Ugrás tartalomhoz

Fotó

The Walking Dead

• Válasz írásához lépj be
418 hozzászólás érkezett eddig

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.30, 21:59

Megneztem a Fear the Walking Dead 1. epizodjat, es asszem, nekem ezzel ki is fujt ez az elozmeny szeria. Lehet, hogy tevedek, de annyi az elteres, hogy itt (egyelore) sokkal kisebb a zombi / km2. A zombik itt is csak ugy felbukkantak, igy magyarazatot nem is varok a kesobbiekre sem - ezen tul annyi marad, hogyan hitetlenkednek meg benaznak az emberek a kezdetekben. Azt hiszem, hogy ez engem egyaltalan nem erdekel. Szerintem 2015-ben egy ilyen spin-off sorozatot csinalni eleg gagyi, de legalabbis rokabor.

Csak 6 részes a FWD? Akkor azt hiszem megvárom míg kijön a maradék 4, aztán egyben megnézem jól.

Jaja, csak 6 rész, de ha minden igaz, lesz 2. évad is.

Viszont a 3. rész nem volt éppen egy hű de nagy eresztés. Páromnak nem is igazán tetszik a sorozat, bár most már muszáj lesz végignézni :)

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.17, 07:21

Csak 6 részes a FWD? Akkor azt hiszem megvárom míg kijön a maradék 4, aztán egyben megnézem jól.

Jaja, csak 6 rész, de ha minden igaz, lesz 2. évad is.

Viszont a 3. rész nem volt éppen egy hű de nagy eresztés. Páromnak nem is igazán tetszik a sorozat, bár most már muszáj lesz végignézni :)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.07, 19:41

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.06, 19:19

Ami negativum, hogy ezeket a reszeket sajnos magyar szinkronnal kellett megneznem, es mind a magyar hangok, mind pedig a dialogusok idonkenti ertelmetlensege (vagy eppen a semmitmondasuk) rontotta az elvezetet. Tobbet nem kovetem el ezt a hibat.

Mi is így jártunk, sajnos szinkronnal néztük, és nem igazán feküdt így. Amúgy sem szoktunk szinkronosan sorozatokat nézni, valószínűleg ezután sem fogunk.

Fear the Walking Dead

Első két részt megnéztük. Nekem bejön, érdekes látni a dolgokat a "zombi-apokalipszis" kitöréséről.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.09.02, 22:48

Tobb honapnyi jegeles utan, aug. 2. feleben elovettem a TWD 5. evadanak 2. felet, es ez a taktika megint bevalt - ennyi szunettel nem csomorlok meg a sorozattol, es az irritalo dolgai sem halmozodnak fel annyira.

Az 5. evad 2. fele osszessegeben szerintem jo volt, az utolso 4-5 epizod (Alexandriatol) rendesen fokozta a feszultseget, es bizonytalansagban tartott afelol, hogy vegul hova is alakul majd a konflitktus Rick csapata es a My Little Pony kozosseg tagjai kozott. Az utolso resz mondjuk kurtan-furcsan ert veget, hiszen a Gabriel, meg a Glenn vs. Nicholas konfliktusok erdemben es dramaturgiailag gyakorlatilag lezarultak, de megsem kerult pont a vegukre - ezt furcsa megoldasnak talalom, es remelem, hogy nem csak az idot huzzak majd veluk a 6. evad elejen. A "regi arc" felbukkanasanak kulon orulok, a "W-Nation" jelentette veszely pedig igazan jo konfliktusforrasnak igerkezik.

Ami negativum, hogy ezeket a reszeket sajnos magyar szinkronnal kellett megneznem, es mind a magyar hangok, mind pedig a dialogusok idonkenti ertelmetlensege (vagy eppen a semmitmondasuk) rontotta az elvezetet. Tobbet nem kovetem el ezt a hibat.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.31, 15:20

szvsz a sorozat legnezhetobb evadainak egyike volt ez :)

Szerintem is. :)

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1437 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.31, 13:01

Érdekes fordulat történt: a képregény Alexandriától kezdett rosszabb lenni, a sorozat viszont innen kezdett picit javulni. Mondjuk ez relatív, mert a képregény nagyon jó volt, így nem volt nehéz esnie a színvonalnak, a sorozat meg nagyon rossz volt, így könnyű volt javítani rajta. Persze a sorozatbeli Alexandriának is bőven meg vannak a maga hibái, de az aprócska javulás is javulás.

Az évadról összességében elmondható, hogy a készítők sajnos továbbra sem tudnak/akarnak kitörni abból a szánalmas körforgásukból, hogy hosszú részeken keresztül nagyjából a semmivel múlatják a játékidőt, aztán bedobnak néhány jó részt. A sorozat évadok óta bizonyító receptje:

- Elgondolkodtatónak szánt beszélgetesek komoly témákról (vallás, mit kénytelen megtenni az ember a túléléshez, a civilizáció létjogosultsága zombijárvány után, stb.), amelyek végül teljesen közhelyesek és mesterkéltek lesznek.

- A karakterek tenyérbemászóan előadott, művi lelki vívódása.

Ezeket hosszasan adagolva drámainak fog tűnni a sorozat és úgy kitöltik az évadot, hogy elég csak néhány résznyi értelmes anyagot beleírni.

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4541 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.31, 03:25

szvsz a sorozat legnezhetobb evadainak egyike volt ez :)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.30, 19:52

Most fejeztem be az évadot, és az egész nagyon ott van. Egyszerűen zseniális. Néhol pörgős, néhol belassul. Ahol izgalmasnak kell lennie ott az, ahol laposnak...nos még azt is megengedheti magának a sorozat. Aki kicsit is ismeri az évadok felépítését, az tudja, hogy minden alamuszi résznek megvan a maga szerepe.

Szóval az elégedetlenkedők kicsit korán panaszkodtak. :)

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.16, 18:02

Hát nem tudom...

Ennyire előre károgni elég értelmetlen a részemről, de egy család boldogulása ebben a miliőben nem tudom mennyire fog lekötni. Pont a szereplők sokszínű háttere, különböző hozott viselkedésmintái adták a legtöbb akciót a történetbe. Egy közös múltú családból kevés ilyen konfliktust nézek ki.

Egyébként a mai rész is jó volt. Ez eddig tán a sorozat legerősebb évadja. Esetleg az első előzheti meg. És a fos még csak most kezd maroknyi csomókban potyogni a ventilátor felé...

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.12, 15:20

Plusz idén már kapunk egy spinoff sorozatot is hozzá:

Fear the Walking Dead

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.12, 11:22

Daryll koppintása a legjobb. :D

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7345 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.03.11, 09:21

A kötelező jellegű paródia is úton van már:

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.24, 21:40

Sőt! A mostani rész is tetszett.

Tulajdonképpen egyre jobb.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.22, 12:34

Nekem egyik résszel sem volt bajom. Az első remekül meg volt komponálva. A második meg eléggé adta magát. Az erőforrások szűkössége és a Daryl gyásza mind reális téma.

Ezzel nincsen baj.

Ha részeken keresztül húzzák ezt a készítők, az más lenne, de a jelenlegi helyzet alapján egyik részre sem mondanám, hogy uncsi volt.

fejes91

fejes91

A Káosz Ura

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.20, 09:07

Nem biztos, hogy egyedül van! Lehet, hogy aki szerint elfogadható a színvonal, az nem osztja meg a véleményét ;)

Egyébként szerintem a 9. rész volt értékelhetetlen, a 10. már érdekesebb és nézhetőbb lett. A végén legalább volt valami "érdemi" történés (na persze semmi olyasmi, amit még ne láttunk volna :/ )

Módosította fejes91: 2015.02.20, 09:07

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.19, 23:13

Miért van olyan érzésem, hogy ti azt hiszitek, a TWD egy zombis akciósorozat? Közben meg egy poszt-apokaliptikus drámasorozat zombis környezetben.

Hat, az is egy verzio, hogy innen kb. csak te erted a TWD lenyeget, de en azert fenntartanam azt a lehetoseget is, hogy egyszeruen gyengul a sorozat atlagszinvonala. ;)

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1437 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.19, 16:02

Személy szerint tisztában vagyok vele, hogy drámasorozat, nem pedig akció. Nem a műfaja a gond, hanem az, hogy gyenge.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1748 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.19, 15:29

Miért van olyan érzésem, hogy ti azt hiszitek, a TWD egy zombis akciósorozat? Közben meg egy poszt-apokaliptikus drámasorozat zombis környezetben.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3239 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.19, 10:16

Az itteni hozzaszolasok alapjan megint ugy leszek ezzel, mint az elozo evad 2. felevel - bele sem kezdek, hanem elteszem inkabb par hetre aludni.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]