Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Trail of Cthulhu (Guildenstern )

• Válasz írásához lépj be
14 hozzászólás érkezett eddig

Acelpatkany

Acelpatkany

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 301 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2019.02.08, 10:35

Hogy aktuális legyen a cikk, szerepeljen itt is, hogy mostantól magyarul is elérhető a játék Cthulhu nyomában címmel. Bővebb információ

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1075 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.06.14, 10:06

Úgy látom nincs szükség rá, hogy Trail of Cthulhu ismertetőt írjak. :D Még jó, hogy rákerestem, hogy került-e fel ide a könyvről. Hogyha sikerül végigjátszanunk, írok majd az Arkham Detective Tales-ről (most az első modult játszuk).

Már nagyon várom :)

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4631 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.27, 19:53

GPunk: elore is koszonet erte! :)

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 917 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.05.27, 19:48

Úgy látom nincs szükség rá, hogy Trail of Cthulhu ismertetőt írjak. :D Még jó, hogy rákerestem, hogy került-e fel ide a könyvről. Hogyha sikerül végigjátszanunk, írok majd az Arkham Detective Tales-ről (most az első modult játszuk).

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.29, 11:10

Jól hangzik, de "az idei év legjobb Cthulhu-közeli alkotása" címet kétségkívül a South Park vonatkozó háromrészesének kell ítélni

Steel

Steel

Unknown

• Fórumita
  • 474 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.15, 12:36

Nekem a régi rendszerrel sem volt semmi bajom, mivel amúgy is inkább freestyle-ba meséltem (kivéve sanity pontokat:)). Ez a rendszer azonban felkeltette az érdeklődésemet, köszönöm az ismertetőt!

pp_lord

pp_lord

Lapka Malac

• Fórumita
  • 697 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.14, 22:07

Az attól függ...

SlyZero

SlyZero

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.14, 12:12

Így, ismertető alapján, nagyon szimpatikus egy rendszer. Csak sajna kétlem, hogy sikerülne olyan mesélőt találnom, aki mesél ilyet.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1254 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.13, 00:56

Guildenstern: A Realms of Cthulhu négyféle kalandtípust kínál a Hősies Horrortól (Könnyed sztori/Alacsony veszélyesség) a Sötét Spirálig (Sötét Sztori/Maximális halálosság), ezekbe gyakorlatilag bármilyen történetet bele lehet illeszteni. Az Őrület a sebződéshez hasonlóan működik, a nyomozók fokozatosan sodródnak a gumiszoba felé, miközben a téboly tünetei egyre súlyosbodnak. A Nagy Grimoár varázslatai hasonlóak az eredetiekhez, viszont a rituálé nehézségét enyhíteni lehet a rá szánt idővel, ill. anyagi komponensekkel. Sajna valami háborodott a harci mágiát is beleerőltette (Blast, Bolt, stb.), de normális mesélő ilyesmit úgyse enged, legfeljebb crossover történetben. A szörnytervezővel a Mítosz teremtményeit lehet egyedi képességekkel és jellegzetességekkel ellátni, a (több SW settingben is szereplő) kalandgenerátorral pedig abszolút korrekt modulokat lehet összeütni. A karakterlap különösen szellemes: a Miskatonic Egyetem felvételijének egy vizsgalapja, kiegészítve a helyi seriff letartóztatási jelentésével és a bolondokháza elmekórtani beteglapjával. Ha valaki csak egy Savage Worlds kiegészítőt tud megvenni, ezt az egyet melegen ajánlom-25 dolcsiért szinte ingyen van.

Szidi

Szidi

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 5 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.12, 20:32

A "keményvonalasoknak" sem kell aggódni, nekünk 1 kaland alatt elég sokat sikerült haladni az őrület felé;)

<small>Iróni-A-Méter: 2/5</small>

Olman

Olman

Magiszter

• Fórumita
  • 2471 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.12, 13:26

Nagyon jó kis könyv, könnyen áttekinthető, használható, hangulatos képekkel és leírásokkal... akárcsak a kiegészítők: Rough Magicks, The Armitage Files. Sőt még aláfestő zene is jelent meg hozzá (Four Shadows).

Guildenstern

Guildenstern

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 322 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.12, 13:25

kabal:
Milyen a Realms of Cthulhu? A SW elég harc orientált rendszer, legalább is szerintem abban erős. A RoC elemegy a ponyva stílus felé, és deep one hordákat lehet lőni Thompson géppisztollyal, vagy áthangolták a rendszert?

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1254 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.12, 10:38

Régi vágású BRP-rajongóként mindig úgy gondoltam: ami nem romlott el, ne javítgassuk. De a Trail of Cthulhu kifejezetten hangulatosra sikerült, ellentétben pl. a Cthulhu D20-al, vagy a TrueD20-as Shadows of Cthulhu-val. De a témában eddig a Savage Worlds alá készült Realms of Cthulhu tetszett a legjobban.

pp_lord

pp_lord

Lapka Malac

• Fórumita
  • 697 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.12, 10:28

Grat az ismertetőhöz, nekem segített eldönteni, hogy megvegyem-é ezt a kiadványt. Meg hát!

Cthulhu

Cthulhu

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 710 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.12, 08:55

Köszi az ismertetőt. A cikk alapján egészen szimpatikus kis rpg lehet ez.

-------------- automata szoveg -------------------------
Trail of Cthulhu ( Guildenstern )
http://rpg.hu/iras/mutat.php?cid=5924
--------------------------------------------------------

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]