Ugrás tartalomhoz

Filmes hírek

• Válasz írásához lépj be
4606 hozzászólás érkezett eddig

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4462 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.08.05, 11:22

Elkészült a Harry Potter filmek "amerikanizált" változata, amelyben minden varázslatot fegyverekkel helyettesítettek. :) A Harry Potter and the Deadly Weapons előzetese megtekinthető itt, a teljes film pedig letölthető a hivatalos weboldalról (~3.5 GB, mp4) - ki tudja, még meddig...
(A film nem csak paródia, hanem az amerikai tömeges lövöldözések és elharapózó fegyverlobbi elleni kiáltvány is, mint az a weboldalon olvasható.)

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4462 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.08.01, 08:22

A tegnapi Netflix bejelentés (miszerint anime sorozat készül a Splinter Cell-ből az Ubisoft áldásával és a John Wick írójától) mellé mára is jutott újdonság: filmet kap a 2000-es évek egyik népszerű játéka, a Beyond Good and Evil. A rendező számos ismert animációs film (Shark Tale, Monsters vs Aliens, Detective Pikachu) készítője, Rob Letterman lesz.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8571 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.28, 08:06

Mire ideértem a linkkel, a sorozat címe már átalakult a fejemben valami ismerősebbre. De a főszabály amúgy is az, hogy mindig olvasd el azt is, hogy mi van a link túloldalán. :)

kukac

kukac

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1640 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.27, 14:47

Készül egy Witcher spinoff Blood Omen címmel, ami 1200 évvel Geralt előtt fog játszódni:
https://twitter.com/NXOnNetflix/status/1287734489607618562

Blood Origin. A Blood Omen az a Legacy of Kain.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8571 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.27, 14:44

Készül egy Witcher spinoff Blood Omen címmel, ami 1200 évvel Geralt előtt fog játszódni:
https://twitter.com/NXOnNetflix/status/1287734489607618562

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5091 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.12, 07:46

Úriemberek/Gentlemen

Elég régen voltam már moziban, nem igazán nekem való az utóbbi évek kínálata. Ha jól emlékszem az Utolsó műszak vagy az UNCLE embere volt az utolsó. (az uncle is Guy Ritchie...)

Összességében a klasszikus, bevált Guy Ritchie-mozi, angol gengszterekkel, átveréssel, ezúttal picit komorabb hangulattal, de azért jelen lévő humorral. A három nagy (puskacső-Blöff-Spíler) közül leginkább a Spílerre hasonlít, ebben sincsenek szimpatikus lúzerek, akiknek drukkolni lehetne. 

Meglepő Hugh Grant. Úgy tűnik idősebb korára már megengedheti magának, hogy genyó alakokat játsszon, meglepően jól.

A film moziban felirattal és szinkronnal is megy, mindenképp a feliratot ajánlanám.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4462 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2020.07.03, 10:57

A Highlander nyomában vándorló halhatatlanokról szól a Netflix és a Skydance közös filmje, ami nem (újra-)feldolgozás, hanem egy graphic novel átültetése mozgóképre: a The Old Guard-ban a halhatatlanok nem egymással harcolnak egyfajta végső jutalomért, hanem a kormányok és titkosszolgálatok elől bújkálnak már évszázadok óta, jelenünkben egy zsoldoscsapat képében, akiknek az álcája váratlanul felfedésre kerül... A főszerepben Charlizte Theron, a film július 10-én érkezik.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4462 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.19, 19:32

Christopher Nolan új, sokáig titkolt filmjének kijött az első előzetese: Tenet. Ez alapján újabb időmanipulálós, oda-vissza játszódó történettel lesz dolgunk jövő nyáron. Vagy már meg is történt és várjuk, hogy bekövetkezzen? Nincsenek véletlenek, a bemutató napja az Inception moziba kerülésének 10. évfordulójára fog esni...

Módosította Petrus: 2019.12.19, 19:33

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4462 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.12.08, 09:42

Ryan Reynolds egy névtelen, átlagos banki ügyintéző egy meglehetősen furcsa, modern nagyvárosban, aki egy nap rádöbben: ő nem más, mint egy mellékszereplő, egy "free guy" egy világméretű játékban. Elhatározza, hogy kezébe veszi a sorsát és nem mellesleg megmenti a világot is... Free Guy trailer, jövő nyáron robban be a mozikba...

Talbot

Talbot

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.11.07, 20:28

Szín az űrből... Nicolas Cage-dzsel.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5811 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.09.25, 20:07

Tolkien – a második előzetes:

Tolkien

(2019. – Fox Searchlight)

Sután bájos, bájosan suta alkotás. Filmként és életrajzként is sántít, rengeteg helyen bele lehetne kötni, de az embernek mégsincsen szíve hozzá. Ez a film minden nyilvánvaló hibája ellenére rendkívül szerethető, van lelke, és érződik rajta, mennyi szeretettel és tisztelettel közelítette meg a témát a teljes stáb. Hiába a különös vágás, az elején és a végén megbicsakló dramaturgiai ív, egy-egy vontatottabb vagy döcögősebb jelenet; képes elvarázsolni és magával ragadni nem csak egy Tolkien-rajongót, de a tündérmesék és a romantikus történetek iránt nyitott közönséget is. A képi világ, a színészi játék, a zene, a díszlet és a jelmezek pazar kompozíciót alkotnak, és bár a pocsék CGI sajnos a Hallmark-tévéfilmek szintjét sem éri el helyenként, képes egy egyedi és sajátos ízvilágot kínálni a tucatfilmek sorában. Ha elengedjük a szigorúbb elvárásainkat, és átadjuk magunkat a hangulatának, nem fogjuk megbánni, hogy végignéztük.

A külföldi mozikban anyagi bukás volt, így Magyarországon már csak otthon nézhetjük meg: a Boltonfilmnél jelenik meg augusztus 23-án DVD-n és Blu-rayen. Szerintem megéri feketén letöltés helyett megvenni eredetiben.

Megnéztem. Furcsa keserédes hangulata van, de összességben (elfogultság ide vagy oda) nekem tetszett :) .

Módosította dekszter: 2019.09.25, 20:08

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1362 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.21, 14:36

...
Tolkien

Sután bájos, bájosan suta alkotás.
...
A külföldi mozikban anyagi bukás volt, így Magyarországon már csak otthon nézhetjük meg: a Boltonfilmnél jelenik meg augusztus 23-án DVD-n és Blu-rayen. Szerintem megéri feketén letöltés helyett megvenni eredetiben.

Elérhető "fehéren" is (és akkor nem kell korongot venni, tárolni), pl. a Telekom Videotékájában, a UPC Videótárban, a Google Play Movies-ban, az amazon.com-on.

Nem hiszem, hogy az a film, amit a keménymag Tolkien fanatikusokon kívül bárki többször is megnézne.
Én még mélázom, hogy belenézzek-e egyáltalán.

A rajongókon kívül szerintem még a nyelvészeknél is esélyes, hogy egynél többször megnézik. :D

scaurus

scaurus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 685 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.21, 14:13

...
Tolkien

Sután bájos, bájosan suta alkotás.
...

Elérhető "fehéren" is (és akkor nem kell korongot venni, tárolni), pl. a Telekom Videotékájában, a UPC Videótárban, a Google Play Movies-ban, az amazon.com-on.

Nem hiszem, hogy az a film, amit a keménymag Tolkien fanatikusokon kívül bárki többször is megnézne.
Én még mélázom, hogy belenézzek-e egyáltalán.

Garaboncias

Garaboncias

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1362 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.08.21, 13:43

Tolkien – a második előzetes:

Tolkien

Sután bájos, bájosan suta alkotás. Filmként és életrajzként is sántít, rengeteg helyen bele lehetne kötni, de az embernek mégsincsen szíve hozzá. Ez a film minden nyilvánvaló hibája ellenére rendkívül szerethető, van lelke, és érződik rajta, mennyi szeretettel és tisztelettel közelítette meg a témát a teljes stáb. Hiába a különös vágás, az elején és a végén megbicsakló dramaturgiai ív, egy-egy vontatottabb vagy döcögősebb jelenet; képes elvarázsolni és magával ragadni nem csak egy Tolkien-rajongót, de a tündérmesék és a romantikus történetek iránt nyitott közönséget is. A képi világ, a színészi játék, a zene, a díszlet és a jelmezek pazar kompozíciót alkotnak, és bár a pocsék CGI sajnos a Hallmark-tévéfilmek szintjét sem éri el helyenként, képes egy egyedi és sajátos ízvilágot kínálni a tucatfilmek sorában. Ha elengedjük a szigorúbb elvárásainkat, és átadjuk magunkat a hangulatának, nem fogjuk megbánni, hogy végignéztük.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8571 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.29, 08:05

Lehet ezt máshol is látni majd? Vagy csak itt csak most és örökké sírni fogok ha nem fizetek elő erre a csatornára is?

Van náluk is ingyenes hónap, ha csak emiatt nem akarsz előfizetni.
Streamelhető lesz majd Google Playen és YouTube-on is, illetve elvileg lesz DVD és Blu-Ray változat is belőle.

Vagy felcsavarod a kampókezet és végigsétálsz a pallón.

Talbot

Talbot

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 66 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.05.29, 07:17

Good Omens bemutató az Amazon Prime-on május 31. :) ):

Lehet ezt máshol is látni majd? Vagy csak itt csak most és örökké sírni fogok ha nem fizetek elő erre a csatornára is?

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2624 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.31, 07:53

A szerepjátékosok intelligensebbek az átlagnál, ez igazán közismert. 

Más: a tavalyi Négyzetről először aszittem, a nyárspolgárságra utal, mint Pat Bateman kedvenc száma (Hip to be square), és végül is tényleg, bár nem úgy, ahogy az alkotó gondolta. A címszereplő négyzet modern műalkotás a múzeumban, ahol gazdag, fehér, ráadásul sikeres férfi főhősünk keményen dolgozó kurátor, a film meg olyan, amilyennek az ember jóléti dán művészfilmet elképzel, a jóléti dánok nagyon szégyellik magukat, amiért jóléti dánok, és nem veszik ki a hagymát a pofátlanul követelőző bevándorló koldus csirkés ciabattájából, csak mert az úgy kéri, ráadásul a képmutató kapitalisták a lángelkű naiv performanszművészt is pofán basszák egy idő után, ha az művészet címén a fejüket pöckölgeti és a nőjüket molesztálja, tényleg hogy képzelik. Szóval kicsit szájbarágós lett, ha valakinek pont egy jóléti dán művészfilm hiányzik, azért meg lehet nézni.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5091 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.30, 18:55

Úanyám, Zsizsektől lábrázást kapok

Te ilyeneket honnan ismersz? O_o

Most komolyan, ezt hogy kéne bemutatni? Mi a baja az alkotónak? (Mármint a linkelt hiánypótló alkotójának, a héten már olvastam pont elég bölcsézshabzsézást, most meg mennem kéne a bótba).

Nem hinném, hogy komolyan kell venni az írást.

A Zöld könyv amúgy tényleg elég jó.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2624 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.30, 10:05

Úanyám, Zsizsektől lábrázást kapok (rángógörcsös megélhetési forradalmár Marx-szakállal a szemét kapitalizmus közepén magyaráz arról nem csekély díjazás fejében, milyen szemét a kapitalizmus, a falát ékesítő Sztálin-poszter meg viccnek nekem kicsit már durva), úgyhogy a belőle merítő hiánypótló bölcsészhabzsézásokat inkább kihagynám, mondjuk a szakma szépsége, hogy a svájcisapka kémiai változásait is lehet elemezgetni Soltész Rezső korai művészi szakaszában a hiányzó arisztotelészi látószög tükrében posztgendermalegazestrukturalista szempontból, ha azért fizetnek. 

A Zöld könyvben van becsületes olasz proli család, elszigetelődött értelmiségi néger, országút mentén szomorúan bámuló agrárproli négerek (1 egész jelenet), rasszista fehér sznobok, rasszista fehér rendőrök, akik jól megkapják a magukét, becsületes proli négerek, akik az előzőekkel szemben egyértelműen pozitívan vannak feltüntetve, rasszista olasz proli (az egyik főszereplő), aki a végére kicsit kevésbé rasszista olasz proli lesz. Most komolyan, ezt hogy kéne bemutatni? Mi a baja az alkotónak? (Mármint a linkelt hiánypótló alkotójának, a héten már olvastam pont elég bölcsézshabzsézást, most meg mennem kéne a bótba).

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 5091 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.03.30, 07:10

Hínnye, hát ez jó giccsesnek néz ki, bár ugye milyen legyen. 

Más: kivételesen tényleg új a Zöld könyv, az Oscar kapcsán valszeg már sokan hallottak róla. Nagy újdonságokkal vagy truvájokkal nem szolgál (az valszeg senkit nem ér meglepetésként, hogy a karácsony családi körben mégis jobb, vagy hogy a rasszista vicces proli a végére átérzi a számkivetett néger zenész sorsát és kicsit kevésbé rasszista proli lesz), de tényleg szórakoztató és szellemes, kiváló színészi játékkal.

Nemrég olvastam a Zöld könyv kapcsán megjelent írást, de sajnos nem tudom a pontos címét.

Valami olyasmi volt a címe, hogy a csóróság hollywood-i megjelenése*. A Zöld könyv is továbbviszi a Titanicban is jól látható szegénységábrázolást (családi idill vacsoránál és a fedélközben hegedűmuzsikára bulizó szegények).

Kíváncsi vagyok hogyan tudnák megfilmesíteni mondjuk az Érik a gyümölcsöt manapság  :gonosz:

*nyilván nem ez a Zöld könyv fő mondanivalója, de ha már egyszer megjelenik a filmben, akkor lehet elemezni ilyen szempontból is.

edit: most persze rögtön meglett

http://aszem.info/2017/10/avatar-bennszulottek-visszaterese/

Módosította galu22: 2019.03.30, 07:12

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]