Ugrás tartalomhoz

Fotó

Új vagyok

• Válasz írásához lépj be
24 hozzászólás érkezett eddig

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6062 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.05.12, 13:30

Szia!

Ha még nem írtak rád privátban, akkor itt találhatsz társakat G+ alapú játékhoz:

https://plus.google.com/u/0/communities/109310886856255552026

Üdv,

Bulldy

emericus

emericus

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.04.12, 15:20

Sziasztok, fórumon/chaten/skype-on milyen lehetőségeim vannak játékra? Bár pesti vagyok, még egy elég hosszú ideig leszek vidéken falun, ahol csapatot nem találtam... AD&D 2. kiadása, vagy Microlite20 amit ismerek, de szóba jöhet a Swords and Wizardry, vagy az OD&D (megvan legalább pdf-ben a Men and Magic könyvecske) is.

Most Baldur's Gate a pótszerem.

bendzso99

bendzso99

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2013.07.22, 23:10

sziasztok most kezdtem a szerepjátékozást ha van tolnamegyei játékos kérem írjon. de ha valakik szoktak neten is szerepjátékozni azok is írjanak (rendes szerepjátékok mondjuk skype segítségével)

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.25, 08:58

Bp-en BIZTOS h találsz. Itt van az apróhirdetés fórum kicsit lejjebb nézz be ahol játékost keresnek. Írjál üzenetet beszéljétek meg. Bp van több rpg bolt is ott is lehet érdeklődni csapat után. Aztán kialakul hogy mit játszanak mennyire tetszik neked stb.

hatasu

hatasu

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.12.24, 22:23

Értem... Budapesten talán találhatnék is, de mi lehet ennek a menete? Itt a fórumon találhatnék is ilyen csapatot?

Módosította hatasu: 2011.12.24, 22:25

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.12.24, 21:15

Keress a lakóhelyed közelében egy csapatot és társulj be hozzájuk. Az a legegyszerűbb.
Vagy szerez be egy szabálykönyvet és barátaiddal kezdj el játszani. Kialakul majd az egész.

Módosította auer: 2011.12.24, 21:16

hatasu

hatasu

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.12.24, 19:39

Remélem hogy ez a legideálisabb téma ahova írhatnék.

Abban reménykedek, hogy itt kaphatok választ pár kérdésemre. Rólam annyit érdemes tudni, hogy lényegében semmit nem tudok erről az egész témáról, de igazán érdekel. Még anno iskolás koromban ezeket a lapozgatós könyveket bújtam, és érdekelt is a téma de ismerősi köreimben ezzel tudtommal egyedül voltam. Aztán az utóbbi években sem lehetőségem, és főleg sem időm nem volt arra, hogy mélyebben belemerüljek a témába.
Most pedig itt volnék szinte nulla tudással, de ambiciózusan hogy többet megtudjak a dolgokról.
Nem szeretnék hirtelen minden kérdésemre választ kapni, de van egy fő kérdésem ami az lenne igazából, hogy mit tudnátok ajánlani nekem. Hol és hogyan tudnám elkezdeni?
Ma nézegettem pár lehetőséget, bár valószínű mivel nem látom át, ezért vannak gikszerek a látásmódomban. Így mindenre nyitott vagyok. :)

Köszönöm előre is a segítségeteket, és kellemes pihenést kívánok az elkövetkező napokra!

Módosította hatasu: 2011.12.24, 19:40

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.09, 22:53

No offense...
A magus elterjedt és kedvelt játék. De nem árt ha tűzálló vagy...

Ha van kedved még gondolkodni, akkor ott a 3. kiadású D&d, valamint a neten fellelhető a 3.5-ös verzió nyers (de 100%-ig használható) váza magyarul.

newkuty

newkuty

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 12 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.08.09, 19:27

Lehet a Magus topic-ban kéne próbálkoznom, nem túl sokan lelkesednek itt, valószínű oda többen járnak. (:

Yahel

Yahel

UFO seeker

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.09, 19:16

Jöhetnek az objektív vélemények :D

Y

newkuty

newkuty

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 12 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.08.09, 17:24

Köszönöm!
Ezek után, bevallom, mivel sokat olvasgattam, ahelyett hogy rögtön megrendelem, elgondolkodtam. A magus iránt, van egy kis vágyam, annak okán, hogy regények jelennek meg hozzá, ízig vérig él, kiegészítők egyebek, de ha a hősies játékot talán nem is támogatja, viszont ugye ízig vérig fantasy. De sajnos, az egyetlen pontos információm az, hogy iszonyat népszerű, rengeteg anyag van hozzá a neten, és Ynev. Na jó, bizonyára nem olyan népszerű, csak az országban, már amennyire az országban népszerű a szerepjáték...
Szóval, mit érdemes beszerezni, vadiúj Új tekercsek, vagy másik kiadást? Egyáltalán, tényleg olyan jó ez a Magus?

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.07, 23:11

A könyv tartalmazza a Szövetség tagjainak játékértékeit, szerepüket, a különbségeket a film és a regények között. Ezen kívül végigkíséri a Szövetség útját a Megyétől a Rauros vízesésig, kalandötleteket ajánlva.

Ha a GyU mellett maradnátok, akkor ajánlom a következő topicot: Gyűrűk Ura szerepjáték. Itt sok kérdésre kaphatsz további választ nálam sokkal jobban képben lévők :) .

newkuty

newkuty

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 12 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.08.07, 18:24

Köszönöm, akkor ezt fogom megrendelni. A Gyűrű szövetsége kiegészítő mit nyújt? Kalandokat pakoltak konkrétan bele, vagy valami más?
Az igaz egyébként, hogy a tündék nagyon táposak?

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.07, 18:10

Yep, a Gyűrűk Ura szerepjáték lesz az - a MERP felejtős. Polcra dísznek jó (én is annak használom). A Gyűrűk Ura világában azért nehéz megoldani (vagy inkább furán jön ki?) a csuklyás megbízó dolgot. Ott él a világ, történnek az események (évtől függően persze), amik vagy amiknek a hatására kialakulhatnak kalandok. A Gyűrű szövetsége kiegészítő egész kellemes ötleteket ad, megéri beszerezni és fellapozni.

newkuty

newkuty

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 12 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.08.07, 16:05

Ezzel arra gondoltam, hogy először, nem olyan kacifántos játék kel, hanem egyszerűbb sztorik, kezdő játékosoknak. De ha úgy érzitek hogy ez nem így jó, mondjátok. :)
Nem tudom melyik GyU a Decipher féle, tudom van a MERP és a Gyűrűk Ura Szerepjáték Alapkönyv ami szellemlovas.hu-n van fönt.

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5307 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.08.07, 15:43

Üdv

Ha igazi hősies rpg-t akartok, akkor a GyU (Decipher féle) ebben nagyon jó társ. Alapvetően (bár ez nem mindenkinek jön be) támogatja az 1 ütés/2 ork játékot, de természetesen ennél sokkal több van benne. Az alapkönyv és a kiegek baráti áron beszerezhetőek szinte mindenhonnan.
Első 10-20 alkalom mint dark megbízó? Elég durván hangzik + pl. Középföldén ez szerintem bukta.

Módosította Dekszter: 2011.08.07, 15:43

newkuty

newkuty

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 12 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.08.07, 15:04

Alkalmasnak tűnt a téma, szóval, belevetném magam...
Két srác első meséjére készülök. Az igazság az hogy az én első mesém is lesz ez egyben. Nos, olvasgattam már, arra jutottam hogy először meleg szívű leszek. Folyamatosan majd viszem bele őket, de olyan tanácsra akadtam mi szerint, az első 10-20 játéknak a csuklyás megbizó fajtának érdemes lennie. Na szóval, meleg szívűnél arra gondoltam, hogy igen, fantasztikusabb, hősies, nem végtelenül csavaros intrikákkal telit mesélek először. Az biztos hogy fantasí lesz, itt jönnek be a kérdések. Gyűrűk ura szerepjáték vagy Magus? Gyűrűk urát ismerik, az egyik srác nagy fanja is, de nem ismerem a rendszerét, mennyire mesélő, játékosbarát, egyszerűbb e, támogatja a hősiesebb kalandozásokat?

Takkatnts

Takkatnts

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.12.12, 09:55

Neked is szia. ;)

Nagai

Nagai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 275 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.12.12, 05:08

Hello.

Takkatnts

Takkatnts

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 156 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.12.01, 20:28

Én is köszönöm, nem elhanyagolható mennyiségű infóval lettem most gazdagabb, már tudom a karácsonyi ajándékot :rohog: .
Még egyszer köszönöm szépen a rááldozott időt! :aboci:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]