Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Wayne Chapman, Meszlenyi Peter: Szinergium (Gulandro )

• Válasz írásához lépj be
44 hozzászólás érkezett eddig

lothryen2000

lothryen2000

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 10 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.04.08, 13:46

Rendben, utána nézek. :) Köszönöm.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6186 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.07, 17:25

Valamelyik nagyon regi Runakban (1. evfolyam elso ot szamaban volt dupla cikk, fejbol nem tudom, melyik kettoben) volt roluk, de meg elf istenekkel, akiknek koze nem volt a kalahorakhoz, nevukben sem, az jo kerdes, hogy az orszagaikrol volt-e barmi is. Kepek remlenek. :bezzeg:

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5171 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.07, 16:46

Summáriumban van egy hosszú teremtéstörténet, egész jó. Vannak rajzok is de jobb ha rákeresel google-ban az elfekre jobb képeket találsz szerintem.

Igen, azt olvastam. Azért köszönöm. :)

Akkor ennyi hivatalos oldalról. Regényekből még talán a Hőseposzt tudom kiemelni ami kimondottan jó "elfes" könyv. Részletek vannak máshol de engem ez fogott meg.

lothryen2000

lothryen2000

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 10 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.04.07, 16:39

Summáriumban van egy hosszú teremtéstörténet, egész jó. Vannak rajzok is de jobb ha rákeresel google-ban az elfekre jobb képeket találsz szerintem.

Igen, azt olvastam. Azért köszönöm. :) 

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5171 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.04.07, 15:40

Líthas emberek!
Lehet, hogy nem fog válasz érkezni a kérdésemre, azért mégis felteszem.  
Azt vettem észre, hogy az elf néppel igen kevés könyv foglalkozik. Az Északi Szövetség c. kiegészítőből is kimaradtak, mert nem tagjai annak. Mikor megláttam a Szinergiumot, remény csillant a szememben, hogy esetleg ebben a kiegészítőben kitérnek rájuk, de egyik hosszabb leírásban sem találtam erre utalást. Ezért itt szeretném megkérdezni, hogy ebben a könyvben kitérnek-e rájuk, megemlítik-e őket? Esetleg egy-két képpel illusztrálják Sirenart, vagy Elfendelt?

A válaszokat előre is köszönöm.  :bugri:

lothryen2000

lothryen2000

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 10 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2015.04.07, 14:45

Líthas emberek!
Lehet, hogy nem fog válasz érkezni a kérdésemre, azért mégis felteszem.  
Azt vettem észre, hogy az elf néppel igen kevés könyv foglalkozik. Az Északi Szövetség c. kiegészítőből is kimaradtak, mert nem tagjai annak. Mikor megláttam a Szinergiumot, remény csillant a szememben, hogy esetleg ebben a kiegészítőben kitérnek rájuk, de egyik hosszabb leírásban sem találtam erre utalást. Ezért itt szeretném megkérdezni, hogy ebben a könyvben kitérnek-e rájuk, megemlítik-e őket? Esetleg egy-két képpel illusztrálják Sirenart, vagy Elfendelt?

A válaszokat előre is köszönöm.  :bugri:

Phinix

Phinix

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.29, 14:16

8)... micsoda kifejezések röpködnek itt... "Magusosabb" ... az milyen 8) ? Szerintem ez az ismertető, vagy nevezzük kritikának, egyáltalán nem lehúzó ... sőt ;) Az hogy a készítők nem kaptak érte semmit?! Valóban elkeserítő hogy kishazánkban ez így zajlik manapság, de ettől nekem nem lesz olcsóbb ez a kötet... vagy igen? Hivatkozhatok a boltba erre a tényre, és akkor kapok kedvezményt :)? Az hogy ennél sokszorta több kép készült a "Seventh Age, a M.A.G.U.S. világán tervezett videojáték"-hoz, is pl. ami mégsem került ebbe bele ?! ... ennyi pénzért! Nekem ár érték arányban nagyon nem éri meg, még ha vannak is benne rajzok amik tetszenek... pl. Az elején a Dartoniták nagyon-nagyon jók ;).Viszont borzasztó mennyiségű könyvet tudok ennyiért venni, és veszek is! Az értelmesebbje pedig úgy is kézbe veszi, mielőtt teszem azt rendel belőle egyet, legalább is remélem. De azért mindig mulattató, hogy az emberek mekkorára tátott szájjal szólják meg a másikat a neten 8)... az online felület pluszt ad a bátorság főértékre ezek szerint 8). Inkább higgyen mindenki a saját szemének, és vegye a fáradságot hogy felhajtsa azt, ami érdekli!

creep

creep

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 161 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.07, 13:33

Néhány hónapja én is láttam a kiadványt, szokatlan, elütő, de rendkívül szép képek voltak benne. Nekem bejött a dolog.

Ami a lent említett bestit illeti. Hát azzal tényleg csak begyújtani érdemes... csak ahhoz meg drága.

<small>Iróni-A-Méter: 3/5</small>

qwert

qwert

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 80 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.07, 13:31

Redguy: Sejtettem :cool: de azért leírtam a véleményemet.
Nem feltétlen nekik, hanem bárkinek aki hasonlóan gondolja... meggyőzni nem fogom őket, bőven elég az is ha eggyel szaporítom a "védők" hozzászólásait :D

<small>Iróni-A-Méter: 2/5</small>

Redguy

Redguy

Stray Bullet

• Fórumita
  • 866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.07, 05:15

Boomen, qwert,

Ugye tudjátok, hogy hőseink soha nem fognak reagálni? :cool:

qwert

qwert

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 80 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.05, 00:12

Az alant beírt kommentelők 2/3-ának szól:

Nem vagytok semmik... o.O
Ezért jelenik meg Magyarországon ilyen kevés jó sketchbook, mert ahelyett, hogy örülnétek neki, hogy végre van egy kis összefoglaló képanyag a MAGUS világáról, itt szaggatjátok halomra meg tüzelnétek el.
Én szégyellem magam a helyetekben is. (Tisztelet a kivételnek!)
Hozzáértő grafikusként mondom, hogy megvan nekem is a Szinergium és színvonalas profi munka! A rajzok (legtöbbje) pompás, a vázlatok is szuperek ötletben, technikában és összességében élmény forgatni a kiadványt. A kötés a lapminőség is megerősíti ezt. Köszönjük a készítőknek! (nemtóm hányan gondoljuk így)

Ha eddig nem volt elég gát egy ilyen kiadvány létrejöttében akkor az alant olvasható vélemények aztán állítanak majd még többet.
Aki pedig végképp nem tud megbírkózni azzal, hogy "dehát ez nem a Max-es MAGUS, ez gyalázat" akkor az érezze át, hogy ilyen a "Meszlényi-Sánta Kira féle MAGUS" és nekem tetszik!

Dányi István, az art.rpg.hu-ról
(U.I: természetesen akinek nem inge...)

<small>Iróni-A-Méter: 2/5</small>

Kadmon

Kadmon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.04, 20:58

Khm, annyit azért hozzátennék a kézbevétel kapcsán, hogy az azért nem annyira egyszerű, mert a könyvesboltok leginkább csak rendelésre hozzák le a szerepjátékos cuccokat.
Ha Gulandro ismertetője tényleg nem fedi a valóságot, akkor érdemes lenne valaki másnak (Magusosabbnak?) kézbe vennie a dolgot.

Sanctus

Sanctus

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.04, 20:53

Még nem is gyújtottam be könyvvel. :D Ha érted...

boomen

boomen

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 13 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.04, 18:08

Néhány megjegyzés az elhangzottakhoz:
Köszönet az ismertetőért - már épp ideje volt. Mindenkinek javaslom, hogy valóban vegye kézbe a kiadványt, mielőtt komoly véleményt írna csupán Gulandro véleménye alapján (és az nem kerül semmibe). A készítők valóban nem kaptak érte egy fityinget sem, a kiadó pedig örülhet, ha két-három(?) év alatt legalább nullszaldósra kihozza. Nem is értem mi alapján veszi valaki a bátorságot, hogy "kármentésből fakadó képeskönyvek"ről vagy nekrofíliáról beszéljen a kiadvány kapcsán. Nyilván szíve joga, csak nem értem.
Szerintem a Szinergium egyébként a legátgondoltabb, legszebben megrajzolt, leginkább igényesen összeállított grafikai anyag a M* történetében. Például van látható koncepciója, egyéni és grafikailag is pazar.
És sajnos: bestiáriummal begyújtani? Könyvvel begyújtani egyáltalán, ember... és még ide is írod...

Kadmon

Kadmon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.04, 10:45

Redguy: Az ismertető alapján nekem pozitív képem lett a kötetről. Ezzel hibát követtem el? Ami azt illeti, belelapozva is tetszett, úgyhogy, nem értem, mi a problémád vele. Lehetett volna jobb is, de egynek megteszi. Más játékokhoz kiadott "artbook"-ok se sokkal színvonalasabbak.

Redguy

Redguy

Stray Bullet

• Fórumita
  • 866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.04, 05:06

Vérmes vélemények alkotása előtt azért érdemes ám ezt a könyvet alaposan átlapozni élőben. Ha valaki a fent látható két képtöredék és a hellyel-közzel magyarul írt kritika alapján alkot véleményt róla, hibát követ el. Kábé akkorát, mintha a nőgyógyász fülpiszkálójára száradt kenet alapján ítélne meg egy nőt.

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6430 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.03, 21:18

Ha ezekkel a rajzokkal indított volna a M.A.G.U.S., szerintem messzire menekülök a szerepjátéktól még 1995-ben.

Ennél még a puhafedeles ÚTK rajzai is jobbak, pedig azok sem voltak semmik.

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2010.11.03, 20:33

De jó! Fehérnemű magazin meg spagetti western egyben! Anyám meghaltam és ez a menny. Még jobb lehetne ha senkin nem lenne ruha...

<small>Iróni-A-Méter: 3/5</small>

pp_lord

pp_lord

Lapka Malac

• Fórumita
  • 697 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.03, 16:38

"Kvákk. "

Áhhhh, köszönöm Neked, hogy itt vagy, újra van értelme élni! Majdnem megfulladtam, úgy röhögtem...

<small>Iróni-A-Méter: 1/5</small>

Gumikacsa

Gumikacsa

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 5 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.03, 15:31

Kabal: egyetértek, ám sajnos... ez van.

Kabal: (Chei-re reagálva) Jah, hogy mások azt harci körben mérték? Mi szegmensekben... És a három már lassú volt. :PPP

elGabor: Következetesség. Hm, érdekes hozzáállás. Nos, ameddig MO-n egy olajlámpás 500 huf, fél liter lámpaolaj, amivel kb 5ször töltheted fel a lámpást meg 800 huf, addig nem tudom milyen következetességet lehetne elvárni bárkitől. Sajnos.

Garouz: Ezt azért talán gondold át egy kicsit. Az még rendben is volna, hogy bár temérdek illető képzeli magát irodalmi géniusznak, s ezt a tetemes profizmust - mivel a "komolyabb" hangvételű műveiket senki sem olvassa (okkal) - rá is kényszerítik a környezetükre. Mit gondolsz, miként készülnek a fergetegesebbnél fergetegesebb versenymodulok, amik vázlatait is borzalmas olvasni, nem hogy játszani bennük... Ugyanis a játékosokat nem vonja be a történésekbe, de azért keresztül hajszolja őket a "sztorin". (De nem picsongok tovább, mert még a végén néhány személy, vagy "egyesület" magára ismer.)
Állítom azonban, hogy még így is messzemenőkig több, a kezéből igényes művet kiadni képes illető létezik MO-n, mint az ezen műveket kiadni képes cég-konszern. És akkor még a pöttöm olvasói rétegről és bázisról szót sem ejtettünk, ami a letöltések hipersztrádájának virtuális világában egyre csak fonnyad, és fonnyad... Kvákk!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]