Ugrás tartalomhoz

Fotó

The Walking Dead

• Válasz írásához lépj be
418 hozzászólás érkezett eddig

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1444 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.19, 08:46

Számomra hatalmas mélyrepülés a 9. és a 10. rész. Főleg az utóbbi. Nagyjából 3 percnyi anyag volt belőle értékelhető...

Először azt gondoltam, hogy túlzol azzal, hogy mindössze 3 perc értékelhető, de tegnap megnéztem a részeket és sajnos igazad van.

Vajon az alkotógárda direkt nem erőlteti meg magát vagy tényleg ennyire inkompetensek?

sehol

sehol

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 68 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.19, 01:37

Kíváncsi vagyok hogy meddig lesz ütőképes ez az

5-6rész szar 1-2rész zseniális (szünet) 5-6rész szar 1-2 rész zseniális (vége az évadnak) recept.

Én már kezdek abba a kategóriába csúszni, hogy nézem de minek.

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.18, 21:13

Szokásos baktatás. Lesz még vagy két ilyen rész, aztán egy olyan, hogy az agyát eldobja mindenki.

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.18, 19:47

Számomra hatalmas mélyrepülés a 9. és a 10. rész. Főleg az utóbbi. Nagyjából 3 percnyi anyag volt belőle értékelhető...

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.15, 18:54

El is felejtettem, hogy van külön topicja. :)

Szerintem jó volt a folytatás, de már láttunk karón varnyút. Az évad első része is állati ütős lett, mégis leült idővel.

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.02.15, 14:20

Valaki megnézte már a 9. részt? Én még nem vettem erőt magamon, kicsit félek a csalódástól :) Vagy inkább csak megvárom a 10-et és egyben ledurrantok két részt.

/szerk.: közben látom a másik topikban már érkezett hozzászólás :) /

Módosította Krezga: 2015.02.15, 14:22

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.26, 12:48

Így van. Az alkotók tenyésztettek ki lombikokban. Akarom mondani az Alkotók.

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1444 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.26, 08:46

...De neked hosszabb a cernad, a True Blood-ot, a Fringe-t, a Lost-ot, a Helix-et meg ki tudja mit meg sokkal tovabb nezted, mint en.

Épp most láttam valami autós műsort -tán Totalcar-, aminek a végén elhangzott egy mondat, ami valahogy így szólt: "az az igazi néző, aki az ilyen Nissan Pulsar-os adások után is néző". :)

Szerintem ez k***a igaz.

Szóval ez nem feltétlenül cérna kérdése, hanem inkább elhivatottságé. Ez egy lelki folyamat végeredménye. Nem olyan elemi erény, mint a türelem. A személyes ismeretségünk okán nem is igen értem, hogy hogy jutott az eszedbe velem kapcsolatban a cérnával való bírás. Rendszerint az első f***ságnál kifakadok. :)

Nem tudom, hogy milyen ütemterv alapján írják a WD forgatókönyveket, de érezni vélek valamiféle tudatosságot. Olyan ez, mint a klasszikus irodalomban a 2-300 oldal altatás a katarzis előtt. Ha nem lett volna az a tetemes üresjárat, akkor közel sem ütött volna akkorát a drámai fordulat. Ez erősen visszaköszönt pl. az előző évad legendás gyerekgyilkosságos részénél, a mészárszékes jelenetnél, vagy épp az "én valójában csak hazudtam az ellenszert illetően" révén.

Ennek a fényében tudom elnézni azoknak a sorozatoknak a gyengeségeit, amiket pl felhoztál.

Na, a hozzád hasonló nézőket szerethetik az alkotók: "Nem kell megerőltetnünk magunkat, nyugodtan lehet gyenge az évad, mert elég csinálnunk egy igazán ütős részt és azzal már elvannak."

Módosította Vorador: 2014.12.26, 08:48

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.26, 01:54

...De neked hosszabb a cernad, a True Blood-ot, a Fringe-t, a Lost-ot, a Helix-et meg ki tudja mit meg sokkal tovabb nezted, mint en.

Épp most láttam valami autós műsort -tán Totalcar-, aminek a végén elhangzott egy mondat, ami valahogy így szólt: "az az igazi néző, aki az ilyen Nissan Pulsar-os adások után is néző". :)

Szerintem ez k***a igaz.

Szóval ez nem feltétlenül cérna kérdése, hanem inkább elhivatottságé. Ez egy lelki folyamat végeredménye. Nem olyan elemi erény, mint a türelem. A személyes ismeretségünk okán nem is igen értem, hogy hogy jutott az eszedbe velem kapcsolatban a cérnával való bírás. Rendszerint az első f***ságnál kifakadok. :)

Nem tudom, hogy milyen ütemterv alapján írják a WD forgatókönyveket, de érezni vélek valamiféle tudatosságot. Olyan ez, mint a klasszikus irodalomban a 2-300 oldal altatás a katarzis előtt. Ha nem lett volna az a tetemes üresjárat, akkor közel sem ütött volna akkorát a drámai fordulat. Ez erősen visszaköszönt pl. az előző évad legendás gyerekgyilkosságos részénél, a mészárszékes jelenetnél, vagy épp az "én valójában csak hazudtam az ellenszert illetően" révén.

Ennek a fényében tudom elnézni azoknak a sorozatoknak a gyengeségeit, amiket pl felhoztál.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.18, 00:19

Szoval a forgatokonyv annyi, hogy egyik atmeneti helyrol a masikra vergodnek, kozben meg fogyogatnak.

Igen. Szerintem is ennyi. De ezen én nem lepődök meg, tekintve, hogy 4 évadon keresztül is erről volt szó. :)

No, ez az, ami kezd vontatotta es unalmassa valni szamomra. Ez akkor ordit kulonosen, ha ilyen filleres dramaturgiaval probaljak felkorbacsolni az apalyt, mint amilyen Beth intellektualis gatyapukija volt. Tenyleg az az evadonkenti 2-3 jo resz tartja még fenn az erdeklodesem valamelyest, de ket lepes tavolsagbol szemlelve ez azert eleg sovany.

Nem, nem a happy end-et, meg a "megvan a csodaszer" kifejletet varom... csak valami haladasi iranyt, valami ujdonsagot, mert a gettos-szuttyogest mar lattuk eleget, es ha csak ez marad, akkor az keves. Nekem.

(A "kispolgari" megnevezessel a Te postod nyoman illettem oket.)

Módosította Nocturna: 2014.12.18, 00:21

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.17, 12:05

en nem a kispolgarok mindennapjait akarom nezni egy sorozatban,

Azért én nem nevezném "kispolgárok"-nak egy zombiapokalipszis túlélőit. :)

Mi az, hogy nem volt lehetoseguk massal foglalkozni? Akkor irjak ugy a forgatokonyvet, hogy lehessen modjuk.

Szerintem egész egyszerűen nem akarják úgy írni. A sorozat koncepciója itt a szélsőséges helyzetekben való -leginkább deviáns- emberi viselkedés és egyéb szociális folyamatok bemutatása. Mindig erre helyezték a hangsúlyt. Azért voltak az üresjáratnak tűnő részek, hogy ezeket megalapozzák.

Szoval a forgatokonyv annyi, hogy egyik atmeneti helyrol a masikra vergodnek, kozben meg fogyogatnak.

Igen. Szerintem is ennyi. De ezen én nem lepődök meg, tekintve, hogy 4 évadon keresztül is erről volt szó. :)

sehol

sehol

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 68 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.17, 10:55

Számomra a legzavaróbb ebben a sorozatban, hogy néha konkrétan zseniálisan jó :) De közben ez kb. évadonként 2-3részt takar, és igazából csak ezekért a részekért maradok. De mint mondjuk ez a mostani rész is, hogy öljünk meg valakit mindegy miért, és mindegy hogyan, hiszen itt a félévadzáró, eléggé csökkenti a lelkesedésemet :/

Mondjuk annak én nem örülnék ha egy idő után felbukkanna reálisan ez a mentsük meg a világot szál (szerintem nem fog) és max olyan lezárást tudnék elképzelni, hogy egyszer csak megjelenek a katonák, és azt mondják hogy helló vége van.

(vagy egyszerűen Rick hal meg amikor már a többiek is rég)

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1444 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.16, 19:05

Ja, még egy kiegészítés:

Spoiler

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1444 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.16, 19:00

Vorador: na, ettol tartottam en is. Az "All Out of War" az evadban a korhazos szal, vagy melyik?

Nem, ez a kórházas nem volt a képregényben, az All Out War sokkal később lesz.

Nagyon enyhe spoiler, hogy körvonalakban mi következik a képregényben:

Spoiler

Gyakorlatilag úgy érzem, hogy a képregényben mostanság 2-3 szám tartalmaz annyi cselekményt, mint régen egyetlen szám.

Módosította Vorador: 2014.12.16, 19:00

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.16, 18:36

Aleister: akkor ebben kulonbozoek vagyunk, en nem a kispolgarok mindennapjait akarom nezni egy sorozatban, tobb evadnyi hosszban. Mi az, hogy nem volt lehetoseguk massal foglalkozni? Akkor irjak ugy a forgatokonyvet, hogy lehessen modjuk. Egyebkent semmi nem bukkant mar fel a horizonton nagyon regota, ami barmifele valtozasra, megoldasra, kiutra vagy egyszeruen csak lezarasra adna lehetoseget. Ezert erzem azt, hogy ennek egyszer csak ugy lesz vege, hogy mennek az ut kozepepen, majd elfogy a szponzoracio.

Eugene adhatott volna hozza ehhez valamit, de ebbol nem lett semmi. Mondjuk az alternativ tulelesi taktikaja ude szinfolt volt az eddigiek mellett, de mikor az efolott valo oromom elmult, megint oda lyukadtam ki, hogy "and now so fuckin' what?". (Egyebkent az alapjan az egy-ket santa es feluletes megjegyzes alapjan, a Human Genom Projektrol stb. nyomott, nekem 2 dolog volt eselyes: vagy kamuzik, vagy a sorozat iroi adnak a szajaba ilyen blodsegeket. Orulok, hogy az elso lett.)

Szoval a forgatokonyv annyi, hogy egyik atmeneti helyrol a masikra vergodnek, kozben meg fogyogatnak. Nekem ez a szimpla tulelosdi sztori mar unalmas. De neked hosszabb a cernad, a True Blood-ot, a Fringe-t, a Lost-ot, a Helix-et meg ki tudja mit meg sokkal tovabb nezted, mint en.

Vorador: na, ettol tartottam en is. Az "All Out of War" az evadban a korhazos szal, vagy melyik?

A Terminus-os 1-2 resz tenyleg franko volt, szo se rola, arra tobb epizodot is aldozhattak volna akar.

Vorador

Vorador

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1444 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.16, 16:16

Kifulladt a sorozat, úgy látszik, hogy nem lehet a végtelenségig nyújtani ezt a zombis témát.

Már a képregény is gyengélkedik pár éve, kb. a Fear the Hunters sztoriig le sem bírtam tenni, azóta meg szinte csak megszokásból nézek rá pár havonta. Az író nem igazán tud mit kezdeni a főhősökkel, néha megöl vagy megcsonkol egyet, és ennyi. Kegyetlenül elnyújtja a dolgokat, az All Out War pl. 12 részes volt, egy szörnyen vontatott történet, aminek a befejezése ennek ellenére mégis össze lett csapva.

A sorozat nagyjából most tart a Fear the Huntersnél (~Terminus), szóval ha most az jön, ami a képregényben, akkor nem sok jóra számítok, pláne, mivel már eddig is jóval gyengébb volt az eredetinél.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.16, 15:20

1-2 résztől eltekintve szerintem nem volt rossz az évad. A legelső epizódja pedig szvsz a sorozat legjobbja volt.

Az sem feltétlenül igaz, hogy nem tartanak sehova sem. Nagyon sok esetben rá voltak kényszerülve, hogy csak a túlélésre koncentráljanak, így nem is volt lehetőségük mással foglalkozni. Eugene feltűnésével aztán többeknek megadatott az életcél, de ez pont most foszlott semmivé.

Majd kiderül, hogy lesz tovább.

Egyébként a hétköznapi embernek nem is igen kell ennél komolyabb cél. Nézd meg mit csinál egy mai polgár! Próbál 1-ről a 2-re jutni. Csak míg itt a biztos megélhetés, ház, kocsi, gyerek a cél; addig ott a mindennapi élethez szükséges dolgok előteremtése (menedék, ivóvíz, élelem, fegyver.

Nemigen hiszem, hogy szükség van ennél többre.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3245 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.14, 17:59

Egy honap lemaradas utan beertem vegre en is a sorozatot (most jottek ki a korhazbol). A vegso jelenet valami elkepesztoen tre volt. Mondjuk ez a kiscsaj semmit nem birt ertelmesen megcsinalni, de azzal, hogy egy kevlarba, vallmagassagban, 1 cm melyre beleallitson egy koromvago ollot, alulmulta onmagat is. Raadasul azert magas a dolog, mert tucatnyi fegyveres nezett farkasszemet egy szuk folyoson, pattanasig feszult helyzetben - koztuk a barataival. Tipikus TPK esete. k***a béna volt. Az igazan genya még az lett volna, ha o tuleli, de a csapata fele elhullik.

Amugy allatira leult megint az evad. Vagy csak azert erzem igy, mert 3 reszt neztem meg a hetvegen...? Pl. a pap figura szerepeltetese nekem egesz egyszeruen magas. Amit meg nem ertek: ugy emlekszem, az evad 1. reszenek vegen, a parti nyomaban felbukkant a gazmaszkos csoka, aki mar korabban is szerepelt. Vajon eltevedt szegeny...? :O

Azon is filoztam, hogy vajon veget er-e valaha is ez a sorozat? Mert nem ugy nez ki: nem tart sehova, nincs benne semmi ujdonsag, mennek egyik helyrol a masikra, es ha megallnak valahol, ugyis tudod, hogy ez csak atmeneti, ha meg talalkoznak egy masik csoporttal, azok ugyis gennyladak. Persze, hiszen a jo emberek mar reg elhullottak mostanra. Szoval, en ugy tudom elkepzelni, hogy ennek egyszer csak vege lesz, mert elkaszaljak, hoseink meg ott maradnak a puszta kozepen valahol.

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4397 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.05, 19:33

Azért azt a családot jól lemészárolták. Mr csak egy élő tagja van a kb fél tucatból. :)

Egyébként ja, Daryllel illettek volna egymáshoz szerintem is.

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1805 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.12.05, 19:25

Az a baj, hogy az olló eltevésétől lehetett tudni, hogy valami nem oké. De hogy ilyen módon írjanak ki valakit a főszereplők közül, csak mert már ideje valakit megölni, ez egyszerűen ötlettelenül szar volt. Épp kezdtem megkedvelni, mert amit Daryllel előadtak ketten, abban végre láttam a lehetőségeket, hogy itt most akkor lehet belemenni valami lelki dolgokba, előveszik a mellőzött szöszit. Erre puff. Pedig akár még lassan bontakozó, akár kínlódással teli szerelmi szálat is bedobhattak volna két ilyen piszokul eltérő hátterű karakternek. Most meg majd nézhetem Eugene fejét... :szomoru:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]