre meg itt ez az egész estés dupla film.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3241 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.11, 18:43

Attack on Titan: maga az anime pazar, az elozetes alapjan pedig a film nagyon jol koveti a latvanyvilagat. Az viszont nem vilagos, hogy beelozi a sorozatot / kepregenyt, vagy eleve folytatasos filmnek tervezik...?

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1327 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.09, 19:53

Nem emlékszem, hogy lett volna itt:

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3241 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.07, 11:53

A Terminator: Genisys mozival kapcsolatban van mar valakinek elmenye, tapasztalata? Milyen lett?

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.07, 09:05

Emlékeim szerint a legnagyobb különbség, hogy a könyvben valami félvér niggaként hivatkozott rá az író. 

Azért ne keverjük a feketét a napbarnítottal. Conan soha nem volt nigga. :) Az egy dolog, hogy egy ideig egy fekete legénységgel rendelkező kalózhajónak parancsolt.

20 év távlatából nekem annyi maradt meg, hogy fekete meg, hogy félvér. A pontosításba már beletörne a bicskám. :)

Félvér? Hah, Conan "pure cimmerian breed" ™! :D

Persze, itt most Conan megjeleneserol volt szo, meg arrol, hogy a filmen mutatott alakja mennyire koveti / nem koveti az irodalmi elokepet. Conan nem ugy barbar, mint a DnD habzo szaju, felmeztelen es 3-kezes bardot forgato humanoidjai - Conan tolvaj, martaloc, kaloz, hadvezer, stb. aki legalabb annyira hagytakozik a nyers erejere es szivossagara, mint osztoneire, gyorsasagara es az eszere (igen, Conan meglepoen sokat gondolkodik :) ). Van amugy egy jelenet az uj Conan filmben (az eleje fele), amiben Momoa zamorai (?) zsivanyokkal vedel egy kocsmaban - na, az a jelenet kb. a Conan hangulat kvintesszenciaja. (Van amugy a Dark Horse-nak egy 24 reszes Conan kepregenye (par eves), ami mind latvanyban, mind hangulatban tok jol visszaadja a howardi vilagkepet - ha a novellak nem erdekelnek. :) )

Howard iroi minosege más dolog. Azert a Dragonlance kronikakat en nem emlitenem egy lapon a Conan ciklussal, de ez mar nagyon OFF itt, meg izles kerdese. Szamomra is vannak irritalo vonasai a Howard-fele hosalakoknak (eleg sok host krealt, Conan csak a legjobban ismert).

Jah. Tudom, hogy ilyen, de pont azt írom, hogy ezzel nem megy teljesen szembe a film. Ott is használja az eszét és ravaszkodik Conan többször is. Pl csapdákat állít a túlerőben lévő ellenségnek, álruhában jut be a templomba, stb.

Ha emlékem nem csal, egyedül a kalózos szál volt nélkülözve az Arnoldos filmekből. Bár lehet, hogy a városban vedelős résznél esett róla szó. Állati régen láttam már a filmeket, szóval kicsit megkoptak már azok az emlékek.

Azt nem írtam, hogy a novellák nem érdekelnek. ;)

Én regényt olvastam a Conan ciklusból. Az tuti, hogy nem az első rész volt. Szerintem a Pusztító. A novellák általánosságban jobban bejönnek.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3241 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.07, 07:50

Emlékeim szerint a legnagyobb különbség, hogy a könyvben valami félvér niggaként hivatkozott rá az író. 

Azért ne keverjük a feketét a napbarnítottal. Conan soha nem volt nigga. :) Az egy dolog, hogy egy ideig egy fekete legénységgel rendelkező kalózhajónak parancsolt.

20 év távlatából nekem annyi maradt meg, hogy fekete meg, hogy félvér. A pontosításba már beletörne a bicskám. :)

Félvér? Hah, Conan "pure cimmerian breed" ™! :D

Persze, itt most Conan megjeleneserol volt szo, meg arrol, hogy a filmen mutatott alakja mennyire koveti / nem koveti az irodalmi elokepet. Conan nem ugy barbar, mint a DnD habzo szaju, felmeztelen es 3-kezes bardot forgato humanoidjai - Conan tolvaj, martaloc, kaloz, hadvezer, stb. aki legalabb annyira hagytakozik a nyers erejere es szivossagara, mint osztoneire, gyorsasagara es az eszere (igen, Conan meglepoen sokat gondolkodik :) ). Van amugy egy jelenet az uj Conan filmben (az eleje fele), amiben Momoa zamorai (?) zsivanyokkal vedel egy kocsmaban - na, az a jelenet kb. a Conan hangulat kvintesszenciaja. (Van amugy a Dark Horse-nak egy 24 reszes Conan kepregenye (par eves), ami mind latvanyban, mind hangulatban tok jol visszaadja a howardi vilagkepet - ha a novellak nem erdekelnek. :) )

Howard iroi minosege más dolog. Azert a Dragonlance kronikakat en nem emlitenem egy lapon a Conan ciklussal, de ez mar nagyon OFF itt, meg izles kerdese. Szamomra is vannak irritalo vonasai a Howard-fele hosalakoknak (eleg sok host krealt, Conan csak a legjobban ismert).

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.06, 23:56

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.06, 19:35

Conan:
ah, olvass el egy Conan novellat (de tenyleg...). A helyzet az, hogy Arnie megjelenesnek, es sokszor nagyon ostoba abrazatanak alig-alig van koze a Howard-fele Conan figurahoz. A Mr Olympia, meg Mr Universe izomhegy megjelenesnek szinten. Momoa szerintem (a varakozasaimmal ellentetben) nagyon jol passzolt az irodalmi Conan figurajahoz (sokkal jobban, mint Arnie) - ez az uj Conan film legnagyobb erenye szamomra. Persze ettol meg sokakban osszeforr a ket dolog, kellemes kolokkori filmelmenyeinknek koszonhetoen. Mondjuk a Conan 1-et en sokszor ujraneztem azota, nagyon szeretem. :)

Egyetértek. Nem mondanám, hogy Momoa jobb Conan, mint Arnold, de a novellákhoz
mindenképpen jobban passzol a megjelenése.

Conant, bár erős és edzett, elsősorban nem az izomkötegei jellemzik (többször
találkozik magánál erősebb ellenféllel), hanem az, hogy macskaléptű, baromi gyors,
és persze az ösztönös vadsága. Ebből Arnoldnál pont a karaktert elvileg jobban
meghatározó kecsesség-könnyűléptűség-gyilkos gyorsaság nincs jelen.

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1327 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.06, 18:34

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.06, 18:04

Conan:

ah, olvass el egy Conan novellat (de tenyleg...). A helyzet az, hogy Arnie megjelenesnek, es sokszor nagyon ostoba abrazatanak alig-alig van koze a Howard-fele Conan figurahoz. A Mr Olympia, meg Mr Universe izomhegy megjelenesnek szinten. Momoa szerintem (a varakozasaimmal ellentetben) nagyon jol passzolt az irodalmi Conan figurajahoz (sokkal jobban, mint Arnie) - ez az uj Conan film legnagyobb erenye szamomra. Persze ettol meg sokakban osszeforr a ket dolog, kellemes kolokkori filmelmenyeinknek koszonhetoen. Mondjuk a Conan 1-et en sokszor ujraneztem azota, nagyon szeretem. :)

Olvastam már. De nem hagyott bennem mély nyomott. :)
Kicsit olyasmi volt, mint a Sárkánydárda Krónikák. Abban az időben, fejletlen irodalmi érzékkel, tiniként szórakoztató volt. Aztán évekkel később, érettebb fejjel az ember észreveszi benne a hiányosságokat.

Emlékeim szerint a legnagyobb különbség, hogy a könyvben valami félvér niggaként hivatkozott rá az író. Rémlik a kalóz múlt is, de ezek hiányának az egyikétől sem érzem elrugaszkodottaknak a könyvekhez képest a filmeket. Hozzátenném, biztos közrejátszik ebben az is, hogy először láttam a filmeket, és utána olvastam a könyvet.

Nincs azzal baj, ha egy adaptáció túlnő az alapanyagon. :)
Legalábbis az esetemben, ha csak a könyvből merítkezek Conan témában, akkor biztos nem tartanám ekkora kultnak.

Módosította Aleister: 2015.05.06, 18:07

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3241 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.06, 17:06

Én eddig is bírtam Vin Dieselt, de ezután még szimpibb. :)

A film meg sajnos úgyis béna lesz. :(

Már miért lenne béna? A trailer alapján simán jóféle.

Mondjuk Te a Galaxis őrzőit is leírtad a trailer alapján. :)

Mert kb. minden fantazi film bena, nagyon hosszu ideje mar. :( Alig-alig talalni kivetelt. Igy az elozetesre mar alig adok. Ja, a "Galaxis..." jobb volt, mint amire az elotetes alapjan szamitottam, szerintem egy kellemes popcorn mozi, amit egyszer erdemes megnezni. Asszem ott is Vin Diesel volt a gyokerember hangja. :)

Amugy ez a trailer is pont olyan pofas, mint a tobbi. 

Conan:

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.06, 14:00

Viszont fiatal Conan filmhez egy fiatalabb színész kell, és ha lehetséges, akkor jó lenne olyan, akiről el tudod képzelni, hogy úgy nyomja fel a zárat, hogy letöri a lakatot, miközben azért színészként is legalább elmegy kategóriás, és lehetőleg legyen valami vad vagy egzotikus a megjelenésében.
Ilyen színészből, legalábbis az ismertebbek közül, nem sok van.

Ez igaz.

Az a bajom a "mostaniakkal" (bár fura ezt pl egy Rock-ra írni), hogy nincs bennük meg az a primitív vadság, megzabolázatlan erő, mint Arnoldban.

Pl megnézem a lenti képet, és nem tudom elképzelni, hogy Vin Diesel hasonló hatást váltana ki belőlem a kopasz buksijával. :)

87992-004-9307AAD1.jpg

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4108 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.06, 12:58

Egész egyszerűen nem illik ebbe a szerepbe. Ez a kigyúrt, nem intellektuelnek tűnő karakter elmegy az ilyen FF meg Ridick filmekben, de ennek a mostaninak teljesen más a hangulata.

Hát, ezt még nem lehet tudni.

Vannak fura párosítások, amik eléggé beváltak: Liam Neeson akciószerepben (Taken), Daniel Craig, mint Bond, Heath Ledger, mint Joker, Hugh Jackman, mint Wolverine (mikor megkapta a szerepet az első X-menben, még mint musicalszínész volt ismert)

A Conannal meg ne tessék viccelni! Csak Arnold! Sem Momoa, sem Diesel, de még Rock sem ér a nyomába.

Azzal egyetértek, hogy Arnold jó Conan _volt_. Ha csinálnak filmet az idős Conanről, akkor arra szintén alkalmas, ha két-három hónapot edz rá.

Viszont fiatal Conan filmhez egy fiatalabb színész kell, és ha lehetséges, akkor jó lenne olyan, akiről el tudod képzelni, hogy úgy nyomja fel a zárat, hogy letöri a lakatot, miközben azért színészként is legalább elmegy kategóriás, és lehetőleg legyen valami vad vagy egzotikus a megjelenésében.
Ilyen színészből, legalábbis az ismertebbek közül, nem sok van.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.05.06, 09:28

Én eddig is bírtam Vin Dieselt, de ezután még szimpibb. :)

A film meg sajnos úgyis béna lesz. :(

Nem lesz itt semmi hiba, az öreg D&D geek végre visszatalál a gyökerekhez! :D

(Lehet, hogy a kokszot kicsit túltolta, de róla el tudom képzelni, hogy összerak egy épkézláb D&Desque fantasy filmet.)

Bulldy

Már miért lenne béna? A trailer alapján simán jóféle.

Mondjuk Te a Galaxis őrzőit is leírtad a trailer alapján. :)

Galu22:

Egész egyszerűen nem illik ebbe a szerepbe. Ez a kigyúrt, nem intellektuelnek tűnő karakter elmegy az ilyen FF meg Ridick filmekben, de ennek a mostaninak teljesen más a hangulata.

A Conannal meg ne tessék viccelni! Csak Arnold! Sem Momoa, sem Diesel, de még Rock sem ér a nyomába.

Ez pont olyan, mint a Terminátor. Az ember azt hiszi, hogy egy kifejezéstelen arc, nulla színészi játék elég mindkét szerephez, gyakorlatilag meg az életben nem fognak Svárcinál jobbat találni rájuk.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]