Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Dark Sun: negyedik kiadas (Glowface )

• Válasz írásához lépj be
47 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8024 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.03, 13:22

Sőt, ilyen esetben a linkelés sem vétség:

https://www.gog.com/game/dungeons_dragons_dark_sun_series

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.03, 03:57

wotanhun

jogtiszta forras ajanlasa miatt meg senkit nem bannoltunk. 

Wotanhun

Wotanhun

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.04.02, 19:11

újabb infó ha valakit még érdekel hogy a régi nagy dos-os rpg-k elérhetők felújjítva(értsd: futnak az újabb operációs rendszereken is) remélem nem bannolnak ha leírom hogy a gog.com on nézzetek szét

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.03, 09:22

Pepe: a szlovák régijátékok oldalon fenn van mindkét dark sun játék (dosbox-szal fut).

Morsat

Morsat

Kapitány

• Fórumita
  • 1017 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.30, 15:33

Nem nagyon forgolódom mostanában rpg körökben ezért kérdeztem van e esély a magyar kiadásra. De akkor nincs ahogy látom. Mondjuk nem
lep meg.

Al-Qadim (u nélkül!) meg nekem a legszebb játékuk volt. Van jó pár cuccom hozzá. Szerettem nagyon a hangulatát.

MurciMarci

MurciMarci

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 130 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.30, 15:28

Hat nagy bukas lenne ezt magyarul kiadni. Szerintem itthon a DND4 se megy elegge, ezt abbol is gondolom, hogy a boltokban nagyreszt csak a 3 alapkonyvet kapni. Egy meg retegebb cuccot leforditani meg aztan nem terul meg vegleg, hacsak valaki lelkes rajongo nem forditja le.

Al Quadim rohadt jo volt, jatszottuk is, de az mar ADND-nel is nagyon mellekszal volt szerintem. Olyasmit olvastam egy forumon, hogy Planescapet akarjak feleleveniteni legkozelebb.

Morsat

Morsat

Kapitány

• Fórumita
  • 1017 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.30, 15:11

Vajon megjelenik ez valaha magyarul is? És az Al-Qadim nem jelenik meg újra? Sosem játszottam DS-nal de azóta vonz hogy anno először olvastam róla.

Pett-moondevil

Pett-moondevil

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.29, 22:32

Chomy: köszönöm a választ! Tudom, hogy off, de megosztanád esetleg, hogy mi volt a szitu nagyvonalakban (ellen, szintek, formáció, stb.)? (Melyik kaland volt, ha gyári.) U2U-ban még jobb lenne.

<small>Iróni-A-Méter: 1/5</small>

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2000 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.29, 10:48

"Egyetértek abban, hogy a játék játék része stabilan áll (bár a téteket meg lehet kérdőjelezni -- halt már meg valakinek 4e karaktere harcban?)"

Nálunk total party kill is volt, igaz, csak alacsony szinten. Paragon tierben észrevehetően csökken a szörnyek, NPC-k által kiosztott (viszonylagos) sebzés.

Ezen némileg segít az MM3-mal egyidőben megjelent DMG Errata, ami felülírja a szörnyek sebzésének számítását a szint és role függvényében. Nem tudom, a DS creature catalogja használja-e már ezt az új táblázatot, de ha nem, szvsz elhagyhatatlan. (Nem csak DS-ben, hanem tetszőleges kampányban is.)

Pett-moondevil

Pett-moondevil

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.29, 09:46

Éberen Őrködő: Érdekel a Kard és Mágia átirat!

Pett-moondevil

Pett-moondevil

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.29, 09:38

Fontos lehet, hogy az 3-as kiadástól kezdve ismerem csak a játékot, de erős a gyanúm, hogy a régebbiekről is ugyanígy gondolnám:
Szerintem a D&D-hez azért jelenhetett meg annyi világ, amennyi, mert valójában egyik sem változtatott sokat a játékon. Aki szereti a D&D mindenkori kiadását annak egy-egy új világ üde színfolt, kis érdekesség, és az előző megállapítás kedvező az ő számára. Aki meg nem szereti, annak sajnos nem igazi menedék, hogy bár vannak vonzó asszociációs lehetőségek a díszletben, de a játék egésze majdnem ugyanaz marad. A 4-es kiadás szerintem sokkal kevesebb illúzióval dolgozik, mint a 3.x, ami miatt a világok szerepe(kihívás- és karakterlehetőség-gyűjtemények) még nyilvánvalóbb. (A 4e által bátorított "homebrew" mozgalom is ékes példája annak, hogy nyugodtan szétlophatók, vegyíthetők a világok elemei, nem lesz rosszabb (sokak szerint) a játék.)

"A 4. kiadás egyszerűsítő, univerzális szabályokra, modellekre épül. Ezek a szabályrendszerek minden eddiginél könnyebbé teszik a Dark Sun egyedi körülményeinek leképezését. Egy-egy nagyon egyszerű szabállyal kiválóan leképezhető a nem-fém fegyverek kezelése, a pusztító mágia alkalmazása, a vadtehetségek kezelése, vagy akár a túlélés a sivatagban. Át lehet hozni a Dark Sun érzést a játékba - de ez nem megy a játék rovására, nem lesz túlbonyolított a játék, nem kerülnek igazságtalan hátrányba egyes karakterek. (Aki játszott AD&D megőrző varázslót, az talán emlékszik, mennyivel irigylésre méltóbb volt a csapat pszionistájának helyzete…)"
Egyetértek abban, hogy a játék játék része stabilan áll (bár a téteket meg lehet kérdőjelezni -- halt már meg valakinek 4e karaktere harcban?) és ahogy fentebb írtam, a világok ezt nem borítják jobban fel, mint bármelyik másik kiegészítő. Kérdés, hogy egy játék központú szerepjátékban komoly szerepe van-e a világnak?

Nem támadásnak szánom, de szerintem tanulságos a két kérdés és válasz arra nézve, hogy az elvárások egy szerepjátékkal szemben mennyire irreálisak lehetnek:

"Szembe lehet szállni az elnyomó boszorkány-királyokkal?"
Igen, kellően magas szinten, ha a mesélő akarja, akár meg is veretheti némelyiket. (És sokféle találkozásba bele lehet magyarázni, hogy közvetve gyengítették a hősök.)

"Meg lehet úszni?"
Igen.

pepe

pepe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.27, 14:34

Jól látod:) Most, hogy köelebbről megvizslattam őket, egyértelműen a Shattered Lands-ből ugrottak be dolgok.

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.27, 14:21

Három Dark Sun játék volt, kettőt említettél, a harmadik a régóta halott Dark Sun Online: Crimson Sands. A kinézettel kapcsolatban meg csak annyit, hogy az idő gyakran megszépíti az emlékeket. :sor:

pepe

pepe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.27, 14:14

Youtube-on találtam nem is egyet, de valahogy egyik sem rémlik(Shattered Lands, Wake of the Ravager). Ezeknél kicsit mintha jobban nézett volna ki. Egyébként mindegy. Bizonyára nem egy ilyen alkotás van és lesz még. Mindig tetszett a Dark Sun.

pepe

pepe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.27, 14:10

Valaki emlékszik egy a Dark Sun világán játszodó CRPG klasszikusra a '90-es évekből? Nekem valami most nagyon beugrott, de nem tudom a címét. Keresőbe is beírtam, de nem találtam meg amit akartam. Lehet, hogy csak rosszul emlékszem? Még a Bioware-es, Black Isle-os csodák előtti alkotás rémlik, de fene se tudja már mi volt az.

MurciMarci

MurciMarci

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 130 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.27, 08:58

Jó reggelt!

Sikerült beleolvasnom a cuccba, és eddig tényleg a legnagyobb pozitívum ez a kiadvány a DND4-ben. A DND 4 negatívumai (ezek számomra negatívumok) sokat halványultak, a könyv nagyon szép, igényes, jól felépített, a leírások jók. Egy térkép hiányzik belőle nagyon, ami egész Athast mutatja. Egy ilyen Planescape cucc is jó lenne :sor: A világ pedig rohadtul hangulatos.

Brother_Tsober

Brother_Tsober

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.09.27, 05:58

Nyugi Colton, azóta tartom a Dark Sunt elbaltázott koncepciónak amióta elolvastam az első cikkeket róla a Bíborholdban pedig az az újság sajnos már igen régen volt. Abban igazad van, hogy rosszul fogalmaztam meg a mondandómat azzal kapcsolatban, hogy ne legyen poszt ap. fantasy mert az Earthdawn az nekem is kifejezetten tetszik, de a Dark Sunról attól még nem változik a véleményem. A modern poszt apokaliptikus játékok lerágott csontságáról amit írtál az igaz, de nekem bejön az a lerágott csont és nem tudom, hogy bármelyik hsz.-emben hol akartam bárkit is meggyőzni arról, hogy ne szeresse a Dark Sunt én csak leírtam a véleményemet és adtam egy osztályzatot ami nem az összefoglalónak szólt hanem annak, hogy a DS még létezik.

Colton

Colton

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 317 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.27, 05:33

Brother_Tsober:

Lehet hogy sokként fog érni, de a DS -mint világ koncepció- előbb létezett mint az általad szent tehénként tisztelt Fallout, amihez hivatalos asztali rpg sose jelent meg. Ugyanis már megcsinálták a D20 Modern - Apocalypse-t, a D20 Modern - Darwin's World Survivor's-t valamint a Gamma Wold-ot.
A modern poszt. ap játékrendszerekre joggal lehet mondani hogy sematikusak és unalmasak ugyanazt a csontot rágják: atomholokauszt utáni országút harcosa-csavargós-túlélős feeling. Ennyi.
Én is kijelenthetném sommásan hogy: "poszt apokaliptikus világ csak fantasybe legyen már", és kész, mert nekem az tetszik.
Példának okáért az Earthdawn is poszt ap. fantasy. És a két világ között meglehetősen különböző okok miatt lett "világvége".
Az hogy te a DS-ben nem tudsz egyedi hangulatot felfedezni szíved joga, de mint feltűnt itt elég sokan igen.

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1074 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.09.26, 20:47

Öhm... Nem kell, hogy tetsszen sem a világ, sem pedig a kiadvány, de azt nem értem, miért baj, ha van egy olyan világ, mint Athas?

Brother_Tsober

Brother_Tsober

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.09.26, 20:22

Nocturna: Tudom, és nem baj. Egyébként creep nagyon szívesen bármikor állok rendelkezésedre. :sor:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]