Ugrás tartalomhoz

Fotó

The Walking Dead

• Válasz írásához lépj be
418 hozzászólás érkezett eddig

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.06, 01:06

Jó a f***t. Olajválság idején jó max a ló. Egészen biztos, hogy ha kihal az emberiség 99%, az utolsó pillanatban elhasználják azt az üzemanyag mennyiséget, ami a 100%-nak elég lenne 40 évig. :cool:

Sok szerencsét az autóval az eltorlaszolt, bedugult utakon, lehetőleg nem felkeltve a motorhanggal az élőhalottak figyelmét. :D

Az üzemanyagnak inkább a molotovban a helye.

Nem kell konkrétan autóban gondolkozni. Két kerékkel mindenhol elférsz, ahol egy ló át tud haladni, és egy túramotorral még felszerelést is tudsz magaddal vinni.

Mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai, de én csak olyan esetekben választanék lovat, amikor nincs más (tipikusan a Trixi által említett, puszta közepén lerohadós kocsi, épp arra kószáló ló esetén).
Meglepően élethűen ábrázolták egyébként a patás reakciót egész az utolsó pillanatig (szerintem lovassal a hátán vagy sem, de kitört volna), ezért kár volt látatlanban keseregnem anno a trailernél, beismerem. Ha életveszélyes terepen mozogsz, nem engedheted meg magadnak azt a luxust, hogy a saját közlekedési járművedre is figyelni kelljen.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.05, 22:45

Jó a f***t. Olajválság idején jó max a ló. Egészen biztos, hogy ha kihal az emberiség 99%, az utolsó pillanatban elhasználják azt az üzemanyag mennyiséget, ami a 100%-nak elég lenne 40 évig. :D

Sok szerencsét az autóval az eltorlaszolt, bedugult utakon, lehetőleg nem felkeltve a motorhanggal az élőhalottak figyelmét. :D

Az üzemanyagnak inkább a molotovban a helye.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.05, 21:59

Meg oltári nagy baromság egy kocsit lóra cserélni szerintem.

Zombiapokalipszis esetén a ló jobb, mert nem fogy ki belőle a benzin. A legjobb jármű ilyenkor természetesen a kerékpár.

Én arra vagyok kíváncsi, mennyire maradnak hűek az eredeti képregényhez. Abban van jópár olyan rész, amit szerintem nem engednek a tévébe...

Jó a f***t. Olajválság idején jó max a ló. Egészen biztos, hogy ha kihal az emberiség 99%, az utolsó pillanatban elhasználják azt az üzemanyag mennyiséget, ami a 100%-nak elég lenne 40 évig. :D

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.05, 21:49

Meg oltári nagy baromság egy kocsit lóra cserélni szerintem.

Zombiapokalipszis esetén a ló jobb, mert nem fogy ki belőle a benzin. A legjobb jármű ilyenkor természetesen a kerékpár.

Én arra vagyok kíváncsi, mennyire maradnak hűek az eredeti képregényhez. Abban van jópár olyan rész, amit szerintem nem engednek a tévébe...

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.05, 21:05

elég nagy klisé? alapból hány zombis filmben szerepel ló?
a kocsit nem csak úgy lecserélte, hanem kifogyott a benzin és meglátta a lovat.
amúgy a lovas rész nekem sokkal szimpatikusabb, ahogy a képregényben volt: csak úgy az út mentén legelészve találta a lovat, aztán miután eljutott atlantába, szélnek eresztette a városon kívül.
sajnos én egyszerűen nem tudom nem a képregényhez hasonlítani :D

(OFF)egyébként én sokszor elgondolkoztam már azon, hogy vajon a zombis filmek világában léteznek-e zombis filmek. :D valószínűleg nem, mivel sosem nevezik őket zombinak (kivéve a komolytalan filmekben) és minden újdonságként éri őket. szerintem mi, akik ilyen filmeken, játékokon, akármiken edződtünk már sokkal jobban kezelnénk egy zombi-apokalipszist, mint a filmszereplők :ok:(/OFF)

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.05, 20:43

Én most végeztem a Walking dead-el.

A gyufa amúgy nem a köntösben volt hanem az előtérben lévő pulton találta. Az, hogy nem támadt rá semmi a kórházban hatalmas piros pont nálam is. Az, hogy a ló 1 részt se húzott ki viszont elég nagy klisé. Meg oltári nagy baromság egy kocsit lóra cserélni szerintem.

Ez a csávó meg nem nézett zombis filmeket? :D Mindenhol elmondják, hogy a nagyvárosok halálos csapdák amiket kerülni kell!

Egyedül attól félek, hogy nagyok a gyártási költségek és ha nem muzsikál szépen hamar elkaszálják...

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.05, 19:29

Tudtad, hogy a filmbeli húga, az irl felesége? :D

ááá
mondjuk jobb, mint ha a húga játszaná a feleségét :ok:

amúgy szerintem esett a színvonal. a második (vagy melyik volt az, amelyikben a mexikói politikusos szál volt?) nekem nem volt túl izgalmas. kezdetben az új sem keltette fel annyira az érdeklődésemet, de kezd tetszeni. szóval: még mindig az első évad a legjobb :D

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.05, 17:29

Persze. Én imádom.
Michael C. Hall ideális választás volt erre a szerepre. Miatta elkezdtem nézni a Sírhant műveket is, de szerintem abban nem akkora egyéniség.
Tudtad, hogy a filmbeli húga, az irl felesége? :D

MoonlightGirl

MoonlightGirl

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 9 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.05, 12:51

Erről én is olvastam már de még nem jutottam el a Pilotig, de alapból szeretem a zombis őrületeket tehát ha azt írtátok volna hogy szar akkor is elkezdem nézni :D

Egyébként Dexter fanatikusok vannak itt, vagy egyedül vagyok eme hóbortommal?

Egyszerűen akkora karakter, ritka az olyan sorozat amiben egy igazi karakter főszereplő van és még az 5. évad is ennyire új ennyire tele van feszültséggel és nem hagyott alább a színvonal, lásd: House, Joey és a többi kicsit azért unalmas egy idő után... De a Dexter :D

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.04, 16:59

Hella!
...

en minden egyes gyufa meggyujtasanal vartam, hogy mikor vigyorog ra valaki a valla mogul. :D

Én is. :D

Hat volt ott neki szep zold fu, az itatoba meg hullott a tiszta viz. :ok:
De legalabb hamar "elpatkolt". :ok:

Egy akkora ló 2-3 nap alatt felzabál ott mindent. Állati sokat tudnak enni. Ne feledjük, hogy egy 500-1000 kilós test energiaszükségletét kell bevenniük csak fűből.
"Elpatkol". :ok: találó :D

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3246 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.04, 13:55

Hella!

:)

Nemrég fejeztem be.
Nekem is tetszett a pilot, de két dolog megint kiborított (igen, az egyik pacis :D ).
1. Az elején a főhős -miközben egyértelműen halálhorror körülmények közé kerül a kórházban- nekikezd x heti kómából magához térve, legyengülve 1 doboz gyufával (fényadó faktor 3 másodperc/gyufa=fél méter homály...néha háromegészöttized empé, de akkor már megégeti a főhős ujját) a tök sötét lépcsőházba bolyongani, ahelyett, hogy az eddigi átlátható, világos, fegyverszerzésre alkalmas folyosót választaná. :ugri:

Na ja, nekem az ugrott be, hogyan kerult doboz gyufa a korhazi kontos zsebebe? :D Mert a legnagyobb termeszetesseggel huzta elo. Egyebkent itt azt hiszem, alarendeltek a jozan esz diktalta logikat (ahogy Te is irod) a paraztatasnak: en minden egyes gyufa meggyujtasanal vartam, hogy mikor vigyorog ra valaki a valla mogul. :sor: Szerencsere kimaradt ez az oltari nagy klise, amiert nalam ez a jelenet inkabb piros pont, semmint fekete (szeretem, ha kiforgatnak kliseket). Ennyi legyen a legnagyobb baja.

2. Amikor megtalálja a jócskán oszlófélen lévő tanyasiak lovát, ami egy zsebkendőnyi füves karámba volt bezárva. Ennivaló? Innivaló? Esetleg állatbarát zombik?

Hat volt ott neki szep zold fu, az itatoba meg hullott a tiszta viz. :D
De legalabb hamar "elpatkolt". :P

udv

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.04, 00:11

The Walking Dead

A pilot resz teljesen rendben van, nincsen benne semmi forradalmi, de hozza azt, amit jo, egy klasszik zombi temaju filmtol el lehet varni. Nekem bejott.
Aleister: megnyugodhatsz, a pacik sem viselkednek irrealisan, nincsen benne semmi tulzas - szoval ez ne tartson vissza :)

:D

Nemrég fejeztem be.
Nekem is tetszett a pilot, de két dolog megint kiborított (igen, az egyik pacis :D ).
1. Az elején a főhős -miközben egyértelműen halálhorror körülmények közé kerül a kórházban- nekikezd x heti kómából magához térve, legyengülve 1 doboz gyufával (fényadó faktor 3 másodperc/gyufa=fél méter homály...néha háromegészöttized empé, de akkor már megégeti a főhős ujját) a tök sötét lépcsőházba bolyongani, ahelyett, hogy az eddigi átlátható, világos, fegyverszerzésre alkalmas folyosót választaná. :ugri:
2. Amikor megtalálja a jócskán oszlófélen lévő tanyasiak lovát, ami egy zsebkendőnyi füves karámba volt bezárva. Ennivaló? Innivaló? Esetleg állatbarát zombik?

Egyébiránt az akkori kiakadás a fotoszintetizáló ló viselkedéséről fojt, és azt kell, hogy mondjam -ahogy megjegyezted Te is- ebben most nem találtam semmi kivetnivalót. Mindössze a fenti két logikátlanság szúrta a szemem.

Tehát összességében ajánlható eddig a sorozat. :sor:

original_trixi

original_trixi

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.03, 17:30

a képregény azért jobb :ugri:
de érdekel, mit hoznak még ki belőle.

Fonky_Family

Fonky_Family

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2030 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.03, 14:14

Ja nem volt rossz. Semmi egetrengető dolog nem volt, de annak aminek készült tökéletesen megfelelt. Remélem kiderülnek majd dolgok, hogy pontosan mi miért történt...

fejes91

fejes91

A Káosz Ura

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.02, 21:18

Hmm, kezdésnek elég jó lett ez a "The Walking Dead", ajánlom a zombisoknak. Egyebet nem merek mondani róla, eléggé sokféle dolgok lehetnek itt, és a képregényekbe (amin alapul) sem kukkantottam bele. Mindenesetre pilotnak tökéletesen megfelelőnek érzem.

Módosította fejes91: 2010.11.02, 21:19

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3246 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.01, 15:57

The Walking Dead

A pilot resz teljesen rendben van, nincsen benne semmi forradalmi, de hozza azt, amit jo, egy klasszik zombi temaju filmtol el lehet varni. Nekem bejott.
Aleister: megnyugodhatsz, a pacik sem viselkednek irrealisan, nincsen benne semmi tulzas - szoval ez ne tartson vissza :lol:

StB

StB

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.13, 21:20

Tényleg, és még mondanám is, hogy "pedig egy-két zombit legyártani meg egy lepukkant helyszínt találni még csak nem is lehet drága", de a lenti videó alapján a lényeket és a kietlen utcákat színvonalasabban oldották meg, mint a zsánertárs mozifilmek. Ezek után kéretik szépen nem elbukni, TWD, sem a kritikusok, sem a nézők előtt!

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.13, 08:52

Az a vicc, hogy ez alapján nekem is bejön. Nem néztem ugyan az egészet végig, de amíg eljutottam, addig nem volt semmi zavaró.
Egyébként érdekes, hogy nemigen volt még zombis sorozat, pedig a filmek terén jópárnak témát adott már.

StB

StB

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.12, 15:27

The Walking Dead werk(kis)film.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]