Ugrás tartalomhoz

Fotó

Vampire kérdezz-felelek # 7

• Válasz írásához lépj be
1370 hozzászólás érkezett eddig

StarLord

StarLord

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 14 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.06.15, 16:52

Vampire V5 pre-alpha: https://blog.white-wolf.com/2017/06/15/v5-pre-alpha-the-curtain-rises/

StarLord

StarLord

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 14 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.06.01, 21:10

Prezentáció az ötödik kiadású (V5) Vampire-ről Berlinben: 

Csontrago

Csontrago

New Promethean

• Fórumita
  • 434 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.24, 15:41

Szia 

Ez nekem is sokszor kérdőjel, de van rá pár tippem / ötletem

- esetleg ha van lehetőséged és kapcsolatod a vértestvérek között rá kérdezni, hogy hová menj az adott városba, hogy eleget tehess a szabályoknak. 

- klasszikus vadász területeket meglesni (szórakozóhelyek, kiállítások, előadások, koncertek stb) és ha tudod mit keress és nézz, akkor kiszúrni a "tömegből" a vértestvéreket. Tudom sztereotíp a példák, de egy nagyobb eseményre egy vámpír is felkaphatja a fejét. 

- Ha van esetleg streetwise skilled akkor a különböző jeleket is figyelheted. Egy-egy graffiti vagy csak egy felskiccelt szimbólum sokat mondhat arról, hogy pölö kinek (vagy melyik klán) vadászterületén jársz és jó eséllyel a helyiek tudni fognak egy-két szóbeszédet a terület"uráról, mumusáról, sendler-manéről. 

nekem most hirtelen ennyi tippem / ötletem van

remélem segített valamennyire. 

TheShadow

TheShadow

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 15 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2017.05.24, 13:21

Sziasztok!

Tudnátok ötleteket írni arra, hogy amikor egy vámpír egy olyan városba megy, amit nem ismer és senki ismerőse nincs ott, de a Hagyományok szerint a Hercegnél be kell jelentkeznie. De hogyan találkozhat vele?

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4957 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.19, 06:52

Végül is Baka ötletét vittem tovább. A vámpírok - mint nép- akkor vannak hatalmon ha a földön sötét kor van (pl középkor) ha viszont az emberek kora jön (pl reneszánsz) akkor gyengébb akaratúak aludni térnek. És a cyberpunk egy távoli _sötét_ jövőben játszódik :)

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4957 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.14, 07:35

Kösz az ötleteket:

szabadid: Az istenek jó ötlet.

Marvin: néha jó a hagyományos, én még nem égtem ki belőle :) Ezeket klasszikus vámpíroknak képzeltem ;)

Baka: A második kimondottan tetszik, köszi!

Valszeg az istenek/vámpíruralkodó téma lesz valahogy összefonva.

Baka

Baka

Elementalista

• Fórumita
  • 936 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.13, 20:48

1: Lásd Interjú a Vámpírral vége. A modern világ túl zajos volt a vámpírok emberfeletti érzékeinek, és egyszerűen nem bírták. Ennyi időbe telt hozzászokniuk a rengeteg ingerhez. 

2: A vámpíroknak egyfajta misztikus kaptártudata van, és a hatalomátvételt csak az akadályozta meg korábban hogy Van Helsing megölte az akkori uralkodót, Drakulát. Most van egy új királyvámpír, úgyhogy elkezdenek ébredezni.
Ebben elég sok kalandlehetőség van, sci fi környezetben lehet XIX. századi naplók, feljegyzések, stb. után kajtatni hogy a játékosok megállítsák a vámpír-apokalipszist. 

A vámpírfrakciók közül a rejtőzködő tömörítheti azokat akik köszönik szépen, jól megvannak szabad akarattal. 

3: Szerintem ugyan nem akarod ennyire elvont irányba terelni a dolgot, de meg lehetne játszani (talán kamuinformációként), hogy a vámpírok tényleg gonosz szellemek amik hullákat szállnak meg. A cp világa ami elég dark és romlott mágnesként kezdi vonzani a túlvilágról a leggonoszabb lelkeket, amik vámpírként öltenek testet. 

Így minden vámpír valami legendás gonosztevő, aki megszáll egy hullát és visszatér az életbe. 

4: A vámpírok genetikailag módosított (akár kiberezett) időutazók a távoli jövőből, akik időutazással akarták megúszni a Föld pusztulását. Viszont a technológia nem volt túl kiforrott, ezért az idő amikorra visszajutottak nem jött be az úriembereknek, így gondolták hibernálják magukat amíg a technológiai szint "élhető" lesz. 

Lehet hogy a kibereik karbantartásához is szükséges a fejlett tech. A vérivás lehet egy mellékterméke valami high-tech beépített kütyü használatának. 
Az ébren levő vámpírok a kiválasztott "karbantartók", akik eléggé elkanászodtak az idők során. 

szabadid

szabadid

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 554 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.13, 20:01

Jogos.

Esetleg a XXI. században magukat hibernáltató, "majd a jövőben megtalálják a gyógymódot" hívők.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1752 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.13, 18:59

A vámpírok mondjuk űrhajótörött idegenek, akik régen hibernálták magukat jobb időket várva, most azért mocorognak, mert már fogják egy újra a Föld felé tartó hajójuk rezgéseit. Vagy annyira nem régiek, nagyhatalmú cégvezérek, akiknek eléggé félrement az örök életet megcélzó projektjük, és most nagyon ki vannak bukva a kutatási és fejlesztési osztályra.

A hatszázötvenedik Káin / Ábel / Loki / Hermész / Csaba királyfi / illuminátus / parlamenti takarítónéni / Emese-sztorinak sok tetejét nem látom...  

szabadid

szabadid

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 554 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.13, 17:26

Az jutott eszembe, hogy - feltéve, hogy a halhatatlanságon túl van valamilyen természetfeletti erejük/hatalmuk - az ókori világban kvázi istenekként tekintettek rájuk. Lásd egyiptomi kultúra: mumifikáció, halhatatlan istenek háborúja (Ozirisz feldarabolása, majd újjászületése).

Aztán a Középkorban árnyékháború az egyházzal, boszorkányégetésestül, inkvizícióstul. Többé már nem istenek, hanem ördögi lények, így elvonultak szunyókálni, várva egy jobb korra, ahol ismét uralkodhatnak.

Néhány ébren maradt társuk úgy döntött, ez az a kor, amikor az éjszakát már nem a fáklyafény, hanem a neoncsövek világítják be. 

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4957 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.04.13, 14:54

Kis brainstromingot szeretnék tartani. Nem kimondottan Vampire de valszeg fogékony lesz a közösség a témára:

Szóval: adott egy cyberpunk kampány vámpírokkal megbolondítva - egyelőre a rejtélyesség szintjén most kezdenek előtűnni az árnyékok közül, mint megacégek irányítói, végrehajtói. Nincsenek a hagyományos klánok maximum frakciók.(kis kitérő kb 10 éve játszottam kb egy tucat vampire ülést ami a magyar kiadásban van, kb annyi ragadt meg a fejemben)

A kampány arra épül hogy szerteszét a világban alszik egy csomó vámpír kriptákban, sírokban lehetőleg régóta 500-1000-mégtöbb éve, viszont most köszönt be valami mágikus/csillagászati együttállás ami miatt felébrednének. Van két frakció az egyik vámpíruralmat akar a földön, a másik maradna az árnyékokban.

A kérdés: ki hogyan mivel tudná magyarázni az alvó vámpírokat? Ősi birodalom? Lefekdütek aludni/hibernálódni mert csak?

(a történelem a mai földével azonos, tehát vhogy ebbe kéne illeszkedni)

psyonist

psyonist

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 76 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.04, 20:12

Köszi a válaszokat, sajnos nem a ravenantokra gondoltam. Közben egyéb helyeken is utánanéztem. Valóban nem egy hivatalos kiegészítőből vannak. Nem baj, NPC Bossnak jók lesznek :) nagyon ötletesnek találom a húsevőket.

Pandemonium

Pandemonium

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.01, 15:21

Sziasztok.
Egy kérdésem lenne. A kezembe akadt egy régi Rúna magazin ( V. Évfolyam 1. Szám 74. Oldal), amiben van egy értekezés az igaz ghoulokról. Ami furdalja a kíváncsiságom, az az, hogy ez hivatalosnak tekinthető anyag vajon, és utána lehet olvasni egyéb angol kiegészítőkben, vagy csak kis hazánk egy írójának a fantáziája teremtette lények?
Köszönöm a válaszokat előre is.

Üdv!

Amennyiben a Revenant-okról van szó, mint "igaz ghoulok", akkor itt találsz hasznos információkat és kiadvány listát, ahol még több információt szerezhetsz:

http://whitewolf.wikia.com/wiki/Revenant_(VTM)

Üdv,

P.

• Ratface kedvelte ezt

Blob

Blob

Kockavadász Ogre

• Fórumita
  • 1588 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.03.01, 14:46

Sziasztok.
Egy kérdésem lenne. A kezembe akadt egy régi Rúna magazin ( V. Évfolyam 1. Szám 74. Oldal), amiben van egy értekezés az igaz ghoulokról. Ami furdalja a kíváncsiságom, az az, hogy ez hivatalosnak tekinthető anyag vajon, és utána lehet olvasni egyéb angol kiegészítőkben, vagy csak kis hazánk egy írójának a fantáziája teremtette lények?

Kis hazánk írójának szüleménye.

psyonist

psyonist

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 76 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.02.28, 23:22

Sziasztok.

araiszaraquer

araiszaraquer

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 42 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.11, 20:51

Cito mors ruit

És ami nagyon fontos! A csontvázas, gerincoszlopos rózsa, meg a fémes tintával nyomtatott háttérképek a kezdő novella alatt :-)

Módosította araiszaraquer: 2015.11.11, 20:51

Mefres

Mefres

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.10, 20:08

Krynn

Mostanában nem követtem aktívan a fórumot, de most hogy mondod, lehet, lassan ismét ránézek.

Én továbbra sem hiszem, hogy felforgatnák a világot. Tovább lépnek, aktualizálják, de biztos vagyok benne, hogy még mindig hű mása lesz a mi világunknak (legalábbis abban a tekintetben, hogy mit tudnak a vámpírokról a halandók - semmit). Minden más esetben ez már nem a Vampire: the Masquerade lesz, hanem egy új játék, ami azon alapul (mint ahogy a Tremere klánnak és a Mage-nek is vannak Ars Magicás gyökereik).

Az Ősatyáknak, és a hozzájuk hasonló Matuzsálemeknek pedig elég felidézniük, hogyan járt a Ravnos kolléga, és máris minden okuk megvan rá, hogy óvatosan intézzék a coming out-olásukat. A vámpírok okosak (főleg, ha valakinek elérhető a 10-es Intelligencia), szóval nem kell kiállniuk a nagy közönség elé, hogy érvényesítsék az akaratukat. Bármi is legyen az...

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1072 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.10, 12:47

Mefres, nem tudom követed-e a OPP fórumon az open developmentet. Nem régen zajlott le a kérdés, hogy pontosan mit is takarjon a gehenna, kinek melyik verzió tetszett a régebbi forgatókönyvekből. A kiadó részéről persze hivatalos döntés még nincs, Szerintem valahogy úgy képzelik, hogy senki sem tudja, hogy mi az igazság és mi a kitaláció, ami xy érdekeit szolgálja csak, hogy elhiggyük, mert :insert random összeesküvés elmélet here:.

A magam részéről a maszkabál elbukásából a menekülős/túlélős történet felé vinném. Kb. ami a középkorban is folyt, illetve az ottani hivatalos kezdő datum után valamivel, amikor már eléggé aktív az inkvizíció. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy az Ur-Shulgihoz hasonló, vagy még nála is ezerszer idegenebb ősatyák egy fikarcnyit is foglalkoznának a maszkabállal. Ők istenekként feküdtek le aludni pár ezer évre, nem fognak embert játszani az unokáik által kitalált divathóbort miatt.

Ha az OPP nem csak a vampire-höz, hanem a többi játékukhoz is akar új kiadást, akkor érdemes lesz olyan gehennával előállniuk, ami működik azokban a játékokban is. Kíváncsi vagyok mennyire akarják majd cross-over baráttá tenni a metaplotot.

Az ősatyás kérdéseden még gondolkodom. Biztos, hogy jó részüket elő fogják húzni és történik velük valami. Ez a legegyszerűbb módja, ha egy klánt át akarnak dolgozni - az ősatyán keresztül minden vissza tud hatni a komplett klánra.

• Pandemonium kedvelte ezt

Sahra_Stanfield

Sahra_Stanfield

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.09, 02:11

Udv!

Vki meg tudna mondani nekem, mi a tartalmi kulonbseg a hazai Beneficiumos es Delta Visionos kiadas kozott? (Mar ha van egyaltalan)

Lényegében szabály szinten semmi, a Delta Visionos kiadásba kicsit más a tördelés és egy két képpel több van benne.

Cito_mors_Ruit

Cito_mors_Ruit

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.11.02, 20:41

Udv!

Vki meg tudna mondani nekem, mi a tartalmi kulonbseg a hazai Beneficiumos es Delta Visionos kiadas kozott? (Mar ha van egyaltalan)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]