Ugrás tartalomhoz

Fotó

Exalted

• Válasz írásához lépj be
368 hozzászólás érkezett eddig

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.22, 13:24

Hawkmoon:
"Akinek van egy csöpp esze, az az Abyssalokat favorizálja, mivel sokkal érdekesebb és árnyaltabb jellemjátékra ad lehetőséget, mint a Nap "mi vagyunk a meg nem értett jófiúk" Kiválasztottaival való játék..."
Másfelől természetesen a "rossz vagyok de nem is akarok az lenni és különben is sajnáljatok" is egy hihetetlenül mély dolog ám... :punny: :feketevértkönnyez:

Szerintem is a Deathlordokra gondolt különben. :buszke: /mármint Roninwolf/
Bár ugye a Deathlordok is Solarok voltak csak nekik nem eset ki az a pár ezer év tapasztalat, mivel az első korból átmentették a "tápjaikat". :aboci:

(OFF)
"Ha hajlandóak lennétek felülemelkedni ezen a ragaszkodáson, akkor játszhatnátok még Exalted-ot ebben az évben, és nem várnátok hiába a Solar-kampány folytatására."
Ha te a partijukból vagy, netalán a mesélő (pláne) akkor tudok gratulálnia közlés formájához, helyéhez és módjához. :gyagya:
(/OFF)

Hawkmoon

Hawkmoon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 65 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.22, 13:09

tortenet alatt vagy mindbol solar lesz lassan, vagy forditva.

Azt hittem csak odafelé megy a folyamat visszafelé nem?
Csak mert pl a Deathknight is jobban befolyásolhatják az abyssal-okat, mint Sol Invictus a nap kiválasztottakat, és ha nem akarja simán megtudja akadályozni. A Deathknight-ok pedig messze a legerősebb lények a istenek után, és kevés kör olyan erős, hogy szembe tudjon szálni velük...

Izé, tényleg nem kötekedésképpen, de nem a Deathlord-okra gondoltál? Tudtommal a deathknight az abyssal exalted-ok másik neve, mig a Deathlord-ok a "főnökeik", a 13 nagyhatalmú cuccos, akik tényleg ott vannak hatalomban az istenek mögött, szorosan. :gyagya:

Hawkmoon

Hawkmoon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 65 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.22, 12:54

Nekem furcsa ez az "abyssal-szeretet", mert nálunk meg pont fordítva van. A kedvesem kijelentette, hogy számára csak egy játszható kiválasztott van, és ez pedig a solar. És én is hasonlóan érzek. Valahogy nem tudnék azonosulni egy ilyen nagyondarkgót-izé abyssallal. Na, mindegy, ez csak az én személyes véleményem (de kíváncsi lennék, hogy a többieknek mi tetszik annyira bennük).
És vajon azt meg lehet oldani, hogy egy solar meg egy abyssal összefogjon és együtt "kalandozzon"? Ahogy mi értelmezzük a világot, elég nehéz lenne. Még a többivel össze is jöhet, de hogy pont abyssallal...... De egy ügyes mesélő biztos meg tudja olndani  :punny:

Szerintem, meg csak ti ketten vagytok a kedveseddel úgymond egyedül ezzel a nagy Solar-szeretettel, drága blacklotus. :gyagya:
Akinek van egy csöpp esze, az az Abyssalokat favorizálja, mivel sokkal érdekesebb és árnyaltabb jellemjátékra ad lehetőséget, mint a Nap "mi vagyunk a meg nem értett jófiúk" Kiválasztottaival való játék... :buszke:
Ha hajlandóak lennétek felülemelkedni ezen a ragaszkodáson, akkor játszhatnátok még Exalted-ot ebben az évben, és nem várnátok hiába a Solar-kampány folytatására. :aboci:

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.22, 07:01

de akkor rovid, bar ha semmi mas nem lesz benne, mint varazslatlista...

Roninwolf

Roninwolf

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.21, 20:58

The White and Black Treatises are the definitive tomes of sorcery and necromancy in the Age of Sorrows. Featuring 160 pages chock full of all the spells an Exalt might wield to exert her will over Creation, this supplement reintroduces to the new edition all the spells made popular in Exalted fi rst edition, as well as introducing a number of never-before-seen spells reclaimed by the reborn Twilight Solar Exalted and their twisted refl ections, the Daybreak Caste Abyssals.

Forrás:The Books of Sorcery, Vol.1 - Wonders of the Lost Age

Na ebből gondoltam, hogy a nekromancia bene lesz és akkor nem rövid a 160-as terjedlem?

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.21, 07:12

MAXXxxx kösz az infokata könnyvekről csak az zavar pl THE WHITE AND BLACK TREATISES cimű beigért mágia témájú könyv a the books and sorcery-ből az egész mágia témát készül lefedni a beharangozója szerint, sorcery-t és necromancy-t egy könyvben 160 oldalon.
Szerintem terjedelemben ez kevés ekkora témához.

És még 3 160 oldalas könyvet igérnek a sorozathoz...

lehet, bar a the white and black treatises eredetileg csak siman a sorcery tanulasahoz a 2 alapkonyv (white az elmelet, fekete az elso 5db foldi-kor-os varazslat), es a fekete nem a nekromancia konyve.

+WW-t ismerve itt az ideje, hogy ujra kiadjak a magiakonyvet. :cool:

A Messor: en erre tippelek, sok-sok ujrakiadasra, hogy illeszkedjen a 2nd editionhoz.

Amadeus

Amadeus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.21, 00:34

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
Csak jelzem, pár napja láttam h jön az Áldott Szigetekről szóló kötet. A szép borító ígéretes, remélem a belbecs is hozza az eddigiek szintjét, illetve a grafikusoknak szurkolok, h erőltessék meg magukat kissé a belső képanyag ügyében :-) !

Roninwolf

Roninwolf

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.20, 15:00

MAXXxxx kösz az infokata könnyvekről csak az zavar pl THE WHITE AND BLACK TREATISES cimű beigért mágia témájú könyv a the books and sorcery-ből az egész mágia témát készül lefedni a beharangozója szerint, sorcery-t és necromancy-t egy könyvben 160 oldalon.
Szerintem terjedelemben ez kevés ekkora témához.

És még 3 160 oldalas könyvet igérnek a sorozathoz...

Módosította Roninwolf: 2006.08.20, 15:00

Roninwolf

Roninwolf

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.20, 14:53

tortenet alatt vagy mindbol solar lesz lassan, vagy forditva.

Azt hittem csak odafelé megy a folyamat visszafelé nem?
Csak mert pl a Deathknight is jobban befolyásolhatják az abyssal-okat, mint Sol Invictus a nap kiválasztottakat, és ha nem akarja simán megtudja akadályozni. A Deathknight-ok pedig messze a legerősebb lények a istenek után, és kevés kör olyan erős, hogy szembe tudjon szálni velük...

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.20, 09:03

MAXXxxx:
Jól érzékelem hogy nem mondhatni hogy halálra dolgozzák magukat a WhiteWolfnál...? Ez már kezd olyan 3.5-ös DnD-hez is adjunk ki mindent újra feelinges lenni (ami szerintem nem jó).

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.20, 08:57

Olvasgatam a Return to the Tomb of 5 Corners-t és láttam abban néhány szöszenetett az eljövendő könyvekről:
-MANUALS OF EXALTED POWER: ezek szólnak a négy másik kiválasztott tipusról + a tündérekről
-THE BOOKS OF SORCERY: 5 könnyvben a Teremtés okkult és technikai csodái
-THE COMPASS OF TERRESTRIAL DIRECTIONS: 5 könnyv a Teremtés 5 sarkáról
-THE FIVE SCROLLS OF ESOTERIC WISDOM: a világ titkos és kevésbbé titkos szervezetei és nagyobb személyiségei

age of wonders tul sok tech: mert ossze van gyujtve 1 konyvbe, ennyi :cool:

Manual of ...: sajnos alapkasztok ujrakiadasa, sok ujdonsag nem lesz(db-nel nincs)
books of sorcery: targyak volt, johet: manse-k kulon, sorcery, nekromancia, demonok magiaja
compass: scavenger ujrakiadas volt, blessed isle a kovetkezo, 4 egtaj visszavan :P
5 scroll: cult of illuminated ujrakiadas valoszinu, immaculate orderrol valami, a ceh(The Guild) 99% hogy ujra lesz kiadva, Lithna 99% hogy lesz.... szoval sok ujrakiadasra szamitok

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2681 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.20, 08:52

huh, desokminden tortent, pedig egy ideig mintha meghalt volna a topic :P

@Olman:
Chosen of the Sun : elso kiadashoz, megpedig a legelso sorozat (meg a day as dark as night elotti)

age of wonders: magikus targyak konyv + sikeresen felig ujrairva a Bo3C es a SnS.

@Roninwolf:
konyv kinezete: alapkonyv jobb, de pl uj dragonblooded szanalmasan csunya.
Technologiak voltak elso kiadasban is a napnal, de kevesbe volt hangsulyos.
nekromancia: teljesen mas magiaforras. a Sorcery a vilag energiajat hasznalja fel mindenre, a nekromancia meg az alvilaget. Szerencsere nem szamit gonosznak(nem gonoszabb, mint par 3-ik(Solar) koros varazslat, vagy a nagyobb demonidezesek), csak masnak. Raadasul NAGYON hatekony a vadon es a szepek nepe ellen.
Lunarok: eleinte a solarok tarsai, mostanaban a hatar vedelmezoi (es ezt sokan nem tudjak), tulkepp a fairfolk legnagyobb ellenfelei meg.

@Amadeus:
nem baj, ha vegyes a tarsasag, nyugodtan elfer 3 solar + 2 abyssal :cool:
aztan tortenet alatt vagy mindbol solar lesz lassan, vagy forditva. Nem feltetlenul ellensegei egymasnak, es van olyan is, hogy egy Solar egy halalurat szolgal (Onyx-ban)
Autothoctonians(biztos rosszul irtam :felvon: ): Az adott primordial vilagan elo emberek / ottani kivalaszottak, gepek emberi lelekkel, es baromi hangulatos bubajokkal (mindegyik olyan, mint egy cyberpunkos beultetes)

Roninwolf

Roninwolf

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.20, 00:20

Szóval meg fog halni, annyira nem emlékeztem, csak hogy valami baja van. Mondjuk akkor még más elképzeléseim voltak az Alkony kasztról, (az Age of Wonder előtt) nem láttam a sorcerery lehetőségein túl így nem nagyon érdekeltek.

Olvasgatam a Return to the Tomb of 5 Corners-t és láttam abban néhány szöszenetett az eljövendő könyvekről:
-MANUALS OF EXALTED POWER: ezek szólnak a négy másik kiválasztott tipusról + a tündérekről
-THE BOOKS OF SORCERY: 5 könnyvben a Teremtés okkult és technikai csodái
-THE COMPASS OF TERRESTRIAL DIRECTIONS: 5 könnyv a Teremtés 5 sarkáról
-THE FIVE SCROLLS OF ESOTERIC WISDOM: a világ titkos és kevésbbé titkos szervezetei és nagyobb személyiségei

Na most én vagyok értetlen, de mi jöhet még ezekben?
A books of sorcery következő része pl a mágiáról fog szólni igéretek szerint (bene a nekromanciával), gondolom még lehet egy az istenekről szellemekről és egy még a nem technikai jelegű varázstárgyakról, Manse-ékről, Heartstone-okról, de mi lesz az ötödik, mert szerintem a témából már mindent lefedtem ezekkel?
A the five scrolls of ew: elsőkönyve a THE SCROLL OF THE MONK és a Cult of Illuminated, az Immaculate Order valamint a többi harcmüvészeti szervezet titkaiba avatt be minket, állítolag rengeteg harcmüvész stílussal. Na most ezek melett eltudok képzelni egyet a Céhről és a többi kereskedő/alvilági szervezetről, egyet talán a Sárkányvérü Nemes házakról, de mi jöhet még?

Nekem ez azért lenne fontos, mert az Age of Wonders az egész világképemet átírta, mert előtte nem láttam a teremtésben ennyi technikát (persze az nem jelenti, hogy nem volt az elsőben csak én nem vettem észre) és valamennyira jó lenne rákészülnöm mi jöhet még...

Módosította Roninwolf: 2006.08.20, 00:20

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.19, 13:42

Roninwolf:
Hát tudtommal az a Great Maker éppen készül meghalni és ezért indul meg a "Szent Háború" a teremtés ellen (mert valami módon felteszem itt találhatnak valamit amivel meg lehetne akadályozni hogy megpusztoljon az istenük). Mondjuk nekem túlságosan nem jön be ez a Might and Magices láncfűrészes fullvértes "ökörködés". Lásd. amit a "minden létező anime-t sűrítsünk bele az Exaltedbe" résznél írtam.

Roninwolf

Roninwolf

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.19, 13:24

Az autochtonians könyvben kiket írnak le? mik ezek az izék, és mi a szerepük?

Autochtohnia egy horizont tartomány volt a régi Mage-ben ami gépekből épűlt fel és az Iteration X nevű technokrata csport központja volt. Itt is valami hasonló, a teremtésen kivüli birodalom, ahol Gaia-án kivüli utolsó primordal uralkodik a Great Maker, aki pl a technológiát adta a nagy háborúhoz.

Neki is vannak valamilyen kiválasztottjai akik azt hiszem mágikus fémek alapján különböztethetők meg. Úgy emlékszem a Great Maker-nek van valami gondja és azt próbálják megoldani a teremtésben.
Ezekben már nem vagyok biztos, a könyvet régen láttam és ennyi maradt meg belőle.

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.18, 18:56

Amadeus.:
Nem a valóságot, sokkal inkább a káoszt és a valótlanságot. :gyagya:
A "Teremtésen" belül már nem olyan virgoncak mint a Wadonban.

Amadeus

Amadeus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.18, 14:32

Nos, lekaptam a netről a Storytellers Handbookot az abyssalok miatt, de asszem megvárom a second edition alapot mielőt játékos kezébe adok egy ilyen karaktert!
Egyébként a szépek népének mágiája - valóságot formálják... - olyan mage-illatú jelenség lehet?

Az autochtonians könyvben kiket írnak le? mik ezek az izék, és mi a szerepük?
honnan jöttek / lettek? Mik is ezek tulképpen?

Módosította Amadeus.: 2006.08.18, 14:35

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.18, 10:29

Roninwolf:
Tudomásom szerint nem volt semmi nagy terv (legalábbis össsznépi nem), őket is meglepte a Sárkányvérűek árulása (mert ugye a Sidereal kapcsolatról senki sem tud semmit).

"És mit akarnak most? Remélem van valami nagyobb céljuk: a teremtés szélein szaporodunk meg barbárkodunknál."
Hát tudtommal meg akarják "keményíteni" az embereket (barbárkodunk :) ) hogy azok ellen tudjanak állni a külső ellenségnek (fair folk) meg akarják büntetni az áruló sárkányvérűeket, jópár szimplán megbolondult a hosszú idő miatt amit a Wadonban töltött illetve némelyik akarja vissza az ő szép szál Solar szeretőjét némelyik meg őket hibáztatja és ki akarja írtani az összeset. :gyagya:

A kasztok a Wadon beli káosz energiák miatt tüntek el, konkrétan eltünt volna az összes (és mindegyik Lunar "kiméra" lett volna, ami nem jó :) ), csak a bölcseik különféle tetkókkal megkötötték az alakjukat és ezáltall a kasztjukat is viszont különböző okok miatt csak ezt a hármat sikerült megmenteni. Az ifjakat is minél előbb meg kell tetoválni egyébként.

Roninwolf

Roninwolf

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.18, 10:17

Én is olvastam ezt, de csak csináltak valami maradandobbat + annál azért erősebbek, hogy leredukálódjanak hálótársá és harcigépé.

És mit akarnak most? Remélem van valami nagyobb céljuk: a teremtés szélein szaporodunk meg barbárkodunknál.

Mondjuk nem értem őket. Hogyan érinti őket a Solarok visszatérte? Hova tünt a mésik két kaszt? Tényleg terveltek valamit a solarok ellen, vagy az csak valami sideral kavarás volt?

Bocs ezek biztos benne vannak a lunar könyvben, de minden kiegészítőtt nem olvastam még :gyagya:

Módosította Roninwolf: 2006.08.18, 10:19

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.18, 10:01

Roninwolf:
"De oly új fajok mint a istenvérű, szellem vagy az gyikszerű lény (nem jut esszembe a neve) nem fogtak meg mint játékost."
A Sárkánykirályok a legjobbak akkoris! :gyagya: :)

"Értem mit ír a könyv, de akkor sem értem a szerepüket, mert a Szolárok mindent tudnak amít ők (spec. faji képességeket persze nem), többen is vannak akkor mi az ő szerepük?"
A Solarok párjai (még ha ezért a summázásért ki is tépnék a szivem :) ).

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]