Ugrás tartalomhoz

Fotó

A D&D unokatestvérei

• Válasz írásához lépj be
764 hozzászólás érkezett eddig

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.15, 11:58

Lövöldözésre: Regiment!!!

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.15, 11:33

Ti melyik rendszert választanátok olyan rendszerhez, ahol a lövöldözés az alap?

Franc, kifutottam az időből.

Owl Hoot Trail

pro: egyszerűbb

pro: nincs vita, hogy a konkrét fedezékben a találat helye takarva van-e (pl. ha puskával lősz egy sarok mögül, a jobb láb találat sebez-e? szerintem igen)

kontra: a fedezék és a kritikus találat tábla különálló. Elvileg előfordulhat, hogy a karaktert eltalálják a bárpult mögött, de a kritikus táblán jobb láb jön ki (ami azért hülyeség)

Boot Hill/Top Secret:

pro: nem fordulhat elő, hogy a bárpult mögött guggoló játékost térdenlövik

kontra: látok potenciális vita lehetőséget abban, hogy fedezékben van-e az eltrafált testrész

kontra: d100 kell hozzá, sokan nem szeretik

Módosította galu22: 2017.01.15, 11:34

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.01.15, 11:13

Ti melyik rendszert választanátok olyan rendszerhez, ahol a lövöldözés az alap?

Owl Hoot Trail
- a karakterek normál d20 távolsági támadással támadhatók
- minden körben "ingyen cselekedetként" ugorhatnak fedezékbe
- részleges fedezék +2 AC-t ad, és lehet belőle támadni
- teljes fedezék +5 AC-t ad, de nem lehet belőle támadni
- a fedezék kiválasztása a játékosé, azaz ha beugrik a pult mögé, akkor ő dönti el, hogy kinéz és lő (részleges) vagy teljesen mögé bújik (teljes)
- találati hely meghatározás nincs, hacsak a sebzés nem viszi 0 alá a karaktert

Boot Hill/Top Secret
- a d100 dobás dönt a találatról
- a d100 első kockája a sebzésről
- a d100 második kockája a találati helyről
példa: 80% lövészettel 67-et dobunk. 80 alatti, tehát találat, a sebzés értéke 6, a sebzés helye 7 (jobb láb azt hiszem)
- fedezékbe ugrás nem ingyenes
- ha a karakter fedezékben van, és a találat helyét takarja a fedezék, akkor nem sebződik.

példa: találat esetén jobb láb jön ki. Ha a karakter egy döglött ló mögött fekszik, akkor a lóba csapódik a golyó. Ha fej vagy jobb kéz jött volna ki, akkor eltalálták volna.

Szerintetek melyik a jobb megoldás?

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1075 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.17, 11:58

Szerintem utoljára a Perdition volt, aminek a megjelenéséről itt beszámoltam, márpedig azóta bőven akadnak új OSR kiadványok, amik több-kevesebb figyelmet érdemelnek (és most szándékosan kihagyom azokat, amiknek "Hack" szerepel a nevében).

• A legfrissebb a publikáció a Sharp Swords & Sinister Spells egy (nem nyíltan felvállalt) The Black Hack-alapú sword & sorcery hangulatot megcélzó rendszer (aládobások, +/- kockák, usage die, HD-alapú ellenfél statok). Nincsenek benne forradalmi gondolatok, de egy korrekt rendszer, használható szerkesztéssel. Csak az OSR kiadványokat elnézve egyébként (figyelembe véve, milyen sok van belőlük) nem hemzseg a piac az explicit sword & sorcery játékoktól, szóval... éppenséggel elfér (és még pár napig talán PWYW is).

• Johnstone Mentzger (Adventures on Dungeon Planet, Space Wurm vs. Moonicorn, The Metamorphica*) publikálta saját öszvérrendszerét. Az ingyenes verzió tartalmazza a teljes szöveget, a fizetős pedig kb. 80 oldalnyi illusztrációt dob hozzá.

• Ha már nemrég volt szó az Into the Odd-ról, az erre építő Maze Rats is megjelent, méghozzá PWYW formában. Ez is főleg a véletlen táblái miatt érdemel figyelmet.

• Második világháborús fronton két játék is megjelent (bár elsőézből egyikkel sincs tapasztalatom), a The Front World War II RPG és a WWII: Operation WhiteBox.

• A Goblinoid Games legfrissebb játéka a Planet of the Apes-re hajazó Apes Victorious, amely kompatibilis a kiadó korábbi játékaival (Labyrinth Lord, Mutant Future, Starships & Spacemen 2E). A kiadó honlapján ingyenesen letölthető az art-free verzió, míg OBS-en megvehető az illusztrált kiadás.

• Első kézből ezzel sincs tapasztalatom (de ez remélhetőleg hamarosan megváltozik), de megjelent a Dungeon Solitaire: Labyrinth of Souls, egy egyszemélyes dungeon crawl játék, ahol Tarot kártyákkal randomizálhatod magadnak a kazamatát.

*Ez utóbbinak hamarosan lesz átszerkesztett-kibővített (és fizetős) verziója is.

És persze vannak a horizonton újabb játékok is (mint az Eldritch Tales, a Crying Blades vagy a Beyond Dread Portals - de azokról majd máskor (ehm, valszeg majd ha megjelennek).

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.04, 08:56

Ez egy nagyon jó (és ami szintén fontos: hideg élelmet nem igénylő) ismertető volt, köszönöm Gábor!

(A legjobb a tervező saját játékszemléletét ismertető blogposzt volt - szörnyű belegondolni, hogy ez nincs benne a kiadványban!)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4348 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.03, 19:05

Ha valakit érdekel, Pseudoephedrine pont most közölt egy ismertetőt az Into the Odd-ról.

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.02, 14:47

Változott, nyolc helyett harmincnégy oldalas, de ezek főképp hasznos példák, úgyhogy megéri a hosszabb változatot letölteni. Példavarázslatok, egy sokkal hosszabb bestiárium-ellenféltár, konverziós tanácsok. Elsősorban a hogyan kell tömören megragadni a hangulatot példának szánt öt miniszetting nagyon jó.

A settingeket korábban külön pdf-ként lehetett letölteni, ezek szerint mostanra egybegyógyították.

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.29, 05:17

Az Into the Odd bája egyértelműen az OD&D élmény néhány oldalra desztillálása (karakteralkotás, harc, felfedezés, fejlődés 4 oldalban el van intézve anélkül, hogy kívánnivalt hagyna maga után) és a sajátos weird indusztrialista atmoszférája, amit a könyv és a szerző blogposztjai sugallnak.

Nem gondolom, hogy azoknak, akik figyelemmel kísérték a 2010-es évek elején a blogoszférát megváltó gondolatok lennének benne; inkább azt mondanám, hogy az akkori gondolatokból összerakott munka. Hangulatos, tömör, lényegretörő. Kb. úgy aránylik az OD&D-hez, mint a World of Dungeons a Dungeon World-höz [...]

De mint mondtam, a néhány éve aktív blogolvasók sok újat nem találnak benne szerintem.

Köszönöm! Dicsérték és nem értettem, hogy miért, de most már kapisgálom. Az indusztrialista hangulatnak elsőre én csak nyomait érzékeltem (képek hiánya? preview?), de ezen keresztül nézve még izgalmasabbnak tűnik a dolog.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.28, 16:25

Nem tudom, hogy mennyire közismert, de az AntiPaladin Games által megjelentetett Mini Six játékrendszer ingyenesen letölthető (igazából pay what you want, 2-3 dolcsit alighanem megér, ha támogatni akarjuk a kiadót - ami egyébként egy két fős projekt).

http://www.antipaladingames.com/p/mini-six.html

Korábban slaGerzson ezt is lefordította. itt elérhető:
http://lfg.hu/forum/index.php/files/file/318-mini-six/

(Nem tudom, azóta változott-e az eredeti kiadvány...)

Változott, nyolc helyett harmincnégy oldalas, de ezek főképp hasznos példák, úgyhogy megéri a hosszabb változatot letölteni. Példavarázslatok, egy sokkal hosszabb bestiárium-ellenféltár, konverziós tanácsok. Elsősorban a hogyan kell tömören megragadni a hangulatot példának szánt öt miniszetting nagyon jó.

Viccen kívül: viktoriánus-kori, nem annyira komoly szellemírtók kampányban szívesen játszanék :)

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.28, 15:29

Nem tudom, hogy mennyire közismert, de az AntiPaladin Games által megjelentetett Mini Six játékrendszer ingyenesen letölthető (igazából pay what you want, 2-3 dolcsit alighanem megér, ha támogatni akarjuk a kiadót - ami egyébként egy két fős projekt).

Korábban slaGerzson ezt is lefordította. itt elérhető:
http://lfg.hu/forum/index.php/files/file/318-mini-six/

(Nem tudom, azóta változott-e az eredeti kiadvány...)

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1075 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.28, 11:25

Az Into the Odd bája egyértelműen az OD&D élmény néhány oldalra desztillálása (karakteralkotás, harc, felfedezés, fejlődés 4 oldalban el van intézve anélkül, hogy kívánnivalt hagyna maga után) és a sajátos weird indusztrialista atmoszférája, amit a könyv és a szerző blogposztjai sugallnak.

Most hirtelen nincs előttem a preview, de ahhoz képest a teljes változat tartalmaz még kb. egy kisebb dungeon-t, egy hextérképet, egy kikötő leírását, valamint egy halom random táblát (NPC-khez név, foglalkozás, jellemvonás, kapcsolat, esemény; utcák, kazamata lejárat, hol megy a rövidebb út, híres üzlet, idióta politikai húzások, szörnyek formája és képessége, stb.).

Nem gondolom, hogy azoknak, akik figyelemmel kísérték a 2010-es évek elején a blogoszférát megváltó gondolatok lennének benne; inkább azt mondanám, hogy az akkori gondolatokból összerakott munka. Hangulatos, tömör, lényegretörő. Kb. úgy aránylik az OD&D-hez, mint a World of Dungeons a Dungeon World-höz, vagy a Magical Fury a Magical Burst-höz. Az In Darkest Warrens és a Searchers of the Unknown hasonlóan tömören prezentálják a szabályokat, de nem sikerül közben atmoszférát teremteniük, és nem tartalmaznak semmit, ami alapján a mesélő elkezdhetne egy kalandot - az Into the Odd nem csak egy egyszerű rendszert prezentál, hanem hangulatot is kelt és megadja a formulát, ami alapján tudsz hozzá saját tartalmat kreálni.

De mint mondtam, a néhány éve aktív blogolvasók sok újat nem találnak benne szerintem.

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.27, 19:37

Az Into the Odd-ot ismeri valaki? Nekem csak egy 16 oldalas preview van meg, és ez alapján egyáltalán nem látom, hogy mi benne az izgi. Egy fapados, minimalista D&D retroklónnak tűnik, amiben érdekesek a varázslatok, illetve az, hogy nincs támadódobás, hanem automatikus a sebzés, ha jól értem(?). De ez azért nekem nem elég egy önálló játékhoz. Gondolom a többi részében van a "meat". Miért lehet érdekes bárki figyelmére?

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.27, 19:22

Mit tud?

- a Ghostbusters RPG-ben és a régi Star Wars-ban található d6 szabályrendszer sűrítve

- minden fontos dologra van szabály (karakteralkotás, fejlődés, harc, járműves harc és menekülés, mágia)

- van egy elég hosszú (~50 elem) bestiárium és NPC tár

- vannak konverziós szabályok

- és öt példa a konverziós szabályok alkalmazására, amik egyébként játszható settingek. A viktoriánus PIE - Sherlock Holmes + Csengetett, Mylord? + Szellemirtók zseniális, de nagyon menő a Precint 77 (Starsky&Hutch) is.

- elsősorban pörgősebb, akciódús stílushoz megfelelő

Miért jó?

- egyszerű és intuitív

- könnyen konvertálható

- OGL licensz

Mire nem jó?

- A konverziókat a mesélőnek kell megcsinálni, ami nem könnyű, ha nehezen megfogható a megcélzott stílus, vagy ha nagyon sok munkát kellene elvégezni, hogy teljes legyen (Forgotten Realms, Mágus...). A példa settingek is három-négy oldalban összefoglalhatók, mindennel együtt, erre jó (Indiana Jones, MIB, A koppányi aga testamentuma)

- semmiféle mesélői segítség nincs kezdők számára, kifejezetten tapasztalt játékosoknak összeállított kivonat

Módosította galu22: 2016.10.27, 19:24

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.04, 14:19

A Barrowmaze Complete-ből készül az 5. kiadásos változat:
https://www.kickstarter.com/projects/stanshinn/barrowmaze-complete-for-5e

A D&D facebook csoportban összegyűltünk páran, akikkel együtt vennénk meg a PDF-et, amely 35 kemény dollárba kerül. Eddig hárman vagyunk. Minél több ember száll be, annál olcsóbb lesz a PDF. Szóval, ha valakit érdekelne, írjon!

Én meg akartam venni a Barrowmaze-t és saját magam konvertálni Dnd5-re, szóval nagyon örülök a hírnek.

Gondolom, ebből világos, hogy érdekel, és venném.

Szuper! :) Írtam privátot. Veled együtt már öten vagyunk. Egyébiránt az előbb néztem és épp 99%-on áll a projekt, szóval a pénz is össze fog jönni rá, úgy néz ki.

A KaTán szerzett tapasztalataim alapján az 5e-vel tökéletesen lehet mesélni megadungeon kampányt, néhány DMG-s alternatív szabállyal egész jól hozható az oldschool hangulat. Bár azért az is igaz, hogy az igazi élményt továbbra is a régi kiadásokkal és a retroklónokkal lehet elérni ezen a téren (KéK 2.0 ;)).

turin

turin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3228 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.10.03, 14:55

A D&D facebook csoportban összegyűltünk páran, akikkel együtt vennénk meg a PDF-et, amely 35 kemény dollárba kerül. Eddig hárman vagyunk. Minél több ember száll be, annál olcsóbb lesz a PDF. Szóval, ha valakit érdekelne, írjon!

Én meg akartam venni a Barrowmaze-t és saját magam konvertálni Dnd5-re, szóval nagyon örülök a hírnek.

Gondolom, ebből világos, hogy érdekel, és venném.

Narmor

Narmor

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.24, 09:01

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4348 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.19, 09:14

Ilyen az, amikor véglegesen túltolják az amúgy is derekasan túltolt Black Hack-biciklit:

...és ilyen az, amikor már a paródiát parodizálják:

tumblr_odqs7vNvKP1rxmn3vo1_540.jpg

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4686 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.18, 10:33

Mivel Leonaru nem frissítette a honlapját, kénytelen voltam magam összehozni egy up to date listát az OSR-hoz közeli játékokról.

Találtam egy minőségi sci-fi konverziót Barbarians of Lemuria-hoz.

Elvileg kell hozzá egy BoL alapkönyv, de átolvasva azt mondanám, hogy 90%-ban önálló játék.

(szerintem jó kiegészítés mellé az ingyenes Stars Without Number, ugyanis pont azok a jó részei - setting összerakása, mesélői tanácsok, amik a Void-ból hiányoznak)

Barbarians of the Void:

https://img.4plebs.org/boards/tg/image/1413/05/1413051446721.pdf

Megoldások:

- sci-fi karrier listák (gyarmatosító, céges ügynök, pilóta, stb.)

- sci-fi előnyök (újak is, illetve a BoL előnyei átgondolva, pl. giant slayer helyett bughunter)

- pszion iskolák (teleport, telepátia...)

- cyberware-ek előnyként ("cyberoptics: infravision") és hátrányként ("cyberware: cortex bomb")

- hajók karakterként megépítve (hull/speed/sensors/jump engine) előkökkel és hátrányokkal (smuggler hold/wanted), fél tucat kidolgozott hajó

- setting info nincs, tartalomjegyzék, tárgymutató nincs

Módosította galu22: 2016.09.18, 10:34

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8105 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.09.05, 17:06

Többé-kevésbé.

Glowface