Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Tunnels and Trolls (Attila )

• Válasz írásához lépj be
46 hozzászólás érkezett eddig

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4389 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.11, 09:50

A legtöbb szerepjátékos cég valószínűleg nagyon szeretne olyan sikertelen játékokat fejleszteni, mint amilyen a T&T volt.

A megjelent kiegészítők, illetve a Sorcerer's Apprentice fanzin pár száma alapján úgy tűnik, hogy kedvelői elsősorban a szinte tisztán játékosi problémamegoldásra építő labirintuskalandok miatt szerették, ezek mellett viszont hangsúlyosan megjelent a klasszikus szerepjátékok egy másik alapvető motivációja, a felfedezésorientált játékstílus is, ahol a fantasztikus világok titkain és az ismeretlen "feltérképezésén" van a hangsúly.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.11, 08:51

"Arra nem jöttem rá, hogy mitől is lesz élvezetes egy ilyen játék. Nem a taktikától, nem a világtól, nem a történettől, nem a szerep játszástól, de akkor mitől? Szerintem nem véletlenül lett sikertelen."

Öreg. A D&D-hez képest sikertelen. A cuccot a mai napig árulják, készült belőle annak idején számítógépes játék is. Öt perc alatt megtanulható, alkalmi játéknak tökéletes volt a maga idejében.

"Itt vajon mire gondolhatott a szerző?"

A realista, történelmi szerepjátékokat komálókra.

Guildenstern

Guildenstern

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 322 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.11, 08:36

Arra nem jöttem rá, hogy mitől is lesz élvezetes egy ilyen játék. Nem a taktikától, nem a világtól, nem a történettől, nem a szerep játszástól, de akkor mitől? Szerintem nem véletlenül lett sikertelen. :D

"Akadnak, akik a realista, történelmi szerepjátékokat komálják."

Itt vajon mire gondolhatott a szerző?

morkar

morkar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 111 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.11, 08:19

Remek ismertető. Örülök, hogy ilyen régi játékok is bemutatásra kerülnek.
Amúgy mi egy "Forg-os" játék?

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1268 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.11, 07:57

Szerintem bitang jó, tipikusan RPG-versenyekre, gyors menetekre alkalmas cucc. Tulajdonképpen szabálykönyv sem kell hozzá.

QuippeR

QuippeR

Story Gamer

• Fórumita
  • 967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek
    2                      

Kelt 2010.10.11, 07:49

OFF

"némelyik körberajongott Forge-os alkotás barokkosan szanaszét bonyolított rejtvénygyűjteménynek tűnik mellette"

Tudtommal ezeknek nem is céljuk az egyszerűség. Ha túllépünk azon, hogy valójában a Forge játékok egyetlen közös pontja, hogy indie játékok, és a "tipikusan Forge" játékokra gondolunk, ezek esetében legtöbbször (Forge terminológiával élve) a narrativist és gamist stílusok összeházasítása a cél. A minimálrendszeres játékok ennek a törekvésnek inkább csak egy mellékágát képezik, nem az ideológiai csúcsát.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4389 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.11, 07:20

Nekem a T&T túl light - az egybevont csoportos támadás és az ultraminimalizmus már nem jönne be az asztal mellett. A másik problémám az alapkönyvek kicsit erőltetett vicceskedése, ami szerencsére nem köszön vissza minden, a játékhoz kiadott kiegészítőből (pl. a nagyszerű és akár Ynevhez is kiválóan használható Citybook-sorozatból). Valóban inkább történelmi érdekesség, esetleg sör és chips mellé javasolt egylövetű cucc, mint ahogy a szörnyfajokkal (orktól a shoggothig) való játékot elsőként propagáló, szintén a T&T rendszerét használó Monsters! Monsters! is.

(A második szerepjáték egyébként nem ez, hanem az Empire of the Petal Throne, de a T&T sem sokkal maradt le tőle.)

-------------- automata szoveg -------------------------
Tunnels and Trolls ( Attila )
http://rpg.hu/iras/mutat.php?cid=5894
--------------------------------------------------------

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]