Ugrás tartalomhoz

Fotó

LFG.HU site - vélemények, javaslatok

• Válasz írásához lépj be
327 hozzászólás érkezett eddig

doc

doc

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2580 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.22, 20:30

Tartalmilag mindenképpen nagy előrelépés az oldal. A design-al csak annyi problémám van, hogy újra kell tanulni. De nekem is hiányzik a régi jó rph.hu design. Azért az remekül el volt találva, de tudom nem szabad a fejlődés útjába állni :ok:

Módosította Doc: 2010.11.22, 20:31

Greg

Greg

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.22, 20:28

Észrevettem több hiányosságot, méghozzá a kereséssel kapcsolatban.
- Jó lenne, ha a látogatók is tudnának az oldalon keresni, ne csak a bejelentkezettek. [#10146] Nincs jogosultágod a keresés használatához. (amúgy jogosultságod:))
- Át lehetne kopizni az itteni keresőt a normál oldalra. Ha már lett neki egy jó control készítve, akkor egyszerűbb lenne mindenütt azt használni. Mellesleg ott nem is találtam módot a részletes keresésre.

A fórumban sem látogatóként, sem akkor, mikor új hozzászólást írok, nem jelennek meg az avatarok. Célszerű egy hozzászólásnak egy template-et készíteni, és akkor mindenütt ugyanúgy jelenik meg.

Ugyan korábban említettem, de azóta már megváltozott (sajnos negatív értelemben), a menüt jobban át kellene gondolni. Most a hirdetés alatti, fórum oldalán megjelenő menübe bekerült egy pár link, ami mellesleg nem is az oldalon történő navigálást szolgálja. Sőt, látogatóként a felső sávban ugyanúgy megjelennek azok a linkek, azaz duplán láthatóak, így még egy érv, miért nem kell odatenni őket. Igaz, bejelentkezettként a felső sávot a felhasználó dolgai foglalják el, ami önmagában jó lenne, viszont az LFG Zónának van egy kialakított külseje. Azaz, fenn találhatóak a zónához köthető oldalak (MATE, SFMag stb.), így nem kéne lecserélni a felhasználó menüjére. Ezért felesleges a főmenübe betenni azokat a linkeket, melyeknek meglenne a maguk helye. :) Ez zavaró átrendeződés.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4222 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.22, 19:01

Fórumozás közben merült fel: a chatre mutató link jó lenne, ha a fórumról, és nem csak a főoldalról lenne elérhető (mondjuk az "LFG címlap / Fórumok / Tagok listája stb." sorból). Nem életbevágó, de kényelmi szempontok is vannak. :)

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 563 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.22, 18:37

Az anyaoldalt még nem néztem meg - eddig is szinte kizárólag a fórumokat használtam -, de csatlakoznom kell a logót kritizálókhoz. Probléma, hogy úgy néz ki, mint az alább bemutatott, másik céghez tartozó logó, de sokkal nagyobb baj, hogy az a jel bizony nem "G" betű. Bátorítom a kollégákat, hogy a kinyomtatott logót mutassák meg ismerőseiknek (vagy akár vadigenekenek), de NE mondják meg előre, hogy mi a "megoldás". Garantálom, hogy 20-ból 0 ember fogja "G"-nek olvasni, lesz helyette "E", "C" és "Eurocent". És ez baromi nagy probléma, ugyanis a tipográfia ú.n. alkalmazott művészet; ha a szöveget nem lehet helyesen elolvasni, akkor élből bukik az egész. Bár jómagam nem vagyok tipográfus, a családban azért akad elég jónevű, és elég gyakran mutogat nekem dolgokat, magyaráz el szakmai kérdéseket; úgyhogy talán nem vagy teljesen hülye témában.

PS: Amúgy értem, hogy ez a számítógép ki/bekapcsoló gombja akar lenni, de apró poénért hatalmas hibát bevállalni nem túl jó üzlet.

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.22, 16:58

Engem az lfg g-je valami baromira az LG-re emlékeztet.

Kép
vs.
Kép

:D

(utólag látom másoknak is rögtön ez ugrott be)

Módosította Ymdar: 2010.11.22, 17:01

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1945 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.22, 14:40

A dizájn a főoldalon kicsit kontúros lett, de gondolom ezt idővel megszokjuk. A fórumé is jó lett, bár nekem kissé sötét a háttér és a címsor, lehetne világosabb, de az is lehet, a hiba az én monitoromban van. A fix - tán 1024? - szélesség viszont nem tetszik; egyrészt mert a monitorom fele háttér, másrészt a hosszabb hsz-eknél görgetni kell, mert kevés a kihasznált terület, a hsz 25%-a a profil. A menü is szűknek tűnik, a Partnerek után nincs hely újabbnak. Gondolom ez már így lett kitalálva és nem lesz ott külön pl. Boltok menü. A mellőzött felhasználók hasadt szíve is furcsa, egyáltalán nem erre asszociálnék róla. Inkább valami behajtani tilos tábla vagy ghostbusters mintájára áthúzott felhasználó kívánkozik oda szerintem.

Decado_Arkel

Decado_Arkel

Szőke herceg

• Archívum
  • 1288 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.22, 14:05

Hali !

Az új designt- még szokni kell, de igaz ami igaz, elsőre meg is ijedtem, hogy hogy kerültem az LG - oldalára. Szerintem a kapcsolj ki - kikapcsoló gomb párosítás kissé erőltetett, valahogy nem jön át az az érzés amiért ide látogattam eddig, hogy ez a "mi" oldalunk, szerep társas és kártyajátékosoké.

Sok sikert azért a további fejlesztéshez, és látszik a sok beleáldozott munkaóra az oldalon.

Lehet hogy maradi lettem öregségemre :)

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4585 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.22, 13:57

Greg
koszonom az eszreveteleket.
az elmult tizenpar ev alatt osszehegesztett alkalmazasok nem mindegyike jon at, ami igen, az rendesen integralva lesz az uj siteba es bekerul a fejleces menube is.

Mike
koszi :)
most kar megkulonboztetjuk a cimlapi kiemelt hireket/cikkeket.

Mike_

Mike_

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 361 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.22, 13:09

Helló!

Elöljáróban: tetszik! Hétvégén már tűkön ültem, hogy "mikor már?, mikor már?...." és egyáltalán nem kellett csalódnom. Gratu!

Észrevétel: Kicsit furcsa, hogy a főoldalon mintha nem időrendi sorrendben lennének a cikkek. Aszondja' jelenleg az első nov. 21, azután kettő nov. 22, aztán megint nov. 21.
Persze gondolom, hogy a "Beköszöntő" jelenleg kiemelt hír (lehet), de akkor ezt jó lenne valamivel jelezni.

Hirtelen ennyi!

További sikeres munkát kívánok! :ok:

Ave!

Greg

Greg

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.22, 13:04

Üdv!

Megosztanám az észrevételeket :)
A grafikus dizájn megfelelő, semmi probléma nincs, a Layout-tal annál inkább. :)
- Elsőre az tűnt fel, hogy nemhogy bővült volna az oldal, hanem jó pár funkció ki lett véve.
- Ha van egy menü (ugye a főoldalon) akkor miért nem az marad végig benn? Miért váltja fel a hirdetés alatti apró sáv, amit elsőnek észre sem vettem? (Meg nem is ugyanaz :))
- A főmenüben általában az oldalon található funkciók (pl. Apróhirdetések) ott kéne, hogy legyen, mivel az mutatja be, hogy mit tartalmaz a website. Máskülönben nem keresgeti az ember, hogy valahol csak ott van.
- Apróhirdetés: oké, egyszerű fórum az is, de egy link nem ártana a menübe, mert mégse olyan fórumtéma, mint a többi :)
- A híreknél a "Küldte XY" elég értelmetlenül néz ki :). A címet meg ki kéne emelni, mert túlságosan belefolyik a tartalomba (pl. a régi hírek formája, egyértelmű volt, hogy mit olvasok, most meg olyan semmilyen)

Ne csak kritikát írjak:
- A felhasználóval kapcsolatos tartalom megvalósítása jó lett!
- A keresés jó lett :)
- Tekintve, hogy több témával foglalkozik az oldal, színvilága szép letisztult (bár skincserét azért lehet bele lehet tenni, hogy jó legyen a népnek :))

Az első benyomás a legfontosabb. Nekem az LFG egy továbbfejlesztett hírportálnak jött le, amihez társul egy összetett fórum. Ha most ismerném meg elsőnek, nem is keresnék benne RPG tartalmat, mert semmi utalás nincs rá (a híreket leszámítva), hogy komolyabban foglalkozna a témával.

Remélem e hozzászólásommal segítem az oldal fejlődését.

Xever

Xever

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.22, 13:03

Xever
aprohirdetes: http://lfg.hu/forum/index.php?showforum=109

Köszi.

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4585 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.22, 11:19

Borg
- koszi, a 10000+ -os avatarokat kivettem.
- zseton/forumbolt/stb mindenkeppen lesz :) marcsak az uj szecskavagok miatt is szukseg lesz ra :)
- figyelmeztetesek nullazodtak.

Xever
aprohirdetes: http://lfg.hu/forum/index.php?showforum=109

elGabor
felirtam ezt is :)

Borg

Borg

Lasombra Antitribu

• Fórumita
  • 1502 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.22, 10:41

Tiszteletem!

Érdekes az új dizájn. Magam is jobban szeretem a fehér alapon fekete betűket. egyébként szerintem szokható és jobban áttekinthető a főoldal.

Ami észrevétel még: Úgy láttam, hogy az avatarok között megjelent a 10000-es csoport, ami mintha (nem vagyok benne biztos), egyedi képeket tartalmazna.

Illetve lenne egy olyan kérdésem, hogy lesz-e majd megint zseton rendszer, fórumbolt, meg ilyenek?

(A figyelmeztetések nullázódtak? Nem vagyok rá büszke, nekem is volt :(, de most nincs.)

Módosította Borg: 2010.11.22, 10:45

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.22, 10:37

Meh

Módosította Attila: 2010.11.22, 10:38

Xever

Xever

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 488 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.22, 10:30

Nekem speciel nem jött be az új design. A főoldal felépitése zavar a legjobban de gondolom idővel megszokja az ember. Tetszett a régi egyszerűsége.

Amúgy valaki tudna segiteni hol találom meg az apróhirdetéseket?

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.22, 10:10

elGabor: +1

A fórumoknál szerintem nem lenne rossz ötlet egy külön sfmag-topikcsoportot létrehozni, vagy hasonló módon növelni az sfmag interaktivitását. Persze ez inkább az oldal szerkesztőinek a dolga, csak jelzem, lehetne őket ütni-vágni egy kissé a témában...

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4222 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.22, 09:56

Az oldal eddig pofás.

A főoldalas cikkeknél nagyon jó lenne, ha nem kellene mindig lapozgatni a hozzászólások között, hanem egyben le lehetne kérni az összeset - főleg egy nagyobb téma áttekintéséhez fontos a feature.

Sifulden

Sifulden

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.22, 09:29

Sifulden: ha olvastad volna az rpg.hu-n a bejelentést, ott meg volt magyarázva, miért is történt az egész. Tessék:
http://lfg.hu/23031/hirek/egy-korszak-vege-egy-masik-kezdete/#comments
Szvsz a hangulata nem veszett el az oldalnak, legfeljebb a régi kinézete...

Köszönöm, olvastam, most még egyszer, figyelmesebben. Viszont továbbra is úgy gondolom, hogy az RPG.hu név alatt megfértek az új tartalmak, amik időközben megjelentek. Persze nem tudom, hogy az oldalt használók véleményéről milyen kutatás készült, lehet, hogy a jelenlegi felhasználók szerint már nem jó az rpg.hu név, vagy esetleg az új névvel megcélzott potenciális felhasználók számára vonzóbb az új, (ha jól tudom mmorpg vonalról származó) LFG elnevezés.

A hangulat elvesztése talán kicsit erős volt, a cikkek és a fórumtémák, valamint ezek alkotói nem változtak érdemben(leszámítva a "kibővült" szerkesztőséget). Tehát a tartalom és a stílus maradt. Alapvetően a megjelenésről szólt a hozzászólásom, így annak a hangulatát hiányoltam, azonban ezt nem hangsúlyoztam, mert hazudnék ha azt mondanám hogy attól független az oldal hangulata.

Zorkoczy

Zorkoczy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.22, 09:14

Én is üdvözlöm a változást, az előrelépést és a fejlődést, de az oldal új dizájnjáról nekem személy szerint az jut eszembe, mintha az ember az LG webshopjába lépne be. És még a név is erre játszik rá. :(

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1250 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.11.22, 07:53

Sifulden: ha olvastad volna az rpg.hu-n a bejelentést, ott meg volt magyarázva, miért is történt az egész. Tessék:
http://lfg.hu/23031/hirek/egy-korszak-vege-egy-masik-kezdete/#comments
Szvsz a hangulata nem veszett el az oldalnak, legfeljebb a régi kinézete...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]