Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Resident Evil: Afterlife (StB )

• Válasz írásához lépj be
18 hozzászólás érkezett eddig

md20

md20

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 62 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.09.28, 12:59

Az írás jó, a film egy kalap szar volt. Mit keresett benne az a pyramid head-szerű szörny?

Zaethus

Zaethus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.28, 07:32

A film költségvetése az animációkban merült ki, történet és színészi tehetség 0.

Sylaren

Sylaren

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.09.23, 19:47

MEgnéztem 3Dben, de hihetetlenül rosszul oldották meg. A java részét a szemüveg nélkül néztem, szóval... A történet maga nem valami nagy durranás, egyszerű: megölik visszajön, megint megölik, megint visszajön hogy lemészárolja a megmaradt jókat és elpusztítja a világot. Látványilag amúgy nem rossz:D :gitar: "Csakazért" is megnézem a többi részét, ha még lesz, kíváncsiságból is. ;)

<small>Iróni-A-Méter: 1/5</small>

massza

massza

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 385 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.09.22, 21:05

félelmetesen gyenge volt, minden területen.

(persze a köv részt is megnézem, de ez már önkínzás egy fura válfaja, illetve a kimeríthetetlen remény megnyilványulása)

Naulyr

Naulyr

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.22, 16:54

Igen! A párhuzam az AvP és a resident evil filmek között teljesen helytálló. Mennyi mindent ki lehetett volna hozni belőle ):
sóhaj..
Nem hiszem el ,hogy ilyen történetet, párbeszédeket józan felnőtt értelmes ember képes vászonra vinni. Mint a dzsiájdzsó movie körülbelül.

ElfQT

ElfQT

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 272 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.22, 12:04

Ha valaki úgy nézi meg ezeket a filmeket, hogy a rendező korábbi munkáit is ismeri, akkor bennem azért csak felmerül a "Vadász, vadász, sz**ni jársz te ide...?" kezdetű történet...

Vonszul

Vonszul

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.22, 06:09

Hát, én még régen nagy fanja voltam a Resident Evil játéknak, így nagy várakozással vártam a filmet (pláne akkor, amikor az első terv az volt, hogy Romero-val csinálják meg -bár maradtak volna mellette).
Aztán megjelent és megnéztem. A film végén, így ültem egy darabig, és feltettem a kérdést: ez mi volt?
Úgyhogy hatalmasat csalódtam, de azóta se vártam sokat az új részektől. ÍGy nem is kellett csalódnom bennük.

Godfrid

Godfrid

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 129 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.21, 15:42

Hát már az AvP egyen sikítófrászt kaptam, de valahogy végignéztem. Az alienek szaporodását ismerve, hogy a fenébe lesz egy osztagból, több ezer alien...
Na de a RE-nél maradva. Mintha mindegyik rész ugyan arra a sablonra épülne: Rövid bevezető harc, vergődés, és szenvedés, a halálra szánt statiszták megkeresése. A statiszták halála, és pár látványos, de idióta zombi hent. Végül egy rövid, és teljesen értelmetlen boss figth. Értelmetlen befejezés, ami feldob egy új koncepciót, ami úgy is borul a következő részre.

Zaethus

Zaethus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.21, 12:56

Nekem azért nem jött be mivel semmi köze se volt a régebbi részekhez....maximum a zombik amik azonosak voltak.....nagyon elvont lett.

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.09.21, 12:41

nekem személy szerint tetszetős volt (az előző rész nem). de nekem az AvP-k is tetszettek (csakhát horror helyett akciófilm volt mindkettő). barátnőm, aki full laikus volt a témában, megnézte az Alieneket (langyos), a Predatorokat (melegsziiik), majd az AvP-t (forró!), és utóbbin belelkesülve ő cibált el a Predatorsra (amin viszont már picit letört a lelkesedése az említett saga kapcsán). tény, hogy nem vagyok se RE, se AvP fetisiszta, simán csak laza akciófilmre vágytam.
RE-ből viszont valóban tisztán a Degeneration jött be a legjobban, a zuhanó platformon akadálypályázás tetszett nagyon pl.

<small>Iróni-A-Méter: 1/5</small>

Zaethus

Zaethus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1385 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.21, 12:15

A Rakás sz@r még a legszebb kifejezés a filmhez....
Sokkal de sokkal többet vártam....ennyi pénzből.

A történet csapni való.
A cselekményfolyamat értelmetlen és hülyeség.
Az ellenfelek meg....na azok meg valami förtelmes nagy tévedések.
Egy nap szeműveges elpusztíthatatlan szuper ember????
Na ne..... nekem ez a film 10/2-es.
Legalább a zenék a filmben jók....ez az egyetlen pozitívum.

StB

StB

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.21, 10:06

"Mielőtt az Event Horizon rajongók karóba húzzák szegény StB-t..."
Így van, az EH nekem is tetszett. :)

"...de attól még tűrhető volt a film"
Akadnak természetesen az enyémtől gyökeresen eltérő vélemények is róla, pl.:
http://thatguywiththeglasses.com/videolink...-evil-afterlife
Mondjuk én sokkal inkább az alábbival értek egyet. :)
http://angryjoeshow.com/2010/09/re-afterlife-movie-review/

Airyku

Airyku

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 766 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.09.21, 09:59

Én tegnap láttam a filmet. A túúúl lassú jelenetek, a mátrixos csórás és hatásvadászat tényleg roppant idegesítő, de attól még tűrhető volt a film. Mivel a jó pap holtáig tanul, a film ráébresztett arra, hogy zombi apokalipszis esetén mindig legyen nálam rövid, de éles kard, víz alatt is működő lőfegyver, mini shotgun pénzérmékkel (a régi 1 és 2 Ft-osok ideálisak) és persze Women2010 sminkkészlet ajándék hajsütő vassal. A film másik dekoratív női szereplője csimbókosan, mocskosan találkozik Alice-szal, majd megkötözve látjuk egy repülőn, mintha épp a szépségkirálynő választásról rabolták volna. Nem akarok spoilerkedni, de érdemes a film végén nézni a hátteret, amikor a sportoló csávó odaér a csatorna kijáratához, és megperdül zombit lőni. Egy ejtőernyő száll lefelé diszkréten. Na ezt nem kellett volna belerakni. Egy Tokiót elpusztító bomba épen hagy egy ejtőernyőt??? Na nee... A boss fight nekem tetszett, meg a vakond-zombik, miután rájöttem, hogy itt valaki kísérletezik és a túlélőket akarja apránként likvidálni. Nem ez Jovovich kisasszony legjobb filmje, de nem is nézhetetlen, ha nem várunk tőle sokat.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.21, 09:05

A Resident evil: Degeneration http://www.imdb.com/title/tt1174954/ szerintem jobb volt, mint bármelyik élő filmes cucc, legalábbis jobban hozta a játékok hangulatát. Még akkor is, ha elég ergya volt a grafika... És a "jobb volt" is elég relatív, ugye.

Darkmore

Darkmore

Marine

• Fórumita
  • 1838 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.21, 08:25

Andersonnak, azért volt jó filmje az Event Horizon mellett is: a
MORTAL KOMBAT, a maga nemében szerintem nagyon jó film, gyerekként rongyosranéztem a kazettát, miközben C64-re "portoltam" a játékot basicban XD

Resident Evil játékok: szememben a játéksorozat is kifulladt a 2. rész után, a mostani részek pedig egyszerűen nem Resident Evil részek, csak valami komor hangulató zombihent... :-(

Resident Evil film: első rész még vicces volt és élvezhető, a többit nem is érdemes megnézni. A 2. rész után biztos, hogy nem áldozok 1:30 az életemből erre...

Resident Evil CGI-k: szerencsére jön a 2. rész, nem mondom, hogy agyonvágott az első rész, de mindenképpen jobb mint bármelyik Anderson film.

...és egy kis mazsola az Event Horizon rajongóknak: a film zenéjét az a bizonyos Michael Kamen szerezte, aki annak idején összedobta a Metallicával a szinfónikus albumot (ő volt a karmester). Metalfanok, űrhorrorrajongók egyesüljetek XD

Celeborn

Celeborn

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 17 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.21, 07:40

woof: Van valami abban amit mondasz, éppen ezért én is 3-szor elolvastam azt a mondatot mielőtt írtam, de igazából több féleképpen is lehet értelmezni. Pl. értelmezhetjük úgy is, hogy "Az Event Horizon-ból már leeshetett volna, hogy gázos az ürge, az AvP-t meg már meg se kellett volna csinálnia." De tényleg nem akarok kötekedni, StB majd megmondja, hogy értette. :) Meg egyébként sem akarok én karóba húzni senkit, csupán leírtam, hogy szerintem jó film volt. Ne is ragozzuk tovább, maradjon a téma a Resident Evil. :)

woof

woof

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 877 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.21, 07:26

Mielőtt az Event Horizon rajongók karóba húzzák szegény StB-t, értelmezzük közösen az alábbi mondatot (kulcsszó kiemelve):

"Paul W.S. Anderson fejéből rögtön az Event Horizon után, de határozottan az AvP előtt ki kellett volna rugdosnia a filmes ambíciókat néhány jószívű mozirajongónak."

:)

<small>Iróni-A-Méter: 3/5</small>

Angelyr

Angelyr

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 209 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.21, 07:16

Szerintem a cikk végére nagyon belelovalta magát a cikkíró a csalódottságába (hiába no, nem olcsó egy mozijegy), és kicsit átment "verbális hentelésbe" az írás.
Egyébként sem értem ennek a mérhetetlen felháborodásnak az okát, hiszen ez a leírás simán egy az egyben ráhúzható a Resident Evil 3-ra is, tehát semmi új nem volt a nap alatt. (Ja, és egy sorozat X+Y. részéről beszélünk....).
Celeborn mellett én is megvédeném az Event Horizon filmet, ami ugyan nem az én ízlésem, de igazán hatásos űr-horror volt (B kategóriás sztori tűrhetően elkészítve)!
Persze tompítandó a "túlzó" véleményem, a végére azért odaírom: szvsz. :)

<small>Iróni-A-Méter: 2/5</small>

Celeborn

Celeborn

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 17 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.21, 06:32

Az Event Horizon szerintem teljesen jó film volt. Az AvP gyengébb volt, de szerintem még az se volt rossz. Viszont a Resident Evil-lel úgy voltam, hogy az első részt még megnéztem, a második részt már csak muszájból láttam, de nem kellett volna...
Akkor ha jól értem a cikket, ne most kezdjek újra érdeklődést mutatni a Resident Evil iránt?

-------------- automata szoveg -------------------------
Resident Evil: Afterlife ( StB )
http://rpg.hu/iras/mutat.php?cid=5879
--------------------------------------------------------

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]