Ugrás tartalomhoz

Fotó

Exalted

• Válasz írásához lépj be
368 hozzászólás érkezett eddig

DiMalto

DiMalto

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 736 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.02.04, 16:47

Üdv!

Nemrég a haverokkal elhatároztuk, hogy belekóstolunk ebbe a rendhagyó kis storyteller-rendszerbe - a régi, mexokott gámákkal nem nagyon tudunk mostanág mit kezdeni (csömör a köbön), az Exalted pedig kellően ígéretesnek tűnik egy kis vérfrissítéshez(különösen a néhány publikált ismertető után).

No igen, csak volna itt egy kis gubanc: nem tudjuk eldönteni, hogy az első, vagy a második kiadásba fektessük-e bele megtakarított ozsonnapénzünket. Részletezem.

Az addig okés, hogy ezentúl már csak az új kiadáshoz jelennek meg könyvek + (RPG.NET-es ismertetők alapján) némileg kiforrottabb az anyag, de...
1, a megjelent cuccok listáját elnézegetve elég teljesnek tűnik 1st Edition könyvkínálata (értsd: kiadtak mindent, ami csak kellhet a játékhoz),
2, a preview-k alapján sokkal jobban tetszik a 1st Edition "képi világa" - az újban sokkal több a dnd-s, greenroninos illusztráció (nekem legalábbis az ő kiadványaik jutottak eszembe - lásd True20), és az itt-ott feltűnő kislányos manga-csajok is irritálóak,
3, ócsó'bban lehet beszerezni, mint az új kiadást.

Viszont, mivel még nem volt a kezemben a két könyv, nem tudom, hogy mennyit fejlesztettek a rendszeren/világon(előnyére/hátrányára változott, stb.).

Szal', ha van egy időmilliomos, aki behatóbban ismeri mindkét változatot, akkor örülnék neki, ha ki tudná fejteni a véleményét a témával kapcsolatban.
És megköszönném.

Módosította DiMalto: 2008.02.04, 16:50

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.03, 14:30

Roninwolf:
Emlékeim szerint ezek a charmok csak az átváltozott alakot tápolják, tehát akár meg is tanulhatná őket más, semmit sem érne vele (mert attól még nem tudna Lunar átváltozást produkálni).
Meg aztán ha le van írva hogy nem tudják megtanulni az alakváltást, akkor nem tudják ha charm ha nem, nem? :felvon:

Módosította A Messor: 2007.06.03, 14:30

Roninwolf

Roninwolf

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.03, 12:54

Kösz a válaszokat.

Engem csak az zavart meg, hogy ezáltal az alakváltást más is megtanulhatja? Mert az Eclipse kaszt leirásában kiemelték, hogy nem tanulhatja, de ha van rá Charm?

Eddig azt hittem azért nem tanulhatja, mert speciális képesség, mint az eskükötés és nincs rá Charm.

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.07, 10:44

Roninwolf:
"Mi határozza meg milyen tulajdonságokkal rendelkezik a harci alakjuk?"
Hát az egyben attól függöt emlékeim szerint hogy hány borzalmas és rettenetes szörnyeteggé átalakulás charmot vásárolt az illető, szerintem itt se lesz másképpen...

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.05.07, 07:54

Nézegettem az új Lunar szabálykönyvet és ott különböző Charm-ok vannak az alakváltásra is, amikkel akkár emberé is tudnak alakulni. Ugye az 1. kiadásban ilyen nem volt? +Mi határozza meg milyen tulajdonságokkal rendelkezik a harci alakjuk?

de ott is volt alakvaltasra par charm.
masodikra nem tudok mit mondani, konyv megvan, beleolvasni nem volt meg erom.

Roninwolf

Roninwolf

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.15, 11:11

Nézegettem az új Lunar szabálykönyvet és ott különböző Charm-ok vannak az alakváltásra is, amikkel akkár emberé is tudnak alakulni. Ugye az 1. kiadásban ilyen nem volt? +Mi határozza meg milyen tulajdonságokkal rendelkezik a harci alakjuk?

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.10.16, 07:57

kijott a blessed isle konyv.
elsore sok ujat nem lattam, de eleg erdekes leirasok lehetnek a sziget politikajarol / helyszinekrol / ott elo atlagemberek eleterol.

majd ha beleolvasgattam kiderul valamennyire jo-e.

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.22, 07:13

nemhivatalos, csak hintelve van. DB konyvben 1 fejezet elotti novellaban es meg par helyen.

a lenyeg: mantle of brigid-el (elso varazslo kopenye, aki a magiat sztori szerint a szellemektol, egy helyen levo iras alapjan a Mara nevu demontol tanulta) probalt egy Solar koros demonidezest, de visszafele sult el. Az arnyeksarkany fogta el, es fogja elvenni, most mint menyasszonya tengodik a demonoknal egy falhoz/rudhoz lancolva.
A mennyegzo lesz a pillanat, amikor a demonok kitornek es visszajonnek a valosagba, tovabba erre a lakodalomra kaptak a malfeanoktol 50 solar esszenciat, amit eltorzitottak es sajat kivalasztottakat hozott letre. Ok lesznek a diszorseg.

de ez 0 hivatalos, csak mint lehetseges dolog hintve, mint otlet jatekhoz. Utkozhet a kampannyal, ha abyssal/fair folk/alchemical a kampanyod fo temaja es ijenkor inkabb felejtsd el.

Roninwolf

Roninwolf

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.22, 00:17

Novemberben jön az Scroll of the Monk!!!

Végre töménytelen harművészetleirás a 2nd Editonhoz és jövőre ideér végre az új mágialeírás is :D

Ha valaki nem tartaná nagy Spoilernek megmondaná nekem pontosan mi történt a császárnővel? Vagy ha annak gondolja a helyet legalább elárulná nekem, hogy hol olvashatok erről?

Spoiler

Módosította Roninwolf: 2006.09.22, 00:17

_[Draco] (NPC/NJK)

_[Draco] (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.08.25, 11:48

Caste book Zenith: Ess7, End7 bubaj --> +5000 ev a solar varhato eletkorahoz, fizikai oregedes csak az utolso 2-3 evben latszik.

na egen, ezt en is olvastam, de mintha valaki itt irt volna olyat hogy 8-as esszenciatol van valamilyen igazi orokelet. Ez az amirol en meg nem hallottam es erdekelne hogy melyik konyvben van benne.

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.24, 11:35

Caste book Zenith: Ess7, End7 bubaj --> +5000 ev a solar varhato eletkorahoz, fizikai oregedes csak az utolso 2-3 evben latszik.

Igen, akar o is fairy.

_[Draco] (NPC/NJK)

_[Draco] (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.08.24, 11:13

Ha már Abyssals--->Annie Rice akkor leginkabb Lestat az akibol jo abyssal lenne szvsz :D

Valaki irt rola itt nem regen hogy 8-as esszencia es kitartas felett lehet hajtani az orokeletre. En errol meg nem hallottam, ez melyik konyvben van? erdekelne nagyon :D

ez utobbira egy jo elmelet: a teremtes par (10-20) nemes-tunde alomvilaga, ahol olyan szabalyokat alkottak, hogy oket is meg lehet olni. Ok a primordialok, es a teljes teremtes csak egy tortenet, ami a tundek elvont haboruskodasa maitt letezik csak

E szerint az elmelet szerint akkor Autochthon is fairy? :ugri:

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.23, 15:34

soulsteel: labirintus sotet femje, kb ennyi.
sima mezei szellem is tudna belole kb 1-2 dot-os artifact-et gyartani, kulonosebb baj nelkul a kivalasztott tud 3-asat, erosebb mar necces, az mar legyen kulon sztori (szvsz).

daiklave: csak az a baj, hogy ha nem a teremtes hatarain belul (tortenet kitalalt valosaganak hatasa alatt) dofik at oket, akkor meg sem erzik
;)

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.23, 15:17

MAXXxxx:
Az oldaladról:
"Kiválasztottak hatalmának könyve 1: Sárkányvérűek ( Compass of Terrestrial Directions Vol.1: The Scavenger Lands )"
Szerintem itt elcsúszott egy copy paste. :lol:

Köszi a pontosítást különben (mint mondtam jó régóta olvastam a könyveket).

Tényleg, az ok hogy a Soulsteel-t lelkekből kovácsolják. Ezen kívül még mi kell hozzá?
Mintha rémlenének valami magasabb szintű Abyssal charmok amik erről szólnak... ;)
Csak mert gondolkoztam egy ilyen kovácskán, aztán lényeges kérdés hogy tud-e gyártani vagy ez csak egy ilyen "majd a KM njk-i legyártják" dolog.

"ez utobbira egy jo elmelet: a teremtes par (10-20) nemes-tunde alomvilaga, ahol olyan szabalyokat alkottak, hogy oket is meg lehet olni. Ok a primordialok, es a teljes teremtes csak egy tortenet, ami a tundek elvont haboruskodasa maitt letezik csak."
Majd kapnak egy Daiklave-t a bordáik közé (nagyon agresszív dolog ám egy két méteres kardal hátbaszúrni valakit! :D )aztán újragondolják a történeteiket. :vérszomjas:

Roninwolf:
"Messor tudsz mondani, néhány helyett ahol vannak ilyennek? Kiváncsi vagyok a kifakadásikra."
Az egyik werewolfos (még a régi) könyv végén, talán az alapkönyv revised kiadásában. Majd megpróbálok utána nézni.

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.23, 14:24

Hawkmoon:
Solarok ettol *sokkal* arnyaltabbak (ld egyik figurat, aki semmi masra nem hasznalja a kepessegeit, minthogy megoli a gazdag ferjeket, majd egy ideig a helyukben el (amig fel nem fedezik))
az abyssal "rossz vagyok es jol erzem magam igy" az, aminek lenniuk kellene :D, csak sok ember maig vampirok alapjan nezik oket (Annie Riceos es Ravenloftos)

Roninwolf+messor:
oda-vissza alakulas: mukodik, a Messor altal leirt mod viszont nem, ha meghal siman, akkor 'lelke' visszamegy a kis bortonebe, es majd onnan a halalur ujracsinalja (akar uj testtel).
Megvilagosodottak kikepzotelepen meg azert nem fognak ilyet csinalni, mert:
1. nem tudjak hogyan kell
2. nem lenne meg a hatalmuk hozza (az abyssal es egy eros(Ess5+)zenith kellene hozza)
3. lila fing nincs rola, hogy meg lehet-e tenni (halalurak tudjak, hogy igen, es hogyan, de nem lesznek hulyek elkotyogni)
4. igazabol nem tudjak, hogy mi a halal is az Abyssal. Addig biztos, hogy kivalasztottak(hatalmuk alapjan tudjak) es a halalurak 'csinaltak' oket, de nem tudjak hogyan, mibol. A jade-borton - abyssal kapcsolatot epp csak kezdik kapizsgalni.
5. legritkabb esetben akarja, hiszen epp emiatt az onzese miatt kerulte el a halalt.
---
max eletkorok a vilagban:
halando: 60-80 ev
istenveru: 100-200 ev
sarkanyveru: 250-450 ev
nap/hold kivalasztott: 2000-3000 ev (bubajjal tobb, 7000 is)
csillag kivalasztott: 5000 ev
abyssal: hallhatatlan (mar hulla bizonyos szempontbol)
szepek nepe: nem leteznek, vadonban abszolut hallhatatlanok ;)

ez utobbira egy jo elmelet: a teremtes par (10-20) nemes-tunde alomvilaga, ahol olyan szabalyokat alkottak, hogy oket is meg lehet olni. Ok a primordialok, es a teljes teremtes csak egy tortenet, ami a tundek elvont haboruskodasa maitt letezik csak.

-----

tok lenyegtelen, de 1 ev utan frissitettem az oldalt, az eddig megjelent Exalted2 konyvek is ossze vannak gyujtve

Módosította MAXXxxx: 2006.08.23, 14:25

Roninwolf

Roninwolf

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.23, 12:40

Az a Solar kiképző telep, ugye?

Igen az, de azt hiszem mintha másokat is képeznének...

Néhány korábbi könyv végén vannak ilyen pár oldalas kifakadásai az íroknak amiben nagyon keményen bírálnak bizonyos játékosi hozzáállásokat, néhol érdekes hangnemben (kicsit eldurrant az ő agyuk is).

Messor tudsz mondani, néhány helyett ahol vannak ilyennek? Kiváncsi vagyok a kifakadásikra ;) .

A jellemjátékról mégegyszer annyit, hogy itt, nem mint az új WOD-an, nincs emberség, 7 főbün, erény, vagy jellem mint D&D-ben vagy Mágusban, úgyhogy sokkal tágabb tér van rá, ha igénylik.

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.23, 10:48

No, az Abyssal Solar út oda vissza járható. Egyfelől amikor elpusztul az Abyssal akkor azthiszem ha kellően messze van az Urától és az Uránál nincs valami izé (valami hozzá kapcsolt tárgy talán? rég volt... ) akkor "rendesen" meghal és az esszenciája legközelebb Solárként születik újra (csak ehhez ki kell rángatni azt a tárgyat a Deathlord mancsából, ami érthető módon nehézségekbe ütközhet...

Illetve valami módon bűnbocsánatot is nyerhet az Abyssal a tetteiért de ezért nagyon meg kell szenvednie.

A lényeg hogy azt említették hogy a hivatalos "világban" még nem történt ilyen visszaalakulás és nem is tervezik egy darabig (csak azért írták le hogy ha a JK-k szeretnék akkor van rá lehetőség).

A legnagyobb probléma viszont szvsz úgyis az hogy egyáltalán miért akarja ezt egy Abyssal? Elvégre ő meg kell hogy elgyen elégedve mindennel, nagyon csúnya dolgoknak kell történnie, meg árulásoknak stb. ahhoz szerintem hogy kiábránduljon eddigi életéből (vagy valaki NAGYON jóval kell hogy találkozzon és valamiért beszélnie is kell vele, sokat pl. :( ).

Hawkmoon:
"Természetesen ugyanez igaz a szolárokra is (mondom, csak vicceltem az előbb), ők sem mind az igazság feddhetetlen bajnokai. (pl. az én Night kasztos karim sem az)"
Na egyrészt erre akartam rávilágítani, másrészt pedig azért az "Igazság Bajnokai" Tm kategóriában is lehet nagyon sokféle karaktert, meg jellemet produkálni.

"Egyébként a partiból vagyok, de nem a mesélő. A háttere ennek az...................... Igy most talonban van a dolog..."
Az rendben van, de szerintem akor ezt nem itt kellene megtárgyalnotok (illetve szerintem nem is így, de ehhez ugye semmi közöm).

Roninwolf:
"A kérdés még mindig él, nem csak egyirányú az átalakulás? Mert a Cult of Illuminated-ben mintha az lett volna, hogy néhány abyssal aki tölük reméli a megváltás, de nem fejtették ki..."
Na az pl. egy olyan ötletek közé tartozik a Fehér Farkas részéről, amitől felfordul a gyomrom... Az a Solar kiképző telep, ugye? ;)
Meg aztán ott mindent fog találni az Abyssal csak megváltást nem (de legalább jól feltudják használni őket a Siderealok a világméretű összeesküvésük továbbszövéséhez. Hjaj, egyszer játszanom kéne végre Sidereal-al... :D ).

"Mondjuk a jelemjáték a white-wolf játékai óta mindenkinek a hű de nagyon erős vagyok mégis szenvedek mert gonosz vagyok feeling-re korlátozódik."
Hát sajnos általában igen, de ezt a játékos közönség kényszerítette ki. Aztán a White Wolf később már nyilván olyan könyveket ad ki amiket el lehet adni. Néhány korábbi könyv végén vannak ilyen pár oldalas kifakadásai az íroknak amiben nagyon keményen bírálnak bizonyos játékosi hozzáállásokat, néhol érdekes hangnemben (kicsit eldurrant az ő agyuk is).

"Ha "gonoszként" (ami erősen szubjektív) játszanak vele akkor több értelme van, mert túlép a ezzen klisén, de kevés olyan játékosnak meséltem bármit aki túlépett volna a gonosz vagyok gyilkolászok kategorián."
Az a baj szerintem hogy "gonosz" Abyssalt meg nem sok értelme van játszani, pont a jellemjáték miatt. Mert hogy erkölcse az nem sok lesz neki (mivel ő nem is igazán gonosz, hanem elvileg meglehetőst érzelem mentes és démoni). Persze azért biztos ki lehet így is találni érdekes karaktereket.

Egy igen érdekes Exalted képregény, én jókat nevettem rajta
Pl. itt is felmerül a degótvagyok Abyssal. :lol:

_blacklotus (NPC/NJK)

_blacklotus (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.08.23, 08:56

Hát, ez a Hawkmoon hogy milyen gonosz :D
(pedig biztos csak azért szeretne abyssallal játszani, mert ha ez egyáltalán elképzelhető, ők még táposabbak a solaroknál :( ) Én úgy vagyok vele, hogy biztos velük is jót lehet játszani, de ha ilyen dark-gót-nagyongonosz vagyok-vértszívok játékot szeretnék, arra ott van a vampire. Az exalted számomra a hős solarok játéka és pont ;)

Egyébként én is úgy tudom, hogy a solar-abyssal átalakulás csak odafele megy, vissza már nincs út, ugyanis eladtad a neved a halott isteneknek, és ők nem hinném, hogy a két szép szemedért visszaadnák :lol: (bár javítsatok ki nyugodtan, ha tévednék, nem annyira ismerem az abyssalokat)

Roninwolf

Roninwolf

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.22, 15:01

Bocsánat a Deathlordokra gondoltam :gyagya:.

A kérdés még mindig él, nem csak egyirányú az átalakulás? Mert a Cult of Illuminated-ben mintha az lett volna, hogy néhány abyssal aki tölük reméli a megváltás, de nem fejtették ki...

Jellemjátékra szerintem bármilyen karakter bármilyen játékban alkalmas, halandótól a Solar exalted-ig. Mondjuk a jelemjáték a white-wolf játékai óta mindenkinek a hű de nagyon erős vagyok mégis szenvedek mert gonosz vagyok feeling-re korlátozódik. Az abyssal exalted-ben is a kiadó minden gonosz nagyon öngyülölő és meg akar javulni hozáállását láttom (mint pl. Demon, Vampire). Ha "gonoszként" (ami erősen szubjektív) játszanak vele akkor több értelme van, mert túlép a ezzen klisén, de kevés olyan játékosnak meséltem bármit aki túlépett volna a gonosz vagyok gyilkolászok kategorián.

Hawkmoon

Hawkmoon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 65 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.22, 14:14

Hawkmoon:
"Akinek van egy csöpp esze, az az Abyssalokat favorizálja, mivel sokkal érdekesebb és árnyaltabb jellemjátékra ad lehetőséget, mint a Nap "mi vagyunk a meg nem értett jófiúk" Kiválasztottaival való játék..."
Másfelől természetesen a "rossz vagyok de nem is akarok az lenni és különben is sajnáljatok" is egy hihetetlenül mély dolog ám... :buszke: :feketevértkönnyez:

(OFF)
"Ha hajlandóak lennétek felülemelkedni ezen a ragaszkodáson, akkor játszhatnátok még Exalted-ot ebben az évben, és nem várnátok hiába a Solar-kampány folytatására."
Ha te a partijukból vagy, netalán a mesélő (pláne) akkor tudok gratulálnia közlés formájához, helyéhez és módjához. :gyagya:
(/OFF)

Ok, bocsi, úgy látszik kevés volt a smiley, amit betettem közben...
Igazából én is szeretem a solarokat, sőt egyik kedvenc játékom, csak piszkálódtam egy kicsit, ilyen gonosz vagyok. :punny:
Bár, ha már az abyssal karakternél tartunk, miért kellene igy játszani minden mélységi kiválasztottat? A "rossz vagyok, és eszem ágában sincs megjavulni, és nem érdekel a sajnálatotok" is alternativa, nem? Meg ezernyi más karakterötlet is kitalálható ehhez...
Természetesen ugyanez igaz a szolárokra is (mondom, csak vicceltem az előbb), ők sem mind az igazság feddhetetlen bajnokai. (pl. az én Night kasztos karim sem az)

(OFF)
Egyébként a partiból vagyok, de nem a mesélő. A háttere ennek az, hogy a parti többi tagja (blacklotus és kedvese) nem nagyon akar hallani másik exalted játékról, csak a szolárokat erőltetnék. A mesélő viszont kitalált egy multi-modult, amiben a nagy egészet különböző kiválasztott-csapatok (egy szolár, egy mélységi, egy sárkányvérű, és egy kevert lunar-sidereal) raknák össze, és játszanák végig. És most már lassan váltani kéne, de a többiek nem akarják, mire a mesélő nem hajlandó folytatni a (szerinte) egyébként is már túl tápos szolároknak a mesélést. Igy most talonban van a dolog...
Ja, és elnézést a magyar és angol nevek keveréséért, mikor melyik esik kézre... (/OFF)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]