Ugrás tartalomhoz

Fotó

A D&D unokatestvérei

• Válasz írásához lépj be
763 hozzászólás érkezett eddig

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.10.10, 13:22

Javítsatok ki, ha nem így van, de a DCC papjai korlátlanul próbálkozhatnak újra a lay on hands-el, és gyakorlatilag csak a disapproval range növekedése szab határt neki sikertelenség esetén, egy napra vetítve? 

Ha így van, az nagyon cool sztem, marha jó lesz tőle a cleric (amúgy is elég halálos a rendszer, nem hinném, hogy eltápolná ezzel), csak tudni akarom, nem hagytam-e ki valamir?

Igen, ahogy spelleket úgy lay hands-t is korlátlanul tudja tolni, csak minden elrontott próba növeli disapproval ranget.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4417 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.25, 19:04

Még egy DCC kérdés.

Általános (common) skill próbákhoz d20 vagy d10 dobás járul? 
Úgy hámoztam ki a szabályokból, hogy d20, mert minden felnőtt ember képes kipróbálni magát bennük (ajtóbetörés, lopódzás, stb.). 

Gondolom, ilyen speciális határterületek, mint lovaglás, úszás a mesélő ítélőképességére vannak bízva.

Ti (akik játszanak vele), amúgy engedtek skilleket tanulni a karaktereknek?

Én ezt teljesen xp-n és szinteken kívül képzelem el, tehát ha mondjuk nálam az úszás alapból képzetlen skill, és az illető meg akar tanulni úszni, akkor in game time vesz mondjuk úszóleckéket 2 hónapig, és utána a játékos szépen felírja magának a skillt.

Ti hogyan csinálnátok? (Tudom, tudom, a DCC abszolút nem akar skill alapú lenni, de ha az ember egylövetű kalandokon kívül mást is akar mesélni benne, előbb-utóbb előjön a skillek kérdése is.)

Ez a hivatalos:

"if the skill is something that any adult could have a reasonable chance of attempting, then any character can make a trained skill check"

Ebbe, hogy "reasonable chance + any adult" én a szokásos kalandozó feladatokat, mint úszás, lovaglás, táborállítás, vadonbeli túlélés, horgászás, mellvéd/gagyi kerítés építés,  stb. mindenképpen beleértem.

Ezen kívül vannak speciális dolgok, amik illeszkednek egy-egy karakterosztályhoz. Ajtókat berúgni, rácsot kifeszíteni, parasztokat kiképezni milicistának egy harcos tud, zárat csendben feltörni és zsebelni a tolvaj, rituálékat végrehajtani, okkult írást megfejteni meg a mágiahasználó. A többieknek coki van.

Ami marad, azok a különféle színesítő képzettségek, mint mondjuk politika, költészet, sörfőzés. Ezeket, ha szeretné a játékos

- vagy megtanulja tanártól

- vagy ha szeretné, bejelentheti, hogy a karaktere mondjuk magashegységből származik, és jól elboldogul a hegyekben. Gyakorlatilag színesíti a karakterét (ennek az opciónak nyilván határt szab, hogy ha egy mágiahasználóról már kiderült, hogy polinéziához hasonló helyen nőtt fel, és egy kannibál törzsfőnök 13. fia, akkor később már nem mondhatja, hogy ismeri a francia udvari etikettet). Ez egyébként a Night's Black AGents-ből van, ahol nem kötelező elkölteni a pontokat: menet közben is nyugodtan kiderülhet, hogy valaki mindig is beszélt oroszul.

Módosította galu22: 2018.09.25, 19:10

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3218 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.23, 16:38

Még egy DCC kérdés.

Általános (common) skill próbákhoz d20 vagy d10 dobás járul? 
Úgy hámoztam ki a szabályokból, hogy d20, mert minden felnőtt ember képes kipróbálni magát bennük (ajtóbetörés, lopódzás, stb.). 

Gondolom, ilyen speciális határterületek, mint lovaglás, úszás a mesélő ítélőképességére vannak bízva.

Ti (akik játszanak vele), amúgy engedtek skilleket tanulni a karaktereknek?

Én ezt teljesen xp-n és szinteken kívül képzelem el, tehát ha mondjuk nálam az úszás alapból képzetlen skill, és az illető meg akar tanulni úszni, akkor in game time vesz mondjuk úszóleckéket 2 hónapig, és utána a játékos szépen felírja magának a skillt.

Ti hogyan csinálnátok? (Tudom, tudom, a DCC abszolút nem akar skill alapú lenni, de ha az ember egylövetű kalandokon kívül mást is akar mesélni benne, előbb-utóbb előjön a skillek kérdése is.)

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3218 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.23, 15:48

Javítsatok ki, ha nem így van, de a DCC papjai korlátlanul próbálkozhatnak újra a lay on hands-el, és gyakorlatilag csak a disapproval range növekedése szab határt neki sikertelenség esetén, egy napra vetítve? 

Ha így van, az nagyon cool sztem, marha jó lesz tőle a cleric (amúgy is elég halálos a rendszer, nem hinném, hogy eltápolná ezzel), csak tudni akarom, nem hagytam-e ki valamir?

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1988 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.14, 20:57

Ha már így rákérdeztél, hogy ezek közül, esetleg van jobb ötleted?
Nekem az SS&SS a legalsó egyszerűségi szint, amit még tolerálni tudok.

Amúgy a DCC faji osztályaival alapvetően semmi bajom, értem is a koncepciót, de úgy érzem, ez a környezet nem támogatja.
Úgy értem, hogy a faji kasztnak akkor van értelme, ha alapvetően emberközpontú a világ, a demihuman fajok pedig egyrészt ritkák, másrészt a kasztjaik erősen az emberi nézőpontból vannak ábrázolva, mint teljesen eltérő kultúrák.

Itt viszont egyik sem fog fennállni, fajok szempontjából is nagy kavalkád, olyan "Sigil kicsiben" módon.
Viszont minden egyéb tök jó a DCC-ben és talán az Adnd 1e-hez ez áll a legközelebb.

Már volt is ilyen ötletem: Warriors of the Red Planet. Nem vagyok igazán tisztában az SS&SS-sel, de azt hiszem, a Swords&Wizardry és egyéb modern szemlélettel átgondolt OD&D+Supplements/Proto-AD&D klónok egyszerűségi szintje feljebb van. És a WotRP ilyen (nagyon egyértelműen Barsoom-hangulatú mondjuk).

A DCC-t meg a faji osztályokat illetően: szerintem bárhol működik, ahol a fajok sztereotípizálhatók, és az ember a "rugalmas" meg "sokszínű" faj. Hogy egy modern példával éljek: Mass Effect. Krogan -> "barbár" (nemigen láttunk közöttük mást, mint harcost, de Wrex mégis érdekes személyiség volt), Salarian -> tudós (egyik fő- vagy mellékszereplő se ment rá a közelharcra, nehézfegyverekre, biotic képességekre, de úgy rémlik volt közöttük high-tec zsoldos és echte tudós is), Quarian -> technikus, Asari -> biotic mágus (volt maffiózó, információs bróker, meg mindenféle, de a képességeiket illetően mind a biotic cuccok felé tendált), stb. Sheperd mindeközben lehetett bármi. :)

Szerintem kellő rugalmasságot tesz az ilyen rendszerbe, hogy egy adott motivációt, célt többféle képesség-szettel is el lehet érni (rabló lehet harcos, tolvaj, meg varázsló is). Az emberközpontúságról meg az jut eszembe, 
hogy Ravenheart Terminus-DCC kampányában annyiféle faj (és így osztály) volt az androidtól a kentauron át az insectoidig, hogy az aztán minden volt, csak emberközpontú nem. De egy ilyen környezetben épp, hogy fogódzót, identitást ad egy fajnak a rá igen jellemző, korlátos képességcsomag.

No, de nem erőszakoskodni akarok, nyilván jobban látod, hogy mit akarsz megvalósítani. :)

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 775 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.14, 20:23

Akkor valóban, vagy DCC vagy KéM. Ha jól értem, az előbbitől inkább te ódzkodsz, az utóbbitól pedig az egyik játékosod. Ha ez így van, valójában az a kérdés, melyik könnyebben áthidalható. :)

De a játékosaidat is megkérdezheted, hogy ezek közül melyik rendszerben játszanának szívesen – nálunk például ilyen helyzetben biztosan az lenne a célravezető, de a ti partitokat nem ismerem.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4417 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.14, 19:58

turin: ezek közül? DCC. :) Tudom, hogy a faji osztályok sokaknak visszásak. De talán nem volna nagy meló ezt egy kicsit megpimpolni (pl. kidobni az ablakon az elf, törp, félszerzet mint foglalkozást, és azt mondani, hogy a 4 alaposztály van, csak minden fajnak van osztályon belül egy kis specializációja vagy bónusza). Szerintem bőven ellensúlyozza a rendszer ezt a kis pluszmunkát.

A "planáris téma nem támogatja az elgondolást" azt hogy érted? Mármint hogy a saját, specifikus témád? (Csak azért kérdem, mert pl. a Perils on the Purple Planet az színtiszta DCC, zsánerét tekintve meg annyira planetary hogy a fal adja a másikat.)

Amúgy a DCC faji osztályaival alapvetően semmi bajom, értem is a koncepciót, de úgy érzem, ez a környezet nem támogatja.
Úgy értem, hogy a faji kasztnak akkor van értelme, ha alapvetően emberközpontú a világ, a demihuman fajok pedig egyrészt ritkák, másrészt a kasztjaik erősen az emberi nézőpontból vannak ábrázolva, mint teljesen eltérő kultúrák.

Itt viszont egyik sem fog fennállni, fajok szempontjából is nagy kavalkád, olyan "Sigil kicsiben" módon.
Viszont minden egyéb tök jó a DCC-ben és talán az Adnd 1e-hez ez áll a legközelebb.

Szerintem a legkevesebb melód a DCC-vel és a Kard és Mágiával lenne.

Ami még megfontolásra eszembe jutott, az Crawford valamelyik "saját márkás" rendszere, a Godboundnak és a Stars Without Numbernek (v2) vagy ingyenes verziója, az Exemplars&Eidolons pedig kifejezetten egy gondolatkísérletnek szánt, de használható rendszer. Egyik sem óriási reformkísérlet, alapvetően mindnél koncepció volt a kompatibilitás, de jó néhány áramvonalasítást tartalmaznak.

(nem tudom milyen erőszintűnek szánod a kampányt, kifejezetten erős karakterek esetén mindkettő jó választás)

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3218 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.14, 19:15

Lehet, hogy eretneknek tűnik, hogy nem a felsoroltakból javaslok, de esetleg D&D 5e?

Pont az 5e mágia és kasztrendszere az, amiből menekülök mostanság. És az említett kampányanyag hangsúlyozottan az első kiadású Adnd-re íródott, annak hangulatában, én viszont már egy modernebb, kiforrottabb rendszerben szeretném lemesélni.

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3218 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.14, 19:10

turin: ezek közül? DCC. :) Tudom, hogy a faji osztályok sokaknak visszásak. De talán nem volna nagy meló ezt egy kicsit megpimpolni (pl. kidobni az ablakon az elf, törp, félszerzet mint foglalkozást, és azt mondani, hogy a 4 alaposztály van, csak minden fajnak van osztályon belül egy kis specializációja vagy bónusza). Szerintem bőven ellensúlyozza a rendszer ezt a kis pluszmunkát.

A "planáris téma nem támogatja az elgondolást" azt hogy érted? Mármint hogy a saját, specifikus témád? (Csak azért kérdem, mert pl. a Perils on the Purple Planet az színtiszta DCC, zsánerét tekintve meg annyira planetary hogy a fal adja a másikat.)

Garaboncias

Garaboncias

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 775 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.14, 16:58

Lehet, hogy eretneknek tűnik, hogy nem a felsoroltakból javaslok, de esetleg D&D 5e?

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4417 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.14, 16:24

Beyond the wall - ez is nagyon az Adnd-re alapoz, de a karakterek szerves és egymással összetartozó, közös csapatos megalkotása nem tudom, nem vág-e keresztbe neki

Ezt a rendszert mindenképp kukázd ehhez a projekthez. Elég jó, de vért fogsz pisilni, amíg a szükséges varázslatokat beszuszakolod a BtW mágiarendszere alá.

(OFF)egyébként próbáltuk, a játék újoncoknak egy-két játékhoz ideális, de szerintem nem túl átgondolt maga a rendszer. Kicsit olyan hangulata van, hogy volt pár jó ötlet - a kalandok felépítése, a karaktergenerálás - de írtak hozzá egy rendszert, "nehogy már egy létező rendszer alá fejlesszünk" alapon.

Egyébként a playbook-os karaktergenerálás nagyszerűnek tűnik, és az alap készlettel az is. Viszont mikor bejönnek a kiegészítők és a most létező, kb. 30 playbook, akkor felvetődik a kérdés, hogy nem egyszerűbb-e 6-7 karakterosztályból és 10-12 képzettségből választani, mint 30, nagyrészt marginálisan különböző playbookból.(/OFF)

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1988 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.14, 15:56

(Ha más is szóba jöhet és nem nagy baj, hogy jóval egyszerűbb, mint AD&D vagy DCC - kb. a Swords & Wizardry és OD&D szintjén -, akkor érdemes lehet vetni egy pillantást a Warriors of the Red Planet-re.)

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1988 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.14, 15:49

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3218 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.14, 13:59

Sziasztok!

Ha lenne egy kifejezetten és szándékoltan 1e Adnd-re íródott "interplanáris" kampányanyagotok (lehetséges magas szintű kalandozással), és szeretnétek lemesélni másik rendszerben, melyiket választanátok az alábbiak közül?

DCC - sztem a legjobb old-school mágiarendszer, de fajok, mint kasztok (ez önmagában nem baj, de az Adnd pont ezen változtatott, ráadásul a planáris téma sem támogatja az elgondolást)

Sharp Swords & sinister spells - sztem a legjobb black hack variáció, de nem tudom, nem túl csupasz-e egy Adnd 1e-hez íródott kampányhoz. Ha bejönne sok új dolog, akkor az sok terhet is róna rám, hogy megalkossam ezeket játszható módon.

Beyond the wall - ez is nagyon az Adnd-re alapoz, de a karakterek szerves és egymással összetartozó, közös csapatos megalkotása nem tudom, nem vág-e keresztbe neki

Runequest 6th (Mythras) / High fantasy variáns - A Runeques eredeti de modernre polírozott rendszere Dnd-sítve. Runequest-et magamévá tettem, High fantasyt még nem, sokan dicsérik, de megint sok-sok oldal szabály, és nem tudom, ad-e annyit

Kard és mágia - az arany középút, de van olyan partitagom, aki kicsit berzenkedik tőle egy korábbi kampány után. Mondjuk van olyan, aki meg nagyon szerette, talán meg tudnám emésztetni az előzővel is, de győzködős dolog lenne.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7789 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.09.14, 08:07

Kijött a finalnak nevezett Star Wars 5E PHB:

http://lfg.hu/85409/hirek/star-wars-5e-players-handbook-rajongoi-kiadvany-profi-modon/

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4417 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.13, 07:05

Egy kis önreklám következik :P

Már három különböző játékot ismertettem a tematikus OSR sorozatomban: Five Ancient Kingdoms (Chainmail-szerű 2d6-os arab kalandozás), Return of the Woodland Warriors (beszélő-kardforgató állatok) és The Nightmares Underneath (a dungeon mint mitikus alvilág koncepció közzépontba állítva). Jövő héten jön a következő, és szerintem egy darabig még tudom tartani a havi kettőt.

A Five Ancient kingdoms nagyon jó, nekem is megvan. A tartalma mellett a szerkesztése is kiváló.

Az egyetlen problémám vele az, hogy 2d6 alapú, így a D&D család egyik legnagyobb előnyét (nem kell kalandokat konvertálni) csak részben élvezi.

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1071 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.03.12, 23:50

Egy kis önreklám következik :P

Már három különböző játékot ismertettem a tematikus OSR sorozatomban: Five Ancient Kingdoms (Chainmail-szerű 2d6-os arab kalandozás), Return of the Woodland Warriors (beszélő-kardforgató állatok) és The Nightmares Underneath (a dungeon mint mitikus alvilág koncepció közzépontba állítva). Jövő héten jön a következő, és szerintem egy darabig még tudom tartani a havi kettőt.

Premier

Premier

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 574 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.24, 21:07

Gyanítom, csak azért nem kapott egy csillagot, mert jó a borító. :D
Amúgy durva, hogy emberek mikért nem szégyellnek pénzt kérni. Múltkor egy olyan egyoldalas szösszenetet láttam 1-2 dollár körül, amely egy bocsánatkérő formanyomtatvány volt a mesélőknek, ha megöltek egy játékos karaktert x módon y helyen z időpontban. Ötletes, meg vicces, de ezért pénzt kérni pofátlanság.

Az semmi. Olyan is volt (nem vicc!), hogy hex pdf. Ha hextérképet akarsz használni a játékhoz, akkor pénzért megveszed ezt a pdf file-t, amiben több különböző méretű hexrácsokkal borított fehér oldal van. Aztán magadnak kinyomtatod.

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1988 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.24, 16:34

Currently smoking: random tables

Megbillentem... :D

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4282 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.10.24, 16:02

Nem, a borító nem számított. :) Azért nem kapott egy csillagot, mert elvileg használható anyag. Csak éppen ötlet nincs benne.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]