Ugrás tartalomhoz

Fotó

Exalted

• Válasz írásához lépj be
368 hozzászólás érkezett eddig

Roninwolf

Roninwolf

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.14, 02:03

Üdv

Bár a csapatot még nem sikerült meggyőznöm a játék szépségeiről, így csak laikusként szólok hozzá. Szerintem a második kiadásban a harcrendszer változott leginkább, közelebb hozták az új WOD rendszeréhez (asszem már csak támadás és sebzés van). Ezért kellet átalakítani a Charm-okat, mert pl. a kitérés egy állandó érték lett, és végre egyberakták a kézitusát és a harcmüvészeteket. Nekem egyébbként pont ezért tetszik a 2. kiadás, mert a harc szerintem felgyorsul (2 dobás 3 vagy 4 helyett). A játékosaimnak pedig pont ezért jobban eltudom adni, mert a régi rendszerben iszonyat hosszú körök voltak, hát még ha valaki vett gyorsaságot is... Ezért tényleg ki kell adni szerintem, minden könyvet amiben játéktechnikai dolgok vannak.

Nem halott valaki valamit esetleg magyar exalted regények kiadásáról, bár nem tudom milyenek vannak (én angolul is megnéznék párat), de hátha több játékosnak is kedvet csinálna?

Módosította Roninwolf: 2006.08.14, 02:06

Amadeus

Amadeus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.13, 22:40

Köszönet!
Egyébiránt már átnyálaztam, és alapvetően a második kiadásban a charm-ok változtak, névre és követelményekre is, illetve van ami nincs is meg, de legalább annyi új van helyettük - gondolom egyensúlyoztak kicsit a fejlesztők.

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2682 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.13, 18:12

Hi!

Most Ismerkedem az exalteddel (most vettem meg, olvasom, stb) és volna pár kérdésem, ha esetleg tudja errefelé vki:
A második kiadáshoz minden korábbi kiadványt kiadnak átdolgozva?

'sajnos' igen, igy tovabbra sem veszek semmi 2-ik kiadast.

A korábbi birodalom szervópáncéljai és repülői milyen felhasználhatóságú ócskavasként vannak jelen a játék jelenjében? (csak mert láttam óriásrobot lábaival húzott ekét a Dragon Blooded második kiadásában, és kissé mellbevágott a dolog)

grafikusi szabadsag, ennyire alapban nem.
De ha ilyen kedved van, akkor akar lehetseges. Elso korban warstridert akar hasznalhattak ilyenre (forras + tudas megvolt hozza), bar azert ennyire alap dolgokra csak nem pazaroltak az esszenciat.

Ez a látványosabb akcióbejelentést igénylő rendszer hogy működik?
(még csak a karakteralkotásnál tartok)

2.ik kiadast nem tudom (bar szerintem ugyanugy)
elsoben:
- szepen leirt megmozdulas (tobb, mint a tamadok a +1-es buzogannyal) : 1 ingyenkocka - 1 szemcse (mote) visszaszerzese
- leirt megmozdulas, ami hasznalja a helyszin adottsagait is: +2 kocak, +2 szemcse vissza vagy 1 akaratero (willpower) vissza, esetleg 1-1 kisebb bubaj (charm) hatasa (pl jol leirt atfutok az emberek vallain lepkedve extra hataskent megkaphatja az spider... charm hatasat 1 korre)
- olyan leiras, hogy mindenki azt mondja wow: 3 kocak, 3 szemcse (vagy 1 akaratero + 1 szemcse) vissza, meselo altal adott egyeb bonuszok.

igazabol az egesz lenyege, hogy dijazza a rendes RPGs megmozdulasokat, es tobb legyen a jatek parbeszed + kockacsorgesnel. Annyi, hogy minden bonuszt (megkapod-e, es mit) a meselo ad meg ahogy epp akarja, igy nem lehet erte reklamalni, mint jatekos, meg akkor sem, ha korabban ugyanezert megkaptad (pl sokadik csapas leirasa mar nem biztos, hogy ad +1-et) + gyorsitas miatt is elhagyhato, kevesbe fontos jeleneteknel.

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.13, 10:07

Amadeus.:
Google, magyar lapok, első találat:
MaXXxxx lapja egyébként azthiszem

Amadeus

Amadeus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.13, 06:22

Hja, majdnem elfelejtettem: Minden Exaltedes fordítás érdekelne! Ha valaki tud ilyenről, legyen olyan jó, és hagyja meg a lelőhelyet, please!
Köszönet!

Amadeus

Amadeus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 216 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.12, 13:36

Hi!

Most Ismerkedem az exalteddel (most vettem meg, olvasom, stb) és volna pár kérdésem, ha esetleg tudja errefelé vki:
A második kiadáshoz minden korábbi kiadványt kiadnak átdolgozva?
A korábbi birodalom szervópáncéljai és repülői milyen felhasználhatóságú ócskavasként vannak jelen a játék jelenjében? (csak mert láttam óriásrobot lábaival húzott ekét a Dragon Blooded második kiadásában, és kissé mellbevágott a dolog)
Ez a látványosabb akcióbejelentést igénylő rendszer hogy működik?
(még csak a karakteralkotásnál tartok)

THX előre is!

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6523 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.11, 12:14

Itt akár meg is rendelheted és az ára se vészes. :gonosz:

_blacklotus (NPC/NJK)

_blacklotus (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.08.11, 12:00

Sziasztok!!!

Annyira örülök, hogy nem csak én vagyok az egyetlen exalted-rajongó kerek e világon :gonosz: Mertbizony itt nálunk közel s távol csak a mi csapatunk rajong a kiválasztottakért :lol:
Rögtön kérdeznék is valamit. Valami kis segítséget tudnátok adni, hogy hol találhatom meg a Wonders of the Lost Age-et? Én keresem, keresem, de sehol sem találom... Vagy legalább valami ízelítőt, hogy mi van benne, ami engem, mint az Alkony leányát érdekelhetne :aboci:

Roninwolf

Roninwolf

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.22, 22:40

Kösz a válaszokat. :D

Sajna a játék tolódik, a party-nak rossz emlékei vannak a Storyteller-rendszerről (1-2 évi vampire játék után)

De engem speciel nagyon érdekel a játék, és olvasgattom a könnyveket...

Na szóval, ha még aktuális egy elég konkrét Vad Hajsza leírás van a Cult of Illuminated-ben. Ha még érdekes átnyálazhattom.

Nézegettem a 2nd edition-t, szerintem jól néz ki, mondjuk a régiből elég rossz verziót láttam, ezért nem mondom, hogy jobban néz ki, de azért régen láttam ilyen jól kinéző szabálykönyvet, sajna a belső képregény nem az Exalted Comic stilusában van, de igy is vannak benne jók.

Láttam a többi új könyvet is...

CSak nekem nem tünt fel mennyire magas technológia volt az Első Korban? Az oké, hogy Autochnia meg warstrider (bocs ennek a magyar megfelelőjére nem emlékszem :D ), de amennyi erőpáncél és ágyú van a Wonders of the Lost Age-ben... :)
Szóval az elöző kiadásban ezt nem éreztem.

Bár ahogy elnéztem, a Teremtésben tényleg szükség van a Solarok viszatértére ezek után, mert rosszabul élünk, mint ezer éve.

Módosította Roninwolf: 2006.07.22, 22:45

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2682 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.10, 08:38

Roninwolf:
- nem szuletnek a sarkanyveruek masodik lelegzettel, 12-17 eves koruk kozott derul ki, hogy mennyit orzott meg a vervonala az eredetibol, es ekkor lesz kivalasztott.
- mennyei eletkor: 2-3000 ev (Sidereal 5000), de a nap kivalasztottak kozott van 1 charm, ami kitolja 7000 fole (7-es kitartas es 7-es esszencia kell hozza, 8+ esszencianal meg ebbol lehet fejleszteni igazi orokeletet.
- wod-exalted: sehogy, alapkonyv reklamfogasa volt (de ha akarja az ember, akkor lunar -> verfarkas, fairfolk -> changeling, abyssal -> vampir, sidereal -> mage, solar ->hunter)
- megolt kivalasztott temetese: altalaban, aki megoli. A felkeles ellenere a sarkanyveruek feltek, hogy ha valamit is ellopnak, akkor visszajon szellemkent es pusztitast vegez, igy inkabb rendes temetest vegeztek. (mellesleg eredetileg nem gyuloletbol, hanem szuksegbol ment a harc (megorultek a nap kivalasztottak + sidereal joslat) )
- limit break:
solar: amit mar ismersz, abyssal: mindig valami rossz tortenik korulottuk (pl letrejon spontan egy arnyvidek, ami jopar evig ottmarad), sidereal: minden amit csinal teves (joslatok melle) + tulzott egocentrikussag (mindenben neki van igaza es o a legjobb) + annal erosebb, minel tobben vannak. sarkanyveru: elem iranyitja, konyvben jol le van irva, hasonlit a nap kivalaszottra, csak extremebb tud lenni.

femek:
- orichalcum: arany, ami napfeny altal finomitva van
- holdezust: holdfenynel, eszkozok nelkul banyaszott ezust, ami meg nem latott napfenyt, es abban mas, hogy felig elo (kepes alakot valtani, elokent jelezheto akar, sajat akarata lehet)
- csillagacel: khm, khm, megolt isten (mas istenek csinaljak csak)
- lelekacel: labirintusbol fekete acel + szellemek egybekovacsolva
- jade: banyaszat + otvozes rendes femekkel

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.05, 17:06

Roninwolf:
Nekem valami olyasmi rémlik hogy az orichalchium-hoz napfényt kovácsolnak az aranyba és ezt ötvözik acéllal... ;)
De mintha MaxXXX írt volna már erről régebben itt... :)

"Ezzel a azt kérdeztem, hogy születhet e Sárkányvérű úgy, mint egy mennyei kiválasztott, mert gondolom teremtésükkor az Öt Elemi Sárkány nem személyessen jöt le teherbe ejtenni néhány halalndó nőt."
Egyrészt errefelé akár ezt is nyugodtan (elvégre a Lunarok animalsexelnek mintha kötelező lenne... :D, bár erről már rinyáltam itt egy sort). De az elsőket teremtették úgytudom, aztán már a vér útján örökítették tovább.
Mert ugye a hivatalos verzió az hogy teljesen véletlenszerű hogy kiből lesz sárkányvérű és kiből nem (persze a származás szerepet játszik), de a Birodalom számtalan mondát-legendát-történetet kerített köré (persze a Km dönthet úgy hogy ezek igazak :punny: ).

A képregényről meg annyit (azt én is ismerem) hogy csak a szokásos át nem gondolt hülyeség. Engem mondjuk jobban idegesít Harmonius Jade aki annyira nagyon nap kiválasztotta bajnok meg minden hogy közben pénzért bárkit megöl, no meg az a másik Éjkasztú aki gazdag embreket öl hogy átvegye a helyüket és a vagyonukat... :aboci: Szóval az ilyeneket szerintem el lehet felejteni.

Bár ha nagyon akarod meg lehet úgy magyarázni pl. hogy az őrző érezvén gazdája elsetét a holttesthez sietett és mondjuk már kevés őr volt otthagyva (plusz le is voltak gyengülve) ezért tudott végezni velük aztán a gazdáját szépen visszavitte a sírboltba cuccosal együtt (hiszen tudta hogy egyszer úgyis visszajön, neki meg ideje az van). /Vagy mint mondtam akár a túlélő szövetségesek is megtehették ezt, tudván hogy mikor feltámad szüksége lesz ezekre./

Roninwolf

Roninwolf

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.05, 15:37

Más kérdés:

Az Öt mágikus matéria honnan van?

Azt tudom, hogy a jádét bányászák, a lélekacélról már irtak a Wraith szabálykönyvben és itt alant olvastam a csillagfémről, de az orichalchium pl. más játékokban (Witchcraft, shadowrun, earthdawn) inkább ötvözett és a holdezüst mittöl más, mint a rendes ezüst?

Roninwolf

Roninwolf

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.05, 15:05

Kösz Messor a válaszokat.

"-Születnek "Második lélegzettel" Sárkányvérű kiválasztottak?"

Ezzel a azt kérdeztem, hogy születhet e Sárkányvérű úgy, mint egy mennyei kiválasztott, mert gondolom teremtésükkor az Öt Elemi Sárkány nem személyessen jöt le teherbe ejtenni néhány halalndó nőt. :punny:

"-A meghalt Nap kiválasztottakat ki temeti el a kincseikkel együtt, és miért?"

Értem a választ, csak az Exalted képregényben volt egy Eclipse kasztú Solar, aki megtalálta a saját sirját, benne a felszerlését, sőt az örző elementált is el küldte. Az elöző részekben viszont , bemutatják hogyan gyözik le a Sárkányvérűek. Namost akkor a drága Sárkányvérűek fogták szegény holtestét, a kincseit és eltemeték egy titkos sirba, egy olyan őrrel, ami a parancsára eltünik? :)

Igazából ez inditotta el bennem a ezt a kérdés az Exalted-ek sirjáról.

Módosította Roninwolf: 2006.06.05, 15:09

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.05, 14:42

Roninwolf:
"-Születnek "Második lélegzettel" Sárkányvérű kiválasztottak?"
Őőőő, ezt most így nem értem. :)

"-Meddig él egy mennyei kiválasztott?"
Hát valahol 2-3 ezer évet emlegettek, de valószínűleg addigra már van akkora hatalma hogy tetszőleges ideig kihúzza (ha más nem hát kreál magának új testet stb.), általában úgyse természetes halált halnak (azt mondjuk nehéz is, betegségre immunisként :aboci: ).

"-Hogyan kerül be a "Modern" Wod 1 rendszerébe néhány itt még nem létező természetfeletti, pl. vámpír?"
Hát egyfelől vannak vámpírok (Abyssal Exaltedek között is van néhány vámpiroid egyén, plusz az Árnyföldeken meg él mindenféle genya élőhalott, felteszem vámpír is) másfelől meg ennek semmi köze a WOD-hoz (a "before the world of darkness there was..." c. mondatot nem a WOD-ra értik szerintem, meg aztán csak a szokásos sejtetünk-sejtetünk-ködösítünk módszer lehet mögötte a WW részéről, hátha megveszik a WOD fanatikusok a könyvet vagy ilyesmi).

"-A meghalt Nap kiválasztottakat ki temeti el a kincseikkel együtt, és miért?"
Hát egyrészt élhettek még más Solarok akik megadták nekik ilymódon a végtisztességet (mert mondjuk ugye nem egyszerre és nem egy helyen haltak meg) másfelől lehettek nem Solar szövetségeseik is (kis-istenek, akár Fair Folk stb.) akik szintén így jártak el.

"-A többi kiválasztottra hogy hat a Limit Break?"
Hát az Abyssaloknak ilyen "nagyon gót leszek és mindenkivel rossz történik a közelemben ha jót cselekszem" átkuk van (a főnökeiktől kapták nehogy még jófiúk legyenek a táp harácsolása után :punny: ).
A többi most nem ugrik be (a Lunarok mintha az alakváltás meg a józan ész környékén kaptak volna valami viccességet).

Roninwolf

Roninwolf

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.06.05, 14:17

Üdv minden kiválasztottnak,

Bár csak most kezdenék mesélni a csapatnak máris felmerült néhány kérdés, amire nem tudtam válaszolni a világgal kapcsolatban:

-Születnek "Második lélegzettel" Sárkányvérű kiválasztottak?
-Meddig él egy mennyei kiválasztott?
-Hogyan kerül be a "Modern" Wod 1 rendszerébe néhány itt még nem létező természetfeletti, pl. vámpír?
-A meghalt Nap kiválasztottakat ki temeti el a kincseikkel együtt, és miért?
-A többi kiválasztottra hogy hat a Limit Break?

Bocs :) kérdésekért, tényleg nem létfontosságú őket tudni a játékhoz, csak magát a világot akarom jobban meg ismerni. Előre is köszönöm, ha bármilyen válaszokat tudtok adni.

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2682 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.22, 14:29

az a 2 sarkanyveru + 20 katona jo esellyel a kivalasztas pillanatara odakuldott kulonitmeny volt, amikor a kivalaszott egyedul van, nem csoportban, es meg nem tudja a bubajokat hasznalni jol.

kulonben meg talan par ujabb regenyben van a vad hajszarol szoveg, ott mindossze 5-7 sarkanyveru volt, minden mas segitseg nelkul (Arianna miatt), mondjuk bele is haltak / sikertelen lett (igaz Swannak es az erdo szellemeinek koszonhetoen)

kis isteneket eddig sem szabadott volna imadni, es nincsenek kivalaszottjaik. A nagyoknak meg mindegy, mivel ugyis jar nekik az imakbol.

nos igen csillagfem az sidereal cucc, de jol jelzi, hogy milyen 'piti' dolgokert hajlandoak kinyirni egy istent sikeresen a kivalasztottak.

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.21, 11:01

MAXXxxx:
"vad hajsza: egyetlen jonak mondhato referencia a "ruins of rathess"-ben volt, ott a kovetkezo a felallas"
Lehet hogy igazad van (sőt biztos), de pl. az egyik Ascept könyvben az egész hajsza áll ha jól emlékszem két Sárkányvérűből (még csak nem is veteránok) meg kb. húsz katonából (ill. néhány felfegyverzett odacsődített falusiból). Ott van ahogy az anatéma volt édesanyját véreztetik kint a mocsárban hogy előcsalják (vagy valami ilyesmi).

Szerintem ez a Warstrideres meg sok monkos csapat inkább a régebbi korra volt jellemző (vagy a WW-t szokásához híven elkapta az adjunk ki valamit, bármit láz ill. a szemét jk-k nehogy már legyőzzék a vad hajszámat, tápoljuk romokba).

"szvsz az istenek legszivesebben megolnek a kivalasztottakat, csak: ugyis ujraszuletnek, megserulhetnek (van olyan bubaj, ami meg az isteneket is megoli (vagy magia, ha mas nem)), es eleg sokan vannak, hogy megoljek az isteneket"
Hát szerintem inkább most örülnek nekik, mert talán visszajön a régi vallás ahol szabadon lehetett őket (a kis isteneket) imádni.

A Starmetal meg Sidereal cucc. őket kell utálni. :magyaraz: :bociszeműsolarstarmetallal:

MAXXxxx

MAXXxxx

The MAXXxxx

• Fórumita
  • 2682 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.21, 08:10

kicsit valaszolgatok, ahogyan en latom a dolgokat :P :

vad hajsza: egyetlen jonak mondhato referencia a "ruins of rathess"-ben volt, ott a kovetkezo a felallas:
- ha nem 100%, vagy nem tunnek erosnek: 3 sarkanyveru (200XP folott), es 50-75 (2-3 scale) katona
- ha kiderul, hogy tenyleg anatemak, akkor hivja a vad hajszat,ez all:
3-7 immaculate monk (mind 250-450XP korul) + 1 varazslo es az altala beidezett demonok + esetlegesen 1 warstrider.
ehhez meg tegyuk hozza, hogy jo esellyel a siderealok befolyasolni fogjak a sorsot a sarkanyveruek erdekeben.

masik referencia a Halta-rol szolo konyvben van, de ott inkabb egy kisebb sereg indult meg Yurgen es kore ellen(15 warstrider, 50+ sarkanyveru), es kb 1-2 evnyi csatak utan felorlodtek es vesztettek :D
(igaz Samea eddigre 2 masodik koros demonnak is parancsolt)

---------------

vilagrend fenntartasa: nem, azert lettek letrehozva, hogy az istenek teremtoit legyozzek, es ajandekba megkaptak a vilagot.
Vilag fentartasara ott vannak az elementalok es a kisebb istenek (spirit).
Nem istenektol nyerik az erejuket, hanem tulajdonkeppen egy isteni lelekdarab inkarnalodik a testukben.

eletut: akarmilyen iranyba tud menni, sima piti tolvajtol a regi vilagot
visszaallitani akaro hadurig minden van. legtobben nem jottek meg ra, mit kezdjenek a hatalmukkal es emberi hatterukbol indulnak ki.

Ha egyszer van x számú humanoid akit a Napisten (nevezzük így) kiválaszt, és erőt és hatalmat ad nekik, gondolom elvár valamit cserébe, különben ahogy adta, vissza is veheti ezt az erőt.

:D nem, nem a napisten aki a kivalasztasokert felelos, es ami lenyegesebb: orulten bele van habarodva a games of divinity jatekba. Igazabol napi 23:59 percet azzal foglalkozik (mint egy addiktiv WoW :D )

szvsz az istenek legszivesebben megolnek a kivalasztottakat, csak: ugyis ujraszuletnek, megserulhetnek (van olyan bubaj, ami meg az isteneket is megoli (vagy magia, ha mas nem)), es eleg sokan vannak, hogy megoljek az isteneket :D
Starmetal mibol van?:
Spoiler

tobbit "A Messor" leirta. de szerencsere annyira sokretuek a kivlasztottak es annyira nincs egyseges vilagkep, hogy barmi amit kitalalsz mukodik es jo.

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.20, 13:19

Regős:
"gondolom elvár valamit cserébe, különben ahogy adta, vissza is veheti ezt az erőt."
Ez a Napnak nem szokása, lehet hogy nem is képes rá. Egyedül Luna szokta néha visszavenni a hatalmat amit adott, ha a kiválasztottja túlságosan is elpuhul.

"Nem látom át mennyire erős és tudatos a kapcsolat a Kiválasztott és a Nap között."
Igazából ahogy nekem lejött nem igazán jellemző ez a kapcsolat ( persze csak addig amíg a Twillight meg nem tanulja a síkváltás varázslatot és át nem ruccannak az istenek síkjára beszélgetni a Nappal :D ), még a Zenith kasztúaknak mondja a legtöbbet, illetve azthiszem ők néha később is hallják a hangját.

"akkor nem látom be hogy hol vannak itt azok a követelmények, amelyet a Kiválasztottól a Nap elvár."
Nos feltételezhetően eleve olyan embert választ aki megfelel az eléképzeléseinek, vagy akiről tudja hogy most ugyan egy darabig a saját boldogulására pazarolja az erejét de később úgyis jó útra fog térni.

"egy idő után már nekik is tele lesz a tökük a Vad Hajszával és szeretnék
nyugodtan és nem űzött vadként élvezni javaikat/hatalmukat."
Van egy Éj kasztú példakarakter aki az elmúlt éveket azzal töltötte hogy szép feleséggel rendelkező gazdag férfiak helyét vette át időről időre, képességeivel elmaszkítozva magát aztán elmulatta a vagyont és továbbállt. Ő például kellőképpen tehetséges volt eddig ahhoz a rejtőzésben meg álcázásban hogy ne bukjon le.

Abban igazad van viszont hogy a szükség előbb utóbb a nem ennyire ügyeseket odahajtja a többiek mellé, vagy elbuknak.

_Regős (NPC/NJK)

_Regős (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.20, 10:43

Szerintem lehet egy ilyen igen idealizált hozzáállású Solar, bár ekkor nem árt ha a Kör többi tagja is legalább részben osztja a lelkesedését (mert már a példa karakterek között is található jópár olyan egyén akik igencsak messze esnek a szűkebb értelemben vett "megváltó hős" típustól).

Akkor nem értem a koncepciót. (Mármint a rendszer készítői részéről.) Ha egyszer van x számú humanoid akit a Napisten (nevezzük így) kiválaszt, és erőt és hatalmat ad nekik, gondolom elvár valamit cserébe, különben ahogy adta, vissza is veheti ezt az erőt. Nem látom át mennyire erős és tudatos a kapcsolat a Kiválasztott és a Nap között. Lehet hogy én látom rosszul és az alapkönyv ismeretének hiányosságai (mág nagyon az elején járok) túl aktív és tudatos kapcsolatot tételezek fel a Nap részéről, és lehet hogy a tervezők korántsem ennyire aktív félnek képzelték. De ha viszon egyszerű esszenciaforrássá degradáljuk, akkor nem látom be hogy hol vannak itt azok a követelmények, amelyet a Kiválasztottól a Nap elvár. Persze, gondolom az Éj kasztú példakarakterek között lehet jópár sunyi tolvaj, vagy fosztogató, aki csak a saját zsebét tömi, de én elképzelhetőnek tartom, hogy mivel hatalmuk időről-időre megnyilvánul, egy idő után már nekik is tele lesz a tökük a Vad Hajszával és szeretnék nyugodtan és nem űzött vadként élvezni javaikat/hatalmukat. Miért ne köthetnének ideiglenes szövetséget, miért ne evezhetnének egy ideig egy csónakban az idealista héroszokkal, hogy ezt a nyugalmat elérjék? Egy tolvajnak mindenki potenciális áldozat, de a legelvetemültebb is előnyben részesíti a Sárkányvérűeket. (gondolom én) Feltételezem szívesebben vág alájuk mint a Solarok alá. Aztán ha már elfogytak a megszivatható Sárkányvérűek át lehet térni az idealista héroszokra, vagy a halandókra, de minek lövöldözzenek a házinyulakra, mikor tele az udvar farkasokkal? :D
Tehát így-vagy úgy de az Exaltedet üldözöttségük mindenhová elkíséri és van egy nagyon jó alap amiért együttműködhetnek a törvénytisztelőbb Solarokkal: közös ellenségük van. Gondolom a Vad Hajsza nem válogat jó és roszz erkölcsű solarok között.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]