Ugrás tartalomhoz

Fotó

Alan O` Connor

• Válasz írásához lépj be
823 hozzászólás érkezett eddig

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.20, 16:36

celsior:
Az előző hozzászólásom végént feltett kérdés a gyűrűkre vonatkozó átokról még mindig áll. :D Meg még egy-kettő: Yneven (vagy a Pentádban...) mennyire elterjedt a boncolás? Milyen színvonalon űzik, és kik? Mi ehhez az egyházak viszonya? Illetve a "füstölgő Völgy Fenevadjában" elképzelhető, hogy Tharrt tisztelhetjük...? :D

d.

Hali.

celsior: kicsit mintha rég jártál volna erre... :D

Remélem, lassan újra felnézel ide.

d.

Jakirte_Jak_Cyr

Jakirte_Jak_Cyr

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.04.08, 14:55

Üdv!
Celsior: Most olvasom az Aquir gyűrű c. regényed (hiába, vizsgaidőszak, szakdoli, nem volt időm a szórakozásra :lol: ). Eddig érdekes, de sajna ismerem a modult...:)

A kérdésem az lenne, hogy nem akarsz elszakadni a pentádtól? A legtöbb regényed/írásodban komoly szerepet kap a vidék ill. annak városai. Elég részletesen kitárgyaltad már, és bevallom, szívesen olvasnék a tolladból olyan műveket, amelyek - a változatosság gyönyörködtet - máshol játszódnak.

Hamlet

Hamlet

dán kalózherceg

• Fórumita
  • 602 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.20, 16:20

...jövök,

Amint levegőhöz jutok - mondjuk jövő héten.

cels.

izé...
jövőhét van. ;)

celsior

celsior

Törzs-fórumozó

• Inactive
  • 703 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.10, 18:58

...jövök,

Amint levegőhöz jutok - mondjuk jövő héten.

cels.

Jakirte_Jak_Cyr

Jakirte_Jak_Cyr

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.05, 19:09

Celsior: Akkor marad a klasszikus módszer: 4-5 hozzászólás egymás után.

celsior

celsior

Törzs-fórumozó

• Inactive
  • 703 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.02, 20:06

...hello,

Az történt. Végül már nem tudtam elég rövid részletet bemásolni, hogy ne tiltakozzon (access forbidden). Ugyanabból a szövegből, amiből az előző 3 bekezdés (jóval hosszabbak) származik.
:nemerti:

cels.

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.02, 10:46

(OFF)cels: szvsz írd meg szövegszerkesztőben és onnan másold be az üzenetet, ha folyamatosan ilyen gondjaid vannak.(/OFF)

Jakirte_Jak_Cyr

Jakirte_Jak_Cyr

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.01.02, 10:43

Üdv!
Hopsz, bocsi, 2007et akartam írni... :szent:
A régi beidegződések....

celsior

celsior

Törzs-fórumozó

• Inactive
  • 703 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.01.01, 19:26

...üdv,

Elnézést a késésért. Mire felszabadult az időm, notebookom kivette éves szabadságát, a másik gépet pedig épp leharcolták életünk bearanyozói.
Úgy tűnik, a szerver továbbra is rövid üzeneteket engedélyez, ami kedvemet szegi - legalábbis a részletes válaszadást illetően.
Köszönet a jókívánságokért. Az írást folytatom.

legyen jó évetek,

cels.

Módosította celsior: 2007.01.01, 19:28

Jakirte_Jak_Cyr

Jakirte_Jak_Cyr

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1280 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.31, 13:01

Üdv!
Boldog újévet kívánok minden kedves O'Connor rajongónak, és persze magának a mesternek is.
Tényleg, mik a terve 2006-re?

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4988 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.21, 15:58

(OFF)Törpékről a továbbiakban itt(/OFF)

Erunnys

Erunnys

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 253 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.20, 18:04

na akkor ez megoldódott :gonosz: bár aki olvasta pl a most megjelent godorai őrjáratot annak felmerülhet az is hogy a történetben erion falait is törpék alkották meg (elrabolták szerencsétleneket) és valamilyen úton módon alkothatták ők a hidat is :D
+ a törpe varázslóknak nem okozhat valami nagy problémát kaput nyitni a pentád felé...
a törpék mellett szól továbbá hogy érdekes hogy ha a crantaiak alkottak egy bevehetetlen hidat miért csinálták olyan kevéssé szélesre és alacsonyra.... ez azért eléggé túlbiztosított híd lenne így :lol:

nameg szeretném ha rashadnak lenne jó a megérzése a híddal kapcsolatban :D

Vlaszov

Vlaszov

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 317 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.19, 17:10

A harmadkori törpék a Summarium szerint valahol a mai Elátkozott Vidék környékén éltek, mérföldek ezreire a Quiron-tengertől. Nem valószínű, hogy átjártak volna egy kis kőművesmunkára :) A kyr légiósok a Pyarron alapítása utáni 169. évben bukkantak fel a semmiből (ez a Hollóidők függelékében áll). Ordant még valamikor Kyria bukása után alapították kyr menekültek; a tűzvarázslók P. sz. 1217-ben vették át a hatalmat a városban.
Ezt nem nagyon lehet összeegyeztetni, szóval minden arra mutat, hogy a híd a crantai építészet remeke.

Erunnys

Erunnys

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 253 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.13, 19:41

hmm... az egészet úgy lehet kideríteni hogy össze kell vetni a harmadkori törpék terjeszkedésének irányát , a kyr pusztítók hősies helytállásának időpontját (mert ez után települnek be a kyr családok) és ordan alapítását .
ha a 3 dolog összeegyeztethető akkor a törpék csinálhatták ha meg nem akkor a crantaiak... ki van ez találva :normaalis:

Erunnys

Erunnys

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 253 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.13, 19:29

bocsi a kyrt a kyr vérűekre azaz a toroni száműzöttekre gondoltam csak írni nem tudok:D

Vlaszov

Vlaszov

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 317 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.11, 10:20

Vlaszov: azt hiszem, keversz két boszorkányt. Akire szvsz gondolsz, az a Halál hét arcában jelenik meg, Gro-ugonban.

Nem, csak rosszul fogalmaztam. Úgy értettem, a kráni elfnek meg a Hiwith-ribancnak született közös gyermeke (közben utánanéztem: a d20-as szabálykönyvben van egy AOC novella, "Anvaria vár" címmel, abban tényleg említik).
A hídról: a franc tudja, kik építették, a könyvben is ellentmondásos infók vannak. Amikor a három szökevény odaér a hídhoz, az író így fogalmaz: "A masszív, enyhén íves kőépítmény csak annyira volt széles, hogy szűkösen elfért rajta egy szélesebb szekér. Kétoldalt a kőkorlát túlságosan alacsony volt, hogy valódi biztonságot nyújtson. A csípőmagasságban húzódó mellvéd láttán Rashad igazat adott a historikusoknak, akik a hidat a törpéknek tulajdonították." (A vas ideje, 239. oldal). Azonban Flammeo, miután elsüti a szivárványos varázslatot, így beszél: "Ordan könyvtárában olvastam egy feljegyzést egy hídról, ahol a crantai építők fénnyé tudták változtatni a köveket." (ugyanott 276. oldal). Szal vagy crantaiak, vagy törpék, de az első sokkal valószínűbb.
Noro: a Summarium törpékkel foglalkozó részében azt írják, hogy már a kyrek előtt is voltak törpék Yneven. A Harmadkorban érkeztek Ynevre, mert el akarták kerülni a népüket sújtó Csapásokat, de az orkok lezúzták őket (Sumi 92. oldal). Ez egy világkorszakkal Cranta előtt volt és utána nem is jöttek törpék Ynevre egészen a Hetedkor közepéig (P. sz. 1450 körül telepedtek le Tarinban). Ennél fogva merőben valószínűtlen, hogy ők építették volna a hidat, bár minden lehetséges...

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4988 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.11, 08:36

a hidat a törpéknek tulajdonítják akik még a kyrek érkezése előtt építették

Ez a mondat csak nekem tűnik ellentmondásosnak? ;) Törpék a kyrek előtt?
(OFF)Fel ne találja nekem valaki a Cranta-Bórog Perszonáluniót :eeek: (/OFF)

Vlaszov: azt hiszem, keversz két boszorkányt. Akire szvsz gondolsz, az a Halál hét arcában jelenik meg, Gro-ugonban.

Erunnys

Erunnys

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 253 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.10, 19:32

1.az egy jó kérdés sianis hogy került kránba ;) csak ő élte túl asszem mert a kráni meghal egy idő után (ekkor nyerik vissza az erejüket rashadék)

2.a hidat a törpéknek tulajdonítják akik még a kyrek érkezése előtt építették így nem tudnak semmit a betelepült toroni ill dzsad népek a híd tulajdonságairól....
az ordaniak talán onnan tudnak erről valamit hogy számos régi godoni ill az előtt keletkezett kézirattal rendelkeznek amelyek közül egy véletlenül ezt a hidat is megemlíti :nono:

3.ha a légió helyében lennél te keresnél két nyomorult sezrót miután ki kellett álnod egy-két rohamot a falanxharcosoktól? na ugye :)

amúgy összességében az első kérdés az igazán érdekes a másik kettőhöz nem hiszem hogy sokat kell agyalni :eeek:

E.

Vlaszov

Vlaszov

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 317 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.10, 10:33

Üdv, celsior!
Néhány hónapja sikerült megszereznem a Vas idejét, de csak most tudtam rá időt szakítani. Nagyon tetszik, de felmerült bennem néhány kérdés:
1. Mi a Jóisten történt a Hiwithek tornyával meg a benne levőkkel? És hogyan élték túl, hogy rájuk omlott a torony, aztán pedig Kránba kerültek? (bár lehet, hogy csak Sianis került oda)Furcsa, hogy Sianis túlélte, (hiszen visszakerült), a kráni elf is túlélte, sőt a boszorkány is (mintha egy novellában szerepelt volna a közös gyerekük, de lehet, hogy tévedek), miközben mindenki más (a boszorkányok meg a piromániás ex-fejvadász tűzvarázsló) meghalt..
2. Hogy lehet az, hogy Flammeo tudta, hogy "működik" a híd, az aschaoniak pedig nem? Ez azért is furcsa, mert utóbbiak ugyebár nagyon régóta ott dolgoznak, igazán volt idejük tanulmányozni a Pentád történetét. Ordan könyvtára ide vagy oda, különös, hogy odalent Délen olyan dolgokat tudnak a Pentádról, amiket a helyiek még csak nem is sejtenek...
3. A Kölyköt meg a hergoli orgyilkost nem keresi a Légió (elvégre ez a kettő is megszökött)?

Erunnys

Erunnys

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 253 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.12.09, 22:05

Illetve a "füstölgő Völgy Fenevadjában" elképzelhető, hogy Tharrt tisztelhetjük...? :sor:

nekem is elsőre ez jutott eszembe :) abban pedig igazad van hogy mindenki arra költi a pénzét amire akarja....
nekem spec tetszettek az új könyvek bár az abbitkirálynő első olvasásra "érdekes" volt... :)
a sianis vonal szerintem egész jó bár szerencsétlen lassan már eljuthatna hergolba valamilyen úton-módon :) na sebaj talán a folytatásban ;)
az AO'C műveket meg ne tessék cikizni én rashad kalandjai miatt kezdtem el M* -t olvasni...
azóta elolvastam az összes inomi és a tuan által kiadott könyvet és a legtöbb régebbit is, és még így is az egyik kedvenc íróm maradt O'Connor

E.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]