Ugrás tartalomhoz

Fotó

Game Of Thrones

• Válasz írásához lépj be
425 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7347 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.12.04, 13:43

A mai Villámhírek alá bedobtam a 6. évad első előzetesét:
http://lfg.hu/75028/hirek/villamhirek-2015-12-04/

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1073 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.22, 12:52

Blob,

Az nem úgy van, hogy "nem vak ez, csak vakmerő?" :) Amúgy közepes pajzsnak tűnik, én mesélőként elfogadnám.

Ronin,

A makulátlanok kapcsán: végletekig hűségesek, érzéketlenek a fájdalomra, nincs bennük becsvágy, kapzsiság. Nem tanúsítanak kegyelmet, félelmet. Remekül összeszokottak, képesek taktikát követni. Ettől függetlenül ők csak herélt rabszolgák. Az átlagos katonánál gyengébbek, kisebb termetűek, jó eséllyel butábbak is, a felszerelésük sem a legjobb. Egy westerosi lovag szerintem jó eséllyel legyőz egy makulátlant párbajban. Ha már ragaszkodunk a realizmushoz, akkor azért ismerjük be, hogy háromszoros túlerő esetén szinte mindegy, hogy milyen képzést kaptál. Na most a filmben szerintem ennél rosszabb esélyekkel indultak a legtöbb rajtaütésnél. Én nem gondolom azt, hogy a makulátlanok voltak bénák, inkább Daenerys pocsék vezető.

• Nocturna kedvelte ezt

Ronin

Ronin

Anyaszomorító

• Fórumita
  • 1947 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.18, 10:03

@Krynn

A törvényt most hozták frissiben, mert Cersei egy törvénnyel felfegyverezte az egyházt, visszaadta a katonai szárnyukat. Ez évtizedek óta nem létezett, egy Targaryen király törölte el, pont azért, hogy a király szava legyen az egyetlen törvény. És hát mint látszik, visszafelé sült el a dolog...

A regényből lehet hogy ez kiderül, de a filmből nekem ez nem jött le. Ahogy az sem, hogy lenne "katonai szárnyuk", csak annyit látni, hogy a katonák nem segítenek azoknak, akiket zargatnak. Végig csak a csillagos homlokú csuhások verik az embereket botokkal.

A makulátlanok egyetlen harcmodorban nevezhetők a világ legjobbjainak, ez pedig a falanx taktika. Kb. egyszer sem tudtak beállni hadrendbe a sorozatnak ebben az évadjában, szóval szerintem abszolút indokolt volt,hogy hullottak.

Azért a kiképzésük másból is áll, mint a falanx gyakorlásából, az egész életük gyerekkoruktól arról szól, hogy edzik őket, hogy ők legyenek a legtökösebb (pun intended) harcosok a világon. Legalábbis én így értelmeztem anno a bemutatásukat.

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1591 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.18, 05:08

Egyébként az mi már, hogy halomra öldösik Daenerys katonáit, amikor azok elvileg a világ legjobb hadserege...?

A makulátlanok egyetlen harcmodorban nevezhetők a világ legjobbjainak, ez pedig a falanx taktika. Kb. egyszer sem tudtak beállni hadrendbe a sorozatnak ebben az évadjában, szóval szerintem abszolút indokolt volt,hogy hullottak.

Azzal a kis szar pajzzsal falanxolnak? "Nem vak ez, csak bátor."

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1073 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.17, 21:07

Nekem mondjuk az volt a furcsa, hogy felkelnek, a nő fülig érő szájjal mosolyog az olvadó jégcsapok láttán, aztán amikor közlik velük, hogy a fele hadsereg lelépett, kiül az arcára hogy "hoppá, erre nem számítottam", mintha őszintén megrökönyödne. Miközben addig végig azt sulykolják, hogy minden úgy történik, ahogy a lángokban meglátta (persze lehet, hogy ez is a terve része, de a megdöbbent arckifejezés nem erről árulkodik...).

A megfejtés egyszerű: Melisandre végig tévedett. Ezt több szereplő is tudta már, pl. Aemon mester. Ha egy vak 100 éves öregember is rájött erre, akkor nem lehetett olyan nehéz. :) 

Én mondjuk arra is kíváncsi leszek, hogy Cersei-t mi fogja visszatartani attól, hogy kiküldje a katonákat lemészárolni a fanatikusokat (ki/mi akadályozza meg ebben)?

A keresett okot úgy hívják, hogy Kevan Lannister - vö. a király segítője.

Az is elég furcsa volt, hogy eddig végig azt kaptuk az arcunkba, hogy a király szava a törvény, az mindent megtehet, erre egyszer csak hirtelen kiderül, hogy van valami egyházi joker-törvény...

A törvényt most hozták frissiben, mert Cersei egy törvénnyel felfegyverezte az egyházt, visszaadta a katonai szárnyukat. Ez évtizedek óta nem létezett, egy Targaryen király törölte el, pont azért, hogy a király szava legyen az egyetlen törvény. És hát mint látszik, visszafelé sült el a dolog...

Vagy mint pl. hogy Jorah és Tyrion pont egy olyan rabszolgakereskedőhöz kerülnek, aki Daenerys elé viszi a rabszolgákat harcolni, annak ellenére, hogy Tyrion még figyelmezteti is, hogy ez veszélyes - persze a csávónak nincs mitől tartania, mert senki nem foglalkozik azzal, hogy ő rabszolgákkal harcoltat...

Na ezt én sem értettem... igaz, elvileg Tyrion és Jorah elvileg fizetett munkaerő voltak, kaptak egy pénzérmét a megvásárlásuk után. Ettől függetlenül is, szerintem igazad van.

Egyébként az mi már, hogy halomra öldösik Daenerys katonáit, amikor azok elvileg a világ legjobb hadserege...?

Nem tudom, számomra a sorozat az ilyen egyre gyakoribb "csak mert, hogy meglepődj" elemek miatt kezd kicsit akadozni.

Tökéletesen igazad van, engem ez zavart a legjobban. Nagyon hálivúdira vették sokszor...

Ronin

Ronin

Anyaszomorító

• Fórumita
  • 1947 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.17, 16:25

Hehe, volt egy ilyen megérzésem. :) Persze kérdés, hogy ezt átviszik-e a sorozatba, bár miért ne.

Módosította Ronin: 2015.06.17, 16:26

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.17, 15:27

Ronin (erős spoiler)

Spoiler

Ronin

Ronin

Anyaszomorító

• Fórumita
  • 1947 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.17, 15:18

Ilyen alapon pl. akkor a Hound se feltétlenül halt meg, meg még biztos voltak ilyenek, most így konkrétan nem jut eszembe.

Nekem mondjuk az volt a furcsa, hogy felkelnek, a nő fülig érő szájjal mosolyog az olvadó jégcsapok láttán, aztán amikor közlik velük, hogy a fele hadsereg lelépett, kiül az arcára hogy "hoppá, erre nem számítottam", mintha őszintén megrökönyödne. Miközben addig végig azt sulykolják, hogy minden úgy történik, ahogy a lángokban meglátta (persze lehet, hogy ez is a terve része, de a megdöbbent arckifejezés nem erről árulkodik...).

Én mondjuk arra is kíváncsi leszek, hogy Cersei-t mi fogja visszatartani attól, hogy kiküldje a katonákat lemészárolni a fanatikusokat (ki/mi akadályozza meg ebben)? Az is elég furcsa volt, hogy eddig végig azt kaptuk az arcunkba, hogy a király szava a törvény, az mindent megtehet, erre egyszer csak hirtelen kiderül, hogy van valami egyházi joker-törvény... Aha. Nem tudom, nekem már kezdenek ezek a hirtelen meglepetések kicsit öncélúak lenni.

Vagy mint pl. hogy Jorah és Tyrion pont egy olyan rabszolgakereskedőhöz kerülnek, aki Daenerys elé viszi a rabszolgákat harcolni, annak ellenére, hogy Tyrion még figyelmezteti is, hogy ez veszélyes - persze a csávónak nincs mitől tartania, mert senki nem foglalkozik azzal, hogy ő rabszolgákkal harcoltat... Egyébként az mi már, hogy halomra öldösik Daenerys katonáit, amikor azok elvileg a világ legjobb hadserege...?

Nem tudom, számomra a sorozat az ilyen egyre gyakoribb "csak mert, hogy meglepődj" elemek miatt kezd kicsit akadozni. Most pl. már nem várom annyira a következő évadot, mint eddig, hiába ez a cliffhanger-cunami. A pozitív karakterek ritkulása is inkább érdektelenebbé teszi az egészet, mert egyre kevesebb akivel azonosulni lehet (a "jók" úgyis nagyrészt inkább szürkék). Ez már a dramaturgiai ló túloldala, ha úgyis bárki bármikor meghalhat, akkor nincs is értelme szorítani nekik, így aztán annyira nem is érdekel az egész.

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.17, 14:46

Stannis Baratheon:

Spoiler

sorry..

Spoiler

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4997 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.17, 10:20

Az új tag a regényben is volt. Stannis szála új, a regényekben csak a hóban szoptak, nem jutottak el Deresig. Mondjuk sztem nem halt meg Stannis, nem láttuk a testét, csak a lendülő kardot

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3241 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.17, 09:40

Nagyon jo volt a sorozat utolso par resze. Par dolog:

Tudom, hogy nem lenyeges, de kivancsi vagyok: a Kiralyi Garda a regenyben is egy "uj" taggal bovult...? :) Nagyon erdekel, hogy ennek lesz-e jelentosege barmiben is, vagy ez csak egy effekt.

Ami Jon Snow sorsat illeti: igen, nekem is gyanus volt az egybeeses.

Stannis Baratheon:

Spoiler

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.16, 18:38

Spoiler

Spoiler

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1748 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.16, 14:57

Spoiler

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1327 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.15, 21:12

S05E10:

Spoiler

Az első 7 rész langyi volt, az utolsó 3 ütött. Most meg jöhet egy újabb év hiátusz...

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.15, 16:49

Spoiler

Krezga

Krezga

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.15, 16:15

Szerintem a tegnapi epizódot pont azért kaptuk, hogy egyszer az életben Ramsaynek szurkoljon a néző Stannis ellen. Ez megint egy garantált megosztó epizód lesz; nem hiszem, hogy ennyi évad alatt lett volna ennél durvább rész.

Tényleg nagyon kegyetlen volt. Már nem számít a család, a vér, csak a hatalom...

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.08, 19:17

Szerintem a tegnapi epizódot pont azért kaptuk, hogy egyszer az életben Ramsaynek szurkoljon a néző Stannis ellen. Ez megint egy garantált megosztó epizód lesz; nem hiszem, hogy ennyi évad alatt lett volna ennél durvább rész.

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3241 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.08, 18:11

@ Krynn: oke, ez szamomra egy elfogadhato magyarazat.

e09 - nagyon kivancsi vagyok, hogy mindezek utan vegre hazavagjak-e legalabb a Boltonokat. Az meg ettol a sztoritol is gorenyseg lenne, ha Stannisnak meg ez sem sikerulne. De lehet, hogy meg mindig naiv vagyok? :)

Bronn - ennel azert valami nagyobb csattanora szamitottam (nem szo szerint :D), az "egyetlen feltetellel" kitetel mellett. Mindenesetre, az a szajalos, rovid haju kislany nagyon helyre egy teremtes. :) 

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.03, 12:34

Több ezer éve a bosszúra várnak a déliekkel szemben, akik legyőzték őket. Kevesebbért is indítottak már háborút.

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1073 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.06.03, 12:02

Spoiler

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]