Ugrás tartalomhoz

Fotó

A D&D unokatestvérei

• Válasz írásához lépj be
764 hozzászólás érkezett eddig

Bendoin

Bendoin

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.08, 12:25

@Ynas: Szerintem ez a megfelelő topik.
Lehet, hogy hülyeség, de a Basic fantasy RPG engem mindig a Kard és Mágiára emlékeztetett, ugyanúgy egy "d20 light", egyszerűsített d20 rendszer amely hangulatában, felfogásában kicsit visszamegy, visszahajlik a régi kiadások irányába.

Módosította Bendoin: 2010.12.08, 12:31

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1073 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.08, 12:08

Hasonló játék még a Basic Fantasy RPG is. A pontos különbségeket sosem volt türelmem kideríteni (de ha egy, a témában kompetens személy beavatna mondjuk a TSR Archívumban, hálás lennék).

Érdekelne, hogy valaki élesben próbálta-e már a Mazes and Minotaurs valamelyik verzióját? (vagy ezt már kérdeztem máshol? :gyagya: )

bard76

bard76

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 153 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.08, 11:29

Labyrinth Lord ingyen is letölthető képek nélkül, de nem is tudom, hogy ebbe a topicba tartozik-e. A szabályrendszer nagyjából az 1981-es Moldvay-féle féle Basic D&D-t követi (ebben a játékban van az, hogy az elf az kaszt, de nem ez az amikor 36 szint van és utána még immortal szintek is vannak. Röviden...), és nem tér el tőle komolyabban, max. annyira amennyire jogi okokból a szerző úgy érezte, hogy el kell térni. Adtak ki még egy kiegészítőt hozzá, amivel egy kicsit bonyolítják, az AD&D-hez viszik közelebb, az is ingyenes képek nélkül. Szóval aki korai 80-as évek elejei D&D-t akar játszani, de nincs pénze antikvár könyvekre, meg mindenféle egyéb kifogásai vannak, annak a Labyrinth Lord egy kiváló, aktuális, legális, ingyenes opció.

mysterio

mysterio

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 71 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.08, 11:09

Ez igen okos ötlet volt! :ok:

Akkor rögtön kérdeznék is valakitől, aki tájékozottabb a témában! Lehet, hogy nem is d&d alapú játék, de azért megkérdezem: a labyrinth lordról érdeklődnék, semmit nem tudok róla, mert egyrészről angol, másrészről fizetős...
Ha valaki írna róla pár szót, annak örülnék :sor:

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6389 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.08, 09:51

Premier kérésére megnyitva. A D&D gyökerű, de attól idegenbe szakadt rendszerek kibeszélésére. (Pl.: Mutant Future, Stars Without Numbers, Derelict Delvers, Mazes & Minotaurs, stb.)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]